Sta biste ovde izmenili

ficus

Zainteresovan član
Poruka
161
MB:ABIT NF7-S
PROC:BARTON 2500+
MEM:2X256/400 PQI
HDD:80GB S-ATA
GRAF: HIS EXCALIBUR ATI9250 128MB 128BIT
CD-RW:LITO ON
DVD-ROM:LITE ON
FLOPY:SONY
MONITOR: SAMSUNG 17 759MB
MODEM:LUCENT 56K
KUCISTE:CHIFTEC 360W
TASTATURA:LOGITECH INTERNET NAVIGATOR
MIS:LOGITECH OPTICKI
 
Možda optičke uređaje,nemam baš nešto poverenja u Lite On-(iz svog ličnog iskustva)ili što ne bi uzeo umesto navedena dva neki DVD-RW.
Što se tiče PQI memorija-malo koštaju, a veoma su solidne(ja imam jedan "stik" PQI od 512Mb333MHz koji sa lakoćom radi na 420MhzDDR)
 
Konfiguracija je izuzetna za tu klasu(pare) sem sto bi trebalo uzeti bolji modem, INTEL AMBIENT 537EP 56K V92 HARDWARE ili US ROBOTICS 56K HARDWARE PCI. PRvi je 2,3 eura skuplji, a drugi oko 10. Stoji takodje prethodni predlog da je bolje uzeti neki DVD-RW npr. Pioneer 107D koji je malo skuplji od ta dva uredjaja zajedno.
 
stanoje:
Konfiguracija je izuzetna za tu klasu(pare) sem sto bi trebalo uzeti bolji modem, INTEL AMBIENT 537EP 56K V92 HARDWARE ili US ROBOTICS 56K HARDWARE PCI. PRvi je 2,3 eura skuplji, a drugi oko 10. Stoji takodje prethodni predlog da je bolje uzeti neki DVD-RW npr. Pioneer 107D koji je malo skuplji od ta dva uredjaja zajedno.
Glasam za pioneer 108D....
 
A zasto pioneer 107D? Zar da se vracamo u proslost?
Inace umesto ta dva cuda blje je da uzmes pioneer 108D.
A ako bas mnogo rezes CD-ove, onda dodaj jos 10-ak € pa kupi obican CD-ROM (da bi dobio na brzini).
Monitor, mozda bi bolje resenje bilo da uzmes Samsung 757DFX i neku Kingston ili Geil memoriju (ova druga je bolja, ali je nema bas svugde)
 
Logički bi bilo i uzeti neki veći hard. 80GB je za današnje standarde naprosto smešno. Recimo neki Seagate Barracuda 7200.7 (Ultra ATA, 8MB) od 160GB ili Maxtor DiamondMax Plus 9 (Serial ATA, 8MB) od 200GB.
I uzeti neki DVD rezač. CD je sad zastarela tehnologija...
A i pretpostavimo da je taj Lucentov modem najverovatnije obični Agere PCI soft modem, obavezno uzeti neki drugi.
 
Lucent je stavljen zato sto daje najbolju konekciju za moju centralu 2xxxxxx (imam pcm), inace probao sam i eksterne (zoltrix, lucet) i da nepoverujete najbolja je konekcija sa ovim. A sto se harda tice nisam znao da je 80 gb ispod standarda :shock: , dvd rezac mi ne treba jer ne narezujem dvd-e niti pravim back up-ove.
 
Кулиража:
A zasto pioneer 107D? Zar da se vracamo u proslost?
Inace umesto ta dva cuda blje je da uzmes pioneer 108D.
A ako bas mnogo rezes CD-ove, onda dodaj jos 10-ak € pa kupi obican CD-ROM (da bi dobio na brzini).
Monitor, mozda bi bolje resenje bilo da uzmes Samsung 757DFX i neku Kingston ili Geil memoriju (ova druga je bolja, ali je nema bas svugde)

Ne razumem zasto bi dao jos 15 evra za 108d.Da nece mozda da reze double layer diskove od 5,6 evra.

ficus:
Lucent je stavljen zato sto daje najbolju konekciju za moju centralu 2xxxxxx (imam pcm), inace probao sam i eksterne (zoltrix, lucet) i da nepoverujete najbolja je konekcija sa ovim. A sto se harda tice nisam znao da je 80 gb ispod standarda :shock: , dvd rezac mi ne treba jer ne narezujem dvd-e niti pravim back up-ove.

S obzirom da ti treba i rezac i DVD ne kapiram zasto ne bi kupio DVD rezac. Ne narezujem ni ja DVD-ove, ali sa cenom Verbatim DVD-R-a od 32 dinara mislim da je u nekim situacijama besmisleno narezivati cd-ove.
 
Tačno tako! Danas nema više smisla kupovati CD rezače. Pogotovo pošto je cena DVD i CD medija gotovo ista! a DVD ima 7 puta veći kapacitet. Nego što se tiče modema, ja ću reći samo da sam zbog Lucenta prošao pravi pakao. :(
 

Back
Top