Pearl Jam

Nadya

Ističe se
Poruka
2.157
Zanima me koliko ovde ljudi ceni i postuje muziku koja dolazi od petoro genijalnih ljudi koji sebe nazivaju Pearl Jam !

Pearl Jam iza sebe ima sedam albuma, zatim vise stotina koncerta i jedino sto se menjalo kod njih u bendu, bili su bubnjari...
...ali su zato UVEK imali svoj fazon, uvek zeleli da isteraju nesto svoje, i jos uvek traju samo zahvaljujuci nesavladivom duhu koji je ocigledan u svakoj pesmi, na svakom njihovom albumu.

Oni su meni na prvom mestu top ten liste najboljih bendova... :roll: :)

Istomisljenici? :) ili bas slicnomisljenici? :))
 
e, to sam zeleo da cujem od nekoga ovde :D
PEARL JAM su zaista carevi, i kao ljudi, a tek muzika .......
zaista ne mogu da izdvajam od njih neke dobre albume i dobre pesme, od albuma "Ten" do "Riot act" momci su neponovljivi, jedinstveni, originalni i SVOJI.
i sto je meni licno bitno, obozavaju kao i ja jednog super lika i muzicara NEIL YOUNGA, svirali su sa njime, svirali one njegove stvari "Fuckin' up" i "Keep on rocking in the free world", koja je po meni, uz duzno postovanje ostalih pesama, najjaca r'n'r stvar.
taj bend najbolje opisuje njihova nova pesma "I'm a mine" ..... po naslovu se vidi da su oni samo svoji.
ne bih izdvajao face iz benda, ali Eddie Vedder je neponovljivo harizmatican lik, a pevanje skroz originalno, najvise volim da ga vidim kad duboko i bolno peva grleci samog sebe ......

KEEP ON ROCKING IN THE FREE WORLD. :D
 
Hej, keeper-u!!:))

Straaaava da ovde ima jos takvih ljudi! :D
Bas si me oraspolozio heheh uvek prija cuti istomiljenike, a narocito u meni tako bitnoj stvari, kao sto je Pearl Jam :) :)

Jel znas mozda njih da sviras? ;)
posto sam procitala da sviras gitaru xexe

Pozdraaaav veeeeliki! :lol: 8)
 
Hvala Bogu da se ovde jos neko divi grungeu i onome sto se naziva odlicna muzika!

Pearl Jamu svaka cast... Istrajali su i kao grupa i kao ljudi...

Naravno da vise od njih volim Nirvanu (jer je prva uhvatila taj fazon), ali sad skoro isto slusam Nirvanu i Pearl Jam. Znam polovinu njihovih pesama na gitari, a najbolje Alive, Rearviewmirror, Who you are, Black, Jeremy...............................

Sada su stvarno the best sto se tice grandza.
 
Nadya:
Hej, keeper-u!!:))

Straaaava da ovde ima jos takvih ljudi! :D
Bas si me oraspolozio heheh uvek prija cuti istomiljenike, a narocito u meni tako bitnoj stvari, kao sto je Pearl Jam :) :)

Jel znas mozda njih da sviras? ;)
posto sam procitala da sviras gitaru xexe

Pozdraaaav veeeeliki! :lol: 8)

komplikovano je njih svirati, posto su potpuno posebni. gitara im je zeznuta za sviranje, ali moze se nauciti. ali sviracki meni ne odgovara njihov stil.
naravno, to ne znaci da ih ne obozavam samo zato sto ne znam da ih skinem :)
znam samo ..... "Alive", "Jeremy" i "black" .... i jednu od rarities ...... neka sto ide "o, where o where can my baby be, the lord took her away from me ....."
ide tako nesto, ali se ne secam tacno :-)
e, jel imas knjigu o njima?
ja imam neku o eddiju uglavnom, bas je cool 8)
 
hehe
Pesma koju znas da sviras se zove "Last Kiss" 8) eto, da sad znas , da kad se hvalis, cime se hvalis ;)

Imam knjigu o njima, "Eddie Vedder & Pearl Jam"... jel i ti tu imas ili treba da pojurim u knjizaru? :D :D
 
Nadya:
hehe
Pesma koju znas da sviras se zove "Last Kiss" 8) eto, da sad znas , da kad se hvalis, cime se hvalis ;)

