filozofija i forumasi

Groucho_Marx

Zainteresovan član
Poruka
460
Pre svega da napomenem da ova tema apsolutno nije napravljena da bi ikoga prozivala, ni od poznatih ni od nepoznatih likova. Svaka slucajnost sa nekim likovima je potpuno slucajna i autor teme se odmah ogradjuje i pozitivno siri vibracije po okolini. Ovako :D

Zanima me koliko je ljudi od ucesnika rasprava na pod-forumu 'filozofija' zaista negde ucilo filozofiju. Dakle, da li je neko studirao ili studira filozofiju ili da li ju je barem imao u srednjoj skoli. Povod za postavljanje ove teme je jedna druga tema na kojoj sam ocekivao da dobijem zanimljive odgovore iz oblasti koja me zanima. A svo vreme gledam samo glupava prepucavanja, ego tripove koji cesto nisu cak ni duhoviti, religijske upade, kockarske savete, klinacke komentare. I na drugim temama nije nista bolje, mozda samo na nekim... Zapravo, mislim da samo jedna osoba ovde ima veze sa filozofijom, ali nisam siguran, pa ne bih da ispadne da opet prozivam...

Koliko ko od vas zna o cemu prica, koliko ste dobro potkovani znanjem i koliko imate razloga da vam se veruje?

I opet, :D
 
Forumi su uglavnom tu da bi se ljudi zabavili,pogotovo ako je u pitanju forum "Krstarice" cak i pod temom filozofija, pored uobicajenih prepucavanja naicices na pitanja tipa: "Sta je starije, kokoska ili jaje..."
I to je u redu.
Niko i ne ocekuje vise...
osim mozda tebe :wink:
Probaj da odgovore na svoja pitanja i diskusije koje su ti potrebne da bi razgradio teme koje ucis ili ukoliko radis a zelis da se okrenes u pravcu izucavanja razvoja ljudske misli, pronadjes na sledecim forumima i sajtovima
1. www.dadalos.org
2. www.marxist.org
3. www.rastko.org.yu
4. www.elitescourity.org/tema/54718
Ne reklamiram, vec pozdravljam ljude koji su ne sebicno podelili svoje znanje sa nama :wink:
Pozdrav od Maje
 
Dobro pitanje,mada u jednom delicu sebe prepoznah,u negativnom smislu... :lol: ono za kocku....ali to je bilo slucajno)
...forum cine forumasi....,a ,mene ovde najvise smeta nekultura...neke stvari imaju samo na ovom forumu da se procitaju....ljudi ne citaju ,sta drugi pisu...vazno je da oni istresu svoju nemoc,neznanje,besnilo...
...a ima i par ,jako gotivnih nikova....
 
Ja sam imao folozofiju u srednjoj i na moje insistiranje smo je pretvorili u filodoxiju.

Ovde , po definiciji filodoxije , kao nauke koja podstice ljudsko razmisljanje cak i ono koje nije utemeljeno na konstruktivnim i analitickim metodama se trudim da sa kim god mogu , dodushe sa pozicija filozofa (nekoga ko se trudi da ne koristi podrazumevano, "normalno", vec obrnuto da podrazumevano i "normalno" izdefinishem preko jasnih i prizemnih reci i objasnjenja.) naivca probijem verovanje da je filozofija za odabrane i da nemoze biti objasnjena nefilozofu...
Dali ce svako da shvati i prihvati, naravno da nece jer dug je put od vode do piva , ali je za dobro pivo i te kako potrebna dobra voda...dobra sirovina...

Imam potpitanje , Sta cini da na nekom forumu okupish jezgro sposobno da ozbiljno i nedogmatski krene u preispitivanje i istrazivanje filozofije svega?
 
Tuzni_patak:
Ja sam imao folozofiju u srednjoj i na moje insistiranje smo je pretvorili u filodoxiju.

Ovde , po definiciji filodoxije , kao nauke koja podstice ljudsko razmisljanje cak i ono koje nije utemeljeno na konstruktivnim i analitickim metodama se trudim da sa kim god mogu , dodushe sa pozicija filozofa (nekoga ko se trudi da ne koristi podrazumevano, "normalno", vec obrnuto da podrazumevano i "normalno" izdefinishem preko jasnih i prizemnih reci i objasnjenja.) naivca probijem verovanje da je filozofija za odabrane i da nemoze biti objasnjena nefilozofu...
Dali ce svako da shvati i prihvati, naravno da nece jer dug je put od vode do piva , ali je za dobro pivo i te kako potrebna dobra voda...dobra sirovina...

