BiH (NEMOGUCA DRZAVA) - RIJESENJE: TRI ENTITETA (Potencijalne mape) ?!

pancev91

Zainteresovan član
Poruka
195
Pricati o BiH kao jedinstvenoj drzavi, jos od samog njenog formiranja zvuci izuzetno degutantno. Mnogi kao jedini moguci nacin izlaska iz ovog problema, vide u stvaranju treceg (hrvatskog) entiteta. Medjutim, niko do sada nije jasno definisao kako bi izgledao taj treci entitet? Evo u prilog tome prilazem ovu mapu, a ako neko ima realniju i bolju opciju (kako bi to trebalo da izgleda), molim neka takodje na modelu ove karte to prepravi.

LEGENDA:

CRVENO - REPUBLIKA SRPSKA
ZELENO - Muslimanski dio Federacije (drugi entitet)
PLAVO - Hrvatski dio Federacije (treci entitet)

tri entiteta.jpg
 
Ja i dalje za razliku od vecine ovde vidim problem u Hrvatima, a ne u muslimanima.
Nemojte zaboraviti da je njihova ideja o Hrvatskoj u granicama NDH jos uvek ziva, i da ce na tome i dalje raditi i sprovesti je cim se ukaze prilika.Jaca je njihova zelja za NDH nego muslimanska zelja za dzamahirijom. Muslimani su samo ustaske izmaanipulisane marionete. Neuporedivo vise zlocina prema Srbima su pocinili rvati nego muslimani,na koje god doba istorijske proslosti da se osvrnemo. Ne vidim zasto bi se u tom odnosu nesto u buducnosti promenilo. Nasa najveca greska ce biti ako oko Bosne budemo pravili neke dilove i dogovore sa rvatima,....................jer s njima NEMA dogovora, kao sto ga nkad nije ni bilo
 
Ja i dalje za razliku od vecine ovde vidim problem u Hrvatima, a ne u muslimanima.
Nemojte zaboraviti da je njihova ideja o Hrvatskoj u granicama NDH jos uvek ziva, i da ce na tome i dalje raditi i sprovesti je cim se ukaze prilika.Jaca je njihova zelja za NDH nego muslimanska zelja za dzamahirijom. Muslimani su samo ustaske izmaanipulisane marionete. Neuporedivo vise zlocina prema Srbima su pocinili rvati nego muslimani,na koje god doba istorijske proslosti da se osvrnemo. Ne vidim zasto bi se u tom odnosu nesto u buducnosti promenilo. Nasa najveca greska ce biti ako oko Bosne budemo pravili neke dilove i dogovore sa rvatima,....................jer s njima NEMA dogovora, kao sto ga nkad nije ni bilo

Ne bih se slozio da je islamska zelja sa muslimanskom drzavom manja od zelje hrvata za ndh, ali se slazem sa tobom da su muslimani bolji sagovornik. Sa hrvatima NISTA. :ok:
 
Pricati o BiH kao jedinstvenoj drzavi, jos od samog njenog formiranja zvuci izuzetno degutantno. Mnogi kao jedini moguci nacin izlaska iz ovog problema, vide u stvaranju treceg (hrvatskog) entiteta. Medjutim, niko do sada nije jasno definisao kako bi izgledao taj treci entitet? Evo u prilog tome prilazem ovu mapu, a ako neko ima realniju i bolju opciju (kako bi to trebalo da izgleda), molim neka takodje na modelu ove karte to prepravi.

LEGENDA:

CRVENO - REPUBLIKA SRPSKA
ZELENO - Muslimanski dio Federacije (drugi entitet)
PLAVO - Hrvatski dio Federacije (treci entitet)

Pogledajte prilog 153631

Немој да заборавиш Западну Босну - Бабу
Они неће са бакиром и осталим сноркијевцима!
 
Ne bih se slozio da je islamska zelja sa muslimanskom drzavom manja od zelje hrvata za ndh, ali se slazem sa tobom da su muslimani bolji sagovornik. Sa hrvatima NISTA. :ok:

Vise sam mislila ili prvenstveno sam mislila na njihovo politicko rukovodstvo i ideologiju. Dok je bosanskom rukovodstvu koje je bez izuzetka ogrezlo u kriminalu stalo samo do svojih profita i interesa, a ne i do stvarne islamske drzave, ali svoju islamsku politiku propagiraju narodu i samo na taj nacin opstaju na vlasti, posto drugo nista nemaju da ponude, ....................i zene koje se krecu umotane po Bosni za to dobijaju, mislim, 300 evra......................sve to finansira nekolicina islamskih drzava, ali kad i njima postane jasno, a nekima vec je, da oni bas i nisu takvi vernici kakvim se predstavljaju, bice definitivno od svih pusteni niz vodu...................i prljava politika oko Srebrenice je samo dokaz da je njima stalo do kasiranja nekih velikih para od strane Srbije, i nsta drugo...............znaci prava kriminalna drzava, kojoj pod hitno treba dobar vodja musliman da ih izvuce iz ovog dna............
za razliku od njih, hrvatske vodje i hrvatska ideologija je fanaticna, oni rade na svom nacionalnom interesu, ali posto ni nisu nikakva nacija, i toga su svesni, uradice sve da se dokazu i to tako sto ce nastojati da uniste sve Srbe gde je to moguce.....................oni su narod koji prosto pati od toga, i imace komplekse dokle god ima Srba.....................opasna stvar
 