Imam knjigu o njima, "Eddie Vedder & Pearl Jam"... jel i ti tu imas ili treba da pojurim u knjizaru? :D :D

ne moras da juris u knjizaru, to je ta knjiga :D
da, setio sam se kasnije da je to "last kiss", mora da je ta pesma neka parodija, ne verujem da bi oni napisali tako nesto bljutavo americki i pateticno :)
setio sam se i da znam da sviram "I am mine" i "the elderly woman ......."
heheheh
nego, kakav je album "no code"? jedino njega nisam cuo. video sam jednom cd, ali sam kupio nesto drugo misleci "to cu drugi put", ali nikad ga vise nisam video. nemam ni "vitalogy" ali sam slusao, odlican je. narocito ona stvar "nothingman" :lol:
 
pazi, JEDINA pesma koja me nervira od PJ, jeste ta 'last kiss'... ne znam kako je do nje doslo, ali svaki put kad je cujem mi se creva prevrnu! :)

Zatim, sto se tice albuma (hronoloskim redom) "Vitalogy"(1994.)....ja ne znam sta da ti kazem za to sto nisi cuo, mozda video...taj album...
Album je ODLICAN... zaista.... takodje i "No Code"(1995.)... ne zelim ni da pocnem pojedino da razmisljam, tj da izdvajam pesme, jer bih na kraju zavrsila nabarajajuci sve pesme sa oba albuma... zato, iskreno ti kazem da bi opusteno mogao da nabavis i ta dva albuma, ako ti se ostalo svidelo, neces se pokajati.

A sto se tice sviranja PJ-a... NIKO njih ne moze da skine... mislim, onaj njihov fazon... bar ja nisam cula da ih je neko odsvirao na PJ fazon... zato oni i jesu jedinstveni, i fazon ti je ili da kad skidas skines na svoj fazon ili da si perfekcionista i da ides do najsitnijih detalja i NJIH skines, mada, ne znam koliko bi uspeo :wink:

Pozdrav :D 8)
 
pa da, pearl jam ima skroz svoju foru i ja se ne bih usudjivao da ih skidam ni na svoj fazon niti bih se trudio da ih 100% isto iskopiram.
a ovo malo sto znam, to je lako ......

ma kazem ti, "last kiss" je neka parodija. ne bi oni nesto tako bljutavo izmislili :D hehe.
 
Kurt Cobain:
Pearl jam je jadan od tipichnih grunge bendova ili je barem bio. Mislim da su se malo poshli u komercijalu. Ala josh su ok do nekle. Najbolji album, po meni, je TEN! :lol:

hehehehe :D :D :D
pearl jam komercijala, zvuci kao sala. jel se ti to zezas mozda? .....
poslusaj malo bolje ovo novo, pa ces (pretpostavljam) uvideti da nije ni blizu komercijali, mada znam da neki pricaju o navodnim "kompromisima", cak sam i u novinama to citao.
mislis da je pearl jam komercijala samo zato sto vise nema onu mladalacku energiju da isprze ceo album? samo zato sto na "riot act" dominiraju sporije, mekse stvari? samo zato sto ima puno eksperimenata? shvati, oni nisu vise oni mladi klinci. oni sazrevaju i istrazuju.
i veoma, veoma, veoma daleko su od komercijale
 
hehehe :lol:

Ma, keeper-u... pusti ga, mislim, ima i on pravo na svoje misljenje, ali ocigledno nije ni on siguran u to, jer niti ima cime da ga argumentuje, a iovako se radi o nekim njegovim nesigurnim pretpostavkama... verovatno je to rekao samo da bi nama inatio...mislim... 8)

A, ako cemo o PJ komercijalnosti... onda bih ja rekla da je bas tvoj omiljeni album 'Ten' najkomercijalniji, jer je prodat u najvise miliona primeraka...:roll: :lol:

hehhe... ima nas raznih... Pearl Jam i komercijala- jednostavno ne idu zajedno... 8)
 
Nadya:
hehehe :lol:

Ma, keeper-u... pusti ga, mislim, ima i on pravo na svoje misljenje, ali ocigledno nije ni on siguran u to, jer niti ima cime da ga argumentuje, a iovako se radi o nekim njegovim nesigurnim pretpostavkama... verovatno je to rekao samo da bi nama inatio...mislim... 8)

A, ako cemo o PJ komercijalnosti... onda bih ja rekla da je bas tvoj omiljeni album 'Ten' najkomercijalniji, jer je prodat u najvise miliona primeraka...:roll: :lol:

hehhe... ima nas raznih... Pearl Jam i komercijala- jednostavno ne idu zajedno... 8)

