Prijateljstvo

Pa znaju, rekao sam već. Podvijenog repa i pognute glave, dok ti se virtuelna kruna valjala po prašini.

Ne, ne, ne, ti mozes sebe da zavaravas koliko hoces. To je jedino i sto umes da radis.

Lol, a ti misliš da ti ne bi uzvratila drsko van foruma? Ja znam da bi

Ne bi, zato sto znam Jelenu barem toliko. (:

Prema kojoj devojci? Da nije to možda ista ona devojka koja se hvalila kako ima bulimiju, i kako sve devojke sa bulimijom predstavljaju veoma inteligentna bića koja svet ne razume, odnosno - prevedeno na prostiji jezik - ista ona devojka koje je tu bolest, za razliku od Hatorke (koja ju je preležala) isticala kao nešto čime se treba ponositi? Takvima ja znam šta bih rekao uživo. Imaju sreću pa im je forum vrsta zida. Jelena je bila potpuno u pravu, spustila ju je na mesto koje joj pripada - a to je mesto osobe koja pati od poremećaja u ishrani, i treba da shvati da je to poremećaj - a ne da se njime razmeće kao da je u pitanju orden prvog stepena.

Devojka uopste nije velicala bolest. Kao i za svako mentalno oboljenje, tako je i za bulimiju vezana odredjena stigma, u njenom slucaju stigma na samoj toj temi. I ona je lepo odreagovala. Jelena je uletela strawman-om zato sto, Boze moj, pa jedino ona zna nesto o bulimiji. :lol: To su ti te forumske lude kojima je tesko da razumeju sagovornika i uopste citaju forum, nego se uz podrsku "forumskog lobija" ponasaju kao mala deca. A vidi ti sebe, jedna Jelena je uspela da ti operise razum. :lol:

Ne, to je bila itekako POTREBNA rasprava koju si, kao i sve ostale rasprave, ti izazvao. A evo zašto je potrebna: Jelena je bolovala od toga, i iz praktičnog iskustva (koje je neprocenjivo) poznaje to, a onda si se našao ti da osporavaš njeno sopstvenim iskustvom stečeno saznanje i, kad si video da je svi živi, pa i Prasling koja izučava na faksu te stvari podržavaju, počeo si da podbadaš na najogavniji način - ismevajući njen poremećaj, i njeno saznanje stečeno tim i takvim - sopstvenim iskustvom, i podržano od strane forumaša kompetentnijih od tebe.

Forumska moderacija zna sta izaziva raspravu i da budem kreten kao ti i iznesem ti direktno u lice sta se prica iza foruma, vec par puta mi je receno, od strane raznih forumasa, da te ignorisem i izbegavam jer si nevasptani kreten. Mislim, dovoljno je da se malo okrenes oko sebe i vidis da si ti taj koji spamuje i koji se bespotrebno raspravlja (pogledaj tvoj broj postova).

E sad, cenim ja da je Jelena bolovala od bulimije i da je dobila bitku, ali je izuzetno arogantno da na osnovu licnog iskustva das sebi toliko pravo da pod 1) izigravas doktora i 2) ponasas se kao kreten. Jer, dozvoli mi da ti objasnim, bulimija je pre svega sindrom ciji su uzrocnici ne toliko poznati i koji itekako mogu da varijaju od osobe do osobe, tako da se proces oporavka razlikuje od pacijenta do pacijenta. Dalje, licno iskustvo pacijenata je bezvredno. Pre neki dan sam procitao negde izvestaj nekog pacijenta koji je bolovao od raka da se izlecio koristeci homeopatiju, a svaki doktor zna da je homeopatija ne-efektivna terapija. I sta sad, ta osoba treba da ide naokolo i jede go.vna ljudima da homeopatija leci kancer? To je najekstremniji primer, ali rekoh da ti naslikam cinjenicno stanje - iskustvo oporavljenog pacijenta je potpuno beznacajno. To ce ti svaki doktor reci. Tako da, nista ona nije kompetentnija od mene.

I nisam ja nikoga ismevao i podbadao. Kontam ja da ga ti dr.kas na Jelenu pa sad moras da je branis, ali uopste nije tako. Jelena je prva pocela sa uvredama, a Prasling je svojim jednolinijskim i cirkularnim komentarima izigravala idiota. Mislim, prvo me pita da navedem gen a kada sam ga naveo onda se potrudila da me diskredituje - tako sto je napala PubMed - najuvazeniju medicinsku bazu podataka. Svaka njoj cast sto studira medicinu, ali kad ne znas, ne znas, sta sad. To i nije toliko bitno, ali sto imas potrebu da me diskreditujes. :lol:

Mislim, veoma je lako da se pozoves na autoritet - Prasling je student medicine, wow, onda ona mora da je UVEK u pravu! UVEK!

