STA JE ZADACA COVEKA U ZIVOTU?

Margott:
znam.. ali to sam ja... ti me vidish kao nedorechenu, neko kao okidach... zar nisi mozda posmislio da i ne treba ja da ti kazem neke stvari?
Potpuno si u pravu!Istinsko znanje je ono do kog dodje covek sam...ALI UZ POMOC VODICA !!!
Svejedno,postujem tvoj put iako moj put vodi na drugu stranu.Hocu reci da postujem tvoje pravo na izbor.Jedino sto sloboda podrazumeva odgovornost.Na jednom drugom mestu si rekla:"...ljubav pod voljom".Poznato mi je cije je to ucenje,cak sam tu knjigu i citao...
 
u toj rechenici ima mnogo vishe nego shto ti mislish... u samo dve rechi ima mnogo vishe nego shto na prvi pogled izgleda... ljubav i volja... istinska volja... neki za zivota nemaju dovoljno vremena da od silnih maski i slojeva dospeju do iste u sebi...
 
goodday:
Hektor:
..ALI UZ POMOC VODICA !!!
ma znao sam ja da si ti neki slepac...
ali ok...moze autostoperski....kombinovan sa "priruchnikom za mlade izvidjache" koji cesh predhodno dici od raje, gaje i vlaje
Dragi moj goodday,sva duhovna ucenja se predaju sa kolena na koleno,od duhovnog oca ka duhovnom sinu.Dakle,vodic=duhovni otac.Pocetnik ne poznaje put.Potreban je neko ko je putovao,stigao na cilj i ziv se vratio,pa moze poucavati druge,ako uopste ista znas o duhovnoj tradiciji u celom svetu i svim religijama i ucenjima.Bez vodica,saplesces se o prvi kamen...
Sto se tice vredjanja i niskih udaraca,to nije nista,navikao sam i ne ljutim se na tebe,mlad si covek,naucices.Pa,dobar dan,dragi moj goodday !!!
 
Hektor:
goodday:
Hektor:
..ALI UZ POMOC VODICA !!!
ma znao sam ja da si ti neki slepac...
ali ok...moze autostoperski....kombinovan sa "priruchnikom za mlade izvidjache" koji cesh predhodno dici od raje, gaje i vlaje
Dragi moj goodday,sva duhovna ucenja se predaju sa kolena na koleno,od duhovnog oca ka duhovnom sinu.Dakle,vodic=duhovni otac.Pocetnik ne poznaje put.Potreban je neko ko je putovao,stigao na cilj i ziv se vratio,pa moze poucavati druge,ako uopste ista znas o duhovnoj tradiciji u celom svetu i svim religijama i ucenjima.Bez vodica,saplesces se o prvi kamen...
Sto se tice vredjanja i niskih udaraca,to nije nista,navikao sam i ne ljutim se na tebe,mlad si covek,naucices.Pa,dobar dan,dragi moj goodday !!!
Isto tako dragi moj Sector-e...
nije nam potreban niko da nam kaze da se o kamen moze saplesti...kada nam se to vec dogodi....
a kada nam kazu pre nego shto nam se to dogodi, mi im ne verujemo...tako da...prema tome-dabome....

sada ceh reci da je velika mudrost uchiti iz tudjeg iskustva...ali to nije bash moguce...zar ne??...
shta razlikuje tako stecheno znanje od iskustva?...u ovom sluchaju poslushnost....ROBE!!!

ne treba ti niko...sve mozesh sam da nauchish...sve uchish sam....
ali ok...slazem se da je nekim ljudima potreban supervizor...pa bio on i zamishljen.... :roll:
 
ZADACA COVEKU NA OVOM SVJETU JE DA BUDE BOGOBOJAZAN, DA BI ZARADIO RAJ NA ONOME SVJETU. JER BOG NIJE STVORIO LJUDE NIZASTA DRUGO OSIM DA NJEMU ROBUJU. A ROBOVATI BOGU ZNACI BITI MU ZAHVALAN NA SVIM NJEGOVIM BLAGODATIMA, ZIVJETI IRADITI PONJEGOVIM PROPISIMA I NADATI SE NAGRADI ZBOG TOGA NA NONOM SVJETUVJECNOM , ZA RAZLIKU OD OVOGA KOJI JE PROLAZAN!
 
makana:
ZADACA COVEKU NA OVOM SVJETU JE DA BUDE BOGOBOJAZAN, DA BI ZARADIO RAJ NA ONOME SVJETU. JER BOG NIJE STVORIO LJUDE NIZASTA DRUGO OSIM DA NJEMU ROBUJU. A ROBOVATI BOGU ZNACI BITI MU ZAHVALAN NA SVIM NJEGOVIM BLAGODATIMA, ZIVJETI IRADITI PONJEGOVIM PROPISIMA I NADATI SE NAGRADI ZBOG TOGA NA NONOM SVJETUVJECNOM , ZA RAZLIKU OD OVOGA KOJI JE PROLAZAN!

bogobojaznost- poznatije kao TRGOVINA :!:
:twisted:
 

Back
Top