veliki problem

smoki 2004

Zainteresovan član
Poruka
199
Naime o cemu se radi.Kad god dodje do konflikta izmendju mene i mog decka ,nakon kratke ne uspele svadje i rasprave dodje do cutanja tri dana.Posto sam ja ta ,koja uvek pocne temu za raspravljanjem nikada mi se do sada nije desilo da kada nesto nije uredu da on prvi bilo sta zapocne.Zasto? Da nije mozda nezainetesovan za nasu vezu,pa se manje trudi da je sjacamo? Ili mozda...ma nisam pametna ,nervira me to njegovo cutanje.A izmedju ostalog ,stariji je od mene 11 god. pa mi to i ne delije tako da nije bas iskusan u vezama.Mozda jeste ?Joj kako da bilo sta uradim a da njega podstaknem da bilo sta zapocne ili da vise prica?
 
nemoj nista da radis... zasto bi opet bila ti ta koja mora nesto da menja... jednostavno, nemoj mu vise prilaziti posle svadje! Njemu ako je stvarno stalo do tebe, pomirice se sa tobom prvi kad-tad...

ako se to ne desi, onda ga sutni, ionako nije za tebe... pa neka se zabavlja sa svojom sujetom umesto sa tobom...
 
do sada nije desilo da kada nesto nije uredu da on prvi bilo sta zapocne.Zasto?

ЗАТО ШТО ЈЕ МУШКАРАЦ!!!
Они су ДРУГИ ПОЛ, а то не значи да се разликујемо само физички, него и по многим другим стварима! Размишљамо другачије, осећамо другачије, испољавамо своје емоције другачије...и тисућу других ствари!

Генерално, мушкарци не умеју да препознају и именују емоције, а још мање да их испоље на начин на који бисмо ми то урадиле! Они не воле да причају о емоцијама, о проблемима, доживљавањима наше везе...о којима бисмо ми волеле да трућамо до сутра и да анализирамо.И у свом мушком друштву они врло ретко причају о интимним проблемима и о осећањима! Они су једноставно такви, ма колико нама то тешко падало!

А ако га шутнеш, следећи ће му по томе бити врло сличан, веруј ми! Значи то није решење! Решење је прихватити да сте различити и да различито реагујете у одређеним ситуацијама!
 
Hellen:
do sada nije desilo da kada nesto nije uredu da on prvi bilo sta zapocne.Zasto?

ЗАТО ШТО ЈЕ МУШКАРАЦ!!!
Они су ДРУГИ ПОЛ, а то не значи да се разликујемо само физички, него и по многим другим стварима! Размишљамо другачије, осећамо другачије, испољавамо своје емоције другачије...и тисућу других ствари!

Генерално, мушкарци не умеју да препознају и именују емоције, а још мање да их испоље на начин на који бисмо ми то урадиле! Они не воле да причају о емоцијама, о проблемима, доживљавањима наше везе...о којима бисмо ми волеле да трућамо до сутра и да анализирамо.И у свом мушком друштву они врло ретко причају о интимним проблемима и о осећањима! Они су једноставно такви, ма колико нама то тешко падало!

А ако га шутнеш, следећи ће му по томе бити врло сличан, веруј ми! Значи то није решење! Решење је прихватити да сте различити и да различито реагујете у одређеним ситуацијама!

:shock: :shock: :shock: Ja ne mogu da verujem sta ovde citam. Vidi, od detinjstva sam u muskom drustvu i verovala ili ne, itekako se prica o emocijama i itekako se otvaraju jedni drugima sto se problema sa devojkama tice. Bila, videla, dozivela. Zato ne treba biti toliko iskljuciv.
 
Hellen:
Генерално, мушкарци не умеју да препознају и именују емоције, а још мање да их испоље на начин на који бисмо ми то урадиле! Они не воле да причају о емоцијама, о проблемима, доживљавањима наше везе...о којима бисмо ми волеле да трућамо до сутра и да анализирамо.И у свом мушком друштву они врло ретко причају о интимним проблемима и о осећањима! Они су једноставно такви, ма колико нама то тешко падало!

Ma Hellen nije bila iskljuciva, rekla je GENERALNO, ima razlike, zar ne?
I mislim da je Hellen u pravu, muskarci i kada pricaju o svojim emocijama, pricaju na drugi nacin od nas... MA KOLIKO NAM TO TESKO PALO!
 
