skola za kuvare..

marko martinovic

Zainteresovan član
Poruka
225
ja idem u trogodisnju skolu za kuvara...zanima me da li kuvar sa trogodisnjom moze da napreduje do glavnog kuvara,ili mora da bude tu visa skola zavrsena ,ili gastronomija..?koje su granice do koje moze kuvar sa trogodisnjom da postigne?
da li prave u restoranima tj. u kuhinji onu razliku izmecu kuvara sa srednjom skolom i visom....? :/
 
U nekom normalnijem restoranu sa trogodisnjom mozes samo da budes pomocni kuvar. Bez vise hotelijerske - smer gastronomija mislim da je iluzorno da ocekujes neki napredak u karijeri. O naravno, da pored diplome zaista i naucis da kuvas :)
 
Da, samo ako nemas diplomu mozes da zaboravis da ces da pokazes taj kvalitet u nekom poznatijem restoranu ili hotelu, jer ti je diploma neka vrsta ulaznice. Uostalom pogledaj koliko casova prakse i gde se ona obavlja imaju studenti gastronomije...
 
Moja majka je kuvar u penziji, vise puta nagradjivana i tako to .. sto kazu za tu generaciju.. svi su kuvali za Tita
evo ti njen savet.. kad god mozes da uzmes cagu, uzmi!!!! Razumes? Dokle god mozes da se skolujes, idi i skoluj se, volontiraj kod dobrih kuvara i uci.. dzabe ti svo kasnije umece kad ces svaki put dobiti po prstima sto nemas diplomu.. a onda moze biti kasno za skolovanje..
 
Nisu u pravu ja imam završenu kuvarsku školu i ona mi nigde nije bila ulaznica .U svet kuvarstva se ulazi šegrtovanjem i odlaskom u inostranstvo ovde nema posla za kuvare .
Diploma hahahhaha na brodu gde sam bio šef kuhinje moj prvi pomoćnik je bio ekonomista po obrazovanju (diplomirani) kuvari su bili uglavnom sa kuvarskim školama od 2 godine ili kraće (govorim o obrazovanju ne o radnom iskustvu) a sudove su prali ovi iz Beogradske hotelijerske škole hotel je imao kategorizaciju od 5 zvezdica (ne znam da li takav uopšte postoji u Srbiji) .
Vani su ti bitni sertifikati i radno iskustvo zabole nekog uvo za tvoju diplomu .Sertifikati su skupi jako ja imam 4 i koštaju mnogo eura .
Ja na žalost ne mogu više da radim jer sam invalid inače svuda sem u Srbiji to je dobro plaćeno zanimanje .
Dakle ako misliš da budeš kuvar ne misli o tome ovde dobro je da naučiš istočne kuhinje Japansku Kinesku Indisku ,i najmanje dva jezika uz Engleski ,Nemački,Ruski bi bio moj predlog
 

Back
Top