Prijateljstvo

1DaL

Iskusan
Poruka
5.531
Mozda ce tema zvucati malo detinje, al ae...

Sta je za vas prijateljstvo?
Da li uopste postoji nesto tako, ili je sve to iz nekih "interesa"?
Da li ste dobar prijatelj, i imate li ih dosta, imate li najboljeg druga, i sta je po vama najbolji drug uopste?
I ono, vezete li se za prijatelje, ili vam je svejedno dal cete izgubiti jednog od njih sutradan?
Da li ste se nekada u zivotu razocarali u prijateljstvo, i postoji li uopste pravo prijateljstvo u nasim godinama?

Pisite uopsteno o prijateljstvu, ne morate odgovarati konkretno na ova pitanja :)


Ako vec postoji tema, merge it, jebaga...
 
Mozda ce tema zvucati malo detinje, al ae...

Sta je za vas prijateljstvo?
Da li uopste postoji nesto tako, ili je sve to iz nekih "interesa"?
Da li ste dobar prijatelj, i imate li ih dosta, imate li najboljeg druga, i sta je po vama najbolji drug uopste?
I ono, vezete li se za prijatelje, ili vam je svejedno dal cete izgubiti jednog od njih sutradan?
Da li ste se nekada u zivotu razocarali u prijateljstvo, i postoji li uopste pravo prijateljstvo u nasim godinama?

Pisite uopsteno o prijateljstvu, ne morate odgovarati konkretno na ova pitanja :)


Ako vec postoji tema, merge it, jebaga...

Danas su prava prijateljstva veoma retka. Dobar deo njih se zasniva na nekim interesima, laznoj ljubavi i slozi. Nemam puno prijatelja, veliki deo smatram poznanicima, jer ne smatram da svaka osoba to moze da bude. Ima par osoba sa kojima sam u stalnom kontaktu, sa kojima se druzim bez ikakve koristi, trazenja nekog interesa.
Najbolji drug je neko ko je tu za nas u svakom trenutku, kome nikad nije tesko da nam pruzi ruku, toplu rec, podrsku, jednostavno neko ko je bezuslovno uz nas.
U ranijim godinama nisam prijateljstvo gledala ovim ocima, vise je to bilo druzenje u skoli i posle nje, provodjenje slobodnog vremena sa drustvom. Ali sada je drugacije. Nisam se razocarala u prijateljstvo, jer imam drugaricu koju volim kao sestru i za koju sam spremna da uradim sve. Moguce je u bilo kojim godinama, samo ako se pronadje prava osoba.
 
Mozda ce tema zvucati malo detinje, al ae...

Sta je za vas prijateljstvo?
Da li uopste postoji nesto tako, ili je sve to iz nekih "interesa"?
Da li ste dobar prijatelj, i imate li ih dosta, imate li najboljeg druga, i sta je po vama najbolji drug uopste?
I ono, vezete li se za prijatelje, ili vam je svejedno dal cete izgubiti jednog od njih sutradan?
Da li ste se nekada u zivotu razocarali u prijateljstvo, i postoji li uopste pravo prijateljstvo u nasim godinama?

Pisite uopsteno o prijateljstvu, ne morate odgovarati konkretno na ova pitanja :)


Ako vec postoji tema, merge it, jebaga...

Generalno mislim da nije lako odgovoriti na prvo pitanje jer prijateljstvo kao ni sve lepe stvari u zivotu nema potpuno jasnu i sveobuhvatnu definiciju ali za mene je to npr. velika ljubav,iskrenost,odanost i poverenje..Naravno da postoji,vremenom se iskristalisu prave namere i tada uvidis ko je uvek bio tu a ko samo prolaznik...
Imam 2-3 prave drugarice,koje su uvek tu za mene i ja za njih,bilo da imaju problema ili da je sve ok...
Mislim da prijateljstva treba negovati,ulagati sebe u njih a tek posle videti ishod,nekoliko puta sam bila razocarana ali to ne znaci da ne verujem da postoje prava prijateljstva u nasim godinama... :)
 
pa,postoji prijateljstvo,ali uvek neko od nekog ima koristi tu....pa cak i naaaaj manje sitnice,ja smatram da sam dobar prijatelj(kako za koga) imam najbolju drugaricu,jod od 4. razreda,ali je u takvom polozaju trenutno da svakog casa mogu da se posvadjam sa njom.....zboh nekih stvari koje su se desile u skorijem vremenu,sve zavisi od nje,u pocetku se ne vezujem,ali ako smo duuuugo jako dobri,onda se vezem.....da,jesam razocarala sam se par puta(zato se ne vezujem odmah) i moze da postoji pravo prijateljstvo u nasim godinama,ali to sve zavisi od osoba.....
 