Da, i ja mislim da je Hellen u pravu...
Sad će doći Milojko, reći će ti da pročitaš ''Muškarci su sa Marsa, žene su sa Venere'', i obavezno ga poslušaj! :wink:
Ipak, sredina postoji, muškarci nekad MORAJU da progovore. Jedino sama možeš da proceniš (na kraju sama i proceniš, ali nekad bude kasno) da li je vreme za MORATI. Odnosno, da li je RAZLOG za morati.
 
mishica:
Ma Hellen nije bila iskljuciva, rekla je GENERALNO, ima razlike, zar ne?
I mislim da je Hellen u pravu, muskarci i kada pricaju o svojim emocijama, pricaju na drugi nacin od nas... MA KOLIKO NAM TO TESKO PALO!

Ima li? Koliko znam kad neko kaze generalno to se odnosi na veliku vecinu. A ja eto mogu da tvrdim suprotno. 'Generalno' muskarci koje znam (kao sto vec pomenuh ranije druzim se sa muskarcima od detinjstva a vec odavno nisam klinka) itekako ispoljavaju emocije i znaju sta osecaju, nisu roboti zaboga pa da ne mogu da imenuju to sto im je u srcu i medjusobno se, neces da verujes, itekako otvaraju. Pitaju za savete, izloze problem. A ako sam samo ja eto imala srece kad je to u pitanju..pa onda je to mnogo srece za ovoliko godina...Mozda ste ipak vi te koje ne znate kako da im pridjete? (sad ocekujem bacanje mene na lomacu)
 
Ma nema razloga da te bacimo na lomacu :)
Mislim da pricamo o dve razlicite stvari. Moji muski prijatelji mi pricaju o svojim emocijama cak vise nego sto bi, mozda, rekli svojim muskim prijateljima, verovatno bojeci se da ce ispasti u njihovim ocima slabici ili nedovoljno muskarci.
I nismo mi ovde rekle da su muskarci bezosecajni roboti, samo oni drugacije razmisljaju od nas... i da, jedna bitna razlika (neverovatno!) - drugo su prijatelji a drugo je partner. Ma koliko mi mislili da su oni otvoreni prema nama ili mi prema njima, neminovno je javlja trenutak kada svatimo da - NE SHVATAMO.
 
mishica:
Ma nema razloga da te bacimo na lomacu :)
Mislim da pricamo o dve razlicite stvari. Moji muski prijatelji mi pricaju o svojim emocijama cak vise nego sto bi, mozda, rekli svojim muskim prijateljima, verovatno bojeci se da ce ispasti u njihovim ocima slabici ili nedovoljno muskarci.
I nismo mi ovde rekle da su muskarci bezosecajni roboti, samo oni drugacije razmisljaju od nas... i da, jedna bitna razlika (neverovatno!) - drugo su prijatelji a drugo je partner. Ma koliko mi mislili da su oni otvoreni prema nama ili mi prema njima, neminovno je javlja trenutak kada svatimo da - NE SHVATAMO.

Fiju :wink: Jos da vidim ostale ;)
Nisi shvatila, kad sam rekla da se otvaraju nisam mislila na sebe, vec da se otvaraju medjusobno, jedni drugima. Znam to jer sam milion puta dozivela da mi momak isprica problem svog prijatelja koji mu je ovaj poverio a u vezi devojke je, ili se jedan od drugova otvori citavom drustvu u kom je 90% muskaraca.
Sto se price sa partnerom tice i to vec pomenuh..nisam imala problem sa tim, mozda zato sto mi je komunikacija uvek bila bitna pa sam i birala partnere po tome.
E da, sto se dela 'Ne shvatamo' tice..to je vec druga prica, ali tu opet dolazi ta komunikacija u prvi plan gde mozes drugoj strani, u slucaju da ne shvata, da dobro objasnis ako ti je stalo. :wink: Dakle, pitanje je samo koliko je i jednom u drugom partneru stalo do toga da veza opstane.
 