Nego, kad se vec petljas oko svega toga, de daj neki kvalitetniji i direktniji argument. Prestani da izigravas drvenog advokata.

Zapravo, preciznija formulacija je - Jelena bi te složila da ste nasamo. Pošto, znaš, veće je muško od tebe. Dosadan si, progoniš ljude i glumiš neku pamet, bez uvrede. Ti si klasičan štreber sa par nabubanih definicija iz biologije u arsenalu. Ostalo gradivo si, očigledno, propustio, pošto o bulimiji nemaš pojma. Šta da ti kažem - preostaje ti patnja što smo te onako razorili i pregazili, pa makar i preko foruma.

:lol:
Vece musko od mene? Pa to mora da joj je kompliment, sad ce da te poljubi. :lol:
A dosadan, pa dobro, mozda jesam, nekome, tebi sam "kao" dosadan, bla bla bla, sad pokusavas kao da me spustis u pasivno-agresivnom stilu, koristeci decju sugestiju "ti si los, ti moras da se stidis" :lol:

Pacenik.

I ona bi te složila, svakako. Eno, baš tog dana mi je napisala na zidu da si debil. Opet kažem, bez uvrede jer ne želim da me Kreptoman smara poenima, ali to je njeno mišljenje, kao i mišljenje mnogih drugih.

Ako vec vredjas, to sto kazes "bez uvrede" ti nece skinuti poen. :lol: Samo budes jos veci pasivni-agresivac. :lol:

A sa Jelenom sam pricao nasamo pa znam. A siguran sam i za Prasling da bi isto bilo. Ali to ti je taj klinacki forumski lobi, mora sad da se drzite zajedno i negirate stvarnost.

Buu-huu-huu.
 
Poslednja izmena:
Gotovo,ja sam se zaljubio. :prstic:

ako nesto me nervira to su optimisti puni zivota i kad krenu da seru kako treba biti rambo u zivotu,kako se treba boriti,kako je zivot prelep,kako su pesimisti i realisti kreteni zedudac mi se okrene. Evo bas sam jednog uspeo da vratim u normalu skoro,zakljucio je da je skola koju ucimo sranje,da nema paerspektive i da je debilana,da je grad rupcaga,a jos je pao na klajdzi za 100eura i idalje je depresivan. Dusa moja. :heart: Konacno je izasao na pravi put! :aha: zanimljivo je to kako se oni mnogo brze i jace s*****ju od pesimista.
Jos je zanimljivije kako ti ljudi oproste sve usluge koje si im uradio,a ako im jednu ne uradis onda nisi drug,nisi prijatelj,vec si djubre,kreten,idiot i hoce da raskinu drugarstvo. Meni da je neko uradio ono sto sam ja njima,ja bi im bio zahvalan,barem bi ih postovao ako mi kazu ne. Prijateljstvo danas sluzi samo da bi neko besplatno iskoriscavao drugog.

Ne nerviram se svakom svoje , ko je optimista njegova stvar ,ko je pesimista takodje .Ne dotice me cak uopste
.Svako navija vodenicu na svoj tocak ,to je istina to pravilo vazi svugde u prijateljstvu a i ljubavi .Pesimista je naviko da ide na dole
jer u potaji se nada .... hahaha a optimista ne moze da se tako brzo razocara u druge , opomene sebe i nastavi dalje ...
A ti vidi u koju vrstu spadam
Depresivci su uvek depri ... Verujem sebi vise no drugima uvek ,to je jedino sto za mene vazi ! Interes - Sve je interes !
 
Poslednja izmena:
Sta je za vas prijateljstvo?Kad se uvek u svakom trenutku mozes na nekog osloniti
Da li uopste postoji nesto tako, ili je sve to iz nekih "interesa"?Jako retko dodje do toga da su svi od reci i da vrate dug da se ne potegne vaga ko je kome vise
Da li ste dobar prijatelj, i imate li ih dosta, imate li najboljeg druga, i sta je po vama najbolji drug uopste?Bio sam dobar dok sam davao..kad su poceli zaradjivati onda smo videli ko je komplexas koji poleti nekontrolisano
I ono, vezete li se za prijatelje, ili vam je svejedno dal cete izgubiti jednog od njih sutradan?Vezivao sam se ranije sad mi svejedno sve je postao interes
Da li ste se nekada u zivotu razocarali u prijateljstvo, i postoji li uopste pravo prijateljstvo u nasim godinama?Bilo je pravo dok se ili ih neko ne promeni..osoba ili novac..moc
 
Pazi sto mi ozivela tema :lol:

Ja msm da ne postoji neko pravo prijateljstvo(mada zaivisi sta smatramo prijateljstvom), osim ako tog prijatelja na neki nacin ne vezes za sebe, npr svrstas ga u svoju porodicu time sto cete postati kumovi ili sl
Ovo ostalo sve se olako izgubi
 
Mozda ce tema zvucati malo detinje, al ae...

