Skola za dizajn

Ako te stvarno zanima, sticajem okolnosti doduše posredno ali provereno, znam prilično puno o tome što pitaš.

Prvo, prijemni ispit je jedinstven za dizajnersku, Tehno Art, drvno-prerađivačku.

Maksimalan broj poena iz osnovne škole je 60 a na prijemnom je 250. 200 ili 190 poena ili možda malo manje je čini mi se minimalna granica za polaganje prijemnog ispita.

Ipak čak i ako položiš prijemni ne znači da ćeš se upisati na smer ili školu koji želiš . Ako imaš mali broj bodova iz osnovne a prijemni položiš ali dobiješ relativno mali mali broj poena, recimo 200-210 od mogućih 250, velika je verovatnoća da nećeš uspeti da se upišeš na neki popularan smer.

Pre prijemnog se popunjava lista želja u kojoj imaš nekih 10 opcija, što odgovara broju smerova koji imaju sve tri škole.

Dizajnerska ima grafički dizajn, industrijski dizajn, ambalažu, tekstil i koliko čujem uvode i likovnog tehničara.

Tehnoart ima graverski, juvelirski, konzervatorski, firmopisački, modni i keramički smer ali mislim da se prijemni ne polaže samo za sve smerove.

Drvna ima neko stilsko oblikovanje drveta što je jako popularan smer koliko sam čuo.

Prijemni se polaže u prostorijama Tehnoarta odnosno one mašinske škole na Bulbuderu.

Ateljea za pripremu ima mali milion ali uopšte nije sve jedno u koji se upisuješ.

Sve zavisi šta te tačno zanima?
 
Poslednja izmena:
ja bih upisao dizajnersku! jel kasno sad za pripreme? da li se polazu srpski i mata, samo taj njihov prijemni ili oba?

Ne znam da li ti je kasno za pripreme, ali ono što znam je da se ne polažu matematika i srpski jer se Dizajnerska škola vodi kao specijalna stručna škola (za nadarenu dečicu),
pa se stoga polažu 3 ispita (procene likovnih sposobnosti - crtanje, vajanje i još nešto) u roku 3 dana.
 
ja bih upisao dizajnersku! jel kasno sad za pripreme? da li se polazu srpski i mata, samo taj njihov prijemni ili oba?

Polaže se i jedno i drugo. Srpski i matematika spadaju u maturski ispit i to svako mora da položi da bi se vodio kao da je završio osnovnu školu. To nema veze sa izabranom srednjom školom. I budući pekari i vozači autobusa će morati da polažu maturski.

E sad, kako će oni u dizajnerskoj školi da boduju poene za upis, to je već druga priča.
 
Kazite mi gde se i koliko sprema za prijemni za Skolu za dizajn,popularnije Dizajnersku?Kazu da u samoj skoli priprema nije dovoljna.Polaze se prijemni u Tehno Artu?
Hvala unapred za savete!:ok:
a u koju skolu za dizajn...moj tata i sestra su zavrsili bogdan suput u novom sadu...tatu mi niko nije pripremao a sestru je tata tako da ti oko taoga ne mogu pomoci... :)
znam samo da su oboje morali da vaju...vajali su glavu... :DDDDD
 
Da vam kažem nešto ljudi, sve jedno je danas koju vam stručnu školu dete završava jer ni jedna ne valja. Tesla i još nekoliko drže nivo, ovo ostalo je čist gubitak vremena i dodatno zaglupljivanje.

A što se tiče te škole, imao sam u par navrata posla sa njima i sve što mogu da vam kažem jeste da je to jedno ruglo.

Nastavnici su nenormalni ljudi i netalentovani umetnici, kompleksaši najgore vrste koji blage veze sa poslom koji bajagi predaju nemaju.

Radi se ko u srednjem veku a takvi su i rezultati učenika.

Dno. Ako vam je dete baš neki talenat, zadužite se, pošaljite ga negde napolju iako nije punoloetno, ove budale će ga samo usporiti ili još gore ukalupiti.

Dakle škola za izbegavanje u širokom luku posle svega što sam čuo o njoj.

Kažu i to da se mnogo učenika primi preko veze na intervencije iz ministarstva posle prijemnog ispita.
 
Dragi Bergie, moja majka je profesor u Skoli za dizajn. Pošto je smatrate netalentovanim umetnikom i kompleksašem najgore vrste, reći ću Vam samo da je njoj Pavle Vasić rekao da mu je bilo čast što je imao studenta kao što je ona. Što se tiče vaših komentara o radu učenika, obaveštavam Vas da jedan od svršenih učenika ‚‚Dizajnerske‚‚ Sinadiovski Sekula radi za Kevina Klajna. Petar S. je sa treće godine ‚‚Dizajnerske‚‚ pozvan u Francusku da dizajnira ‚‚Pežo‚‚ automobile.
Svima koji hoce da upišu ovu školu, toplo je preporučujem. Odseci su Tekstil, Ambalaža, Industrijski dizajn, Likovni tehničar, Grafika. Što se bodova tiče, oni osvojeni na prijemnom ispitu i završnom ispitu se sabiraju. Ako ste talentovani, ne morate imati sve najbolje ocene u osnovnoj skoli da bi ste upisali ‚‚Dizajnersku‚‚.
 
