Usporeno skeniranje

ljubomir47

Zainteresovan član
Poruka
272
Na Windovsu XP Profesional imam instaliran Norton AVP Profesional.Redovno ga apdejtujem,i nedeljno jednom skeniram kompjuter.Proces skeniranja obično traje od 20 do 40 minuta,i to tako već godinu dana.Medjutim,večerašnje skeniranje trajalo je puna 3 sata!?!Imate li objašnjenja za ovako iznenadno ponašanje Nortona?Unapred hvala.
 
Dugo sam koristio tu vrstu zastite dok nisam shvatio da mi NOD32 odradjuje posao onako kako zelim, no da se vratimo problemu... Sa Nortonom kako sam rekao imam iskustva pa sam navikao da dugo skenira. No da bih uspjesno obavio skeniranja ili eventualno cicenje ukoliko je racunar zarazen onda sam to radio iskljucivo u SAFE MODE i nisam nikada kontrolisao vrijeme za koje je skenirao, pa i tebi isto preporucujem.. Mada toliko vremena za skeniranje je po meni previse,, po mojem iskustvu postoji par razloga.. Ukoliko skeniras u NORMAL MODU onda je to da:
/ imas previse pokrenutih procesa
/ ti je poprilicno pretrpan HDD
/da imas mnogo arhiva (ne mora da bude uslov)
/ili da ti je doslo do ostecenja samog AV..

Predlog za tebe je da pokusas skeniranje u SAFE MODE pa ces onda znati sta se desava.. Iskustva koliko znam imas.. Srecno..
 
GZ,hvala na savetima;kod sledećeg skeniranja uradiću kako si mi predložio.Mislim da si u pravu kada kažeš da je usporavanje možda uzrokovano,pored ostalog,pokretanjem mnogih procesa:danas sam otvorio task manager i posmatrao prozor CPU usage,koji je pokazivao 100%,iako ništa nisam radio na računaru,a broj procesa bio je 44.Čak jedno vreme nisam mogao da pokrenem nijedan program,pa ni web browser!A temperatura na monitoru procesora nije padala ispod 50*Celzijusa,iako kod najvećih opterećenja jedva predje 46 C.Obrisao sam neke nepotrebne programe,i za sada je,na prvi pogled,OK.Još jednom hvala.
 
GZ... Mene je tesko naljutiti ali i ovo da kazem u vezi NOD32 i sam ga koristim i jako mi se dopada ali eto dam neki odgovorcic i za Nortona jer sam njega najvise koristio, a sto se reklame tice nemam nikakve namjere da reklamiram nikoga pa ni firmu Symantec.. Uvazeno.. Poz.
 
Nije stvar u reklami nego u sloganu ,ali bilo proslo. Licno koristim Kaspersky i zadovoljan sam njime .Iz puke radoznalosti instalirao sam NOD32 pre mesec dva ,dopunio sa novim definicijama,preskenirao kompjuter i NIŠTA nije našao.Imajući u vidu slogan TIM KOJI POBEĐUJE NE TREBA MENJATI vratio sam Kasperskog. Pozdrav GZ.
 
Uvazavam svacije misljenje, pa naravno i vase.. Mnogo puta sam bar na ovom forumu rekao da je licni izbor i ukus svakog pojedinacno koji AV zeli i koji mu se svidja..
Da ne bih naglabao kojesta ja sam samo da kazem cijela dva mjeseca bio bey AV programa.. Cisto sebi za inat da vidim dokle cu da doguram..
Ne kazem da pomenuti AV programi ne valjaju niti da im manisem po koje cemu ali eto kazem meni ovaj NOD32 odgovara iz razloga sto trazi malo resursa od racunara i drzim ga pored ostalog i zbog toga..

A svi gore navedeni AV programi su i od imena i od korisnosti tako da nemam protiv ni jednih niti neke od istih kudim..

Pozdrav za sve i srecno... VAS GZ.
 

Back
Top