Sta je za vas prijateljstvo?
Da li uopste postoji nesto tako, ili je sve to iz nekih "interesa"?
Da li ste dobar prijatelj, i imate li ih dosta, imate li najboljeg druga, i sta je po vama najbolji drug uopste?
I ono, vezete li se za prijatelje, ili vam je svejedno dal cete izgubiti jednog od njih sutradan?
Da li ste se nekada u zivotu razocarali u prijateljstvo, i postoji li uopste pravo prijateljstvo u nasim godinama?

Pisite uopsteno o prijateljstvu, ne morate odgovarati konkretno na ova pitanja :)


Ako vec postoji tema, merge it, jebaga...

Ok. Krenimo. Veze su za aerodrome, ali ljudi... mi imamo preko 300 tv kanala. Prijateljstvo nije veza, prijateljstvo je ono kada mu možesš dupe pomeriti, i obratno, a da se pomirite za max 2 dana. Ako si sa nekim dobar, kao što sam ja bio sa jednom nazovi drugaricom, i posvađate se na više od god. dana, kao što ja jesam, i ako te ne zanima ništa vezano za nju, kao u mom slučaju, očigledno je da je neko pogrešio. Ako kojim slučajem uvidiš da si ti u pitanju, odma da se izviniš, a ako je on/ona kriva normalno da nećeš prvi reći. Ali ako pak želiš da se pomiriš sa njim/njom sačekaj da ti se obrati. Ja bi se sa njom pomirio, ali eto, neće prva da počne i gotovo.
 
"Prijateljstvo je sr*nje!!!"... to je bilo prvo sto sam pomislila kada me je najbolji drug izdao na nacin na koji nikad nisam mislila da ce da se desi. Ja nisam osoba za svadje, tako da imam puno prijatelja i poznanika, mada samo nekolicina stvarno najboljih...ali pre 4 meseca sam se toliko razocarala u prijateljstvo da sada verujem da to uopste ne postoji... mog bivseg najboljeg druga sam znala ceo moj zivot...on jeste 3 godine mladji, ali smo bukvalno odrasli zajedno...toliko toga zajednickog, toliko vremena provedenog zajedno...mislila sam da ce vecno trajati...takvu povezanost sa njim nisam nikad imala ni sa rodjenom sestrom bliznakinjom. Samo po njegovom izrazu lica sam mogla da otkrijem sta misli, sta oseca...u kakvom je raspolozenju...od mene nije mogao nista da sakrije...a isto vazi i za mene...bilo smo kao nastavak jedno za drugo...bukvalno sam mogla da osetim kad zu da ga vidim, kad ce da me pozove...to nije bila zaljubljenost, nemojte pogresno da me shvatite, bio mi je poput brata i vise od toga...a onda se sve promenilo bukvalno preko noci...on je krenuo u drugu srednje...ja zavrsila srednju...nismo se toliko vidjali....to bi i mozda funkcionisalo tako da njegovo drustvo....jednostavno me nisu voleli...poceli su da ga zezaju za mene, nije voleo da im objasnjava da izmedju nas nema nicega ljubavnog... kako je vreme prolazilo sve smo se vise odaljavali... pa onda prva svadja u zivotu izmedju nas, pa druga, pa treca...bili smo ljuti jedno na drugo... rekao mi je da mu vise nisam najbolja drugarica, da ima druge drugarice koje ga ne osudjuju...a sve sto sam ja rekla jeste da je budala ako mu je stalo sta misle ljudi koji ga ni neznaju... sada ne pricamo vec vise od 5 meseci. Malo je da kazem da mi nedostaje svakog dana, sata, sekunde...kao da je deo mene nestao i ne moze niko da ga zameni...treba da budem ljuta na njega...i jesam...ali deo mene samo zeli da ga vidi, da ga zagrli, da sve bude opet u redu...ali to nikada nece biti jer znam da mu nikada necu moci oprostiti za sve to mi je rekao...svakome bih to precutala i prebolela, ali ne i od njega...jednostavno suvise boli. Naravno, imam prijatelje koji mi pomazu u svemu...i naj druga i drugaricu, ali nista i niko nece moci da zameni ovu rupu koja je u meni. Svesna sam da vise nisam ista i da sam se mnogo promenila u zadnjih 5 meseci...ali ja tu nista ne mogu...jednostavno nista nije isto bez njega. Eto sta je prijateljstvo...cisto sr*nje ako ne bude poverenja i razumevanja sa obe strane, a posebno ljubavi, one prave, prijateljske.
 
