Prijateljstvo

Prijateljstvo ne moze da postoji ako si arogantan, ako si ogromni pesimista ili ako si [stalno] bolestan. Znaci pre nego sto dodjes do zakljucka da ono ne postoji, prvo proveri da nisi jedno od navedenog, a ako nisi, onda proveri ljude s kojima se druzis i pretpostavi da ti drustvo mozda ne odgovara i da ti treba promena.

Muci mi se od Internet pesimista za koje ne postoji prijateljstvo i koji citaju Nice-a i Sopenhaur-a i misle da su svi nadcovek, da ne kazem Ubermensch.

Den no frends for mi! :( :rida:
 
Nas kako u teoriji dobro zvuci,ali u praksi ne verujem. Zasto se onda ne nadju pesimista i pesimista,mogli bi da se druze jer su slicni? Nekako je suvise lako objasnjeno,a mora biti komplikovano da bi bilo ispravno,mora da ima neko ogroman zaplet... :think:
 
Pravi prijatelji su oni koji te vole do te mere da bi dali zivot za tebe i ima dosta istorijskih primera pravih prijateljstava gde su prijatelji zajedno ginuli i ako je jedan imao izbor da ne pogine. Razmislite da li bi vi dali svoj zivot za nekog! Nema danas pravih prijateljstava,postoji samo interes. Interesi mogu biti i nesvesni. Najbolji prijatelji su ti roditelji,vecih prijatelja necete steci nigde niti u drugim ljudima.

Ma kakvi, to su samo retardi...koliko se danas klinaca ubije zbog malecke krize, sta je dati zivot za druga?
Ja mislim da prijateljstvo postoji, ali samo kao slogan uzajamnog pomaganja, jer covek ne moze sam...ali realno je svaki covek takav da ce na kraju uvek da gleda samo svoju bulju, ima onih koji ce uraditi nesebicno, ali mislim da ce to biti pre zato sto mu kroz glavu prodje "ajde da uradim to da ispadnem prijatelj pa me posle hvale" a ne zato sto on to jednostavno zeli, nego mora zbog prijateljstva...cista glupost

Ako hoces prijatelje nemoj im uciniti nijednu uslugu niti im ikad pozajmi pare.

Tako je! :ok:

Nas kako u teoriji dobro zvuci,ali u praksi ne verujem. Zasto se onda ne nadju pesimista i pesimista,mogli bi da se druze jer su slicni? Nekako je suvise lako objasnjeno,a mora biti komplikovano da bi bilo ispravno,mora da ima neko ogroman zaplet... :think:

To je kao da pokusas spojiti magnet(++), a on se stalno odbija...
 
Zapravo to jeste problem. Vec duze vreme se pitam zasto te moderatori stalno tolerisu na ovom podforumu. Da se tako ponasas uzivo, ljudi bi te izbegavali, kreteni bi te napucavali. Da se tako ponasas na bilo kojem pristojnijem forumu dobijao bi ban na svakih pet dana pre trajnog.

Tvoja arogancija blista, ali nije samo arogancija, vec i to sto vredjas i spustas, ali ne hrabro i direktno, nego kao najveca pic.ka. Ajde sto mi u lice ne pokazes da si ljut nego to prikrivas kao tipcini pasivni-agresivac.

Izvini sto ti zameram, ali ne mogu ja to da razumem nikako, ne mogu.
 
Zapravo to jeste problem. Vec duze vreme se pitam zasto te moderatori stalno tolerisu na ovom podforumu. Da se tako ponasas uzivo, ljudi bi te izbegavali, kreteni bi te napucavali. Da se tako ponasas na bilo kojem pristojnijem forumu dobijao bi ban na svakih pet dana pre trajnog.

Tvoja arogancija blista, ali nije samo arogancija, vec i to sto vredjas i spustas, ali ne hrabro i direktno, nego kao najveca pic.ka. Ajde sto mi u lice ne pokazes da si ljut nego to prikrivas kao tipcini pasivni-agresivac.

Izvini sto ti zameram, ali ne mogu ja to da razumem nikako, ne mogu.

e nek si mu reko'! :D
 
Zapravo to jeste problem. Vec duze vreme se pitam zasto te moderatori stalno tolerisu na ovom podforumu. Da se tako ponasas uzivo, ljudi bi te izbegavali, kreteni bi te napucavali. Da se tako ponasas na bilo kojem pristojnijem forumu dobijao bi ban na svakih pet dana pre trajnog.

Tvoja arogancija blista, ali nije samo arogancija, vec i to sto vredjas i spustas, ali ne hrabro i direktno, nego kao najveca pic.ka. Ajde sto mi u lice ne pokazes da si ljut nego to prikrivas kao tipcini pasivni-agresivac.

Izvini sto ti zameram, ali ne mogu ja to da razumem nikako, ne mogu.

