help

pa kao prvo bi trebalo da naucis neki programski jezik naravno, za pocetak vb, pa c, mada bi bilo bolje da odma krenes da ucis c/c++
a ako oces na brzaka...pa skini GameStudio A6, pa cackaj...mada i tu treba malo programiranja ako ocees nesto iole dobro da napravis...
 
dance_of_death:
kako da napravim igricu i sa kojim programom i gde da ga nacem pleas pomagajte :shock:
I ja bih zeleo neki portabl kucni atomski akcelerator da sklopim, ima li neko uputstvo ili da mi to neko ukratko i na brzinu objasni pa da pocnem :)
Hitno je...
 
codemaker:
dance_of_death:
kako da napravim igricu i sa kojim programom i gde da ga nacem pleas pomagajte :shock:
I ja bih zeleo neki portabl kucni atomski akcelerator da sklopim, ima li neko uputstvo ili da mi to neko ukratko i na brzinu objasni pa da pocnem :)
Hitno je...
dobra ti je i ta stari moj.....
a za programiranje igrica....nije bas tako lagano! na pocetku sigurno neces napravit neki Need For Speed. Ja sam imao dosta problema i sa obicnom zmijom... ali za Turbo Pascal je i to nesto.
 
igre i programi se ne prave alatima. cak i ti takozvani alati zahtevaju odredjeno znanje u nekom progamskom jeziku. Uostalom, ja sam vec preporucio GameStudio...koji naravano zahteva odredjeno znanje, ako zelis da napravis bilo sta normalno
 
ma ocu i ja Unreal Wizard pa da pravim male Unrealove :)
ne moze tak, ima da se uci, upravo iz tih tutoriala...po redu...tipovi podataka, funkcije, klase...
pa da vidimo :)
 
a da dodam...
u Flashu razne igre mogu jako lako da se naprave...koristecui Actionscript sam vrlo lako napravio Arkanoid (ili Breakout kako ko voli,) Pong, neku vrstu kosarke i tako dalje...ali opet...kako se bese zove onaj sto nece da cita tutoriale...MORAS DA IH CITAS. Ako neces njih, onda knjige (a bolje knjige)...i
nace cees da pravis tetris do kraja zivota....
 

Back
Top