Sta je za vas prijateljstvo?
Ono sto sam pocela da gradim sa par osoba :)
Da li uopste postoji nesto tako, ili je sve to iz nekih "interesa"?
Ne mora sve da bude.
Da li ste dobar prijatelj, i imate li ih dosta, imate li najboljeg druga, i sta je po vama najbolji drug uopste?
Jesam, onako, ne, neko ko je tu kad mi treba i za koga sam tu cak i kad imam brdo obaveza
I ono, vezete li se za prijatelje, ili vam je svejedno dal cete izgubiti jednog od njih sutradan?
ranije me je bolelo uvo, sad imam najmanje dve osobe koje zelim za ceo zivot
Da li ste se nekada u zivotu razocarali u prijateljstvo, i postoji li uopste pravo prijateljstvo u nasim godinama?
ofkors, al' srranja se desavaju; postoji ako verujes
Pisite uopsteno o prijateljstvu, ne morate odgovarati konkretno na ova pitanja :)
moram, lici na leksikon, a odavno nisam popunjavala jedan
 
Prijateljstvo je najpotrebnije iz dva razloga...
Prvo, da u svakoj situaciji, ma koliko teshka bila, imash nekog da ti se nadje. Znachi, nogiraju te sa posla, osude te na 20 godina, krene pricha po gradu da si ovakav, onakav, dozivish javnu sramotu... stagod... ako znash da imash 1-2 prijatelja koji ce na te gluposti da odmahnu rukom, ili kazu... pa dobro, desava se, preguracemo i to... i budu uz tebe.... ti si bogat chovek.

I drugo, da te napune optimizmom i samopouzdanjem. Znachi, siguran sam da 90% onih koji pokushaju samoubistvo... to ne bi uradili da su 15 minua pre porazgovarali sa nekim vedrim prijateljem... zivot je zaHeban (znamo svi sazvakanu pricu o usponima i padovima), al' kad si na korak do ozbiljne depresije... i prsanja sa mozgom... razgovor i podrshka od prave osobe ti da krila.
 
Sta je za vas prijateljstvo?
Da li uopste postoji nesto tako, ili je sve to iz nekih "interesa"?
Da li ste dobar prijatelj, i imate li ih dosta, imate li najboljeg druga, i sta je po vama najbolji drug uopste?
I ono, vezete li se za prijatelje, ili vam je svejedno dal cete izgubiti jednog od njih sutradan?
Da li ste se nekada u zivotu razocarali u prijateljstvo, i postoji li uopste pravo prijateljstvo u nasim godinama?

Za mene je prijateljstvo kao vazduh, neshto shto me odrzava, i daje mi novu snagu..
Ako je iz interesa, onda se to ne zove prijateljstvo...
Listen to many, speak to a few. (puno drugara, i nekolicinu prijatelja, to je sasvim dovoljno)
Lako se vezujem za ljude i jako mi je teshko ukoliko neko od njih nestane iz mog zivota...
Nikad, postoji... ^^
 
Istinska, prijateljska veza se može ostvariti jedino između žene i geja. Gej je ono što žena u stvari želi. To je muškarac koji razume ženu (jer je i sam na pola žensko), a istovremeno poseduje i kiticu. Dva u jednom.
Neki misle da su nakaze, a u stvari su čudo prirode :D

Muškarcima, pak, ne treba prijatelj, u stvari, to može biti bilo ko s kim mogu da žderu pivčugu i navijaju za Arsenal. Toliko.
 
Mozda ce tema zvucati malo detinje, al ae...

Sta je za vas prijateljstvo?
Da li uopste postoji nesto tako, ili je sve to iz nekih "interesa"?
Da li ste dobar prijatelj, i imate li ih dosta, imate li najboljeg druga, i sta je po vama najbolji drug uopste?
I ono, vezete li se za prijatelje, ili vam je svejedno dal cete izgubiti jednog od njih sutradan?
Da li ste se nekada u zivotu razocarali u prijateljstvo, i postoji li uopste pravo prijateljstvo u nasim godinama?