Ja sam ovakav i uživo, kad si već načuljio antene da uhvatiš signal Potpuno isti, identičan, samo što je sve to mnogo usmerenije.

Arogancija nije produkt samo moje namere, već i činjenice da sam patološki narcisoidan. Ne podnosim kad se neko ne slaže sa mnom, na kritiku reagujem besom koji sam vremenom i naučio da suzbijem. U srednjoj školi nije bilo tako. Jednom sam pobacao sve stolice i klupe na pod u besu, a to je izmedju ostalog i jedan od razloga zašto ne pijem alkohol - agresija Jedina kritika koju prihvatam dolazi od ljudi koje smatram autoritetima i kojima se divim, a u te dve grupe ti nikad nećeš spadati, pa ono, zaobidji moje postove ako već ne želiš da naučiš nešto od mene. :D

Dosadan si, komentarisao si mi pedeset postova pre nego što sam odlučio da ti odgovorim, čisto računajući da ćeš odustati. Onda si počeo da vredjaš Hatorku koju strašno gotivim peckajući je zbog poremećaja ishrane koji je imala, na najniže načine, pa smo te izrokali, ti znaš kako i koliko. Povukao si se podvijenog repa. :mrgreen:

A ono, kad budem bio mod, znam šta ću uraditi, pa se samo opusti.

Pa toleriše nam se jer smo mi stub foruma, a ne smorovi poput tebe. A i toleriše nam se jer nas Kreptoman voli.

Pozdrav
 
Onda si počeo da vredjaš Hatorku koju strašno gotivim peckajući je zbog poremećaja ishrane koji je imala, na najniže načine, pa smo te izrokali, ti znaš kako i koliko. Povukao si se podvijenog repa.

:lol: I Hatorka i Prasling znaju ko se povukao podvijenog repa. Pa znam ja Jelenu, ume da ti uzvrati drsko kad joj se zameris na forumu, dobra je ona, samo me nervira kad se tako ponasa. Nije bila fer prema devojci i ja joj skrenuo paznju i ona odmah poludela, jer Boze moj, kako ona moze da ne bude u pravu na forumu. I onda pocela bespotrebna rasprava oko stvari koje ni ona, a ni Prasling, ne znaju toliko dobro. :lol: Nisam ja neki znalac realno ali mozda tako izgleda kada pisem na forumu punog ljudi koji znaju veoma malo.

Jelena bi se slozila sa mnom da smo nasamo. I Prasling bi sigurno, cisto sumnjam da bi se tako ponasale uzivo. Ali eto, forum je druga stvar.
 
I Hatorka i Prasling znaju ko se povukao podvijenog repa.

Pa znaju, rekao sam već. Podvijenog repa i pognute glave, dok ti se virtuelna kruna valjala po prašini. :)
Pa znam ja Jelenu, ume da ti uzvrati drsko kad joj se zameris na forumu, dobra je ona, samo me nervira kad se tako ponasa.

Lol, a ti misliš da ti ne bi uzvratila drsko van foruma? Ja znam da bi :)

Nije bila fer prema devojci i ja joj skrenuo paznju i ona odmah poludela, jer Boze moj, kako ona moze da ne bude u pravu na forumu.

Prema kojoj devojci? Da nije to možda ista ona devojka koja se hvalila kako ima bulimiju, i kako sve devojke sa bulimijom predstavljaju veoma inteligentna bića koja svet ne razume, odnosno - prevedeno na prostiji jezik - ista ona devojka koje je tu bolest, za razliku od Hatorke (koja ju je preležala) isticala kao nešto čime se treba ponositi? Takvima ja znam šta bih rekao uživo. Imaju sreću pa im je forum vrsta zida. Jelena je bila potpuno u pravu, spustila ju je na mesto koje joj pripada - a to je mesto osobe koja pati od poremećaja u ishrani, i treba da shvati da je to poremećaj - a ne da se njime razmeće kao da je u pitanju orden prvog stepena.

I onda pocela bespotrebna rasprava oko stvari koje ni ona, a ni Prasling, ne znaju toliko dobro. :lol: Nisam ja neki znalac realno ali mozda tako izgleda kada pisem na forumu punog ljudi koji znaju veoma malo.

Ne, to je bila itekako POTREBNA rasprava koju si, kao i sve ostale rasprave, ti izazvao. A evo zašto je potrebna: Jelena je bolovala od toga, i iz praktičnog iskustva (koje je neprocenjivo) poznaje to, a onda si se našao ti da osporavaš njeno sopstvenim iskustvom stečeno saznanje i, kad si video da je svi živi, pa i Prasling koja izučava na faksu te stvari podržavaju, počeo si da podbadaš na najogavniji način - ismevajući njen poremećaj, i njeno saznanje stečeno tim i takvim - sopstvenim iskustvom, i podržano od strane forumaša kompetentnijih od tebe.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Po ovome se vidi da ti i nemas prijatelje pa ne znas kako to funkcionise.Recimo ja moju ortakinju zastitim od njenog decka manijaka i objasnim mu neke stvari ocekujem ne sada da ona kleci i ispred mene i da me gleda kao Boga vec zahvalnost jer sam joj pomogao.Zahvalnost nista ne kosta znas a puno znaci ako si covek i umes da je cenis.