Mozda ce tema zvucati malo detinje, al ae...

Sta je za vas prijateljstvo?
Da li uopste postoji nesto tako, ili je sve to iz nekih "interesa"?
Da li ste dobar prijatelj, i imate li ih dosta, imate li najboljeg druga, i sta je po vama najbolji drug uopste?
I ono, vezete li se za prijatelje, ili vam je svejedno dal cete izgubiti jednog od njih sutradan?
Da li ste se nekada u zivotu razocarali u prijateljstvo, i postoji li uopste pravo prijateljstvo u nasim godinama?

Pisite uopsteno o prijateljstvu, ne morate odgovarati konkretno na ova pitanja :)


Ako vec postoji tema, merge it, jebaga...

Da postoji pravo prijateljstvo i veoma je retko.
Ja imam da li 5 pravih prijatelja....
Ali sa njima mi je stavrno zanimljivo i u fullu je.
Dopduse, neki su udaljeni pa se vidjamo preko raspusta ali ispunimo kako treba.
Ujutru u igraonicu(treba nam koncentracija za pro igranje), zatim se odbleji malo kod nekoga kuci, ide se na terene, uvece u grad jurimo ribe.:D
To je drustvo.

Postoje osobe sa kojima sam kao "prijatelj", a u stvari ih ne smatram za prijatelje.
Msm npr moje odeljenje, sad u srednjoj.
Nemam tu nikakvo drustvo.
Svi danonocno pricaju o strebanju i skoli, dosadni su.
Nista....error!!!!!

U osnovnoj je bilo mnogo bolje.
Jurcali se po odeljenju, hodnicima, gadjali smo se kredom, flashama.
Igrali smo se sutke(ono 10,9,8...odbrojavanje i onda navalimo nekoga da mlatimo).:D
I to je drustvo.
 
ako je drugarica-bice ljubomorna, ako je drug-moguce je da ce da te muva ili da bude ljubomoran..msm u vecini slucajeva..:lol: druze se sa tobom dok imaju neku korist,a cim naidje neko novi/bolji/nebitno, ne znaju vise ni da se jave...muka mi je od takvog drustva
imam 1 pravu drugaricu,a sve ostalo je u pichku materinu :p
 
Mozda ce tema zvucati malo detinje, al ae...

Sta je za vas prijateljstvo?
Da li uopste postoji nesto tako, ili je sve to iz nekih "interesa"?
Da li ste dobar prijatelj, i imate li ih dosta, imate li najboljeg druga, i sta je po vama najbolji drug uopste?
I ono, vezete li se za prijatelje, ili vam je svejedno dal cete izgubiti jednog od njih sutradan?
Da li ste se nekada u zivotu razocarali u prijateljstvo, i postoji li uopste pravo prijateljstvo u nasim godinama?

Pisite uopsteno o prijateljstvu, ne morate odgovarati konkretno na ova pitanja :)


Ako vec postoji tema, merge it, jebaga...

Naravno da postiji pravo prijateljstvo, bez interesa. Mislim da sam dobar prijatelj, mada to svi mislimo, ko jos misli da nije? :roll: Imam jednu najbolju drugaricu. Znamo se dosta dugo, znam kako dise. Vrlo smo slicne i nikada se nismo posvadjale do sad. Mnogima to zvuci nemoguce, ali istina je. :lol: Imam kao neki 2. krug prijatelja i isto su mi jako drage. To su jos 3 drugarice i sve 3 su totalno razlicite, nemaju nista zajednicko, a opet se super druzimo. Sve smo isle zajedno u osnovnu, sada svaka ide u razlicitu skolu, ali se super pomazemo medjusobno. Ja objasnjavam hemiju svima, jedna nam objasnjava matu, druga nam stampa razna sranja za skolu, a treca se samo zeza i uvek je opustena. Kad smo sve zivcane, dodje ona i kaze sta se nervirate bez razloga? Onda mi jos vise popizdimo i imamo zelju da je zadavimo. :rotf: To sve sad ovako funkcionise, nadam se da ce tako i ostati. Nece mi biti svejedno ako me razocaraju, ali sta da se radi, zivot ide dalje. :neutral:Razocarala sam se milion puta, kad sam bila mladja mnogo sam bila drustvenija, ali sam mnogo vise i verovala ljudima. Sada sam zatvorenija, ali se ne mogu tako lako zajebati. :ok: Ima jedna recenica iz jedne knjige koju sam skoro citala: "Pravi prijatelj cete bolje poznavati posle jedne sekunde, nego poznanik za hiljadu godina". Mislim da je to sustina. :bye:
 
