gde sam pogresila?

liska

Početnik
Poruka
24
Nedavno sam u svom stanu imala malu proslavu i pozvala sam svoje prijatelje, medju kojima je, naravno, bio i moj najbolji, dugogodisnji drug. Bili smo raspolozeni, slusali smo muziku, pevali smo... i kad je bilo najveselije taj moj drug kaze da mora da podje kuci, jer ocekuje telefonski poziv od svoje zenske, koja zivi u inostranstvu. Svi smo ga zadrzavali da ostane(ja najvise)i da taj razgovor odlozi za sutradan. A, da, zaboravila sam da kazem da me je celo vece nesto provocirao i zbijao malo neukusne sale na moj racun, ali ja mu to nisam uzela za zlo. Posle nekog vremena, on zatrazi od mene telefon da je nazove. Ali posto bi to bio prekookeanski razgovor i ja nisam u mogucnosti da placam te razgovore, usprotivila sam se, na sta se on smrtno uvredio i poceo jako da vice i pred svima da me vredja, jer, zaboga, ja sam kriva sto sam ga uopste i zadrzavala da ostane sa nama. Vise nisam mogla da se suzdrzim, u afektu sam mu rekla da ode i da vise nikada ne dodje. Krenule su mi suze, inace nisam neka placipicka, ali ovo me je jako potreslo, jer znam da i on zna sta sam sve cinila za njega. Kada mu je bilo najteze, i kada je bio u velikim zivotnim i finansijskim krizama svi su mu prijatelji okrenuli ledja,samo sam mu ja pomogla i bila uz njega. Znao je da moze u svako doba da se osloni na mene. Otisao je i nisam ga od tada, evo ima vec 10 dana, ni cula ni videla.

Nemojte da shvatite pogresno, nikakvu ljubavnu vezu niti avanturu nisam imala sa njim, niti bih to mogla da zamislim! Volela sam ga kao rodjenog brata!
Mnogo mi je tesko i osecam se kao da sam izgubila nekog clana iz bliske familije, ali ja necu prva da popustim, jer se nizasta ne osecam krivom.
Osecam da je i njemu zao zbog svega, ali mu muski ego ne dozvoljava da me nazove i da mi se izvini.
 
zar nije bilo pametnije da ode,obavi telefonski razgovor i da se vrati.?
ako nisi bila u stanju da isfinansiras taj tel.razgovor trebalo je da ga pustis ispostuje dogovor sa devojcicom.
mislim da si pogresila.?? :wink: :?: :idea:
 
sigurna sam da je neki problem postojao od ranije.rekla si i sama da te nesto celu noc zezao i "provocirao".mislim da je stvar sa telefonskim razgovorom bila samo kap koja je prelila.razmisli dobro sta se ranije desavalo.pretpostavljam da si ga nesto povredila.....desavalo se i meni da me nesto povredi , ja cutim , gutam i na kraju puknem zbog neke sasvim nebitne stvari...i najvise me nerviralo kada te osobe pitaju "pa sta joj bi?"
jer ja pazim da ne povredim meni drage ljude.i trudim se da ih savrseno upoznam tako da na njihovoj grimasi mogu prepoznati kada nesto nije ok.....
zato me uvek i bolelo kada me neko povredi a to ne primeti....razmisli , mozda i nisam u pravu....ali nekako mi mirise na to
 
Чекај, кажеш да се не осећаш кривом, а питаш се где си погрешила?! Мало контрадикторно, а?
:?
Па ако се не осећаш кривом, а прошло је већ неколико дана, довољно да се страсти смире, лепо га назови, причај сасвим нормално са њим, ако не помене тај догађај, добро. Ако помене, ти се насмеј и кажи нешто у фазону:''Оно вече смо обоје били у неком безвезном расположењу!''...И направи зезање и на свој и на његов рачун.
Право пријатељство ће све издржати! :wink:
 
Ne verujem da je zbog necega ranije bio ljut na mene, jer nema razloga, a i da sam nesto nesvesno uradila mislim da bi mi to otvoreno rekao jos tada, kao sto uvek i kaze ono sto misli. Sigurna sam da ne bi cekao dan moje proslave i da se skupe svi prijatelji, pa onda da mi namerno sve pokvari.
Ne, ne verujem, ipak on nije takav covek!
 
liska:
Ne verujem da je zbog necega ranije bio ljut na mene, jer nema razloga, a i da sam nesto nesvesno uradila mislim da bi mi to otvoreno rekao jos tada, kao sto uvek i kaze ono sto misli. Sigurna sam da ne bi cekao dan moje proslave i da se skupe svi prijatelji, pa onda da mi namerno sve pokvari.
Ne, ne verujem, ipak on nije takav covek!