Pisite uopsteno o prijateljstvu, ne morate odgovarati konkretno na ova pitanja :)


Ako vec postoji tema, merge it, jebaga...

Tek kada sam krenula u srednju, shvatila sam da sam ja NAJSRECNIJA osoba na svijetu!
Imam 3 najbolje drugarice, bolje reci sestre i sigurna sam da ne postoji nista na svijetu sto one ne bi uradile za mene kao i ja za njih.
Zaista smo nerazdvojne i smatram ih pravim prijateljima.
Imam dosta drugova i drugarica, ali one tri su uvjek tu uz mene i za mene. One su jedine koje me poznaju onakvu kakva jesam.
Sve vise nalazim primjere oko sebe, odnosno u srednjoj skoli, da pravih prijateljstava je malo. Kao da ta rijec "prijateljstvo" gubi svoju neku tezinu, da je to postalo nesto sasvim obicno sto nailazis na svakom koraku, a nije tako. Znam mnoge koji se druze iz interesa i to svi znaju ali im apsolutno ne smeta jer svi imaju neku korist. Ja sam stekla svoje 3 drugarice u osnovnoj skoli, u onom naivnom i nevinom dobu, kada smo svi neiskvareni i kako smo zajedno odrastale i upoznavale svijet, raslo je i nase prijateljstvo.
Isle smo u isto odeljenje u osnovnoj, a sada i u gimnaziji i ono cega se najvise bojim jeste da ih ne izgubim kada krenemo na falkutet..
 
"Sta je za vas prijateljstvo?", pita vandal, a ja kao na casu sociologije trazim reci da opisem najnormalniji opstepoznati pojam. xD I fejlujem jednako. xD

Al ja imam prijatelje, i volim ih, kako god to vama zvucalo.

A interes o kom se prica u ovoj temi, je po mom misljenju prazna prica. Kad ti treba usluga, od koga ces da je trazis? Cemu sluze prijatelji?
 
Razmisljao sam u poslednje vreme o prijateljstvu i sad imam drugacije misljenje...ranije sam mislio da popularni ljudi nemaju prave drugove zato sto se svi druze sa njima zato sto su popularni, ali sad ne mislim tako. Prvo zato sto se sa jadnim osobama druze cesto osobe koje imaju komplexe pa ih lece na nekome ko je veci jadnik od njih (sto je zapravo mnogo gori prijatelj i taj ti nikad nece uciniti uslugu). Drugo, nije bitno koliko ti je neko dobar prijatelj vec kakva je osoba, sa nekim se mozes druziti i biti prijatelj ceo zivot, a nece ti uciniti ni jednu pisljivu uslugicu.

Tako daaa, gledajte da budete kul i popularni i ljudi ce vam se ulizivati, vremenom ce vam postati sve bolji drugovi, a usput ih mozete iskoriscavati za sopstveno dobro (u slucaju da ste zli kao Sleepy).
 
Hiljadu puta sam udarila glavom od zid sto se toga tice. Ali zahvaljujuci tome sam naucila da razlikujem prave od laznih prijatelja. Prijatelj koji ima puno prijatelja ustv nije prijatelj nikom. I ogovaraju te cim im okrenes ledja, takve osobe se obicno iskoriscavaju u slucaju da nemas s kim izaci i sl. Dobre su za neku zezanciju, a li za nesto vece, ne. Ja imam 2 drugarice kojim mogu da verujem, ali ne 100%. Nek bude 90%.
 
Razmisljao sam u poslednje vreme o prijateljstvu i sad imam drugacije misljenje...ranije sam mislio da popularni ljudi nemaju prave drugove zato sto se svi druze sa njima zato sto su popularni, ali sad ne mislim tako. Prvo zato sto se sa jadnim osobama druze cesto osobe koje imaju komplexe pa ih lece na nekome ko je veci jadnik od njih (sto je zapravo mnogo gori prijatelj i taj ti nikad nece uciniti uslugu). Drugo, nije bitno koliko ti je neko dobar prijatelj vec kakva je osoba, sa nekim se mozes druziti i biti prijatelj ceo zivot, a nece ti uciniti ni jednu pisljivu uslugicu.

Tako daaa, gledajte da budete kul i popularni i ljudi ce vam se ulizivati, vremenom ce vam postati sve bolji drugovi, a usput ih mozete iskoriscavati za sopstveno dobro (u slucaju da ste zli kao Sleepy).

auuuu
 

Back
Top