Dacia Logan vs. Chevrolet Kalos

Kypck

Zainteresovan član
Poruka
357
Jedan prijatelj bi kupio nov auto. Dvoumi se izmedju Dacie Logan 1.6 i Chevrolet (daewoo) Kalosa. Sta mislite sta je bolje? Meni nekako izgleda ja je kalos ipak bolji izbor. Napominjem da je "navala" va Daciu toliko velika da se na kola ceka do marta!
 
evening:
Jedan prijatelj bi kupio nov auto. Dvoumi se izmedju Dacie Logan 1.6 i Chevrolet (daewoo) Kalosa. Sta mislite sta je bolje? Meni nekako izgleda ja je kalos ipak bolji izbor. Napominjem da je "navala" va Daciu toliko velika da se na kola ceka do marta!
Isti đavo drugo pakovanje,tj. Korejanac sa američkim imenom vs Rumuna sa francuskim pakovanjem.
 
Sta znam Zagore, malo sam skeptican po pitanju Dacije, mada za koreance kazu da i nisu tako losi kao sto se prica. Drugar vec 4 godine vozi Matiz (a kalos je sigurno napredniji od njega, pogotovo sto je GM jos prisutniji tamo) bez problema. S'obzirom na malu kubikazu ide sasvim dobro, s'obzirom da je mali prilicno je udoban po nasim putevima i komforan za cetvoro...
 
evening:
Sta znam Zagore, malo sam skeptican po pitanju Dacije, mada za koreance kazu da i nisu tako losi kao sto se prica. Drugar vec 4 godine vozi Matiz (a kalos je sigurno napredniji od njega, pogotovo sto je GM jos prisutniji tamo) bez problema. S'obzirom na malu kubikazu ide sasvim dobro, s'obzirom da je mali prilicno je udoban po nasim putevima i komforan za cetvoro...
Razmisli koliko prosečnih mesečnih plata moraš dati za jedan ili drugi auto. 8) Možeš reći nizak standard ali neka je evropska plata od 3000 eura. Da li bi 3-6 meseci živeo od vazduha za neki od ovih automobila? 8)
 
Zagor BG:
evening:
Sta znam Zagore, malo sam skeptican po pitanju Dacije, mada za koreance kazu da i nisu tako losi kao sto se prica. Drugar vec 4 godine vozi Matiz (a kalos je sigurno napredniji od njega, pogotovo sto je GM jos prisutniji tamo) bez problema. S'obzirom na malu kubikazu ide sasvim dobro, s'obzirom da je mali prilicno je udoban po nasim putevima i komforan za cetvoro...
Razmisli koliko prosečnih mesečnih plata moraš dati za jedan ili drugi auto. 8) Možeš reći nizak standard ali neka je evropska plata od 3000 eura. Da li bi 3-6 meseci živeo od vazduha za neki od ovih automobila? 8)
Sto si poceo da stavljas naocare posle svake recenice kao onaj mario :lol:
Ne mislim ja sigurno da uzmem ni jedan od tih automobila, nego pitam za prijatelja. Sto se mene tice, mislim da je ako finansijska situacija nije najsjajnija, da treba uvesti neki auto recimo 6 godina star u stvarno dobrom stanju, jer mi se cini da ima najbolji odnos cena/onostopruza. Jer kad kupis nov auto cena mu brzo pada. I naravno za ne daj Boze, mozes da nadjes polovan deo.
Ko hoce da kupi nov auto (tj kome finansijska situacija dozvoljava) ipak sam za varijantu tog kalosa ili mozda reno thalia, korsa ako hoce jos malo vise da izdvoji....
 
I ja sam cuo da je u turskoj, ali ipak mi bolje deluje od dacie. A chevroleta se malo bojim zbog delova i servisa jer nije toliko rasprostranjen, mada ce verovatno tako i biti za daciu. Za ne daj Boze, za Taliju mogu da se koriste delovi od klija.
 

Back
Top