mackica ns:
Da, i ja mislim da je Hellen u pravu...
Sad će doći Milojko, reći će ti da pročitaš ''Muškarci su sa Marsa, žene su sa Venere'', i obavezno ga poslušaj! :wink:


a posle jovu toshevskog... :evil:
batalite te priche pa cak i ako stoje. ok uzmi k znanju ali ako ti smeta, nemoj da progovarash. ako su i drugachiji, treba ih dresirati. u 5 milijardi muskaraca valjd apostoji i neki koji pricha a ako bas moras da budesh s njim onda ga sledeci put zezni pa progovori posle 2 dana
 
jagodica:
mackica ns:
Da, i ja mislim da je Hellen u pravu...
Sad će doći Milojko, reći će ti da pročitaš ''Muškarci su sa Marsa, žene su sa Venere'', i obavezno ga poslušaj! :wink:


a posle jovu toshevskog... :evil:
batalite te priche pa cak i ako stoje. ok uzmi k znanju ali ako ti smeta, nemoj da progovarash. ako su i drugachiji, treba ih dresirati. u 5 milijardi muskaraca valjd apostoji i neki koji pricha a ako bas moras da budesh s njim onda ga sledeci put zezni pa progovori posle 2 dana

Tako je jagodice! 8)
 
nazalost ne mogu ti pomoci,ja kada se posvadjam sa muzem ne govorim i duvam 3 dana,a posle toga se vise i ne secam oko cega smo se svadjali i opet smo ok.Nekada moras i ti da napravis prvi korak,ali samo onda kada shvatis da nisi bila u pravu,u suprotnom i ja cekam da se on izvini prvi.
 
Generalno se ne slazem sa tobom Hellen.
Ti bas nisi imala srece?
Nemoj da obeshrabrujes devojku, nije tako.

smoki ti njemu sledeci put reci ovo sto si napisala, pitaj ga sto on nikad ne incira razgovor, pitaj ga da li on uopste uocava problem, na osnovu odgovora ces znati sta dalje. Ako se on ne trudi oko tebe, ne ispoljava ti emocije, ne zeli komunikaciju, a nista ne dopre do njega, razmisli da li i dalje zelis da budes sa njim...

А ако га шутнеш, следећи ће му по томе бити врло сличан, веруј ми! Значи то није решење! Решење је прихватити да сте различити и да различито реагујете у одређеним ситуацијама!
Ovo je bas pesimisticki...

A da ipak prvo proba sa razgovorom, skretanjem paznje, u krajnjem slucaju moze da uzvrati na isti nacin pa ako ni to ne pomaze da jednostavno digne ruke od njega?
Nemoj da mi odgovoris kako je sa nama nemoguce komunicirati i tako dalje jer uvek je moguce, samo je nekad stvar pristupa...
 
Meni ovde nesto nije jasno... Ako vec znamo da se polovi razlikuju kako fizicki tako i psihicki, zasto su zene te koje trebaju da prihvate tu razliku i budu pune razumevanja za neka njihova cutanja? :shock: Zasto muskarci ne bi malo pricali o problemima u vezi, o tome sta im smeta a sta ne, malo za nasu ljubav? Zasto zene trebaju njih da prihvate onakvim kakvi jesu, a ne oni da prihvate zensko razumevanje stvari? Pa valjda se zna ko je nezniji pol, a ko treba du bude inicijator, ko kosi a ko vodu nosi...
8)
 
Hellen:
do sada nije desilo da kada nesto nije uredu da on prvi bilo sta zapocne.Zasto?

ЗАТО ШТО ЈЕ МУШКАРАЦ!!!
Они су ДРУГИ ПОЛ, а то не значи да се разликујемо само физички, него и по многим другим стварима! Размишљамо другачије, осећамо другачије, испољавамо своје емоције другачије...и тисућу других ствари!

Генерално, мушкарци не умеју да препознају и именују емоције, а још мање да их испоље на начин на који бисмо ми то урадиле! Они не воле да причају о емоцијама, о проблемима, доживљавањима наше везе...о којима бисмо ми волеле да трућамо до сутра и да анализирамо.И у свом мушком друштву они врло ретко причају о интимним проблемима и о осећањима! Они су једноставно такви, ма колико нама то тешко падало!

А ако га шутнеш, следећи ће му по томе бити врло сличан, веруј ми! Значи то није решење! Решење је прихватити да сте различити и да различито реагујете у одређеним ситуацијама!

Ovo si ubola, ali kada vec sama znan da je to generalizacija, zasto je cinis?
 
ma to nema veze sa polom ,to zavisi od licnosti.npr meni je ranije uvek bilo tesko da pridjem posle svadje i to sam prepustala partneru.a zensko sam!!! medjutim u poslednje vreme mi se desi da pridjem i ja sto znaci da to mozemo povezati sa emocionalnom zreloscu.znaci ako te voli onda je nezreo,a ako te ne voli onda ga bas briga.uh bas sam gruba
 
Hellen:
do sada nije desilo da kada nesto nije uredu da on prvi bilo sta zapocne.Zasto?