Ja sam isto na mnogim stvarima koji su mi ucinili bliski ljudi im zahvalan do neba.

Imam poznanika ne zna im se broj a prijateljstva takodje ali se uzdam vise u sebe, no u bilo koje prijateljstvo .
Platih dovoljno jednom zamalo glavom takva razmisljanja zbog zahvalnosti - Ne pada mi na pamet da mi se ikad tako nesto ponovi .
Kad iz svoje greske jednom naucis , pamtis !Ovo vazi i za onog kome su se smucili optimisti - Verujem vise sebi i uvek prvo sebi -
Sam je covek taj svoj najveci prijatelj ili neprijatelj !
 
Pa znaju, rekao sam već. Podvijenog repa i pognute glave, dok ti se virtuelna kruna valjala po prašini. :)


Lol, a ti misliš da ti ne bi uzvratila drsko van foruma? Ja znam da bi :)



Prema kojoj devojci? Da nije to možda ista ona devojka koja se hvalila kako ima bulimiju, i kako sve devojke sa bulimijom predstavljaju veoma inteligentna bića koja svet ne razume, odnosno - prevedeno na prostiji jezik - ista ona devojka koje je tu bolest, za razliku od Hatorke (koja ju je preležala) isticala kao nešto čime se treba ponositi? Takvima ja znam šta bih rekao uživo. Imaju sreću pa im je forum vrsta zida. Jelena je bila potpuno u pravu, spustila ju je na mesto koje joj pripada - a to je mesto osobe koja pati od poremećaja u ishrani, i treba da shvati da je to poremećaj - a ne da se njime razmeće kao da je u pitanju orden prvog stepena.



Ne, to je bila itekako POTREBNA rasprava koju si, kao i sve ostale rasprave, ti izazvao. A evo zašto je potrebna: Jelena je bolovala od toga, i iz praktičnog iskustva (koje je neprocenjivo) poznaje to, a onda si se našao ti da osporavaš njeno sopstvenim iskustvom stečeno saznanje i, kad si video da je svi živi, pa i Prasling koja izučava na faksu te stvari podržavaju, počeo si da podbadaš na najogavniji način - ismevajući njen poremećaj, i njeno saznanje stečeno tim i takvim - sopstvenim iskustvom, i podržano od strane forumaša kompetentnijih od tebe.



Zapravo, preciznija formulacija je - Jelena bi te složila da ste nasamo. Pošto, znaš, veće je muško od tebe. Dosadan si, progoniš ljude i glumiš neku pamet, bez uvrede. Ti si klasičan štreber sa par nabubanih definicija iz biologije u arsenalu. Ostalo gradivo si, očigledno, propustio, pošto o bulimiji nemaš pojma. Šta da ti kažem - preostaje ti patnja što smo te onako razorili i pregazili, pa makar i preko foruma. :)




I ona bi te složila, svakako. Eno, baš tog dana mi je napisala na zidu da si debil. Opet kažem, bez uvrede jer ne želim da me Kreptoman smara poenima, ali to je njeno mišljenje, kao i mišljenje mnogih drugih.

Pozdrav

Ma nek ste vi nama zivi i zdravi i nek ste je spustili! I ovako je to samo jedino bitno i najvaznije u zivotu,a posebno na forumu!z:Dz:mrgreen:
 
Imam poznanika ne zna im se broj a prijateljstva takodje ali se uzdam vise u sebe, no u bilo koje prijateljstvo .
Platih dovoljno jednom zamalo glavom takva razmisljanja zbog zahvalnosti - Ne pada mi na pamet da mi se ikad tako nesto ponovi .
Kad iz svoje greske jednom naucis , pamtis !Ovo vazi i za onog kome su se smucili optimisti - Verujem vise sebi i uvek prvo sebi -
Sam je covek taj svoj najveci prijatelj ili neprijatelj !

