Keramicke plocice

Sneige

Početnik
Poruka
25
Lepo je angazovati enterijeristu kada imate finansijske mogucnosti za to, ali mislim da je isto lepo i kada se sami potrudite oko svega i svom domu date licni pecat i pogledate oko sebe i vidite svojih ruku delo :D

Moze li neko da mi pomogne oko plocica? (prvi mejl je malo iznad ovog :confused:)
 
Lepo je angazovati enterijeristu kada imate finansijske mogucnosti za to, ali mislim da je isto lepo i kada se sami potrudite oko svega i svom domu date licni pecat i pogledate oko sebe i vidite svojih ruku delo :D

Moze li neko da mi pomogne oko plocica? (prvi mejl je malo iznad ovog :confused:)

ja sam za svoju kuhinju plocice kupio u enmonu (kod pancevackog mosta)...60X60 granitne...i vrlo sam zadovoljan sto sam uzeo bas tu dimenziju, vrlo su precizno isecene i fuga gotovo da nije bilo (sto mi je i bio cilj). odlicno su se uklopile u moju crnu/inox/sivu kuhinju (naravno, ukusi su razliciti).

odnos cena kvalitet je sasvim zadovoljavajuci.

u svakom slucaju obavezno se 'prosetaj' do enmona i beokeramike...imaju pristojan izbor, i raznolike cene - za svaciji dzep...

srecno.
 
Sta te zanima u vezi plocica??

Pa to, gde je najbolje da odem da ne bih gubila vreme na milion salona jer cu onda obilaziti salone sledecih 2 meseca :(

Hvala Drizzt, videla sam slike tvoje kuhinje i jako mi se dopada. Hvala na savetu, obicicu ta dva salona i nadam se naci nesto po mom ukusu. Mislila sam da kupim plocice svetlo sive boje, ali ne bih granitne, svi me ubedjuju da se ne slazu uz visoki sjaj frontova i da trazim neke polusjajne plocice :eek: :think: Kakve su granitne plocice za odrzavanje?

Prvi postovi mi malo kasne jer cekaju odobrenje administratora ;)
 
Lepo je angazovati enterijeristu kada imate finansijske mogucnosti za to, ali mislim da je isto lepo i kada se sami potrudite oko svega i svom domu date licni pecat i pogledate oko sebe i vidite svojih ruku delo :D

Moze li neko da mi pomogne oko plocica? (prvi mejl je malo iznad ovog :confused:)

sta znaci licni pecat?
kad angazujes stolara koji te zaebava i dva meseca ti pravi kuhinju koju je opet nacrtao na parcetu salvete?
kad angazujes elektricara kome lepo objasnis kakvu rasvetu zelis a on ti sve to lepo skrpi kako je njemu najlakse?
kad kazes keramicaru da hoces crvenu fug masu a on ti stavi belu?
licni pecat su detalji, slike, ono sto unese na kraju toplinu u tvoj dom, a jurenje za plocicama, majstorima, materijalom i svim ostalim sitnicama i krupnicama treba ostaviti nekom profesionalnom. :cool:
 
Pa to, gde je najbolje da odem da ne bih gubila vreme na milion salona jer cu onda obilaziti salone sledecih 2 meseca :(

Hvala Drizzt, videla sam slike tvoje kuhinje i jako mi se dopada. Hvala na savetu, obicicu ta dva salona i nadam se naci nesto po mom ukusu. Mislila sam da kupim plocice svetlo sive boje, ali ne bih granitne, svi me ubedjuju da se ne slazu uz visoki sjaj frontova i da trazim neke polusjajne plocice :eek: :think: Kakve su granitne plocice za odrzavanje?

Prvi postovi mi malo kasne jer cekaju odobrenje administratora ;)

koliko para planiras da das na plocice?
 
Pa to, gde je najbolje da odem da ne bih gubila vreme na milion salona jer cu onda obilaziti salone sledecih 2 meseca :(

Hvala Drizzt, videla sam slike tvoje kuhinje i jako mi se dopada. Hvala na savetu, obicicu ta dva salona i nadam se naci nesto po mom ukusu. Mislila sam da kupim plocice svetlo sive boje, ali ne bih granitne, svi me ubedjuju da se ne slazu uz visoki sjaj frontova i da trazim neke polusjajne plocice :eek: :think: Kakve su granitne plocice za odrzavanje?

