OPEN IPTV Problem

ForestGreen

Poznat
Poruka
9.541
Ljudovi moji
Slusajte, imam problem, odnosno citajte
Uzeo sam OPEN IPTV sa netom, ova akcija sto ide...
E sada, internet brzina mi je ubrzana 4x ali nikako da instaliram na televizoru onaj sistem kako bih gledao...
Sve prikljucim i na ekranu televizora mi pise "Loading..." sto i pise u uputstvu ali da traje do 10 minuta dok kod mene medjutim stoji i preko 40 minuta a da se nista ne desava...
Koji je moguc problem?

P.S. Jos jedno pitanjce, kod za sharp televizore, zna neko?
 
Ljudovi moji
Slusajte, imam problem, odnosno citajte
Uzeo sam OPEN IPTV sa netom, ova akcija sto ide...
E sada, internet brzina mi je ubrzana 4x ali nikako da instaliram na televizoru onaj sistem kako bih gledao...
Sve prikljucim i na ekranu televizora mi pise "Loading..." sto i pise u uputstvu ali da traje do 10 minuta dok kod mene medjutim stoji i preko 40 minuta a da se nista ne desava...
Koji je moguc problem?

P.S. Jos jedno pitanjce, kod za sharp televizore, zna neko?

Za podešavanje Open IPTV imaš , 3. mogućnosti: 1. da pažljivo korak po korak ideš po Uputstvu za korišćenje (ako ga nisi dobio, imaš ga u celosti na www.telekomcentar.com ) , 2. da pozoveš 977 -Beograd pa će ti dežurni za IPTV diktirati šta da radiš a ti samo kuckaj i 3. da pozoveš servisera za TV da ti to sredi.
Pre nego što se odlučiš koju ćeš varijantu, prvo proveri na ADSL-u sa kog si porta priključio STB. Treba da bude LAN 3 i možda je tu caka da si ga soproštenjem uturio u neki drugi port.
Dalje ti neću prepričavati jer sve ima u Uputstvu za korišćenje.

KOD za SHARP TV (gde baš njega nađe), probaj ove: 014, 015, 019, 176, 178. Upotrebi prvi trocifreni broj, pa ako ne ide onda druga trocifrena i tako dok ne natrčiš na pravi broj.
Ajd' sretno, pa se kroz neki dan javi šta si napravio.
 
Da pitam ovde da ne bih otvarao novu temu bzvz.

Dakle, vec oko nedelju dana mi se ESPN Classic poprilicno pikselizuje, evo od juce i MGM poceo, znaci nije privremeno, evo vec nedelju dana mi je ESPN C takav, da li je samo do mene, trebam li nesto da podesim, da li njih da zovem, sta mi je ciniti?

Mada je vise konstantno mrljanje slike pri nekoj brzoj akciji na ekranu nego pikselizacija...
 
imam problem sa daljinskim ukucam sve sifre za orion tv i ne radi ni jedna zna li ko kake druge sifre u napred zahvala


Пробај са овим шифрама ЕМЕА за Тв Орион:
006,039,069,085,121,124,125,130,148,151,168,169,198,237,242.
Ради према упутству за програмирање даљинског, полако и без нервозе.
Па јави ако си успео.
 
Eeeee,,,Ljudi treba mi pomoc!
Vec duze vreme imam problem sa IPTV. Ja gledam svaki dan i primetio sam da odjednom prestaje da radi. Zamrzne se slika i zvuk i sta god da kliknem na daljinskom nista se ne desava. Jedini nacin da nastavi sa radom je da se restartuje tj. da se izvuce kabel za napajanje. Prijavio sa problem jednom i dosli su mi u kucu restartovali IPTV modem i kao sve radi .:think: Posle sat vremena opet isto :dash: !!! Zvao sam opet i objasnio situaciju a oni su mi na to odgovorili da imaju puno posla kad budu mogli poslace nekoga. To su mi rekli pre 2 meseca i nista. Molim vas pomozite!!!