"ten" je zaista najkomercijalniji, iako je snimljen bez takvih ambicija. ja nemam nista protiv da bilo ko prodaje albume u milionskim tirazima. takvi za mene zaista nisu komercijala. uzmi recimo Clapton-a. covek je pun para ko brod, a u zivotu nije morao nikome da se ulizuje, da snima albume sa zeljom da se svidi drugima i trzistu. pare od prodaje cd-ova dodju kao potvrda uspeha.
isto tako i album "ten", pa i "versus" ......
ali gade mi se oni koji su prava komercijala, koji snimaju albume da se ulizuju trzistu, slusaocima.
 
a imam jednu informaciju za gospodina pod nickom "kurt cobain".
znas li ti da je album "nevermind" jedan od najkomercijalnijih albuma ikada snimljenih?
kurt je svojevremeno rekao: "i want to go to seattle, sell my ass and be a punk-rock star"
uradio je to. otisao je u sijetl i snimio "nevermind", koji je bio pun hitova na koje su se prilepili napaljeni tinejdzeri. "nevermind" je NAJZESCA komercijala.
a sad, druga je stvar sto se to kurtu nije svidelo, pa je puk'o zbog toga sto ga zovu na MTV, onda je poceo da im se ruga, i sve ostalo.
i snimio je "in utero" koji je zaradio gomilu love, ali nije bio snimljen sa zeljom da bude dobro prodat poput "nevermind" ........
 
Nadya:
Maaaa... ne vredi se raspravljati... poenta je da si ti (i ja) jedini sa argumentima...

........ a jedna veoma tuzna poenta je da nas dvoje jedini ovde slusamo Pearl Jam. dodju ovde neki klinci, pa kao vole "ten", bla bla, ali kolko vidim niko ne slusa Pearl Jam zaista.
 
Pearl Jam je muzika moje mladosti...obozavam ih, jos uvek, ali sam u medjuvremenu presla na neke druge stvari. Ipak, i danas kad ih cujem odusevim se...A njihov najbolji album je ipak Ten, po mom misljenju, mada ni Versus nije bio los.
 
Keeper:
Nadya:
Maaaa... ne vredi se raspravljati... poenta je da si ti (i ja) jedini sa argumentima...

........ a jedna veoma tuzna poenta je da nas dvoje jedini ovde slusamo Pearl Jam. dodju ovde neki klinci, pa kao vole "ten", bla bla, ali kolko vidim niko ne slusa Pearl Jam zaista.

Ma, dovoljno je to... bitno je da smo mi iskreni, nije bitan kvantitet, vec kvalitet... a mi ih zaista cenimo... tako da :wink: :D

BTW. meni je omiljeni album 'Yield' 8) mogu da ga slusam ponovo i ponovo i ponovo... i tako vise puta bez prestanka heheh 8)
 
pa ... kvalitet ...... kvantitet, imas pravo ...
ali, samo me iznerviraju oni klinci sto svrsavaju na kurta a kao "slusaju" Pearl Jam jer su i oni i nirvana pod etiketom "grunge" .....
nego, ja ne mogu da izdvojim omiljeni album, a sto se "yield" tice, jos uvek sam u fazi provaljivanja :D kad sam ga kupio nisam ga kontao, onda sam ga jednostavno ostavio, uzeo posle nekog vremena ponovo i jos uvek ga kontam i sve vise i vise mi se svidja :D
ali od pocetka su mi se svidele "brain of J", "faihfull" a narocito "given to fly" .... a sada i "wishlist", "in hiding", "all those yesterdays" .....
najvise sam ubedljivo slusao jedan Unplugged album od Pearl Jam-a sa nekim koncertima ...... jako je dobro.
 
Keeper:
pa ... kvalitet ...... kvantitet, imas pravo ...
ali, samo me iznerviraju oni klinci sto svrsavaju na kurta a kao "slusaju" Pearl Jam jer su i oni i nirvana pod etiketom "grunge" .....
nego, ja ne mogu da izdvojim omiljeni album, a sto se "yield" tice, jos uvek sam u fazi provaljivanja :D kad sam ga kupio nisam ga kontao, onda sam ga jednostavno ostavio, uzeo posle nekog vremena ponovo i jos uvek ga kontam i sve vise i vise mi se svidja :D
ali od pocetka su mi se svidele "brain of J", "faihfull" a narocito "given to fly" .... a sada i "wishlist", "in hiding", "all those yesterdays" .....
najvise sam ubedljivo slusao jedan Unplugged album od Pearl Jam-a sa nekim koncertima ...... jako je dobro.