Prvi postovi mi malo kasne jer cekaju odobrenje administratora ;)

pa nisu sve granitne plocice sjajne, imas ih i u polusjajnoj i mat varijanti...
ove moje su za odrzavanje ODLICNE. mnogo se lakse ciste i odrzavaju od npr. belih keramickih plocica sa velikim wannabe belim fugama koje imaju moji matorci...
a s'obzirom da nisu cisto sive vec nekako prosarane - kad nesto prsne iz tiganja - ne bode oci :mrgreen: a i fuge su minimalne i boja je vrlo priblizna plocicama.

eventualno mogu da ti dam savet oko boje fuga. ako za tvoje plocice ne mozes da nadjes dovoljo pribliznu boju za fuge koja ti 'ide' uz plocice - uzmi npr dve boje pa pomesaj prah dok ne dobijes nijansu koja ti je najpribliznija. keramicari ti to verovatno nece predloziti posto im je to dodatno cimanje - treba voditi racuna koliki procenat jedne a koliki druge boje treba pomesati...ja sam mog keramicara iscimao i ispalo je relativno dobro.

i da, obavezno svrati i do merkura da bacis pogled na plocice. mirka se dobro setila.
 
Toliki je izbor plocica sad da je van pameti traziti ih na jednom ili dva mesta.
Iskreno , za to treba odvojiti vreme jer to je nesto sto ces teze promeniti kad ti se smuci .
Zato , ja na tvom mestu ne bi stedela vreme i noge nego bi obisla Beokeramiku, Diplon, Keramicki centar, Merkur, sad mi stao mozak al prodavnicu u bulevaru oslobodjenja sa leve strane kad se ide ka autokomandi.....kao i sve one manje poznate prodavnice plocica ....

Ja sam npr oduvek volela mozaik i posle me je bolela glava sto nemam 100-200 evra za kvadrat ....pa sam slucajno spartajuci natrcala na mozaik koji kosta 2000 din kvadrat a svidja mi se i uklapa .

Takodje plocice koje sam zelela su u beokeramici bile 30% skuplje nego u merkuru i jos su uslovi kupovine bili daleko losiji.
 
Toliki je izbor plocica sad da je van pameti traziti ih na jednom ili dva mesta.
Iskreno , za to treba odvojiti vreme jer to je nesto sto ces teze promeniti kad ti se smuci .
Zato , ja na tvom mestu ne bi stedela vreme i noge nego bi obisla Beokeramiku, Diplon, Keramicki centar, Merkur, sad mi stao mozak al prodavnicu u bulevaru oslobodjenja sa leve strane kad se ide ka autokomandi.....kao i sve one manje poznate prodavnice plocica ....

Ja sam npr oduvek volela mozaik i posle me je bolela glava sto nemam 100-200 evra za kvadrat ....pa sam slucajno spartajuci natrcala na mozaik koji kosta 2000 din kvadrat a svidja mi se i uklapa .

Takodje plocice koje sam zelela su u beokeramici bile 30% skuplje nego u merkuru i jos su uslovi kupovine bili daleko losiji.

akvabutik?
ima kuba, gea, enmon, espana pored svega ovoga sto je mirka navela. ne znam dal i u kiki imaju plocice, nisam nesto gledala... :think:
 
Jeste, mrtva sam nocas bila nije bilo sanse da se setim.
I da Gea !
Al jako neljubazni , jaaaaaaaaaaaaaako.

Meni je Enmon npr bio rupa al se silni ljudi oko mene snabdese kod njih jako zadovoljni.
U kiki nema nista tako koliko ja znam.
 
Da , zaboravila sam da spomenem da NIKAKO ne treba ici u Dakom ...:evil:

Joj mi zlo kad se setim tog mucenja.

ja sam tamo kupio plocice za kupatilo i wc. granitne druga klasa za zidove (2200din tada) i za pod granitne prva klasa (inicijalno 3100 ali sam dobio neki popust na valjda nekih ~2700 posto su ih imali previse na lageru)...

plocicama jesam zadovoljan ali sam odlepio kad je vozac prilikom isporuke rekao da je on zaduzen samo za dostavu do ulaza zgrade a ne i za prenos do stana...s'obzirom da sam ostavio pristojan kes - nekako je bilo logicno da mi plocice unesu u stan ali...nisam to pitanje postavio na vreme tako da...

secam se da sam bio procitao da si imala lose iskustvo sa njima ali smo se mi bas zalepili za te plocice a ni u jednoj drugoj radnji ih nismo nasli...

setih se da ima zanimljivih plocica i u porcelanosi na uglu resavske i bulevara k.a ....sad...cene su malo...onako...;)
 
Poslednja izmena:
To je stvar koju obavezno treba pitati, mnoge radnje ne isporucuju dalje od ulaznih vrata u zgradu.
Cini mi se da ni beokeramika to ne radi , slagacu vas ...
Merkur mi je doneo polcice do dnevne sobe al ...bez kutija pola, pokisle, rasparene ....
Bukvalno kao da su skupljali sa stovarista komade da bi meni isporuku celu dali.
Al sve je bilo tu , -1 plocica :lol:

Dakom nema svog vozaca nego ima taksistu koji raznosti, bar je tako bilo u mom slucaju...
E sad posto kod mene nije bilo koga da potegne ...a ja da nosim tus kabinu sama na 1 sprat ....mnogo je ...onda su mi donosili.