ЗАТО ШТО ЈЕ МУШКАРАЦ!!!
Они су ДРУГИ ПОЛ, а то не значи да се разликујемо само физички, него и по многим другим стварима! Размишљамо другачије, осећамо другачије, испољавамо своје емоције другачије...и тисућу других ствари!

Генерално, мушкарци не умеју да препознају и именују емоције, а још мање да их испоље на начин на који бисмо ми то урадиле! Они не воле да причају о емоцијама, о проблемима, доживљавањима наше везе...о којима бисмо ми волеле да трућамо до сутра и да анализирамо.И у свом мушком друштву они врло ретко причају о интимним проблемима и о осећањима! Они су једноставно такви, ма колико нама то тешко падало!

А ако га шутнеш, следећи ће му по томе бити врло сличан, веруј ми! Значи то није решење! Решење је прихватити да сте различити и да различито реагујете у одређеним ситуацијама!

Genaralno ovo je tacno.Sa tom razlikom sto muskarci vrlo dobro znaju i da prepoznaju i da imenuju emocije,samo ne vole mnogo da pricaju o tome i ne vole kada im neko drugi prica o emocijama.

Ima tu dosta sitnih elemenata koje bi dobro pokazali razliku izmedju muskaraca i zena.
O musko-zenskim razlikama nije dovoljno napisati ni 1000 knjiga.
 
Ovde , cim neko ucini korak ka boljem razumevanju razlika izmedju polova , odmah mu se pripishe generalizacija (koja je neminovna). A bas ta generalizacija je nesto sto stvara predrasude...
I dodajte josh i stav da uvek postoje neka odstupanja od generalizacije i imate sve...

Predrasude o , kao polazna osnova "normal" , najcesce populacije i istrazivacko da otkrije odstupanja od generalizacije .
-------------------------------------
I da bude jasnije: Hellen je dala dobru osnovu da se bolje upoznamo, da devojke medju muskarcima ne traze "sebi slicne" vec nesto sto moze biti usaglasheno i nadopunjeno sa njima....
 
Jao hvala vam puno!!!Drago mi je sto ste uspele da me razumete. Stvar je u tome sto je sve sto sam do sad od vasih citata procitala ,sve je u glavnom istina.Realno razmisljanje,podstaklo me je da razmisljam malo ostrije.Sto znaci da se vise necu bedaciti zbog toga sto ne insistira na razgovor itd.Znam da mu je stalo do mene ,pokazuje on to na neki drugi nacin ,ali mi je ovaj i te kako bitan da saznam sta i kako misli kada smo ljuti jedno na dgrugog.Cinjenica je da su muskarci teski sto se tice emocija,i nacin na koji oni znaju da ga iskazu ponekada nije tako ubedljiv.Nama (meni) sitnice i te kako znace ,samo jedan mali tracak onoga sto se ocekuje od njih trebalo bi da nam se da istog trenutka.Nazalost oni to u vecini slucajeva pruzaju kada je kasno.U mom slucaju ...s obzirom da sam ja uvek ta koja predvodi sve u vezi i prva za pocinje inicijativu za bilo koji problem ili ´surotno,on je neko koji i na samom pocetku nase veze nije napravio prvi korak.(Ja sam njega prva smuvala,hehheh) Sada shvatam da sam pogresila...trebala sam pustim da stvari i situacija ide svojim tokom.Bice nam bolje nadam se ...od danas bicu malo vise hladnjija u svadjama i pusticu njega da udara malo glavom u ziddd.AKO NE BUDE KASNO!!!!

U svakom slucaju hvala vam za savet-e!!!!



iskustva su razlicita ,pisite mi jossssss


pozdrav svima
 
I sto se tice tih sitnica(u smislu pokazivanje ljubavi).Muskarci mnogo manje obracaju paznju na te sitnice od zena,pa i tu znaju da se jave problemi.
Ali to sto manje obracaju paznju na sitnice nikako ne znaci da ne vole zenu sa kojom su.Naprotiv...
 
introitus:
Generalno se ne slazem sa tobom Hellen.
Ti bas nisi imala srece?
Nemoj da obeshrabrujes devojku, nije tako.

