GUROVIC I TETOVAZA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
meni nije jasno kako u 21. veku neka zemlja moze da zabrani ulazak sportisti zbog tetovaze...i to zbog Draze...k'o da je istetovirao Slobu, Seselja ili Mladica...

a, i on...cim kao tetovazu stavljas neki lik ili grb, ili slicno...izjavljujes svoju naklonost prema tome...i znas da ce neko to prihvatiti, a neko nece...pogotovo ako si javna licnost...
on je stavio Drazu...i sigurno je mislio: "Kome se ne svidja, moze da mi ga duva..."
e, pa...eto mu sad...
 
Zasto ne bi mi zabranili nastupe i izdavanja albuma Hrvatskim muzicarima koji su pevali kojekakve "pesmice" za vreme rata,podrzavali razne nacionalisticke mitinge,podrzavali i promovisali politiku HDZ-a za vreme rata?Vecito mi ispadamo slepci!
 
To sto su zabranili ulaz je lose.Lose za njih i lose za nas.

Iako ja mislim da je Gurovic potpuni kreten,da mu je ta tetovaza idiotska.

A u Hrvatskoj Draza, i uopste ceo cetnicki pokret, ima mnogo gore znacenje od Slobe,Seselja i Mladica zajedno.On je za njih nesto kao sto je kod nas Pavelic.Tj. fasista.Zato su mu i zabranili ulaz.
 
Guriviću je zabranjen ulaz u Hrvatsku pod izgovorom da je kod njih zakonom zabranjeno isticanje fašističkih simbola na javnim mestima.

Ako u vodećim svetskim enciklopedijama potražite ime Dragoljuba Draže Mihailovića (kao što sam ja to uradio u Britannici, Encarti, Wikipediji, Encyclopediji, Columbia Encyclopediji, Infoplease enciklopediji i Factmonster enciklopediji), videćete da se ni u jednoj od njih niti za Dražu Mihajlovića niti za Četnički pokret ne kaže da je bio fašistički. Ko ne veruje, neka proveri na linkovima koje sam naveo (najbolje u Wikipediji, ima najduži članak). Uglavnom se kaže da je Draža bio vođa srpskog nacionalnog četničkog pokreta koji je ustao protiv nemačke okupacije, što znači da je bio antifašista. Ni reč o tome da je bio fašista.

Međutim, ako u istim tim enciklopedijama potražite ko je bio Ante Pavelić, Jure Francetić, Mile Budak i ko su bile ustaše, svaka će vam jasno i nedvosmisleno reći da su oni bili fašisti, pripadnici hrvatskog kvislinškog pokreta za vreme 2. sv, rata.

Ako je u Hrvatskoj zabranjenp isticanje i veličanje fašizma, kako to da mnogi gradovi u Hrvatskoj (npr. Split) imaju ulice nazvane po fašistima Juri Francetiću i Miletu Budaku? I kako to da im ne smeta isticanje hrvatske zastave sa šahovnicom koja počinje belim poljem (a ne crvenim,) koja je takođe simbol Pavelićeve NDH? A mnogobrojne slike navedenih ustaških prvaka po kafićima širom Hrvatske?I na kraju, da li oni gledaju tetovaže svih ljudi koji dolaze na utaknice? Sigurno da neko od njih ima tetovažu sa ustaškim obeležjima.

Znači, CEO SVET osim Hrvata (i nekih naših bednika) zna da je Draža Mihailović bio antifašista, a da su ustaše bile fašiste. U svaku državi na svetu Guroviću i njegovoj tetovaži je dozvoljen ulaz, samo u Hrvatsku nije.
Pa šta vam to govori? Da je Hrvatska ta koja ne zna ko je fašista, a ko nije, a uz to je jedina zemlja u svetu u kojoj fašizam nije prezren, već u kojoj većina stanovništva ceni i voli svoje fašiste - diže im spomenike, naziva ulice po mjima, ističe njihove slike na javnim mestima, pevaju pesme o njima i sl.

Znači, Hrvatska je ta koja bi trebala da bude ekskomunicirana iz ostatka sveta, sve dok se iskreno i u potpunosti ne odrekne svog ustaškog, fašističkog nasleđa, a ne da fašizam pripisuje onima koji fašisti nikad nisu bili.
 
