Pitanje 4

Lookeed

Zainteresovan član
Poruka
181
Postovanje,
Pitao bih one koji su upuceni da li postojii vise vrsta operativnog sistema symbian (verovatno da postoji razlika izmedju ovoga koji je u mojoj nokii 3650 i onoga koji egzistira u nokijama 8910i , 9210i , 7610 , 6600 ) posto je vrlo verovatno da su ga unapredili i usavrsili te je verovatno efikasniji od izvorne verzije koju ja posedujem.
Pa ako je moja predpostavka tacna interesuje me (verovatno to upuceni znaju ) da li ta novija verzija moze da se instalira na stariji telefon ( nokiju 3650 ) te da li ce hardver tog telefona moci da podrzi noviji softver i koliko ce mu to poboljsati rad ???
Sledeci analogiju vezanu za racunarsku tehniku teoriski bi trebalo da moze jer preko win95 instaliran je win98 pa preko njega win98se pa win2000 pa milenijum pa xp ( sve to na jednom te istom racunaru koji je pretrpeo male izmene vezano za kapacitet hard diska i kolicinu memorije za koju smatram da je najveci problem u razvoju i simbiozi pc i mobilnog telefona ) iako medju njima ima znacajnih razlika u nacinu rada ( FAT16, FAT32,NT,NTFS i dr.)
Ako je moguce to uraditi dali se isplati??? Dali se rizikuje pokvariti telefon neuspehom operacije u koju bismo se upustili totalnim flesovanjem novijom verzijom symbian operativnog sistema recimo koji ide u nokiu 8910i ili 9210i???
I ako znate ko to radi ?
Za koje pare??
Garantuje li uspeh ili je sve u domenu naucne fantastike (ako uspe uspelo je)???

Puno pozdrava ljudima dobre volje i razumenja , zahvaljujem im na nesebicnoj pomoci koju pruzaju nama manje upucenima deleci svoja znanja i interese koja su uz dosta truda rada i pozrtvovanja stekli pokazujuci time svoju velicinu po kojoj se razlikujemo od onih koji sve gledaju kroz materijalno jer im je to jedino merilo vrednosti koje ih odvlaci u samozivost praznine duhovnog kojega nemaju niti ga mogu razumeti…………….
:P :P :P
 
Koliko znam Nokia 6600 ima najnoviju ver Symbiana - 7.0 dok 3660/50 ima 6.0
A da li se mozhe nadograditi.. pojma ne znam, pretpostavljam da ali uz reprogramiranje celog softvera telefona (inache bi svi vecj imali novi Symbian na starijim telefonima), pitaj servisera.
 

Back
Top