"covek je politicko bice"

T

tinka

Gost
Na zalost, bas ne vidim nacin na koji mozemo da uticemo na politicka desavanja. Prosto nema vise pistaljki kao 1997. godine, a i tada, osim sto su dorinele oslobadjanju energije sirokih narodnih masa, nisu uspele nista da promene. Politicka delatnost je postala perpetuum mobile, a "razni" politicari, slivaju se u jedno lice: karijerista sumljivog morala (cast izuzecima).
 
Evo, ja ću, Žak dušice - Miroljub Labus, Goran Svilanović, moj omiljeni Dragoljub Mićunović, i političar kog acenim, pravi političar, pomalo nepošten, pomalo pošten, Nebojša čOVIĆ.
Sada da se raspišu iybori, glasal bih za G17.
 
Zašto nikad nećemo shvatiti da smo mi VLAST!!!??? Jer mi ih biramo u skupštini, vladi, ministarstvima... Mi zaokružujemo listiće, mi ih postavljamo u fotelje.Da, i oni rukovode sa našim novcem koji uplaćujemo putem raznih dažbina. Mi izdržavamo ovu zemlju. Te su stoga oni samo DRŽAVNI ČINOVNICI koji ruku na srce misle da su mnogo više. Mi ih moramo spustiti na zemlju. Jer ne mogu oni da nose bos odela već prvi maj pirot. Kako misle da utiču na privredu ako i sami ne pomažu. Kolike su im plate jer zna neko? Pa računamo potrošačka korpa toliko struja voda telefon jer i oni to poraju plaćati. I KAKO SU SAMI REKLI NIKO NIJE IZNAD ZAKONA!!!!!!!!!!!
 
Tacno. U Britaniji je to lepo reseno. Tamo su oba domA, I OPOZICIJA "U SLUZBI NJENOG VELICANSTVA".OPvde ne postoji opzicija samo manje i vise iskompromitovane poluge jednog, ajd kao, demokratskog i transparentnog sistema. A sto afera sustize aferu......
 
BESNA VENERA:
Zašto nikad nećemo shvatiti da smo mi VLAST!!!??? Jer mi ih biramo u skupštini, vladi, ministarstvima... Mi zaokružujemo listiće, mi ih postavljamo u fotelje.Da, i oni rukovode sa našim novcem koji uplaćujemo putem raznih dažbina. Mi izdržavamo ovu zemlju. Te su stoga oni samo DRŽAVNI ČINOVNICI koji ruku na srce misle da su mnogo više. Mi ih moramo spustiti na zemlju. Jer ne mogu oni da nose bos odela već prvi maj pirot. Kako misle da utiču na privredu ako i sami ne pomažu. Kolike su im plate jer zna neko? Pa računamo potrošačka korpa toliko struja voda telefon jer i oni to poraju plaćati. I KAKO SU SAMI REKLI NIKO NIJE IZNAD ZAKONA!!!!!!!!!!!


Potpuno si u pravu... ali mi izgleda jos uvek nismo evoluirali do tog nivoa. Na zalost...
 
Evo, pitam se kako to mozemo da uticemo na vlast. U Staroj Dobroj Evropi postoje politicke partije, pa one imaju programe,sto se kaze, "crno na belom", clanove i simpatizere, pa se clanovi okupljaju, raspravljaju o tim programima, odredjuju strategiju delovanja,pa agituju kod simpatizera a i neopredeljenih, objasnjavaju tacke programa...itd.
U Americi se okupi grupa bogatih pa ulozi novac i neke kandidate koji posle za te novce putuju po zemlji i slikaju se na televiziji izlazuci svoje izborne programe. Pa sta tamo naobecavaju, to je kao program partije...
Vidim da mi sve vise licimo na Amerikance: s jedne strane retko ko (normalan) da je clan neke partije, a bas bi mogao da bira...toliko ih je! Ne bih sad da razmatram da l' je razlog tome sto se ljudima smucilo, il' imaju preca posla (npr.kiseljenje kupusa, treba nesto jesti...)a u politici ucestvuju tek toliko da li ce izaci ili ne na izbore. S druge strane, i politicari su nam usvojili americku strategiju: naobecavaju usmeno svega i svacega, npr. "milion stanova za milion godina!!!", "svakom desetom penzioneru deseta penzija!!!", "jedan student-jedan profesor!!!","u Evropu-vec juce!!!"... Pa onda ovi sto hoce da pomognu nasim politicarima da rese stambene, finansijske, psihicke i sve druge probleme bar za tri generacije(svoje familije) unapred, a sve vrseci vlast u nase ime i za nase dobro, izlaze na izbore... Neki se opredeljuju rukovodeci se, osim svojim dobrim srcem, i estetskim principima, kao, sto ovaj ima lepe zaliske, ili jao, sto je sladak... a neki(obicno stariji svet, neizlecivo naivan)pomisle, ovaj je bas pametan, posten, on ce nas izvuci...!
I, eto, pitam se, sta da radi "politicko bice", da ne kazem "drustvena zivotinja" u zemljici SCG, kad stvari stoje tako kako stoje? Pa sve nesto mislim da je izlaz u stvaranju malih politickih celija (mozda je malo nepopularan izraz celija?)i to ovako: raspalite rostilj negde iza zgrade, pozovete komsije, otvorite vince, u ime miroljubive koegzistencije(ponovo izraz prohujale epohe!)ustupite cose rostilja vegetarijancima da prevrcu svoje "sojine kotlete", pustite finu muzicicu...Boceli, Nora Dzons, za starije stara dobra Lady Day...(u stvari, izaberite po volji, demokratija je) Onda, dok je jos toplo vreme, udruze se te partijske celije dobrih komsija i prijatelja, uzmu jedne ogromne makaze, ili dzinovsku testeru, pa kao u Kusturicinom (i Kovacevicevom) Andergraunu otpilaju nase ostrvo od ovog sumanutog, pokvarenog, korumpiranog sveta...
Ako vec nema drugog nacina, to htedoh da kazem!!!
 