To je bila cista provokacija iz vise razloga.Taj dan je Draskovic,koji kao sto se zna vodi borbu godinama da se sazna istina o Drazi i njegovim cetnicima i da se ako nista drugo izjednaci njihova uloga u ratu sa ulogom komunista,ili partizana,bio u poseti Hrvatskoj.Verovatno svima tamo odgovara da se malo digne tenzija pred izbore za predsednika,da se vlast predstavi kao antisrpska i nacionalisticka,narocito sto i kod njih,kao i kod nas vlast gubi podrsku naroda zbog saradnje sa Hagom.Da smo normalna zemlja,ko sto nismo,to ne bi proslo ovako kako je proslo.Ako nista drugo Partizan nije trebalo ni da krene na put bez Gurovica.Ali,mi smo postali mek i uvlakacki narod tako da me nista ne bi iznenadilo da posalju Gurovica kod plasticnog hirurga da mu skine tetovazu ili bar da preko nje nacrta neku ogromnu ruzu ili srce probodeno strelom :?:
 
Smatram da je odluka hrvatske vlade sasvim na mestu,a to sto nacionalisti od najobicnijih kukavica i FASISTICKIH SARADNIKA prave nacionalne heroje,to je vec problem njih samih.Ja se ipak nadam da ovde ima puno ljudi koji su svesni uloge cetnika u ratu,samo ne mogu da se cuju od grlatih i poprilicno agresivnih nacionalista.Da imamo vladu koja postuje antifasisticku borbu hrabrih naroda Balkana i Srbije i ovde bi bilo zabranjeno isticanje takvih simbola i likova.Taj covek(Draza)je jedna sramna figura naseg naroda.

SMRT FASIZMU
FABRIKE RADNICIMA!
 
Smatram da je odluka hrvatske vlade sasvim na mestu,a to sto nacionalisti od najobicnijih kukavica i FASISTICKIH SARADNIKA prave nacionalne heroje,to je vec problem njih samih.

Ух, да, Хрвати су јако гадљиви на фашистичке сараднике!
Дете, јеси си чуо некада за Алојзија Степинца, и знаш ли можда како се он данас третира у Хрватској?
 
Jao jao jao jao!!!
To ce biti kosarkasima Cibone kada budu dosli u Beograd da igraju protiv Partizana u Evroligi.Razbice ih Partizan zbog Gurovica,nece znati sta ih je snaslo.Nego pitanje je samo da li su namerno isprovocirali sve ovo da bi Partizan sutnuli iz Evrolige posle incidenata kojih ce sigurno biti u Beogradu.
Nema veze,ne bi im bio u kozi u Beogradu.
Kvinsliski fasisticki se kao pobunio zbog jedne tetovaze koja je odraz licne slobode.A Jasenovac Hrvati???Sta sa njim?
Nego to je jedna jeko perfidna politika,kao pametni su,kao Evropa su...Nema nista od toga,uvek ce biti Kvinslinzi,uvek u anusu jakih drzava.
Nego me cudi sto nasa drzava nije reagovala na ovu veliku nuzdu koju nam serviraju milioniti put.Sto se ne oglasi onaj narkoman V.Draskovic,pa on forsira tog istog CICU.Nego cuti slepac.
Ne znam,izgleda da smo glasali za beskicmenjake.
Uaaaa za ovo,ljige Hrvatske!!!
 
zox:
Smatram da je odluka hrvatske vlade sasvim na mestu,a to sto nacionalisti od najobicnijih kukavica i FASISTICKIH SARADNIKA prave nacionalne heroje,to je vec problem njih samih.Ja se ipak nadam da ovde ima puno ljudi koji su svesni uloge cetnika u ratu,samo ne mogu da se cuju od grlatih i poprilicno agresivnih nacionalista.Da imamo vladu koja postuje antifasisticku borbu hrabrih naroda Balkana i Srbije i ovde bi bilo zabranjeno isticanje takvih simbola i likova.Taj covek(Draza)je jedna sramna figura naseg naroda.

SMRT FASIZMU
FABRIKE RADNICIMA!
...ima,samo ti nisi medju njima....
 
Sve je pocelo jednim tekstom gdje je autor apelovao na "toplu dobrodoslicu Cetniku, pa jos u dresu Partizana..." Tu se sjetim Zvezda – Peristeri u Pioniru gdje su Cigani Marku Jaricu i tom istom Milanu Gurovicu skandirali "ustase, ustase..." Elem, kratak je put od ustase do cetnika u uniformi partizana... :)
 
1. Kako mogu bilo kome da zabrane da udje zbog j*ne tetovaze, pa kakva da je. To vec nema smisla, svako ima pravo da radi sa svojom kozom sta hoce.
2. Sta se bre naqrcili na nas, ko da smo im nesto krivi... Postaju dosadni sve vise, trebalo je sloba da ih lepo unisti... Da su ovi bar malo normalni trebalo bi da reaguju bar nekako. Sise...svaka im cast, smo za ovo gutali suzavac?

Sankcije? A da se ipak ne spustamo na njihov nivo i samo isqliramo? Mozda je u neku ruku i bolje sto niko nije reagovao... Mada me cudi da Byk nije branio chichu... Ili se konacno uvalio u fotelju i okacio macku o rep sve ono cime je lozio mase 90-tih. Jeli Vuche? Nisi valjda i ti *****?
 