Gotovo,ja sam se zaljubio. :prstic:

ako nesto me nervira to su optimisti puni zivota i kad krenu da seru kako treba biti rambo u zivotu,kako se treba boriti,kako je zivot prelep,kako su pesimisti i realisti kreteni zedudac mi se okrene. Evo bas sam jednog uspeo da vratim u normalu skoro,zakljucio je da je skola koju ucimo sranje,da nema paerspektive i da je debilana,da je grad rupcaga,a jos je pao na klajdzi za 100eura i idalje je depresivan. Dusa moja. :heart: Konacno je izasao na pravi put! :aha: zanimljivo je to kako se oni mnogo brze i jace s*****ju od pesimista.
Jos je zanimljivije kako ti ljudi oproste sve usluge koje si im uradio,a ako im jednu ne uradis onda nisi drug,nisi prijatelj,vec si djubre,kreten,idiot i hoce da raskinu drugarstvo. Meni da je neko uradio ono sto sam ja njima,ja bi im bio zahvalan,barem bi ih postovao ako mi kazu ne. Prijateljstvo danas sluzi samo da bi neko besplatno iskoriscavao drugog.
 
Preteruješ Overu, treba biti optimista, ali gledano iz sopstvene pozicije, i eventualno možeš da hrabriš nekoga za kog smatraš da to zaslužuje

sve ostalo je krajnje besmisleno

a život jeste borba, ma kolika fraza to bilo, i treba se boriti svim snagama

p.s. snikers - neka tema o bulimiji, prelistaj, imaš dole
 
Preteruješ Overu, treba biti optimista, ali gledano iz sopstvene pozicije, i eventualno možeš da hrabriš nekoga za kog smatraš da to zaslužuje

sve ostalo je krajnje besmisleno

a život jeste borba, ma kolika fraza to bilo, i treba se boriti svim snagama

p.s. snikers - neka tema o bulimiji, prelistaj, imaš dole

Ja sam realista,ja sve vidim sivo. Iz dosadasnjih iskustava nikoga ne treba hrabriti,niti mu pomagati,samo treba se truditi da prihvatis i razumes osobu. I onako ce svi uraditi po svom kako su zamislili i vratice se starim navikama!
Ako ces ceo zivot da se boris,gde je tu prostor za uzivanje i odmor u zivotu? Moja deviza je treba izbegavati svaki rad ako moze i uzivati u ne radu,u nemanju obaveza i u nemanju problema i opasnosti. Mrzim borbu jer je svaki cilj uzaludan na duze staze,mrzim obaveze pogotovu ako nemam direktnu,momentalnu i opipljivu korist od njih.
 
@ philosopher citam duze vreme ovaj forum, i da si takav uzivo ja bih te prvi promenio ;). Tebe zamisljam kao lika koji je bio mucen od strane drugih ceo svoj zivot. Onako si sitan, mali nikakav, nikom nista ne smes da kazes direktno, dobijao si lepe batine kroz srednju skolu prijatelje nemas, pa si zbog toga dosao da se izivljavas nad ljudima ovde na forumu. Jednom recju ovde si dosao da lecis komplekse.
 
Ja sam realista,ja sve vidim sivo. Iz dosadasnjih iskustava nikoga ne treba hrabriti,niti mu pomagati,samo treba se truditi da prihvatis i razumes osobu. I onako ce svi uraditi po svom kako su zamislili i vratice se starim navikama!
Ako ces ceo zivot da se boris,gde je tu prostor za uzivanje i odmor u zivotu? Moja deviza je treba izbegavati svaki rad ako moze i uzivati u ne radu,u nemanju obaveza i u nemanju problema i opasnosti. Mrzim borbu jer je svaki cilj uzaludan na duze staze,mrzim obaveze pogotovu ako nemam direktnu,momentalnu i opipljivu korist od njih.

Pa poznat je meni takav realizam, ali je se vodim onom "kakve su ti misli, takav ti je život"

daleko od toga da je sve ružičasto, ali to ne znači da treba odustati od svega. a to što ti opisuješ jeste baš to - linija manjeg otpora.

mrki93 - daleko sam od opisa, jedina tačna stvar je ovo za školu, ali ne srednju, nego osnovnu

bilo je problema sa vršnjacima, ali ne zato što sam sitan ili šta već (jer nisam) već zbog mog ukupnog ponašanja i nedruželjubivosti :)

imam dosta drugova, nijednog prijatelja (pa ti vidi gde je razlika, vodeći se onim što sam gore napisao), a kako rekoh - isti sam uživo, samo je to mnogo usmerenije.

i da, jedna stvar - prililčno sam uspešan u odredjenim segmentima delovanja, ljudi na forumu bi se iznenadili koliko. inače, to što si rekao za mene bi možda mogao da kažeš za sve forumaše koji su ponekad nadrkani, a ja sam to na početku mislio za Overa, koji je imao fazon da bez razloga počne da psuje sve redom uz sentence poput "tornjaj se u štalu" :lol:

prema tome, umesto što sa pet postova prosipaš svoju dizelašku pamet ovuda, bio bi red da ZAISTA propratiš postove i drugih forumaša. ;) što se ovih "promena" tiče, opušteno, jednom ću ja biti u poziciji kada ću takve poput tebe menjati za 360 stepeni, a i da ne uprljam ruke. :)

pozdrav
 

Back
Top