Skakljivo pitanje

Dovla

Elita
Poruka
16.644
Moj cale radi u vojsci i dobio je neku naredbu da sledece godine ide u Bukurest (Rumuniju) cetiri do sest godina da radi. Uslovi su divni: to je diplomatska sluzba tako da dobijamo svoju vilu, poslugu, sluzbena kola sa vozacem, skolovanje je na engleskom u diplomatskim skolama.... Reci cete da sam lud ali meni se tamo ne ide. Evo zasto: sad imam 18god sledece cu imati 19 i tamo budem recimo cetiri godine znaci vracam se sa 23 godine sto znaci da godine u kojima se najvise prozivi ja provodnim tamo odsecen od svih bez drustva sa nekim tamo snobovima i dijabolama. Naravno ja mogu s vremena na vreme da dodjem u Srbiju ali nije to to. Jedino sto cu imati tada kad se vratim je neka diploma sa nekog elitnog fakulteta koja je priznata negde u svetu a sta ce meni ta svetska diploma kad ja se vracam u Srbiju. Ako me shvatate sta hocu da vam kazem recite mi molim vas neki dobar savet da li da idem ili da ne idem :D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :cry: :roll: :wink:
 
E meni se slicno desilo,samo ja sam imao 14 godina kad sam otisao odozdo,dole sam imao dosta prijatelja,a kad sam dosao ovde u Norvesku nijednog jedinog nisam imao,tek posle 4 godine stekao samm relativno dobre prijatelje,takodje propustio sam dosta sto bih dole radio da sam dole...ali opet na drugu stranu sreca moja pa meni ne smeta samoca jer sam flexibilan...U svakom slucaju pitanje jeste skakljivo.
 
Master_Chief:
E meni se slicno desilo,samo ja sam imao 14 godina kad sam otisao odozdo,dole sam imao dosta prijatelja,a kad sam dosao ovde u Norvesku nijednog jedinog nisam imao,tek posle 4 godine stekao samm relativno dobre prijatelje,takodje propustio sam dosta sto bih dole radio da sam dole...ali opet na drugu stranu sreca moja pa meni ne smeta samoca jer sam flexibilan...U svakom slucaju pitanje jeste skakljivo.

Cjuti tu shta ti fali....nisi nishta propustio. JA bi bio srecjan da sam ostau u swicu...nego moja glupa keva kao "ne mogu ja da zivim ovde bla, bla bla...ajmo mi za srbiju :roll: ...."(dobro nije rekla bash tim rechima), a sad se kaje, a ja se kajem shto joj tad nisam jezik odseko da ne moze da natera mog cjaleta da se vratimo. Uhhh...shta bi sad radio da sam ostao tamo... 8)
 
pa sta da ti kazem-kako mi mozemo da odluchimo za tebe? ako trazish savet: idi, *******... mozda ti sad diploma sa nekog elitnog fakulteta ne izgleda nesto preterano, ali mislim da cje ti to dobro posliziti...
ja sam, dodushe, trebala da idem pre godinu dana da zivim u Nemacku, i odbila sam, i nikad se nisam pokajala...jednostavno ja volim da sam ovde, ali...ljudi su razlichiti...ko zna mozda i tamo nadjesh neko funo drustvo...mozda nisu svi snobovi...ne znam sta da ti kazem...
 
Dovla:
Moj cale radi u vojsci i dobio je neku naredbu da sledece godine ide u Bukurest (Rumuniju) cetiri do sest godina da radi. Uslovi su divni: to je diplomatska sluzba tako da dobijamo svoju vilu, poslugu, sluzbena kola sa vozacem, skolovanje je na engleskom u diplomatskim skolama.... Reci cete da sam lud ali meni se tamo ne ide. Evo zasto: sad imam 18god sledece cu imati 19 i tamo budem recimo cetiri godine znaci vracam se sa 23 godine sto znaci da godine u kojima se najvise prozivi ja provodnim tamo odsecen od svih bez drustva sa nekim tamo snobovima i dijabolama. Naravno ja mogu s vremena na vreme da dodjem u Srbiju ali nije to to. Jedino sto cu imati tada kad se vratim je neka diploma sa nekog elitnog fakulteta koja je priznata negde u svetu a sta ce meni ta svetska diploma kad ja se vracam u Srbiju. Ako me shvatate sta hocu da vam kazem recite mi molim vas neki dobar savet da li da idem ili da ne idem :D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :cry: :roll: :wink:
slusaj svoje srce... :wink:
 
zasto mislis da bi ti ovde bilo bolje nego tamo?mozda bi nasao extra drustvo i sve to,a i te 4 godine nisu ceo tvoj zivot...


a i lepo je da upoznas nove ljude,obicaje....a i rumunija nije preko sveta... :wink:
 
Evo, ja cu iz lichne prespektive. Zivela sam u Francuskoj i Africi, ali mi je ipak najmiliji Beograd. Ali, kad bi mi neko dao da se preselim u neku zemlju, odmah bi pristala i otishla. Jedino chega bih se plashila jeste, kako naci drushtvo!!! Ovde mi je super drushtvo, naj drugarica i sve!! Ali, svejedno bih otishla, volim da rizikujem i da vidim shta mi zivot nosi!!! Uradi ono shto se tebi radi!!! 8)
 
Sve zavisi...
Ja npr. takvu priliku nikada ne bih propustila.... Iako bi mi se srce puklo od tuge... Otisla bih...
Jer ja za sebe ovde ne mogu da vidim nikakvu budocnost...
Zezanje i drustvo je bitno,naravno... Ali opet... Ne znam kako ovako stojis...
Ali tamo imas dobru buducnost...

Mislim da je to prilika koju treba iskoristiti...
 
ah...znam dovla,ali da li se ti tu uopste(znam da to uzasno surovo zvuci :oops: )pitas nesto?jer su tvoji prihvatili ilio tebi daju da birash?znash...ah,ja bih se ubila da sam na tvom mestu,kad zamislim da me izcupaju iz najsrecnije sredine...nadam se da ovde nemash devojku...i ovaj,ipak,to je dobra prilika bez zezanja(neka korist!)...diploma sa nekog elitnog faxa?uuu lave,pa to je vastra... :wink: hmm...verujem da nisu svi snobovi(generalizujesh!)definitivno cesh naci ortaka pa ce ti biti kul...ajde,pa nas informishi o ishodu...
 
joGooOOD:
ah...znam dovla,ali da li se ti tu uopste(znam da to uzasno surovo zvuci :oops: )pitas nesto?jer su tvoji prihvatili ilio tebi daju da birash?znash...ah,ja bih se ubila da sam na tvom mestu,kad zamislim da me izcupaju iz najsrecnije sredine...nadam se da ovde nemash devojku...i ovaj,ipak,to je dobra prilika bez zezanja(neka korist!)...diploma sa nekog elitnog faxa?uuu lave,pa to je vastra... :wink: hmm...verujem da nisu svi snobovi(generalizujesh!)definitivno cesh naci ortaka pa ce ti biti kul...ajde,pa nas informishi o ishodu...
Ja da ne mogu da biram ne bih ni pitao upravo je u tome fora sto ja mogu da ostanem ovde a mogu i da idem sam biram
 

Back
Top