Cao! Upisala ove godine Dizajnersku skolu, o. profil tehnicar dizajna grafike. Posto na internetu nema mnogo toga sto mogu da saznam o njoj, kakvi su profesori i druge korisne informacije, da li bi neko mogao da mi kaze nesto vise?
Molim samo bivse i sadasnje djake da mi odgovaraju, posto vec znam kakvo je misljenje ljudi koji ne idu u Dizajnersku, a pritom znaju da ona zaglupljuje ili da se u njoj nista ne radi.
Hvala unapred, pozz :P
 
Gomila mojih vršnjaka je završilo tu umetničku školu
i mogu ti reći da su svi jako dobro prošli u životu !

I još nešto,
niko od njih nije završio faks
dosta im je u životu bila dizajnerska !

Pardon,
jeste jedna drugarica,
ona je danas grafički urednik jedne naše velike novinske kuće !

Sve preporuke,
naravno ako ispunjavaš preduslov - da si talenat za dizajn !
 
proteklo je mnogo vode od kada je napisan ovaj post
srodni smerovi (neki pod drugim nazivom) postoje u tehnoartu i drvoartu
teshko da bez pripreme moze neshto da se uradi, talenat zahteva rad i neke opshte smernice koje su neophodne da se zadovolji kriterijum
u sushtini, veliki deo zavisi od profesora/nastavnika koji je deklarisan kao merodavan za to
priprema , svakako :))
talenat, podrazumevano.
 
Moj brat ide na smer grafički dizajni on kaze da je poprilicno tesko on je 3. godina nastavnici su katastrofa on je dobio predmet fotossop i nastavnica trazi da imate dobar laptop da imate fotosop koji ne može da se skine sa interneta kao ostali programi vec morate da imate nekoga ko zna sa kompljuterima plus plakate koje rade morate sami da stampate vljd u A3 formatu(500din kosta otprilike) a nastavnica je nezajteresovana da objasni kako se koristi program, mogu o ostalim nastavnicima da vam pricam do sutra skola je dobra moze se dobro proci u zivotu ali je bas bas bas tesko zavrsiti je. Usput i moja tetka je zavrsila isti smwr i posle isla na lkovnu akademiju i sad radi za dobre pare. Al kod te skole je bitno BITI UPORAN.
 
Meni treba pomoc. Cerka bi mozda upisala ovu skolu, ali ja bih da je pripremam na vreme. Ima jos dve godine do srednje ali bolje na vreme. Zanima me kako izgleda prijemni da bih znala gde da se priprema? Hvala na odgovoru unapred.
 
Meni treba pomoc. Cerka bi mozda upisala ovu skolu, ali ja bih da je pripremam na vreme. Ima jos dve godine do srednje ali bolje na vreme. Zanima me kako izgleda prijemni da bih znala gde da se priprema? Hvala na odgovoru unapred.
Zavisi u kom si delu grada. U suštini, ima dvoljno ateljea gde se deca pripremaju. Moja ćerka je ove godine upisala dizajnersku, uz dosta rada i truda, ali i nerviranja. Očekuj da će jedan znatan broj dece da se upiše preko veze i tako potisne one koji su radili i plaćali. Pored toga što mora da uradi crtež/sliku/vajanje u prvih 100, mora da ima i odličan uspeh. Ili da uradi baš dobre radove, sa malo slabijim uspehom. Ali to sa ocenjivanjem radova je farsa, velika laža.
 
Zavisi u kom si delu grada. U suštini, ima dvoljno ateljea gde se deca pripremaju. Moja ćerka je ove godine upisala dizajnersku, uz dosta rada i truda, ali i nerviranja. Očekuj da će jedan znatan broj dece da se upiše preko veze i tako potisne one koji su radili i plaćali. Pored toga što mora da uradi crtež/sliku/vajanje u prvih 100, mora da ima i odličan uspeh. Ili da uradi baš dobre radove, sa malo slabijim uspehom. Ali to sa ocenjivanjem radova je farsa, velika laža.
Kako znas da ne moze bez odlicnog uspeha da se upise? da li ides u dizajnersku ili tehnoart ili znas nekog ko ide? mislis da mogu da upisen jednu od te dve sa vrlodobrim uspehom?
 
Pa znam, napisao sam u postu da je moja ćerka upisala dizajnersku ove godine. :)
Ono što je poražavajuće, jeste broj dece upisane preko veze. To se sazna brzo u društvu, a zaista ih je puno. Umesto 20 đaka po razredu, ima ih po 22-23. Uspeh može da pomegne dosta, kao i završni test, ali ja najvažniji uspeh iz crteža, slikanja i vajanja. Samo i tu očekuj žestoko muljanje. Pet profesora (iz različitih umetničkih škola i fakulteta) ocunje svaki rad sa po 4 kriterijuma. Mislim da sam zapamtio broj kriterijuma. Ocene su toliko različite da je to šokirajuće, naročito za nekog ko je prošao kroz umetničku školu kao što sam ja prošao i time se bavim godinama. Zanimljivo je da uvek dva profesora daju niže ocene, dok ostala tri daju skoro maksimalne ocene (to je primer kod moje ćerke). Realno, jedino objašnjenje je da ti koji daju niže ocene imaju svoje đake koje su pripremali za upis i tako smanjuju konkurenciju.
Mislim da možeš da se upišeš i kao vrlodobar/ra ali moraš da budeš u prvih, pa recimo 100 na listi. To znači da već moraš da kreneš na ozbiljne pripreme, ako do sad nisi.
 

Back
Top