Mmmmmm... MTV Unplugged Pearl Jam... wow, najbolje izvodjenje pesme "Black"!!:)
Ja sam godinama sekla vene na to... imam i cak na VHS-u snimak tog anplagda :D

Genijalno, jednostavno genijalno!!... 8)

A sto se tice "Yield"-a... i meni su te omiljenje...A "Given to fly" treba mnoooogo mnogooo da se razmislja, jer je pesma sa toliko slojeva, ali , naravno, kao i svaka njihova...
Inace, nikad iz prvog puta mi se ne svidi njihov album, nego kad ga nabavim... cujem jednom i smorim se... i onda posle nekog vremena, posto uvek bude neka pesma koja mi se na prvo slusanje svidi... kasnije se vratim na nju i tako poslusam sve opet.. i shvatim iz druge perspektive sve... i onda ostavim ili ni tada ne skapiram o cemu se radi... :)
A zaista, svaku pesmu treba dooobro poslusati i prouciti textove da bi ukapirao poentu, mada ih uvek ima vise, jer ipak... sve je individualno, dosta zavisi i od tvojih iskustava... tako da, sto si stariji vise shvatas (jer imas vise iskustva, jel da? :) ) i vise ti se svide...hehehe

Ma, jednostavno ih obozavam!!:)

Bas sam ovih dana slusala ponovo i "Vitalogy" i "Yield" i shvatila pesme na potpuno drugaciji nacin... jednostavno ti se otvore pesme, sve postane jednostavno... razumes ih... zato sto dozivis nesto slicno...

Hm... mogla bih ja dosta ovako... al cu da stanem :wink:

POzdrav!!! :D 8)
 
Nadya:
Keeper:
pa ... kvalitet ...... kvantitet, imas pravo ...
ali, samo me iznerviraju oni klinci sto svrsavaju na kurta a kao "slusaju" Pearl Jam jer su i oni i nirvana pod etiketom "grunge" .....
nego, ja ne mogu da izdvojim omiljeni album, a sto se "yield" tice, jos uvek sam u fazi provaljivanja :D kad sam ga kupio nisam ga kontao, onda sam ga jednostavno ostavio, uzeo posle nekog vremena ponovo i jos uvek ga kontam i sve vise i vise mi se svidja :D
ali od pocetka su mi se svidele "brain of J", "faihfull" a narocito "given to fly" .... a sada i "wishlist", "in hiding", "all those yesterdays" .....
najvise sam ubedljivo slusao jedan Unplugged album od Pearl Jam-a sa nekim koncertima ...... jako je dobro.


Mmmmmm... MTV Unplugged Pearl Jam... wow, najbolje izvodjenje pesme "Black"!!:)
Ja sam godinama sekla vene na to... imam i cak na VHS-u snimak tog anplagda :D

Genijalno, jednostavno genijalno!!... 8)

A sto se tice "Yield"-a... i meni su te omiljenje...A "Given to fly" treba mnoooogo mnogooo da se razmislja, jer je pesma sa toliko slojeva, ali , naravno, kao i svaka njihova...
Inace, nikad iz prvog puta mi se ne svidi njihov album, nego kad ga nabavim... cujem jednom i smorim se... i onda posle nekog vremena, posto uvek bude neka pesma koja mi se na prvo slusanje svidi... kasnije se vratim na nju i tako poslusam sve opet.. i shvatim iz druge perspektive sve... i onda ostavim ili ni tada ne skapiram o cemu se radi... :)
A zaista, svaku pesmu treba dooobro poslusati i prouciti textove da bi ukapirao poentu, mada ih uvek ima vise, jer ipak... sve je individualno, dosta zavisi i od tvojih iskustava... tako da, sto si stariji vise shvatas (jer imas vise iskustva, jel da? :) ) i vise ti se svide...hehehe

Ma, jednostavno ih obozavam!!:)

Bas sam ovih dana slusala ponovo i "Vitalogy" i "Yield" i shvatila pesme na potpuno drugaciji nacin... jednostavno ti se otvore pesme, sve postane jednostavno... razumes ih... zato sto dozivis nesto slicno...