Imam potpitanje , Sta cini da na nekom forumu okupish jezgro sposobno da ozbiljno i nedogmatski krene u preispitivanje i istrazivanje filozofije svega?

Pa jezgro... :wink:
 
Tuzni_patak:
Ja sam imao folozofiju u srednjoj i na moje insistiranje smo je pretvorili u filodoxiju.

Ovde , po definiciji filodoxije , kao nauke koja podstice ljudsko razmisljanje cak i ono koje nije utemeljeno na konstruktivnim i analitickim metodama se trudim da sa kim god mogu , dodushe sa pozicija filozofa (nekoga ko se trudi da ne koristi podrazumevano, "normalno", vec obrnuto da podrazumevano i "normalno" izdefinishem preko jasnih i prizemnih reci i objasnjenja.) naivca probijem verovanje da je filozofija za odabrane i da nemoze biti objasnjena nefilozofu...
Dali ce svako da shvati i prihvati, naravno da nece jer dug je put od vode do piva , ali je za dobro pivo i te kako potrebna dobra voda...dobra sirovina...

Imam potpitanje , Sta cini da na nekom forumu okupish jezgro sposobno da ozbiljno i nedogmatski krene u preispitivanje i istrazivanje filozofije svega?

Banda anarhista !!!
 
Groucho_Marx:
Pre svega da napomenem da ova tema apsolutno nije napravljena da bi ikoga prozivala, ni od poznatih ni od nepoznatih likova. Svaka slucajnost sa nekim likovima je potpuno slucajna i autor teme se odmah ogradjuje i pozitivno siri vibracije po okolini. Ovako :D

Zanima me koliko je ljudi od ucesnika rasprava na pod-forumu 'filozofija' zaista negde ucilo filozofiju. Dakle, da li je neko studirao ili studira filozofiju ili da li ju je barem imao u srednjoj skoli. Povod za postavljanje ove teme je jedna druga tema na kojoj sam ocekivao da dobijem zanimljive odgovore iz oblasti koja me zanima. A svo vreme gledam samo glupava prepucavanja, ego tripove koji cesto nisu cak ni duhoviti, religijske upade, kockarske savete, klinacke komentare. I na drugim temama nije nista bolje, mozda samo na nekim... Zapravo, mislim da samo jedna osoba ovde ima veze sa filozofijom, ali nisam siguran, pa ne bih da ispadne da opet prozivam...

Koliko ko od vas zna o cemu prica, koliko ste dobro potkovani znanjem i koliko imate razloga da vam se veruje?

I opet, :D
Lepo bi bilo Groucho da se prvo ti sam predstavis.Gde si ucio filosofiju i da li imamo razloga da ti verujemo...
 
Pa ovde cim krenes sa filozofijom krenu napadi da izigravas nesto !!! :lol:
Osim u srednjoj skoli , imam je i na fakultetu- kao istoriju filozofije, koja traje dve godine, a i estetiku koja traje 3 godine! I opet se ne smatram filozofom, samo sam upoznata sa nekim stvarima, ali meni je to sasvim dovoljno! Iskreno da studiram filozofiju mislim da bih totalno pukla ko zvecka! :P
 
Hektor:
Lepo bi bilo Groucho da se prvo ti sam predstavis.Gde si ucio filosofiju i da li imamo razloga da ti verujemo...

Pa predstavio sam se vec, nekoliko puta. Cesto kad udjem na neku temu, napravim duboki virtuelni naklon tako sto kazem da mozda nisam kompetentan i tek onda dam svoje misljenje o temi.

Tako da, odgovor je - ne, nemate razloga da mi verujete.

Sad ti...
 
Groucho_Marx:
Hektor:
Lepo bi bilo Groucho da se prvo ti sam predstavis.Gde si ucio filosofiju i da li imamo razloga da ti verujemo...

Pa predstavio sam se vec, nekoliko puta. Cesto kad udjem na neku temu, napravim duboki virtuelni naklon tako sto kazem da mozda nisam kompetentan i tek onda dam svoje misljenje o temi.

Tako da, odgovor je - ne, nemate razloga da mi verujete.