Vise sam mislila ili prvenstveno sam mislila na njihovo politicko rukovodstvo i ideologiju. Dok je bosanskom rukovodstvu koje je bez izuzetka ogrezlo u kriminalu stalo samo do svojih profita i interesa, a ne i do stvarne islamske drzave, ali svoju islamsku politiku propagiraju narodu i samo na taj nacin opstaju na vlasti, posto drugo nista nemaju da ponude, ....................i zene koje se krecu umotane po Bosni za to dobijaju, mislim, 300 evra......................sve to finansira nekolicina islamskih drzava, ali kad i njima postane jasno, a nekima vec je, da oni bas i nisu takvi vernici kakvim se predstavljaju, bice definitivno od svih pusteni niz vodu...................i prljava politika oko Srebrenice je samo dokaz da je njima stalo do kasiranja nekih velikih para od strane Srbije, i nsta drugo...............znaci prava kriminalna drzava, kojoj pod hitno treba dobar vodja musliman da ih izvuce iz ovog dna............
za razliku od njih, hrvatske vodje i hrvatska ideologija je fanaticna, oni rade na svom nacionalnom interesu, ali posto ni nisu nikakva nacija, i toga su svesni, uradice sve da se dokazu i to tako sto ce nastojati da uniste sve Srbe gde je to moguce.....................oni su narod koji prosto pati od toga, i imace komplekse dokle god ima Srba.....................opasna stvar

Mozda si u pravu za muslimane, ali mislim da ce se pritisak za jos jacu islamizaciji samo pojacati, a ne prestati, ali tu vec mozda gresim. Ali cak i tad bolji su sagovornik.

Za hrvate si potpuno u pravu.
 
Срби треба да траже свој кантон у ФБиХ, и то у општинама у којима су већина и у којима имају локалну власт, а то су Дрвар, Грахово, Гламоч Петровац. Не знам по ком основу си ове крајеве поклонио муслиманима.

http://3.***************/__MDDgpHhTt4/TBfJledk_LI/AAAAAAAAAHA/Xg3jV9up2Ac/s1600/DemoBIH2010.PNG
 
Срби треба да траже свој кантон у ФБиХ, и то у општинама у којима су већина и у којима имају локалну власт, а то су Дрвар, Грахово, Гламоч Петровац. Не знам по ком основу си ове крајеве поклонио муслиманима.

http://3.***************/__MDDgpHhTt4/TBfJledk_LI/AAAAAAAAAHA/Xg3jV9up2Ac/s1600/DemoBIH2010.PNG

Verovatno po isti osnovama po kojima su i Kupres i jos druga srpska mesta poklonili Hrvatima...................pola smo poklonili:roll:
 
Kao prvo, greska u pravopisu: pise se ''rjesenje'' a ne ''rijesenje''. Onaj ko prica ijekavicu treba to da zna.

BiH je trula drzava, kao ovakva ne funkcionise. Ako se sagleda citava istorija, razmimoilazenje i netrpeljivost potice od davnina, pocinje prelaskom prvog Srbina na Islam, od kako su Turci prvi put pregazili Drinu.

Mirno razdvajanje jedino prakticno i korisno rjesenje. RS Srbiji, uz eventualno prikljucenje 3 krajiske opstine sa srpskom vecinom, hrvatsko Hrvatima, Muslimanima muslimansko.:ok:
 

Verovatno po isti osnovama po kojima su i Kupres i jos druga srpska mesta poklonili Hrvatima...................pola smo poklonili:roll:

Да, Купрес је имао танку српску апсолутну већину 1991., а стратегијски је значајан због купрешке висоравни. Међутим, данас су у делу купрешке општине која се налази у ФБиХ Хрвати у апсолутној већини, и то се мора поштовати, јер би се, ако се 1991. узме као репер, могло потегнути питање других крајева, данас од животне важности за РС. Треба гледати да се на сваки начин одржи српска етничка доминација тамо где је данас има, ту најпре мислим да се не сме дозволити да у Гламочу превалдају Хрвати, а у Петровцу муслимани.
 