Hm... mogla bih ja dosta ovako... al cu da stanem :wink:

POzdrav!!! :D 8)

uze mi rec iz usta, bas sam hteo da napisem da mi je "black" najbolje uzveden na tom Unpluggedu ... :D
eto, raduje me da je i kod tebe slucaj da ne mozes iz prve nesto da skontas od njih, ja vec ponekad mislio da ih ne razumem uopste i da mi bolje da se ne foliram da ih shvatam :? ali, kako vreme prolazi, sve se namesta. raduje me da je tako, jer da sam ih odma skontao (sto je malo morgen izvodljivo), vec bi mi dosadili. gomila je bendova koje te uhvate na prvo slusanje, pa ih preslusas i naslusas se, pa ti onda jednostavno dosade. kao meni Nirvana, Foo Fighters od stranih, ili gomila domacih bendova koji ne zalaze dovoljno duboko da bi te drzali ..... nego kako dodju tako i odu .....
sa Pearl Jam-om to nije slucaj 8)

jednostavno ih pustis da ti zadju duboko pod kozu i onda nema izlaska :D
 
Da se mi neshto ljudi ovde razumemo: Pearl Jam je najbolji grunge sastav svih vremena! Kakav bre ***** Nirvana....... Ono shto je preaa stvar jeste chuveni projekat Temple Of The Dog koji je radjen sa Stone Temple Pilots i Soundgarden, koji je dodushe izashao malo pre Ten - a./.. Ipak, kada pogledate, bio Ten najkomercijalniji album ili ne, on zasluzuju istu ocenu i tu nema dalje priche. To naravno ne znachi da ostali albumi nisu vredni paznje, prvenstveno mislin Na Vs. i Vitalogy............
 
Abbath:
Da se mi neshto ljudi ovde razumemo: Pearl Jam je najbolji grunge sastav svih vremena! Kakav bre * Nirvana....... Ono shto je preaa stvar jeste chuveni projekat Temple Of The Dog koji je radjen sa Stone Temple Pilots i Soundgarden, koji je dodushe izashao malo pre Ten - a./.. Ipak, kada pogledate, bio Ten najkomercijalniji album ili ne, on zasluzuju istu ocenu i tu nema dalje priche. To naravno ne znachi da ostali albumi nisu vredni paznje, prvenstveno mislin Na Vs. i Vitalogy............

Uuuu... 'de me nadje sa Temple Of The Dog... :D i Andrew Wood-om... nisam slusala Mother Love Bone, nemam odakle da nadjem to... ali, nesto se kao nazire u filmu "Singles" ... 8)

Nego, sta su Chris Cornell (vocals, banjo, harmonica), Stone Gossard, Mike McCready (guitar), Jeff Ament (bass), Matt Cameron (drums, percussion) uradili...to je neverovatno... a pojavljuju se i Eddie Vedder (vocals), Rick Parashar (piano, organ),(ovo pisem za neupucene :wink: )... s tim sto Eddie peva samo jednu pesmu, za koju su uradili i prelep spot, "Hungerstrike"... i koju ja mnogo volim :)
Nego, ono sto mi je najgenijalnije jeste tema po kojoj su oba benda napravili toliko dobre pesme, da jednostavno ne mozes da kazes koja je bolja... "Times of Trouble" od Temple of the Dog ili "Footsteps" od Pearl Jam... a ceo album je...mmmh!! :roll:

Hehe... drago mi je da ovde ima jos fanatika, kakav sam ja kad su oni u pitanju :wink: :D :D :lol:

Abbath, veliki pozdrav! 8)
 
hey!! divno..pearl!! sta reci kad ih prosto obozavam!! :D :D imala sam jednu fazu kada sam bila bolesno odlepila za eddie-jem...sada je to malo mirnije..sto se tice albuma i pesama,mislim da cete se svi sloziti da je to nemoguce odrediti..ten je svakako najbolji producijski i najbolje odsviran album..tada su bili mladi i puni ideja...sto ne znaci da i na drugim albumima nisu istakli svoje umece..genijalni textovi..svakim danom se pronadjem u nekom stihu...mada to treba stvarno proucavati...meni nekako najomiljeniji album(emotivno sam vezana zaa te pesme)jeste binaural,koji se mnogim ne svidja recimo......sledi nastavak
 
omiljena pesma sa tog albuma mi je light years...sto se tice ostalih pesama...recimo smile,garden,rearviewmirror,jeremy,faithfull..ah stao mi mozak sada...ima ih jos puno...
sto se tice novog albuma,verovatno cete me sada ubiti,ali razocarana sam..totalno je blago,ima par segmenata u nekim pesmama koje su dobre ali u globalu :roll: ...mislim budite objektivni,album je prosecan..mozda je bolje da ne snimaju albume..jer ko zna sta ih ceka...sto se tice bubnjara,omiljeni mi je dave!! koji je to car bio i zivotinja na bubnjevima!! :P
tako...ajd pa se pishemo opet
 

Back
Top