Sad ti...
Pored gimnazijskog obrazovanja,sto ukljucuje i 1 god. filosofije,priznajem da sam studirao tehnicke nauke,konkretno:ETF,smer Tehnicke Fizike.Apsolvirao sam i ucinio radikalan zaokret u zivotu.Napustio sam studije tehnike,karijeru inzenjera i socijalni status koji ona nosi(ovo sve nema nikakve veze sa filosofijom).Postao sam verujuci covek i odjednom me nista drugo nije zanimalo.Da ne bi govorio o religiji,moracu malo da "prikocim".Dakle posvetio sam se teologiji.Ono sto vecina ljudi ne zna to je : ono sto je matematika za fiziku,to je filosofija za teologiju.Teologiju nisam studirao,vec vise od toga,prisvojio sam je svim srcem,dusom,umom...uceci se od najvecih duhovnika,izucavajuci ogromnu literaturu,i odatle moje skromno samouko znanje filosofije.Mislim da je ovo bio minimalan ali dovoljan odgovor na pitanje Grouchoa...
 
Groucho_Marx:
Koliko ko od vas zna o cemu prica, koliko ste dobro potkovani znanjem i koliko imate razloga da vam se veruje?
1. Kada pricam, znam sta mi je na umu.
2. Moje znanje proizilazi iz razmisljanja o svojim i tudjim iskustvima.
3. Istina je subjektivno poimanje odredjenih pojava - nema razloga da mi se veruje.

...samo sam zeleo da budem koncizan.
 
Julian_Duranona:
Groucho_Marx:
Koliko ko od vas zna o cemu prica, koliko ste dobro potkovani znanjem i koliko imate razloga da vam se veruje?
1. Kada pricam, znam sta mi je na umu.
2. Moje znanje proizilazi iz razmisljanja o svojim i tudjim iskustvima.
3. Istina je subjektivno poimanje odredjenih pojava - nema razloga da mi se veruje.

...samo sam zeleo da budem koncizan.

sad sam se zaljubila :oops:
 
Hektor:
Postoji objektivna Istina,koja ne zavisi od nas vec iskljucivo od same sebe!
Naravno! Postoji samo jedna istina, ali nju poznaje samo Jedan. Mi je posmatramo iz razlicitih uglova i posedujemo samo njene delice... Takodje, smatram, da istina postoji, u zavisnosti od nase vere u Istinu. Tj. ako neko nema vere, pomenuta cinjenica i ne postoji. Nadam se, da sam malo pojasnio svoja razmisljanja. Ima toga jos, al' kao sto rekoh, zelim da budem sazet.
 
Julian_Duranona:
Hektor:
Postoji objektivna Istina,koja ne zavisi od nas vec iskljucivo od same sebe!
Naravno! Postoji samo jedna istina, ali nju poznaje samo Jedan. Mi je posmatramo iz razlicitih uglova i posedujemo samo njene delice... Takodje, smatram, da istina postoji, u zavisnosti od nase vere u Istinu. Tj. ako neko nema vere, pomenuta cinjenica i ne postoji. Nadam se, da sam malo pojasnio svoja razmisljanja. Ima toga jos, al' kao sto rekoh, zelim da budem sazet.
Bas na protiv,nemoj biti sazet,vec lepo napisi sve sto imas da kazes na ovu temu!Sta znas kome ces pomoci da nesto shvati,a i ti ces imati priliku da kroz diskusiju naucis nesto novo!
 
Hektor:
Bas na protiv,nemoj biti sazet,vec lepo napisi sve sto imas da kazes na ovu temu!Sta znas kome ces pomoci da nesto shvati,a i ti ces imati priliku da kroz diskusiju naucis nesto novo!
Hvala na ponudi, ali mislim da forum nije pogodno mesto za iznosenje traktata. Ako nesto napisem, zeleo bih da se to i procita. Kada listam forum, obavezno preskacem predugacke postove. Zadrzao bih se na tome, da, s vremena na vreme, dodam poneku opasku.
 
Julian_Duranona:
Tuzni_patak:
Ocigledno je da si navikao na KRATKE stvari....
Objasni mi ovo! Ne bih voleo, da te pogresno razumem!
:roll: Nisi pogresno razumeo, nazalost...
Pitanje je samo da li zelim da se upustas u prepucacinu sa super genijima ili ces ostati skroman kao i dosad :wink: :lol: :lol: :lol:
PITANJE ZA SVE>da li je forum razmena misljenja ili poligon za iznosenje doktorskih teza, hranjenje sujeta i ispoljavanje agresivnosti... :roll:
 

Back
Top