(pre)duge veze?

vesta

Obećava
Poruka
59
Sta mislite o vezama koje traju po 10,11,12,...godina,a ne daju ni nagovestaj da ce preci u nesto drugo,( da ne kazem brak).Ne mislim da je brak najvazniji ali kako se ne zapitati da li on stvarno misli ozbiljno na nas kao par u nekoj buducnosti?Da li je to samo cekanje u drustvu da naidje neko(neka!) zaista pravi.
 
Pa sad zavisi i od godina.Da li je to pocelo u 15,25 ili 35 godini.

Generalno gledano,ako nekoga ne vidis i ne dozivljavas kao nekakvog buduceg partnera za ceo zivot,onda to jeste cekanje dok ne naidje nesto bolje.
Ako veza traje toliko dugo,a neko tebe ne dozivljava kao partnera za ceo zivot,onda je bolje tu vezu prekinuti.

Razgovor je uvek najvazniji.
 
vesta:
Sta mislite o vezama koje traju po 10,11,12,...godina,a ne daju ni nagovestaj da ce preci u nesto drugo,( da ne kazem brak).Ne mislim da je brak najvazniji ali kako se ne zapitati da li on stvarno misli ozbiljno na nas kao par u nekoj buducnosti?Da li je to samo cekanje u drustvu da naidje neko(neka!) zaista pravi.

Takve veze vecinom pucaju,kazem ti ovo iz iskustva.Moja sestra od tetke je imala tipa sa kojim je ishla dugo neznam vishe ni ja sama koliko godina i na kraju posle toliko dugog vremena oni se rasture i evo danas ona zivi sa drugim covekom udata je i ima sa njim dvoje dece a ovaj njen bivshi isto se ozenio i ima jedno dete ali toj njegovoj zeni ja mislim da je preselo,non stop je vara sa drugim ribama ma sacuvaj me boze skroz se promenio tip.
 
Mislim da preduge veze ne mogu da prodju kod devojaka.

Ako veza predugo traje devojka ce ubaciti sumnje i prakticnosti radi ubiti vezu i krenuti dalje....

Ako to ne uradi onda taktizira i ima nesto drugo na umu , a ne ljubav....
 
Знам много таквих случајева и већина тих веза је пукла, а онда се обоје после врло кратке везе венчавали са неким потпуно новим.
Но, не мора то да буде правило, али често тако дуга стајања у месту, ненапредовања везе, доведу до неког окамењеног стања. Ништа се не мења и све је теже променити. А онда, и кад се освесте и реше да се венчају или да праве децу, имају већ по 35 година и ствари више не иду тако лако и једноставно као са 25!
 
Hellen:
Знам много таквих случајева и већина тих веза је пукла, а онда се обоје после врло кратке везе венчавали са неким потпуно новим.Но, не мора то да буде правило, али често тако дуга стајања у месту, ненапредовања везе, доведу до неког окамењеног стања. Ништа се не мења и све је теже променити. А онда, и кад се освесте и реше да се венчају или да праве децу, имају већ по 35 година и ствари више не иду тако лако и једноставно као са 25!


Suva cinjenica.Nikad mi zene nece biti jasne kako tako se posle brzo odluce na brak? Inercija duge veze?
 
samo muskarci mogu da misle da nije brak sve na svetu.skoro sam razgovarala sa jednim koji je pricao o najvecoj ljubavi svog zivota, zeni kojoj je osam godina kupovao ruze svaki dan, a onda je ostavio jer je htela da se vencaju. i to sa objasnjenjem, da ako joj treba papir da bi i dalje ziveli zajedno, ne treba ni da budu zajedno. pa ako je sve jedno kako, zasto onda da se ne vencaju?
zasto se muskarci toliko plase obaveza?
 
Poznajem dosta ljudi koji su bili ili su jos uvek u nevidjeno dugim vezama bez braka jer ovde je to normalno. Oni koji su iz jedne takve dobili dete jos uvek su zajedno iako nisu u braku. Oni koji nisu....well, ne bih da budem pesimista ali vec drugi par koji poznajem se nakon 13 odnosno 15 godina razdvojio. Ne znam da li bi ih i brak odrzao zajedno...a mozda i gresim. Tu vec ne mogu da budem objektivna. :roll:
 
Solution:
oko mene je hrpa takvih veza i jos uvek traju
stavise, imaju i decu i sve a nije se zavrsilo brakom
nije brak sve na svetu

Ако имају децу и живе заједно-онда је то брак, без обзира што нису венчани! Имати или немати папир је тако мало битно, али ако ЖИВИШ са неким годинама, заједно стичеш, гајиш децу...онда се то не разликује од брака.
Мислим да се овде мислило на дуго ''забављање'', а не на заједнички живот.
 
Mislim da dvoje ljudi koji su u duzhoj, ozbiljnijoj vezi, moraju da razgovaraju o svojim planovima, zheljama i ambicijama u buducjnosti. Izesh vezu od deset godina ako 'nema nagoveshtaja' da cje biti ozbiljna u bilo kom pogledu (ne obavezno brak).
Uostalom... i to, kao i sve drugo je OK, dok god je oboma lepo...
 
Duge veze su shit.....gubljenje vremena, a rezultata nema. Ne kazem uopste da taj rezultat treba da bude potpisivanje papira, al' budimo realni svi mi negde u glavi mislimo o udaji (govorim za neki % zenske populacije ). Duga veza je samo bla, bla, bla i kad se okrenes vidis da je vreme proslo i vise nemas neava za nesto za sta si imao i snage i nerava sa 25....al sam ga objasnila, uzas, al' razumemo se mi :wink:
 
vesta:
Sta mislite o vezama koje traju po 10,11,12,...godina,a ne daju ni nagovestaj da ce preci u nesto drugo,( da ne kazem brak).Ne mislim da je brak najvazniji ali kako se ne zapitati da li on stvarno misli ozbiljno na nas kao par u nekoj buducnosti?Da li je to samo cekanje u drustvu da naidje neko(neka!) zaista pravi.

moje iskustvo je da već u trećoj godini (ponekad i nedelji, ima primera) veze, ili će biti braka, ili neće. Ako je par zajedno 10 ili11 godina, pa zar se ne čini da to jeste brak, samo neozvaničen???
 

Back
Top