P.S. Da li neko zna kod za TV VOX?
 
Uzeh juce IPTV i sad bi,jelte,trebalo da i koristim isti,ali mi je problem Ethernal kabl za povesivanje set-boksa i modema,jer mi je TV u jednoj sobi,a komp sa modemom u drugoj.Kabl koji se dobija u IPTV pakovanju mi nicemu nece sluziti,posto je prekratak,stoga me interesuje ima li takvih kablova,a duzih,po klasicnim radnjama i po kojim cenama(pretpostavljam da ne bi trebalo da je skupo).Isto tako,kao sto je vec pitano par postova iznad,i meni bi trebao kod za VOX TV(a imam i kineski CROWN,mozda neko zna kod za njega-meni je svejedno).
 
IPTV је увео у Основни пакет на ред.бр. 154 нови канал: STB (Studio Beograd). Тако сада Основни пакет располаже са 88 канала а комбинација Основни пакет + Арена има 92 канала.
 
Pozdrav svima,

prvi put sam ovde. Imam problem sa daljinskim, moze li neko da mi pomogne ? IPTV imam vec godinu dana, ali ovakav problem nisam imao. Jednostavno daljinski mi odjednom ne prima nikakve komande. Kad se javio problem prvi put uspeo sam da ga resim tako sto sam drzao STB i OK istovremeno, STB se upalilo i gorelo jedno vreme i posle toga je radilo nesto malo, ali sada vise ne funkcionise. Ne znam u cemu je problem, da li treba neki kod da se unosi, sta li?
Generalno nisam bas zadovoljan ovom uslugom. Nije bas ni jeftina, a za ove pare to bi trebalo da funkcionise kao sat. Pikselizacija, ovi problemi za koje trazim pomoc,a da ne pricam o programskoj semi npr. Arene sport zbog koje sam i uzeo IPTV. Setite se samo letos kako su bez ikakvog objesnjenja ukinuli prenose Spanaca, Italijana ili skoro prenos kosarke Zvezda Cedevita prenose od drugog poluvremena. Ne znam da li je za ovo kriv Telekom ili Arena ali za uslugu koju placas prilicno skupo po meni ove stvare ne smeju da se dogadjaju.
 
Pozdrav svima,
prvi put sam ovde. Imam problem sa daljinskim, moze li neko da mi pomogne ? IPTV imam vec godinu dana, ali ovakav problem nisam imao. Jednostavno daljinski mi odjednom ne prima nikakve komande. Kad se javio problem prvi put uspeo sam da ga resim tako sto sam drzao STB i OK istovremeno, STB se upalilo i gorelo jedno vreme i posle toga je radilo nesto malo, ali sada vise ne funkcionise. Ne znam u cemu je problem, da li treba neki kod da se unosi, sta li?
Generalno nisam bas zadovoljan ovom uslugom. Nije bas ni jeftina, a za ove pare to bi trebalo da funkcionise kao sat. Pikselizacija, ovi problemi za koje trazim pomoc,a da ne pricam o programskoj semi npr. Arene sport zbog koje sam i uzeo IPTV. Setite se samo letos kako su bez ikakvog objesnjenja ukinuli prenose Spanaca, Italijana ili skoro prenos kosarke Zvezda Cedevita prenose od drugog poluvremena. Ne znam da li je za ovo kriv Telekom ili Arena ali za uslugu koju placas prilicno skupo po meni ove stvare ne smeju da se dogadjaju.

Како сам схватио, имаш два проблема:
- треба ти помоћ око даљинца,
- имаш примедбу на услугу коју ти пружа IPTV за скупу претплатижу.

За даљинац: најпре замени старе батерије са новим па ако не иде, позови 977 у Београду и све аномалије испричај дежурном оператеру, који ће ти рећи шта да радиш а можда ће издати налог најближем техничком центру који ће ти то средити. Најбоље ти је да зовеш после 20:00, јер тада имају мању гужву.