pa ono, interesi su uvek tu
nisam bas neki prijatelj, mnogo sam sebicna
al' sam dobar drugar za zezanje
nemam najbolju prijateljicu
imam par dobrih drugarica s kojima sam svakodnevno
ne vezem se kad ne znam kako prijateljstva izgledaju
a za ljude s kojima se druzim, ode jedan- dodje drugi
pa moguce da postoji, ali retko
 
Mozda ce tema zvucati malo detinje, al ae...

Sta je za vas prijateljstvo?
Da li uopste postoji nesto tako, ili je sve to iz nekih "interesa"?
Da li ste dobar prijatelj, i imate li ih dosta, imate li najboljeg druga, i sta je po vama najbolji drug uopste?
I ono, vezete li se za prijatelje, ili vam je svejedno dal cete izgubiti jednog od njih sutradan?
Da li ste se nekada u zivotu razocarali u prijateljstvo, i postoji li uopste pravo prijateljstvo u nasim godinama?

Pisite uopsteno o prijateljstvu, ne morate odgovarati konkretno na ova pitanja :)


Ako vec postoji tema, merge it, jebaga...

Za mene je rijateljstvo nesto sto me vise uopste ne interesuje niti ce...
Postoji,ali je veoma retko u ove dane.
Doabr sam prijatelj ako je neko prema meni isto dobar,imam puno prijatelja,najboljeg druga vise nemam.
Nikad se nisam vezivao,to samo moze da pogorsa stvari.
Jesam i to veoma,u nasim godinama prijateljstvo je retka pojava.Uvek ce da se nadje neka budala koja ce da sjebe sve.
 
Mozda ce tema zvucati malo detinje, al ae...

Sta je za vas prijateljstvo?
Da li uopste postoji nesto tako, ili je sve to iz nekih "interesa"?
Da li ste dobar prijatelj, i imate li ih dosta, imate li najboljeg druga, i sta je po vama najbolji drug uopste?
I ono, vezete li se za prijatelje, ili vam je svejedno dal cete izgubiti jednog od njih sutradan?
Da li ste se nekada u zivotu razocarali u prijateljstvo, i postoji li uopste pravo prijateljstvo u nasim godinama?

Pisite uopsteno o prijateljstvu, ne morate odgovarati konkretno na ova pitanja :)


Ako vec postoji tema, merge it, jebaga...

nesto sto ima samo u filmovima i bajkama,kao i ljubav i dobra zena.
cist interes koji moze biti bilo sta. Mozda to sto ti imas kes ili si kul ili si zanimljiv,sve je to interes.
ja smatram za sebe da jesam,ali drugi nisu prema meni i vise niciji necu da budem prijatelj. Nema toga danas.
vezujem se i uvek se zajebem.
najmanje se razocarao 4 puta i svaki put se sve vise razocaram u ljude.
 
Postoji pravo prijateljstvo (zašto ne bi postojalo?), bez obzira na godine.
Kao i svaka druga veza/odnos između dvoje ljudi, mora da bude isprepletano kompromisima, iskrenošću i razumevanjem.

Postoji osoba u mom životu sa kojom imam, najdublji mogući, duhovni odnos, jednostavno, osoba od koje ne mogu nikako da se sakrijem.

Sem nje, skoro svi ostali ljudi su mi samo "poznanici".
 
Mozda ce tema zvucati malo detinje, al ae...

Sta je za vas prijateljstvo?
Da li uopste postoji nesto tako, ili je sve to iz nekih "interesa"?
Da li ste dobar prijatelj, i imate li ih dosta, imate li najboljeg druga, i sta je po vama najbolji drug uopste?
I ono, vezete li se za prijatelje, ili vam je svejedno dal cete izgubiti jednog od njih sutradan?
Da li ste se nekada u zivotu razocarali u prijateljstvo, i postoji li uopste pravo prijateljstvo u nasim godinama?