BESNA VENERA:
Zašto nikad nećemo shvatiti da smo mi VLAST!!!??? Jer mi ih biramo u skupštini, vladi, ministarstvima... Mi zaokružujemo listiće, mi ih postavljamo u fotelje.Da, i oni rukovode sa našim novcem koji uplaćujemo putem raznih dažbina. Mi izdržavamo ovu zemlju. Te su stoga oni samo DRŽAVNI ČINOVNICI koji ruku na srce misle da su mnogo više. Mi ih moramo spustiti na zemlju. Jer ne mogu oni da nose bos odela već prvi maj pirot. Kako misle da utiču na privredu ako i sami ne pomažu. Kolike su im plate jer zna neko? Pa računamo potrošačka korpa toliko struja voda telefon jer i oni to poraju plaćati. I KAKO SU SAMI REKLI NIKO NIJE IZNAD ZAKONA!!!!!!!!!!!
Ti kao da radis u drzavnim organima. Tacno je da mi biramo ljude, ali cim ih izaberemo oni se odvajaju od naroda i postaju VLAST. Mi nikada nismo bili vlast niti cemo biti, mi smo samo robovi VLASTI. Verujemo njihovim lazima koje bi cak i deca trebala da prozru, gledamo njihove TV emisiji u kojima nam mnogo toga obecavaju. Problem sa covekom je taj sto su njemu obecanja sasvim dovoljna, coveku nije potrebno da obecanja budu stvarno ispunjena (setite se nekog primera iz zivota, iz odnosa sa devojkom na primer, iz obecanja koja se tu daju). Na vlast se ne moze uticati, jedino se moze postati vlast.
 
Betty:
Tacno. U Britaniji je to lepo reseno. Tamo su oba domA, I OPOZICIJA "U SLUZBI NJENOG VELICANSTVA".OPvde ne postoji opzicija samo manje i vise iskompromitovane poluge jednog, ajd kao, demokratskog i transparentnog sistema. A sto afera sustize aferu......
U Velikoj Britaniji postoje Kraljica, Princ, Princeca, Premijer Toini Bler, svi su oni glumci, koji se pojavljuju na TV ekranima. Zar stvarno mislite da je Toni Bler vodio rat sa Irakom, nije imao interesa za to. Njegov interes je da ima nesto da popije, da pojede i da mu ne bude hladno. U Velikoj Britaniji se nalazi Centralna Vlast koja upravlja vecim delom planete. Amerika naravno nema svoju vlast, njihovi predsednici su takodje glumci. Bill Klinton koji je po zanimanju svirac saksofona ratovao sa Jugoslavijom. Smesno. Zasto Mitja ciganin harmonikas ne vodi rat protivneke zemlje. To ne moze da uradi jer je za to nesposoban, neobrazovan za tako nesto zali da glumi moze posle dva dana obuke. Ta gluma se i ne sasdtoji u necemu posebno. Ispred predsednika se postavi naprava koja se zove idiot, to je jedan priovidni ekran i odatle on cita tekst koji dobija od ljudi iz Centralne Vlasti. Dzordz Bus recimo nije posetio Americke Vojnike u Iraku vec je to snimljenu u studiju za 20 minuta. Poseta Dzordza Busa osnovnoj skoli za vreme udara dva aviona na kukle i prilazenje coveka iz Busovog obezbedjenja pred svom decom i njegovo bapustanje govornice bilo je islanirano mnogo pre... jer Osama Bin Laden, covek koji jedva da zna nazive uliva sa inteligencijom djaka prvog razreda osnovne skole tesko da je mogao da isplanira nesto vise od paljenja logorske vatre. Tako se Centralna Vlast polako siri i vec je zahvatila celu zapadnu evropu, kod njih se ne primenjuju pame koje mi imamo u kolama, vec tamo postoje mape sasvim drugacije. U tim ampama mali deo zemlje je osencen a veci deo mape je u boji. Srbija je postala deo Centralne Vlasti pobedom opozicije 5 oktobera. Dosta vise o tome ako nekoga nesto vise interesuje pitajte ovde ili na mil dextr@usa.com Ne pisem ovo napamet vec zato sto sam radio i visokim drzavnim organima Sjedinjenih Americkih Drzava koje sam dobrovoljno napustio 1999godine. Zivite u lazi, a tako cete ziveti zauvek jer niko ne zeli da otvori oci i da vidi istinu.
 

Back
Top