Skola za dizajn
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Skola za dizajn

Nov član
    Učlanjen
    17.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Skola za dizajn

Kazite mi gde se i koliko sprema za prijemni za Skolu za dizajn,popularnije Dizajnersku?Kazu da u samoj skoli priprema nije dovoljna.Polaze se prijemni u Tehno Artu?
    Hvala unapred za savete!

Elita
    Učlanjen
    22.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Skola za dizajn

Ako te stvarno zanima, sticajem okolnosti doduše posredno ali provereno, znam prilično puno o tome što pitaš.

Prvo, prijemni ispit je jedinstven za dizajnersku, Tehno Art, drvno-prerađivačku.

Maksimalan broj poena iz osnovne škole je 60 a na prijemnom je 250. 200 ili 190 poena ili možda malo manje je čini mi se minimalna granica za polaganje prijemnog ispita.

Ipak čak i ako položiš prijemni ne znači da ćeš se upisati na smer ili školu koji želiš . Ako imaš mali broj bodova iz osnovne a prijemni položiš ali dobiješ relativno mali mali broj poena, recimo 200-210 od mogućih 250, velika je verovatnoća da nećeš uspeti da se upišeš na neki popularan smer.

Pre prijemnog se popunjava lista želja u kojoj imaš nekih 10 opcija, što odgovara broju smerova koji imaju sve tri škole.

Dizajnerska ima grafički dizajn, industrijski dizajn, ambalažu, tekstil i koliko čujem uvode i likovnog tehničara.

Tehnoart ima graverski, juvelirski, konzervatorski, firmopisački, modni i keramički smer ali mislim da se prijemni ne polaže samo za sve smerove.

Drvna ima neko stilsko oblikovanje drveta što je jako popularan smer koliko sam čuo.

Prijemni se polaže u prostorijama Tehnoarta odnosno one mašinske škole na Bulbuderu.

Ateljea za pripremu ima mali milion ali uopšte nije sve jedno u koji se upisuješ.

Sve zavisi šta te tačno zanima?
    Poslednji put ažurirao/la gost 198384 : 24.10.2010. u 15:58

Ističe se sixpence (avatar)
    Učlanjen
    15.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    41

ja bih upisao dizajnersku! jel kasno sad za pripreme? da li se polazu srpski i mata, samo taj njihov prijemni ili oba?
    A bird doesn't sing because it has an answer, it sings because it has a song.

Nov član
    Učlanjen
    17.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Moju cerku zanima bas Dizajnerska skola i to graficki dizajn.Sta preporucujete gde da ide na pripreme?

Aktivan član Morena_007 (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio Grimoire Pogledaj poruku
    ja bih upisao dizajnersku! jel kasno sad za pripreme? da li se polazu srpski i mata, samo taj njihov prijemni ili oba?
    Ne znam da li ti je kasno za pripreme, ali ono što znam je da se ne polažu matematika i srpski jer se Dizajnerska škola vodi kao specijalna stručna škola (za nadarenu dečicu),
    pa se stoga polažu 3 ispita (procene likovnih sposobnosti - crtanje, vajanje i još nešto) u roku 3 dana.
    Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo. (Ivo Andrić)
    Vidovdan k'o večni plamen u našim srcima,
    Kosovskog boja ostaje istina

Aktivan član Jukie (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio Grimoire Pogledaj poruku
    Polaže se i jedno i drugo. Srpski i matematika spadaju u maturski ispit i to svako mora da položi da bi se vodio kao da je završio osnovnu školu. To nema veze sa izabranom srednjom školom. I budući pekari i vozači autobusa će morati da polažu maturski.

E sad, kako će oni u dizajnerskoj školi da boduju poene za upis, to je već druga priča.

Početnik kristinaaaaaaa (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio LJiljanadav Pogledaj poruku
    Kazite mi gde se i koliko sprema za prijemni za Skolu za dizajn,popularnije Dizajnersku?Kazu da u samoj skoli priprema nije dovoljna.Polaze se prijemni u Tehno Artu?
    Hvala unapred za savete!
    a u koju skolu za dizajn...moj tata i sestra su zavrsili bogdan suput u novom sadu...tatu mi niko nije pripremao a sestru je tata tako da ti oko taoga ne mogu pomoci...
    znam samo da su oboje morali da vaju...vajali su glavu... DDDD

Elita
    Učlanjen
    22.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

.....
    Poslednji put ažurirao/la gost 198384 : 08.02.2011. u 19:02

Elita
    Učlanjen
    05.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da vam kažem nešto ljudi, sve jedno je danas koju vam stručnu školu dete završava jer ni jedna ne valja. Tesla i još nekoliko drže nivo, ovo ostalo je čist gubitak vremena i dodatno zaglupljivanje.

A što se tiče te škole, imao sam u par navrata posla sa njima i sve što mogu da vam kažem jeste da je to jedno ruglo.

Nastavnici su nenormalni ljudi i netalentovani umetnici, kompleksaši najgore vrste koji blage veze sa poslom koji bajagi predaju nemaju.

Radi se ko u srednjem veku a takvi su i rezultati učenika.

Dno. Ako vam je dete baš neki talenat, zadužite se, pošaljite ga negde napolju iako nije punoloetno, ove budale će ga samo usporiti ili još gore ukalupiti.

Dakle škola za izbegavanje u širokom luku posle svega što sam čuo o njoj.

Kažu i to da se mnogo učenika primi preko veze na intervencije iz ministarstva posle prijemnog ispita.

XL_BRAIN nije na forumu
    ‚‚Dođe vreme kada pametni ćute, budale govore, a fukare se bogate.‚‚ (Andrić)
    Nov član XL_BRAIN (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Dragi Bergie, moja majka je profesor u Skoli za dizajn. Pošto je smatrate netalentovanim umetnikom i kompleksašem najgore vrste, reći ću Vam samo da je njoj Pavle Vasić rekao da mu je bilo čast što je imao studenta kao što je ona. Što se tiče vaših komentara o radu učenika, obaveštavam Vas da jedan od svršenih učenika ‚‚Dizajnerske‚‚ Sinadiovski Sekula radi za Kevina Klajna. Petar S. je sa treće godine ‚‚Dizajnerske‚‚ pozvan u Francusku da dizajnira ‚‚Pežo‚‚ automobile.
    Svima koji hoce da upišu ovu školu, toplo je preporučujem. Odseci su Tekstil, Ambalaža, Industrijski dizajn, Likovni tehničar, Grafika. Što se bodova tiče, oni osvojeni na prijemnom ispitu i završnom ispitu se sabiraju. Ako ste talentovani, ne morate imati sve najbolje ocene u osnovnoj skoli da bi ste upisali ‚‚Dizajnersku‚‚.

Slične teme

1. SKOLA
    Autor ZABRINUTI UCENIK u forumu Škole
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.11.2009., 15:51
  2. Skola za graficki dizajn?
    Autor baby_blue u forumu Škole
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 06.06.2009., 21:01
  3. Dizajn skola u inostranstvu
    Autor marko vuckovic u forumu Likovna umetnost
    Odgovora: 2