Pisite uopsteno o prijateljstvu, ne morate odgovarati konkretno na ova pitanja :)


Ako vec postoji tema, merge it, jebaga...

hmmm
u idealnom konceptu odnos dvoje ljudi koji se poznaju tako da znaju sve ono šzo žele da znaju jedni o drugima i znaju da nece biti osuđeni zbog toga i koji su tu uvek jedno za drugo u makimalnom broju situacija od depresije do esplozije radosti, od bolnice do kafane...
u realnom sasvim je dovoljno poštovanje u smislu međusobnog uvažavanja i realizovanja potreba, emocionalnih i praktičnih (drugi deo prve definicije)

znaš kako, sve je u životu interes. i u prijateljstvu interes je da ti bude lepo u drugovanju s tom osobom, da te raduje kad joj daješ i da te raduje kad ti daje (ne ono.... cccc)

ispostavilo se da nisam po nekom opštenarodom kriterujumu pošto ni nemam mnogo prijatelja a jedva da se usuđujem ikoga tako da nazovem. kastilno ne znam šta je najbolji drug

vezivao sam se, sada ne. mislim ni ni trudim se da širim odnose sa ljudima koje upoznajem zadnjih... hm... godina

nisam se razocara jer nikad nisam ocekivao bajku, ali jesam imao prekinuta prijateljstva, no život tranzitira. koje su naše godine? čovek od 20 može reći da ima prijatelja. od 15 teže...
 
setila sam se bas jednog primera :lol:

moja keva se uvek cudila kako ja imam samo 1 najbolju drugaricu..pa brate logicno je..ljudi su retardirani jednostavno
npr jedna ortakinja iz osnovne druzila se sa nekim tamo svojim drustvom, i sad posvadjala se sa njima, i naravno nije imala sa kim da se druzi i tad se zakaci za mene i moju najbolju drugaricu..ok mi se kao zgotivile sa njom,i neka mozda 2 meseca smo se super druzile nas tri,izlazile zajedno,itd..i kad je poceo raspust pomiri se ona s tim njenim drustvom, i znaci od tad ne zna vise da se javi :roll: nekih par nedelja se uopste nismo ni cule ni videle sa njom (sta bi od tog silnog druzenja samo me zanima? :think:) i zove ona mene jedan dan kao da idem sa njom do grada, ja je pitam sto i ona mi kaze kao posvadjala se opet sa tim svojim drustvom, nema sa kim da ide pa zove mene....ne da je jadna nego nemam reci :lol:
to je bukvalno fazon ''jadna sam, posvadjala sam se sa svima, i svaki put kad nemam s kim da izadjem pozvacu 2 budale'' tj mene i moju drugaricu :lol:
eeeee a nas 2 smo lude :mrgreen:kako da ne :P


msm, sve drugarice sa kojima se druzim/vidjam, njih 90% su ovakve...sta reci :)
 
setila sam se bas jednog primera :lol:

moja keva se uvek cudila kako ja imam samo 1 najbolju drugaricu..pa brate logicno je..ljudi su retardirani jednostavno
npr jedna ortakinja iz osnovne druzila se sa nekim tamo svojim drustvom, i sad posvadjala se sa njima, i naravno nije imala sa kim da se druzi i tad se zakaci za mene i moju najbolju drugaricu..ok mi se kao zgotivile sa njom,i neka mozda 2 meseca smo se super druzile nas tri,izlazile zajedno,itd..i kad je poceo raspust pomiri se ona s tim njenim drustvom, i znaci od tad ne zna vise da se javi :roll: nekih par nedelja se uopste nismo ni cule ni videle sa njom (sta bi od tog silnog druzenja samo me zanima? :think:) i zove ona mene jedan dan kao da idem sa njom do grada, ja je pitam sto i ona mi kaze kao posvadjala se opet sa tim svojim drustvom, nema sa kim da ide pa zove mene....ne da je jadna nego nemam reci :lol:
to je bukvalno fazon ''jadna sam, posvadjala sam se sa svima, i svaki put kad nemam s kim da izadjem pozvacu 2 budale'' tj mene i moju drugaricu :lol:
eeeee a nas 2 smo lude :mrgreen:kako da ne :P


msm, sve drugarice sa kojima se druzim/vidjam, njih 90% su ovakve...sta reci :)

Pa, je l' si izašla opet sa njom, ili ne?
 

Back
Top