Pitanje 3

Lookeed

Zainteresovan član
Poruka
181
Postovanje,
Pitao bi da li je neophodno instalirati program : Nokia PC Suite –ako zelimo da komuniciramo izmedju mobilnog telefona i racunara.
CEMU SLUZI TAJ PROGRAM ( da li obezbedjuje kvaletetniju i konforniju komunikaciju ili je nesto poput Total comandera ali za telefon)
Kako se startuje kada se instalira- dali je potreban poseban port koji ce sluziti samo za njegovu komunikaciju s racunarom ili ce koristiti postojeci com port na kome se instalirao blue tuth?
Kada ga instaliram kaze mi da definisem port , te da se spojim s telefonom.
Izadje mi spisak svih portova na kome se vidi da je blu tut port zauzeo com 4 i da je sve ostalo slobodno. (znam da je modem na com3)
Kliknem dva puta na com 4 ali se nista ne desava i nemenja.Kako bi mogao da to osposobim i pustim u rad ako se nesto kvalitetno dobija a ako je potrebno mnogo truda za nista da batalim sav posao i nastavim da komuniciram kao dosada sto sam radio (nisam imao nekih problema)
jedino nisam mogao da a kopiram datoteke koje imaju ekstenziju app u vec instalisane programe.
Puno pozdrava i hvala.
Lookeed
:roll:
 
Evo za shta meni sluzhi taj prg. i kako mi radi. Za nokiu 6600 velika je olakshica to shto preko PC-Suita mogu sa rachunara na telefon da prebacujem podatke tachno tamo gde zhelim da se nalaze, za razliku od klasichnog Infrared-a npr., koji mi shalje podatke samo u vidu porukice, koju zatim treba da otvaram, instaliram program a onda ga premeshtam tamo gde zhelim da mi se program nalazi. Za PC-Suit naravno morash imati Infrared, Bluetooth ili USB prikljuchak, i tek kada uspostavish vezu izmedju telefona i prikljuchka, konektovacje ti se i PC-Suit, odnosno u tom prozoru za detektovanje portova pisacje da je nashao konekciju prema tvom telefonu.
Osim toga PC-Suit sluzhi i za sinhronizaciju podataka u telefonu, formatiranje memorijske kartice i josh po neku radnju u vezi sa samim sistemom telefona (to je ono shto ja znam..).
Sve u svemu, mozhesh i bez njega, ali ume da olaskha poneku stvarchicu.
Pozdrav!
 

Back
Top