Ram - problemi!

Spieler

Početnik
Poruka
43
Kad ukljucim comp, u Task Manageru mi pokazuje oko 80 MB RAM Usage,medjutim cim pokrenem neke programe,naravno poraste,ali ono sto me zanima je zasto se ne vrati na pocetnu vrednost kada iskljucim sve programe, jer je ranije tako bilo, dok sada padne najvise do 130MB . Ne znam sta sam uradio u medjuvremenu,pa mi je sad PC relativno sporiji,verovatno zbog toga?!
Pre neki dan sam formatirao C-particiju I opet isto.
Da li je moguce da se nesto uradi/podesi kako bi Windows sam vracao/optimizovao RAM Usage,ili cu morati da nabavim neki program za to I koliko su efikasni takvi programi?
Pozdrav I hvala.
 
Imam 256MB. U task mgr. rade 25 procesa. Malopre sam bio kod na jednom drugom slicne konfiguracije PC i neki procesi (svchost.exe,taskmgr.exe,alg.exe,...) koriste i po 10tak MB manje nego kod mene. Inace sta je ovo svchost.exe,jer imam ih 3 u task,mgr processes.
Formatirao sam Cparticiju pre neki dan,jer mislio sam da nije mozda neki virus,lai opet isto.
 
Spieler:
Imam 256MB. U task mgr. rade 25 procesa. Malopre sam bio kod na jednom drugom slicne konfiguracije PC i neki procesi (svchost.exe,taskmgr.exe,alg.exe,...) koriste i po 10tak MB manje nego kod mene. Inace sta je ovo svchost.exe,jer imam ih 3 u task,mgr processes.
Formatirao sam Cparticiju pre neki dan,jer mislio sam da nije mozda neki virus,lai opet isto.
Ma nije to virus, svchost.exe je deo windowsa i to je sve normalno nema veze sto na drugom uzima manje sve po 10mb mani se toga nista ti to bitno ne usporava kompjuter ako radi bez problema uzivaj. :lol:
 
Pa vidi za danasnje uslove 256MB je malo, samo za XP se preporucuje 128MB, a ovo ostalo da ti pojede ono sta vec koristis.
svchost.exe ne treba dirati (mislim mozes iskuljuciti) jer regulise sistem.
Taskmgr.exe ti je to sto si otvorio na CTRL+ALT+DELETE.
Uglavnom ne fali ti nista
 
Pisem moje neko eto iskustvo... Tacno je da XP hoce da uzme dosta RAM memorije ali ne bas svih tih 128 kako rece prethodno neko.. Dakle problem sa RAM moze biti sto sam WIN ima tih problema jer i kada iskljucis neke programe ostaju neki njihovi dijelovi negdje aktivni pa samim tim i uzimaju visak RAM memorije.. Jedan od takvih je vjerovali ili ne i vrlo cesto i sam MS WORD.. Dakle i kada ga iskljucis desava se da i dalje je negdje aktivan i uzima svoj dio memorije, da ne pominjem neke druge.. Dakle, za pocetak kreni sa jednim programcicom tipa RAM BOOST ili Process Wiewer od Symanteca ili ako neko preporuci jos ponesto pa se organizuj i oslobadjaj RAM memoriju.. A sto se samih procesa tice svchost.exe je Windowsov proces i moze se desiti da ih ima vise ukljuceno i vidljivo mada iskreno da ti kazem ne znam koji su sve potrebni a dosta njih i nije uvijek potrebno ali ja ih recimo ne diram.. Ipak po drugim aplikacijama mozes da vidis ima li sta u procesima sto je ukljuceno a nije aktivno na ekranu ili u system try.. Evo nekoliko od mene a valjda ce jos neku napisati iz iskustva.. Poz.
 

Back
Top