За кристалисање ТВ екрана, покушај са рестартовањем ADSL-a и STB, па потом укључи ADSL и када ,,залепи'' лед диода испод које пише ADSL, укључи STB и сачекај док ти затражи шифру (која је најчешће:1,2,3,4, ако је у међувремено ниси заменио неком другом) и притисни ,,ОК''. Требало би све да ради. Ако неће опет позови 977 и објасни дежурном оператеру проблем.
Можеш да позовеш и 0800 100 100 кол центар који је задужен за ADSL .
Теби поздрав и јави се на ПДФ, шта си урадио.
 
Posto koristim SBB i imam ugovor do februara 2012 godine,ali posto mi je pod hitno trebala ARENA1.2.3.4 aktivirao sam IPTV Telekom.E sada mene interesuje kako cu ja da primam signal kada mi istekne ugovor sa SBB jer planiram da ga otkazem posto mi ne trebaju dve pretplate.Vidim da na aparatu koji je prikopcan na ruter imam ulaz za antenu i izlaz koji mi sada ide u TV,a kada budem raskinuo SBB toga nece moci da bude jer ce mi ovi preseci kabel koliko ja znam.Moje pitanje je dali ja mogu drugacije spojiti taj IPTV ili mora imati neku antenu.
 
Pozdrav. Potreban mi je kod za OPEN IP deljinac za tv LG 37LV3550. Ako neko zna- puno bi mi znacilo. Unapred hvala

Пробај са овим бројевима:
059, 060, 076, 079, 137, 149, 151, 156, 162, 164, 315, 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339, 340
У Упутству за употребу, описан је поступак како поступно треба укуцавати ове троцифрене бројеве.

 
Dragi prijatelji ne mogu da nadjem kod za daljinski upravljac kako bi daljinac dobijen uz paket IPTV posluzio i za pojacavanje ili smanjenje tona, a da pri tom ne mora da se koristi i daljinski za tv. Na sajtu Telekoma nema kodova za moju marku televizora, u tehnickoj podrsci su dali neke predloge ali bez rezultata. Imam Fox televizor i uzalud isprobavam razne kodove, ali bezuspesno. Hvala i SRECNA VAM NOVA GODINA!
 
Dragi prijatelji potreban mi je help... subota je vece a daljinski mi je ocigledno crkao... kada ubacim nove baterije na momenat zasvetli dugme STB i vise ni makac.
Da li neko zna moze li na originalnom daljinskom od TV da se nekako prebacuju kanali.
Unapred hvala......
 
kupio sam danas lcd lg450 zna li neko kod za njega

Tребало би да уз Упутство за употребу имаш и тај код. Исчитај га мало детаљније.
Ако немаш, покушај са овим бројевима, поступно број по број:
LG(GOLDSTAR)
059, 060, 076, 079, 137, 149, 151, 156, 162, 164, 315, 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339, 340

Dragi prijatelji potreban mi je help... subota je vece a daljinski mi je ocigledno crkao... kada ubacim nove baterije na momenat zasvetli dugme STB i vise ni makac.
Da li neko zna moze li na originalnom daljinskom od TV da se nekako prebacuju kanali.
Unapred hvala......

Позови 977-Бгд и изрецитуј им проблем. Одмах ће издати налог најближем Телеком сервису који ће ти заменити STB (можда је он узрочник квара) и даљински управљач.

 
Pozdrav,imam problem sa open iptv-om kad upalim televizor pise mi the requested URL is not be retrieved,Press HOME to retry i jos nesto ispod.Da li mi mozete reci sta je to zapravo u cemu je problem i kako da to rijesim
 
Pozdrav,imam problem sa open iptv-om kad upalim televizor pise mi the requested URL is not be retrieved,Press HOME to retry i jos nesto ispod.Da li mi mozete reci sta je to zapravo u cemu je problem i kako da to rijesim

Па притисни тај тастер ,,HOME'' (то је онај на коме је симбол кућица) и видиш шта ће се десити. Ако се ништа не деси, позови 977 и реци им који проблем имаш.
 

Back
Top