Јеее, ја је обесхрабрујем?! Она што каже ''шутни кретена!'' је баш охрабрује, а?
Није у питању да ја нисам имала среће, него да сам схватила да не можемо од мушкараца очекивати наш начин размишљања и поступања! И да није то ништа страшно, само треба да научимо да прихватамо међусобне различитости. А то значи обострано, а не само једносмерно, како је неко овде схватио!

А ако га шутнеш, следећи ће му по томе бити врло сличан, веруј ми! Значи то није решење! Решење је прихватити да сте различити и да различито реагујете у одређеним ситуацијама!
Ovo je bas pesimisticki...

A da ipak prvo proba sa razgovorom, skretanjem paznje, u krajnjem slucaju moze da uzvrati na isti nacin pa ako ni to ne pomaze da jednostavno digne ruke od njega?
Nemoj da mi odgovoris kako je sa nama nemoguce komunicirati i tako dalje jer uvek je moguce, samo je nekad stvar pristupa...

Наравно да треба разговарати, али кад човек бежи од разговора (јер га то смара, јер не зна шта је сад то тако важно, јер не уме да прича о осећањима и да их анализира тако као ми, јер не зна како да поступи у датој ситуацији...из било ког разлога), шта онда?
Који си ти савет дао: пробај да разговараш, а ако неће онда га шутни?! То је најлакше! А ако јој у свему осталом одговара зашто да га откачи? Зато што различито реагују у одређеним ситуацијама!? Зар није најкорисније покушати да схватиш нечији начин функционисања и прихватити га, пошто га променити сигурно нећеш!
 
Hellen:
do sada nije desilo da kada nesto nije uredu da on prvi bilo sta zapocne.Zasto?

ЗАТО ШТО ЈЕ МУШКАРАЦ!!!
Они су ДРУГИ ПОЛ, а то не значи да се разликујемо само физички, него и по многим другим стварима! Размишљамо другачије, осећамо другачије, испољавамо своје емоције другачије...и тисућу других ствари!

Генерално, мушкарци не умеју да препознају и именују емоције, а још мање да их испоље на начин на који бисмо ми то урадиле! Они не воле да причају о емоцијама, о проблемима, доживљавањима наше везе...о којима бисмо ми волеле да трућамо до сутра и да анализирамо.И у свом мушком друштву они врло ретко причају о интимним проблемима и о осећањима! Они су једноставно такви, ма колико нама то тешко падало!

А ако га шутнеш, следећи ће му по томе бити врло сличан, веруј ми! Значи то није решење! Решење је прихватити да сте различити и да различито реагујете у одређеним ситуацијама!



hvala ,
dobar savet za to sutiranje!!!!!
 
introitus:
Generalno se ne slazem sa tobom Hellen.
Ti bas nisi imala srece?
Nemoj da obeshrabrujes devojku, nije tako.

smoki ti njemu sledeci put reci ovo sto si napisala, pitaj ga sto on nikad ne incira razgovor, pitaj ga da li on uopste uocava problem, na osnovu odgovora ces znati sta dalje. Ako se on ne trudi oko tebe, ne ispoljava ti emocije, ne zeli komunikaciju, a nista ne dopre do njega, razmisli da li i dalje zelis da budes sa njim...

А ако га шутнеш, следећи ће му по томе бити врло сличан, веруј ми! Значи то није решење! Решење је прихватити да сте различити и да различито реагујете у одређеним ситуацијама!
Ovo je bas pesimisticki...

A da ipak prvo proba sa razgovorom, skretanjem paznje, u krajnjem slucaju moze da uzvrati na isti nacin pa ako ni to ne pomaze da jednostavno digne ruke od njega?
Nemoj da mi odgovoris kako je sa nama nemoguce komunicirati i tako dalje jer uvek je moguce, samo je nekad stvar pristupa...


ne totalno ste svi upravu slazem se sa vasim savetima.... :D :!: :!: :!:
 
uh kad bi sve bilo tako jednostavno ...
muškarce još od malih nogu uče da budu jaki i čvrsti i da ne pokazuju svoja osećanja i slabosti .
čak ako bih hteo da generalizujem i veći deo žena želi pored sebe upravo takvog bar na izgled jakog čoveka .
hod po tako tankoj žici između spoljašnje snage i unutrašnje blagosti je za mnoge od nas nažalost vrlo teška igra .
 

Back
Top