Pa, vidi, ja zaista mislim da nisam kriva. Zato i hocu da cujem vase misljenje. Ako jesam, ne znam gde sam pogresila?
 
liska:
Pa dobro, DJ_MaRe, ko sad treba prvi da popusti i da se javi?
nije bitno ko ce prvi da popusti... kao sto rekoh, sujeta jeste cudna stvar, vazno je ko ce da uvidi svoju gresku... i iz nje izvuce pouku...

ko zna, mozda se on sada ubija od grize savesti, i shvata da je pogresio... ali ga jednostavno sujeta tera da ti se ne javi... kod tebe je ista stvar...

pozoves ga lepo... ako vec nece on tebe... porazgovarate, ako vidis da jos uvek drzi do toga da si ti kriva, a on u pravu, znaces na cemu si i to je to... kao sto i sa druge strane postoji mogucnost da prizna da je pogresio i odmah se pomirite...

Cak i da se desi ovo prvo, pa se vise nikada i ne cujete, opet ce ti to biti lakse nego da ze do kraja zivota (naravno, u slucaju da te ne pozove) pitas sta bi bilo da si ga okrenula...

Mada, moje iskreno misljenje je da vi i niste toliko dobri prijatelji koliko si to rekla, jer najbolji prijatelj nikada nece dozvoliti da prodje 10 dana, a da se ne javi... pogotovo zbog tako glupe situacije kao sto je vasa... ali dobro, to je vec druga stvar, morao sam da pomenem...

pozdrav...
 
Kad poželiš (ako poželiš) - nazovi ga pa vidi kako stvari stoje...
Mada, najbolji prijatelji ne povociraju prijatelje u društvu. Najbolji prijatelji znaju šta ima smisla da od nas traže, a šta ne. Najbolji prijatelji su srećni kada se društvo lepo provodi u režiji prijatelja. Najbolji prijatelji ne ucenjuju, ne zahtevaju, ne vređaju... naročito ne pred drugima.
 
Solution:
gigule:
...jel baš drugarski odgovarati druga da zove svoju devojku? ...u fazonu ma ko je...šljivi...hm...

ima neceg u tome 8)

ma daj, bre. svako bi isto rekao, sto da ide sa proslave kad moze razgovor i da odlozi za sutra. ali ako je vec hteo, mogao je da ode da telefonira, nije sigurno trebao da dize frku pred svima i da vice. moji prijatelji ne zovu ni mobilni sa mog telefona a da ne pitaju, i niko se ne ljuti, to je normalna stvar.

a za to dranje pred svima, ja bi ga na njenom mestu nazvala da ga opomenem za ponasanje.

devojko, ne daj da te ponizava, brani svoje stavove, i pozovi ga pa nek i on kaze sta misli, dozvoli mu da se izjasni.budi musko! :wink:
 
[quote="animsaj
devojko, ne daj da te ponizava, brani svoje stavove, i pozovi ga pa nek i on kaze sta misli, dozvoli mu da se izjasni.budi musko! :wink:[/quote]


ako ovo uspes iz prve... :shock:
 
On je pogresio, tu nema zbora.Prvo ti se pred svima u rodjenoj kuci izdrao na tebe, drugo - kakva nekultura traziti od nekog u danasnje vreme da se telefonira prekookeanski.Ocaj!Da je normalan, nazvao bi te i izvinio se.E sad, sve one sitne (i krupne) finese vaseg prijateljstva znate samo vas dvoje, da li je pravo, vredi li...Onako ljudski zaista treba prastati, mozda mu je to vece naisla zuta minuta, ako ti to cutanje sada ne da mira, ti ga nazovi, bez obzira sto je on pogresio i popricajte ljudski o tome...Poz.!
 
Solution:
gigule:
...jel baš drugarski odgovarati druga da zove svoju devojku? ...u fazonu ma ko je...šljivi...hm...

ima neceg u tome 8)

Naravno da to nije drugarski! Niko ga nije ni odgovarao da je zove. Mogao je da ode kuci i da joj se javi, pa da se vrati ili da joj posalje poruku sa mobilnog, pa da joj kaze da ga nazove na moj broj, a mogao je i pre nego sto je dosao da obavi taj razgovor kod svoje kuce.
I sasvim je nebitno sto je on musko, isto bih se tako postavila i prema drugarici.
A jel drugarski da odes kod svog prijatelja i naljutis se na njega zato sto ti nije dao da sa njegovog telefona obavis prekookeanski razgovor, koji on nije u mogucnosti da plati?
Mi smo se i ranije koskali u smislu malo zustrije razmene misljenja i to se uvek na kraju zavrsavalo obostranim smehom, ali on je to vece, zaista, preterao.Ostali prisutni prijatelji su mu skrenuli paznju, kao u smislu: "Daj, prestani vise, opusti se i zezaj se s nama! Sta je celo vece pod*****as!"
Tacno je da je malo bio u pripitom stanju, ali to mu ne daje za pravo da se tako ponasa. Verovatno je mislio da je mnogo interesantan i da ce svi da popadaju od smeha na njegove, tada, glupe fazone, a nije primetio koliko je svima bila neprijatna ta situacija.
Ne kazem da sam i ja cvecka! Nikada se ne kacim prva, ali kad me neko bas isprovocira umem da kazem i ono sto ne mislim.
Ja znam sta je njega pogodilo!
Kad mi je pukao film u afektu sam mu rekla da ode i da vise nikada ne dodje, a nisam tako mislila i znam da on to zna. Zao mi je i jedino bih zbog toga mogla da mu se izvinim.

