Da li ste za maksimalna prava zena?

zavodljiva1976:
Neces,jer ne znas...sva prava koja mi imamo,mi ih i koristimo! Lose si obavesten! :P

Да,Заводљива,користимо их ти и ја и нама сличне, али можеш ли да замислиш колико је жена у Србији које и не знају која су им права??? Које мисле да је НОРМАЛНО да буду тучене, да је НОРМАЛНО да цео живот проведу као нечији робови, да је НОРМАЛНО да се ништа не питају у кући, да ринтаче, да:'''Није за жену да се школује, седи кући и рађај!'',да се сва заједничка имовина пише на мужа, да мора да буде ћутљива, вредна и послушна и да је ''сигурно заслужила'' сваки ударац од мужа јер супа није била довољно слана!? :?
 
Hellen:
zavodljiva1976:
Neces,jer ne znas...sva prava koja mi imamo,mi ih i koristimo! Lose si obavesten! :P

Да,Заводљива,користимо их ти и ја и нама сличне, али можеш ли да замислиш колико је жена у Србији које и не знају која су им права??? Које мисле да је НОРМАЛНО да буду тучене, да је НОРМАЛНО да цео живот проведу као нечији робови, да је НОРМАЛНО да се ништа не питају у кући, да ринтаче, да:'''Није за жену да се школује, седи кући и рађај!'',да се сва заједничка имовина пише на мужа, да мора да буде ћутљива, вредна и послушна и да је ''сигурно заслужила'' сваки ударац од мужа јер супа није била довољно слана!? :?
Slazem se i to je tuzno,ali....ako same sebi ne pomognu po tom pitanju,niko im ne moze pomoci...
 
e tu sam vas cekao...

ustvari ne radi se o tome da su prava ugrozena nego NE POSTOJI ODGOVARAJUCA INSTITUCIONALNA PODRSKA koja ce obezbediti sprovodjenje zakona i pruzati podrsku ugrozenima. to je u pitanju.

i nemaju samo zene te probleme nego i deca. sto je takodje vrlo problematicno.
 
Tommy_V:
e tu sam vas cekao...

ustvari ne radi se o tome da su prava ugrozena nego NE POSTOJI ODGOVARAJUCA INSTITUCIONALNA PODRSKA koja ce obezbediti sprovodjenje zakona i pruzati podrsku ugrozenima. to je u pitanju.

i nemaju samo zene te probleme nego i deca. sto je takodje vrlo problematicno.
Ma, joj, kad krenemo sa tim institucijama onda smo stvarno gotovi...
Da se ne lazemo, u mnogim zemljama je (izuzetno razvijenim) za zenu najbolji POSAO udati se za bogatog i onda se razvesti. Ne bih da objasnjavam, a mnogi znaju o cemu govorim. U tom pogledu mi ovde "nemamo prava". TEHNICKI.
Poenta i jeste u JEDNAKIM pravima jer, ako se ovakav trend nastavi u svetu, jos ce nam muskarci postati ugrozeni... :shock: Jednakim pravima, istim u svim zemljama.
Sta vredi da osnivamo institucije za podrsku tucenim zenama i deci, kada je pola Srbije zarazeno tim virusom i uziva u njemu. A ne govorim samo o muskarcima. Kod nas je problem vrlo jasan:
TREBA OBRAZOVATI LJUDE. Narocito zene. Da im mi (onako, globalno) ne dozvoljavamo odredjene stvari lako bi oni prihvatili novo stanje stvari. Ima zena toliko utucenih u glavu (zatucanih) da su ubedjene da svo zlo koje im se servira ZASLUZUJU. To je, vidim, vec pomenuto. One posle uce svoju decu tako (od tucenja do kuvanja, t. j. od krupnih stvari do sitnica), ta deca mozda nemaju zdraviji uzor i onda nastaje jos zatucanih ljudi, tako u beskraj. A vreme samo odmice. Ako, pak, imaju drugi uzor (skola, drugarice, TV, stampa.......) nastaje kod nas najpopularniji vid SUKOBA GENERACIJA, u svakom slucaju, ako dete ne "prevaspita" majku dolazi do nasilja, odvajanja od porodice, mrznje....... Ma, svasta nesto.
Tehnicki, zene ovde imaju ista prava kao mukarci (ona koja nemamo mnogo nam i ne nedostaju). Problem je u nama. Zenama i muskarcima. Problem je u OBICAJIMA, mentalitetu, uzorima, drustvu, stvarima koje nam se namecu. A, problem postoji i veliki je.
:(
 
Tommy_V:
e tu sam vas cekao...

ustvari ne radi se o tome da su prava ugrozena nego NE POSTOJI ODGOVARAJUCA INSTITUCIONALNA PODRSKA koja ce obezbediti sprovodjenje zakona i pruzati podrsku ugrozenima. to je u pitanju.

i nemaju samo zene te probleme nego i deca. sto je takodje vrlo problematicno.

Сложила бих се са Томијем!Има много жена које нису у ситуацији да се изборе саме за себе! Мислим да је решење едукација и институционална подршка.
 

Back
Top