Masna kosa?

1

123

Gost
Ima li neko nacin da se odrzi cista kosa bar 2 dana.Nema sampona koji nisam probala.Prvi dan je super a vec drugi dan mora da se veze kosa i naravno da se pere.Imam dugu kosu pa mozete misliti koliko mi vremena treba da je svaki put isfeniram.Probala sam da kad nemam obaveza i kad sam kod kuce da je drzim bar dan duze prljavu ne bih li malo smanjila lucenje zlezda ali onda je jos gore jer pocne da svrbi.Probala sam sve sampone,ampule,talk...Zna li neko neki prirodan recept?Ali da ne farba kosu posto sam ja farbana plavusa.Imam utisak da kad smo svi koristili one domace sampone od kamilice i koprive da nismo imali takve probleme.Znam da ima jos osoba sa mojim problemom.Unapred hvala!
 
Cula sam da je Herbal essences odlican - zeleni za masnu kosu, pojavio se odskoro na nasem trzistu, a to je informacija od moje sestre iz KIanade koja ga koristi vec neko vreme i kaze da je pun pogodak. Pa probaj! Srecno!
 
Probaj da kad peres kosu da je sto vise trljas i da je operes obavezno 2 puta... Posle toga stavi neki palzam ali nemoj ni slucajno na koren... Nemoj ni da koristis lak,penu,gel i ostalo... Izbegavaj da cesto pipas kosu... I od toga se masti... Ovo ce ti sigurno produziti cistocu na par dana vise... Govorim iz licnog iskustva...
 
Herbal essences od smokve i kivija bi trebao da ti bude efikasan. Osim toga, nemoj preko dana zavezivati kosu, ne cesljas je preterano mnogo (time lomis vlas), i pokusaj da je sto manje dodirujes. Zaboravi na pene, gelove i lakove, barem na izvesno vreme. Eh i jos nesto, najbolje bi bilo da kosu peres hladnijom vodom, sto hladnije to bolje i da je ne susis fenom...aj vozdra!
 
Trebala bi da posetish dermatologa.Masna kosa moze da bude posledica stresa i nervoze.Doktor ce ti najbolje reci shta treba da radish.Nishta strashno.Sve ce se vremenom normalizovati.
 
123:
Ima li neko nacin da se odrzi cista kosa bar 2 dana.Nema sampona koji nisam probala.Prvi dan je super a vec drugi dan mora da se veze kosa i naravno da se pere.Imam dugu kosu pa mozete misliti koliko mi vremena treba da je svaki put isfeniram.Probala sam da kad nemam obaveza i kad sam kod kuce da je drzim bar dan duze prljavu ne bih li malo smanjila lucenje zlezda ali onda je jos gore jer pocne da svrbi.Probala sam sve sampone,ampule,talk...Zna li neko neki prirodan recept?Ali da ne farba kosu posto sam ja farbana plavusa.Imam utisak da kad smo svi koristili one domace sampone od kamilice i koprive da nismo imali takve probleme.Znam da ima jos osoba sa mojim problemom.Unapred hvala!
Probaj sa Pan samponom.Napravljen je od biljaka, nije parfemisan i jako je dobar.Mozes ga kupiti jedino u apoteci.Pozdrav.
 
Da podignem ovu temu...
I mene interesuje kako se moze rijesiti problem masne kose...
Meni se takodje kosa masti svaki drugi, treci dan. Mislila sam da ce to proci ili se bar smanjiti nakon puberteta, ali samo je jos gore.
Zaista me nervira to, naprosto zavidim onima koji kazu da ne moraju prati kosu po sedam dana.
Frizerka jedna mi preporucila Mycoseb, valjda se tako zove. Ona mi jos rece da je to seboreja i da je korijen kose masan i odmah nakon pranja, znaci kad prstom pritisnes kozu glave cak dok je kosa jos vlazna, ostanu tragovi masnoce....
Da li ima nekih pouzdanih metoda koje ste koristili i koje su vam pomogle?
 
Pa probaj sa Mycosebom,dobar je sampon.Vec kad ti je postavljena dijagnoza seboreje.Svojevremeno su ljudi cekali i po 6 meseci da bi dosli na red za taj sampon (vreme embarga),Sad ga na svu srecu imas u svim apotekama.
 
Nikako herbal za farbanu kosu, narocito plavu.
Tacno je da se kosa od njega sporije isprlja, ali meni je unistio boju... uzasno je jak... od pepeljasto smedje sam postala skoro narandzasta u kratkom roku, i ne bih ga koristila nikada vise, makar prala kosu svakoga dana.
Cak i ljudi koji nemaju farbanu kosu primecuju da im se kosa unistila.
 
LUDICE, u vezi sa Mycoseb-om, trebalo bi da se javiš dermatologu.
Meni je njega preporučio, upravo, dermatolog, ali da ga prilikom pranja zadržavam (samo) 10 sekundi. Prepisuje se i na recept - ako ti to nešto znači!
Čula sam, takodje, da on ne treba da se koristi duže od mesec dana!
Pozdrav i ako ima još nekih predloga...
 
...bote :shock: dobro da si mi rekla...
Ja ga vec pocela koristiti, i to ga drzim dobrih 3-5min, kako pise u uputstvu...
Moj ga tata koristi protiv peruti, pa kontam kad njemu nije nista, nece ni meni biti..Ali ipak cu razmotriti odlazak kod dermatologa, mada mi je doktora preko glave...
Da li tebi pomaze?
Eh, da, ima jedna fora, ne samo za masnu kosu: kada je perete, ne trljate tjeme krvnicki, vec uzmete i lagano prstima na svako malo razmaka(kao kad farbate) vucete prstima ka gore, kao kad perete zube pa idete od korijena ka vrhu zuba, tako i sa kosom.
Tako ne iziritirate tjeme a dobro se opere. Rezultati su pozitivni, samo sto ljenjivcima poput mene brzo dosadi :roll:
 
ako si plavusa,stavi puder(talk) u kosu pre no sto legnes pa ujutru kad ustanews samo protresi i bice ti extra kosa. Moja sestra je lavusa i ona to radi 2. dan kad joj je masna kosa i uopste se ne vidi
 
Moze to sa talkom i kod tamne kose, samo moras paziti da ti ne ostanu bijeli tragovi, vec da sve to dobro istreses iz kose. To je dobra prva pomoc kad ti je masna kosa a nemas vremena da je peres, ali nije trajno rjesenje nazalost. Totalno je cudno to sto nisam srela jos nikog ko mi je rekao da je imao masnu kosu i uspio to da rijesi za stalno. :roll:
 

Back
Top