Smeh, u pravu si! I ja isto tako gledam na prijatelje i potpuno se slazem sa ovim sto si napisao!
 
gigule:
e pa ja sam drugačije shvatila...to oko tog poziva...
Ostalo mi nije jasno ,jer nešto škripi među vama...
UUU al sam pomogla...svaka čast meni!

gigule, ne skripi nista. Do sada je sve bilo O.K.
Uvek je postojala tolerancija i uopste ne mogu da se opasuljim zasto je ovo prijateljstvo moralo da ima ovakav ruzni kraj.
 
liska:
Naravno da to nije drugarski! Niko ga nije ni odgovarao da je zove. Mogao je da ode kuci i da joj se javi, pa da se vrati ili da joj posalje poruku sa mobilnog, pa da joj kaze da ga nazove na moj broj, a mogao je i pre nego sto je dosao da obavi taj razgovor kod svoje kuce.

A mogao je i da ne dodje na proslavu, a mogao je i da ti lepo objasni sta i kako, a mogao je i da bude bolje volje, a mogao je...Mogao je ali nije, sad je glupo pricati 'sta bi bilo kad bi bilo'.


I sasvim je nebitno sto je on musko, isto bih se tako postavila i prema drugarici.
A jel drugarski da odes kod svog prijatelja i naljutis se na njega zato sto ti nije dao da sa njegovog telefona obavis prekookeanski razgovor, koji on nije u mogucnosti da plati?

Verovatno je bio pod pritiskom jer je trebao da joj se javi, a ti i ostali ste ga odgovarali, ona je verovatno zvala, nije ga dobila, mozda se uplasio njene reakcije tipa 'ja te zovem a tebe bas briga, ti na zurci' ako uz to dodamo i alkohol...i eto skandala. A mozda ga nesto zesce muci pa mu je to doslo kao tacka na i. U bilo kom slucaju, nije imao pravo da se izdere na tebe u tvojoj kuci pred vasim prijateljima, ali ako mu je to bilo prvi put a kazes da ste tako super drugovi, onda iza svega toga stoji nesto mnogo dublje.


Ja znam sta je njega pogodilo!
Kad mi je pukao film u afektu sam mu rekla da ode i da vise nikada ne dodje, a nisam tako mislila i znam da on to zna. Zao mi je i jedino bih zbog toga mogla da mu se izvinim.

Svasta se kaze u afektu, s obzirom da te je on napao ne vidim kako si i mogla da reagujes drugacije, a verujem da je i on svestan svega toga.
Posto vidim koliko te sve to muci onda lepo fino okreni broj i raspravi to sa njim. Malo je glupo da zoves i pravis se blesava pa pricas o bilo cemu drugom samo o tome ne, kao sto ti je neko ovde vec savetovao. U prijateljstvu je najbitnija iskrenost i posto verujem da za vas dvoje nije bas normalno da se ne cujete 10 dana ako ste tako super prijatelji onda je malo bezveze nazvati i praviti se kao da se nista nije desilo, to bi stavise moglo da ga TEK naljuti. Radije lepo fino raspravi sta ga je toliko uvredilo, sta se desava sa njim, sta ga muci posto i sama kazes da nije liceo na sebe. I jedan i drugi ste preterali, on sto je sebi dao tu slobodu da se izvice na tebe, ti sto si ga isterala i jos mu pride rekla da vise nikad ne dolazi. Sigurna sam da cete ako je pravo prijateljstvo u pitanju to lepo raspraviti i cak se kasnije i smejati tom dogadjaju.
Svako dobro, pa nam javi kako se zavrsilo :)
 
Posto je drug mali i ne ume sam da donosi odluke, drustvo je odlucilo da on ostane.
A onda mu nije bilo dozvoljeno da telefonira preko okeana.
Sigurno je rekao - evo, platicu, dozvoli mi nedrugarice, koju inace celo vece provociram na tvojoj sopstvenoj zabavi i koja si mi se iz sebicnih razloga nasla pri ruci kada su me ostali prijatelji odbacili.
A ona - ne!
I sada je s pravom savetuju da razmisli gde je pogresila, jer je sigurno progresila.
Drug nije dugme!
Drugarica jeste.
I to neki plastikaner.
I normalno je da te drugar precrta!

Evo, ja cu da se druzim s tobom. Zvacu te kad mi je tesko, zezacu te s vremena na vreme, i dolazicu kod tebe da razgovaram sa tetkom iz Australije.
 

Back
Top