Peruzzi:
1. Kako mogu bilo kome da zabrane da udje zbog j*ne tetovaze, pa kakva da je. To vec nema smisla, svako ima pravo da radi sa svojom kozom sta hoce.
2. Sta se bre naqrcili na nas, ko da smo im nesto krivi... Postaju dosadni sve vise, trebalo je sloba da ih lepo unisti... Da su ovi bar malo normalni trebalo bi da reaguju bar nekako. Sise...svaka im cast, smo za ovo gutali suzavac?

Sankcije? A da se ipak ne spustamo na njihov nivo i samo isqliramo? Mozda je u neku ruku i bolje sto niko nije reagovao... Mada me cudi da Byk nije branio chichu... Ili se konacno uvalio u fotelju i okacio macku o rep sve ono cime je lozio mase 90-tih. Jeli Vuche? Nisi valjda i ti *?
kao sto vidis -JESTE
 
Hellen:
Ух, да, Хрвати су јако гадљиви на фашистичке сараднике!
Дете, јеси си чуо некада за Алојзија Степинца, и знаш ли можда како се он данас третира у Хрватској?


Stepinac je bio mnogo dobar prijatelj kralja Aleksandra.I docekao je oslobodjenje Zagreba zajedno sa komunistima.Nista nije kako se cini na prvi pogled.Zbog toga je glupo uopste i pricati o fasistima,anti-fasistima,cetnicima,partizanima i ustasama.

Odluka hrvatske vlade nije na mestu,ali meno onaj Gurovic izrazito nervira sa to tetovazom :evil:
 
Da nadodam da Gurovic dok je igrao u Spaniji nije smeo da dodje na gostovanje u Zagreb jer se plasio reakcije na tu njegovu tetovazu,znaci nije isao svojom voljom,a sad je kao dobio na moodima pa sme al mu ne daju,uf!!!
ps:doci ce ustase u Bg pa cemo da ih iscrtamo
 
Turski mediji pozdravili su odluku
hrvatskih vlasti da kosarkasu Partizana
Milanu Gurovicu zabrane ulazak u zemlju
zbog tetovaze lika Draze Mihajlovica i
napominju da bi se to isto moglo dogoditi
i u Turskoj,prenose mediji u Hrvatskoj.
Partizan 16 decembra gostuje Efes
Pilsenu u Evroligi.
 
Ej,Veco,pa kad bolje razmislim mozda je i dobro sto su Ustase digle frku zbog Draze.Sad je cela Evropa cula za njega,a ko se raspitao malo,saznao je ponesto o tom coveku.Jedino je bivsa SFRJ ucila ljude da je Draza bio fasista.Ako se uzmu u obzir drugi izvori Draza je bio borac za oslobodjenje Srbije od Nemackih,a na kraju krajeva i Ustaskih okupatora,i sto je najbitnije,zakleti borac protiv KOMUNIZMA.
Mozda Hrvatska postaje komunisticka drzava,ko zna sta im je u glavi,kad je non stop drze u ANUSU mocnih drzava.
Jedan predlog za celnike Partizana:zasto Gurovic ne bi jednostavno bio pametan pa ispod dresa obukao lepo jednu majcicu koja ce mu pokriti svima nedopadajucu tetovazu?
Pa i Mesic,taj Hrvatski predsednik ima na bradi istetovirano slovo U,zato i nosi bradu.Ako to nije fasisticki simbol,ne znam sta je.
Razbicemo ih u Evroligi nece im biti dobro!!!
:P :P :P :lol: :lol: :lol: :P :P :P
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: [/i]
 
Mislim da Gurovicu ni jedna druga zemlja na svetu osim Hrvatske ne bi zabranila da zbog te tetovaze odigra utakmicu. To samo govori o stanju svesti onih koji su doneli takvu odluku a to sigurno nisu bili hrvatski sportisti. To me podseca na pricu o tome kako su Irci svojoj deci govorili da Engleski svestenici umesto stopala imaju "papke" kao sam djavo...ili kad su deca u ovoj zemlji kad vide popa mislila da on donosi nesrecu i govorila "baksuz"...
Mit o Drazi Mihailovicu kao fasisti odrzava se jos samo u Hrvatskoj mada meni nikad nije bilo jasno zasto se on krio po sumama kad je bio saradnik "okupatora".
Pa sve i da je istina da je bio fasista Hrvatska je jos daleko od toga da jednu takvu situaciju okrene u svoju korist i da prestane da izigrava veceg katolika od pape. Da su pustili Gurovica da sa sve istetoviranim D.M odigra tu utakmicu bas bi bili cool
...pitam se da li bi im smetao istetoviran "necastivi" ili... :D
...a vi sto mislite da zbog toga treba da se "svetite" hrvatskim sportistima samo pokazujete da niste nista bolji od njih
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top