Opet mi pokazuje "neosvezene" strane :(

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Imao sam taj problem i pre vise meseci i neko mi je pomogao. Ne mogu da pronadjem taj post.
Reinstalisao sam XP i od onda, kada krenem u forum, vidim samo stare poruke. Svaki puta moram da uradim "reload" da bi se i novi sadrzaj u nekoj temi video. Sta ono bese treba da podesim? Sve sto sam mislio da je neophodno, podesio ali i dalje moram "reload" svaki puta :(
Ajd' ponovite savet, i obecavam zapamticu za sledeci puta :)
 
Andreavk:
IE > Tools > Internet Options > General > Settings > check every visit to the page / cekiraj Automaticaly :D
Imam to setovano, dakle nesto u samom Netscape treba podesiti, jer problem ostaje.
Opcije koje imam su (compare the page in the cache to page on network):
- Every time I view the page = CHECKED kod mene
- Never
- When the page is out of date
- Once per session
Prvu opciju sam cekirao, jer pretpostavljam da to treba da znaci da ce proveriti stranu pa ako nisu iste (a trebalo bi da nisu) prikaze onu sa server a ne iz kesha.
Napominjem da kada otvorim neku temu, ako ne kliknem "refresh", vidim samo dve poruke na primer, a nakon "refresh" vidim i sve ostale u medjuvremenu pristigle poruke u toj temi..
 
Pjer_Nis:
A da ne ides preko nekog ISA servera?
Ne, nista specificno. Imam Wireless vec mesecima i sve je perfektno radilo do pre neki dan kad sam reinstalisoa XP.
Radi se o tome da kada sam podesio na "Every time" u cache, nisam izasao iz Netscape i ponovo startovao isti :( Posto imam neprekidnu konekciju, navikao sam da otvorim Netscape i ne zatvaram ga ceo dan. Tako sam obavesten o svoj posti koja stigne onog momenta kad stigne, ali mi je to donelo i glupost sa neosvezavanjem strana.
Sto rece neko "malo razmisljanja, mali rezultati...", pa tako i kod mene :(
Radi sada normalno, kako i treba.
Hvala "andrea" i "pjer" za postove u svakom slucaju..
 
Pokusaj prvo da izbrises history pa onda podesi
IE > Tools > Internet Options > Temporary Internet files > Delete Cookies pa Delete Files > cekiraj Delete all offline conent > ok
... i na onom linku pise da moze biti zbog
We have also found for people with slower computers or dial-up access, it helps to click "Refresh" in the browser menu if a page does not load. You may also trying clearing out the "history" on your computer and see if this works.
 
codemaker:
BTW, treba mi mali savet; umem da pretrazim poruke i nadjem sta me zanima, ali ne znam odakle da pokupim adresu, koja referise bas na taj post (kao sto si ti ispisao u tvom odgovoru)?

Pri pretrazi treba da odabereš opciju (radiodugme):
Prikaz rezultata kao: Poruke

A kad ti izbaci Broj pronađenih rezultata: kopiraš link koji se nalazi na istoj liniji u poruci na kojoj se nalazi i datum i vreme postovanja, iza reči Naslov:, a ne link iza reči Tema:, koji se nalazi jedan red iznad.

Klik na taj link (iza reči Naslov:) bi te inače odveo na poruku u temi.
Klik na link iza reči Tema: bi te odveo na početak prve stranice u temi.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan... :?
 

Back
Top