Poslednja izmena:
Срби треба да траже свој кантон у ФБиХ, и то у општинама у којима су већина и у којима имају локалну власт, а то су Дрвар, Грахово, Гламоч Петровац. Не знам по ком основу си ове крајеве поклонио муслиманима.

http://3.***************/__MDDgpHhTt4/TBfJledk_LI/AAAAAAAAAHA/Xg3jV9up2Ac/s1600/DemoBIH2010.PNG

Po osnovu da su to izgubili od muslimana i Hrvata .Sadrzala je Srpska i te opstine,ali su vojno izgubljene. Sve u svemu najveci gubitnici su Hrvati...
 
Pricati o BiH kao jedinstvenoj drzavi, jos od samog njenog formiranja zvuci izuzetno degutantno. Mnogi kao jedini moguci nacin izlaska iz ovog problema, vide u stvaranju treceg (hrvatskog) entiteta. Medjutim, niko do sada nije jasno definisao kako bi izgledao taj treci entitet? Evo u prilog tome prilazem ovu mapu, a ako neko ima realniju i bolju opciju (kako bi to trebalo da izgleda), molim neka takodje na modelu ove karte to prepravi.

LEGENDA:

CRVENO - REPUBLIKA SRPSKA
ZELENO - Muslimanski dio Federacije (drugi entitet)
PLAVO - Hrvatski dio Federacije (treci entitet)

Pogledajte prilog 153631
Ова мапа је најреалнија од свих. Вјероватно ће тако и да буде.
 
Дејтонска Босна је кројена по, мање више, стању на терену и савезништвима из '95. Федерација је заједнички муслиманско-хрватски етинтет, и то што су се сада цвеће и цвећари посвађали није српски проблем.

Зато, живела слободна Република Српска!
 
Ako bude referenduma "Oluja" će pravdu krojit na kraju.

DANI: Koju odluku ili odluke iz perioda dok ste bili na vlasti, danas, sa naknadnom pameću, ne biste nikada donijeli?

IZETBEGOVIĆ: Mislim da nijednu stratešku grešku nisam napravio, taktičkih je bilo. Pod strateškim odlukama podrazumijevam one o ratu i miru. Nakon izlaska Slovenije i Hrvatske, o čemu se mi nismo pitali, imali smo izbor samo između krnje Jugoslavije sa Miloševićem i Karadžićem na čelu, i proglašenja nezavisnosti. Rat u BiH se nije mogao izbjeći čak i da smo prihvatili krnju Jugoslaviju. Sigurno bi došlo do hrvatsko-srpskog rata na teritoriji BiH. Zemlja bi i tada bila razorena, stanovništvo stradalo a Bošnjaci bi bili topovsko meso za dvije zaraćene strane. Dejtonski mir nije ni pravičan, ni dobar, ali je bio pravedniji i bolji od nastavka rata. Tako sam doslovno izjavio još na ceremoniji potpisivanja ugovora u Daytonu 21. novembra 1995. Kad je riječ o kritičarima Dejtonskog ugovora, ima jedan čudan fenomen: nikada ne kažu šta je trebalo učiniti. Da li je trebalo produžiti rat? Samo jedan političar, na vaše pitanje, dao je zagonetan odgovor. Rekao da on ne bi došao u situaciju da bude u Daytonu. Kako, nije objasnio, niti ste mu vi to potpitanje postavili. Nakon Srebrenice dao sam sebi riječ da ću učiniti sve da se rat zaustavi, jer slutio sam još jednu Srebrenicu, pa još jednu, dok čitava Bosna ne bi bila samo jedna velika Srebrenica. Zato vas molim, gospodine Pećanine, svaki put kada neki vaš sagovornik kaže da Dejtonski ugovor ne valja, što nije nikakvo otkriće, upitajte ga šta je, po njegovom mišljenju, trebalo učiniti. Odgovor ne interesira samo mene nego i javnost.

Tako je govorio tata ovih , što bi ponovo nešto , ko biva da kehenjeraju iliti prijete ......... :per:


http://www.bhdani.com/arhiva/246/intervju.shtml
 
Koja gomila gluposti na jednom mjestu, vi zaboravljate da su BiH htjeli dijeliti i dva retarda Milošević i Tuđman i svi znamo kako su završile njihove ideje.
BiH se neće više dijeliti, u Deytonu su sve tri strane potpisale sporazum gdje je rečeno da je BiH država sa dva entiteta i distriktom Brčko, pored tri strane koje su to potpisale na sporazum su svoj potpis stavile još neke države koje su se obavezale da su garant za taj sporazum i da nema više nikakvih podjela.
Onaj ko priča o tim podjelama automatski krši sporazum i pokušava da se stavi iznad svih koji su ga potpisali a samim tim krši ustav i mora biti spreman na posljedice.
Stvarno zaluđeni i oni koji su neupućeni u svjetsku politiku mogu pričati o nekakvim podjelama.
Obični snovi nacionalista.
 

Back
Top