kalibar 12 i 20 - razlika

LELE,sada vec pocinje da bude hladno,bez osmice nemoj ni da polazis u lov! Ne znam jos koliko nedelje se kod vas ide u lov ne zeca i fazana ali ja sam jos prosle nedelje presao na 8.Jedino ako nema osmica ti kupi sesticu tako da prvi metak stavis desetku a drugi sesticu, za dalje gadjanje...
 
Ako mislis na kalibar 20 (malokalibarsko oruzje) nije zezanje, bezazleno izgleda, ali sam i srndace sa njim obarao, lisice... da ne pricam, .
Mada imas i tu raznu municiju, sa rotirajucim, fiksnim glavama, dum dum cepajuce glave... Tako da treba dosta da se raspitas , i naravno unapred da znas zasta zelis da koristis taj kalibar
 
mislio sam na sacmeni kalibar 20 magnum.tacnije zanima me da li neko koristi jedinacna zrna iz kracih cevi kombinovanih pusaka.malokalibarski metak se oznacava sa 22 lr (0,22 inca) i taj metak je samo za papir(metu).za lov je zakonom zabranjen a po balistici i energiji je potpuno inferioran na ostale kalibre koji su dozvoljeni.prvi put u zivotu cujem za rotirajuce i fixne glave.:dontunderstand:
 
Poslednja izmena:
LELE,sada vec pocinje da bude hladno,bez osmice nemoj ni da polazis u lov! Ne znam jos koliko nedelje se kod vas ide u lov ne zeca i fazana ali ja sam jos prosle nedelje presao na 8.Jedino ako nema osmica ti kupi sesticu tako da prvi metak stavis desetku a drugi sesticu, za dalje gadjanje...

B&P winter desetka,ima duboku casicu, ne mozes da promasis zeca zbog sitne sacme a nepotrebna je osmica ili sestica jer im je dejstvo na "metu" isto osim ako ne nosi pancir .
 
Kod mene u Kragujevcu slaba,kad pitas za kalibar 20 uglavnom ti izbace Alpenovu municiju(sa koje prvo oduvaju prasinu) a u Meteoru ima i Fiocchi 20/76.U beogradu je vec druga prica...Capriolo je na sajmu imao lep izbor municije u kalibru 20,od municije za prepelice do jedinacnih projektila,uglavnom Bornaghi.Imalo je i Rio,Mirage,Rotveil...Ne znam koliko si udaljen od Beograda ali moze da se nadje koga ne mrzi :D
 
Jel lovci..... jel to preferirate 12-cu zbog velike kolicine sacme pa je teze promasiti i 75% da ces sa 12-com oboriti sitnu divljac :D
Nego jel iko od vas oborio srndaca iz 22 magnum long rifle 21 m. tj koraka (isto kao malokalibarski metak samo sto je skoro duplo duzi i istiji je princip metka osim sto je zrno nije olovno nego mesingnu kosuljicu ). Jel znate za onu " U VUKA MANDUSICA SVAKA PUSKA BICE UBOJITA"
pozdrav
jesam sa K-100 , rezultati su bili cak i za moje pojmove zastrasujuci .... hmm kalibar 20 koji ce ti moj....
 
Ljudi imam 20-icu i 12- icu.. 12-ica je zakon, sve zavisi kakav ce dan biti i koja je nedelja.. samo treba koristiti polu cok i pun cok jaku municiju, i ostro oko nema promasivanja... 20-ica sve zavisi dali je cokirana ako nije kao sto nije moja najdalje se moze ustreliti na 15 metara jer mnogo rasiruje snop... zato koristite 12-icu ona je za sve... :))))
 

Back
Top