Sta znam ...sa njima mi je komunikacija bila dobra samo kad sam pare davala.
Posle je sve islo tesko.

Ja njih ne bi nikom preporucila.

Posebno me smorilo sto mi je prodala neku sanitariju kao italijansku a na kutiji nisam imala ama ni jedan trag odakle je , koja je firma ....

Lavaboe sam menjala jer su bili razlicite boje, pa osteceni, pa ko narandzina kora....
Bas sam se namucila a ostavila sam tu dosta novca.

Ne ponovilo se.
 
Lepo je angazovati enterijeristu kada imate finansijske mogucnosti za to, ali mislim da je isto lepo i kada se sami potrudite oko svega i svom domu date licni pecat i pogledate oko sebe i vidite svojih ruku delo :D

Moze li neko da mi pomogne oko plocica? (prvi mejl je malo iznad ovog :confused:)

Meni je Beokeramika isporučila pločice i kadu u stan.

Mogla bi da pogledaš, ako imaš auto, i u Eurodomu ali u hali u Malom ili Velikom Mokrom Lugu (ne znam tačno gde) jer je izbor znatno veći nego u radnjama u gradu.
Pogledaj na njihovom sajtu tačno gde su, ima preskupih pločica i uopšte sanitarije ali zamoli prodavca da ti pokaže i nešto pristupačnije.

Mi smo tamo uzeli pločice za kuhinju i kupatilo jer su ispali povoljniji od konkurencije.

Ako ništa drugo, možda vidiš neku ideju za slaganje pločica jer imaju dosta izloženih ambijenata ;-)
 
:think: vidim da cu morati da uzmem godisnji odmor da obidjem sve to i dok se odlucim koje cu izabrati :confused: Steta sto nista od toga ne radi sada za 1.maj ;) da iskoristim ...

Sto se tice dostave, moracu sama da ih preuzmem jer zivim u Obrenovcu i svi traze dosta novca za prevoz kao da zivim na drugom kraju Srbije a ne na 30 km, jedino sto je tesko naci dobrovoljce da to sve odnesu na 4.sprat peske ;)

S obzirom na Mirkino iskustvo njih cu sigurno da zaobidjem u sirokom luku :lol:
 
Meni je Beokeramika isporučila pločice i kadu u stan.

Mogla bi da pogledaš, ako imaš auto, i u Eurodomu ali u hali u Malom ili Velikom Mokrom Lugu (ne znam tačno gde) jer je izbor znatno veći nego u radnjama u gradu.
Pogledaj na njihovom sajtu tačno gde su, ima preskupih pločica i uopšte sanitarije ali zamoli prodavca da ti pokaže i nešto pristupačnije.

Mi smo tamo uzeli pločice za kuhinju i kupatilo jer su ispali povoljniji od konkurencije.

Ako ništa drugo, možda vidiš neku ideju za slaganje pločica jer imaju dosta izloženih ambijenata ;-)

Hvala Nano, imam auto i pogledacu i tamo, sto se tice slaganja plocica, imam 4 ideje :
- na sajtu http://www.milmarkkuhinje.com/, kuhinja je crvena i svetla braon, a plocice sive i sitnije su crvene
- na sajtu Akvabutik:
http://www.akvabutik.com/Viva-Open-space-italijanske-podne-plocice-no-4-2344-46-prod.htm i
http://www.akvabutik.com/Viva-keram...nske-keramicke-plocice-no-2-2049-46-prod.html i
http://www.akvabutik.com/Podne-plocice-Sandstein-Porcelain-Gres-2514-46-prod.html.

Sta mislite? S obzirom da ce mi kuhinja biti bordo visoki sjaj, ne bih da preteram i da izgleda napadno ... (Sada ce Milica da kaze: "Vidis da ti treba enterijerista" :hahaha:)
 
Poslednja izmena:
necu, samo cu reci da je akvabutik jedan od najskupljih salona keramike u gradu jer uvoze iskljucivo od renomiranih (citaj deri po usima) proizvodjaca. naravno, izbor je ogroman, ali su cene daleko vece ako bas nisi zapela da kupis svetlo braon versace nego moze da prodje i svetlo braon kanjiza ;)
 
i procesljaj malo iskustva onih koji imaju visoki sjaj u kuhinji ;)

eto ti besplatan savet enterijeriste :zcepanje:

Daleko od toga da ne zelim domaci proizvod, ako je kvalitet dobar pre cu kupiti Kanjizu ili neku drugu nego stranu. Vec sam pomenula da cu se zaljubiti u najskuplje pa cu posle traziti nesto pristupacnije :roll:

Hvala za besplatan savet :super: Samo sto sam procitala svih 130 strana pre nego sto sam se ukljucila i ne secam se pominjanja plocica i visokog sjaja u kuhinji. Potrazicu jos malo ...
 
ajmo onda zene, podsetite je da ne trazi ;)

ps, ak ce ti biti lakse, ne svracaj u akvabutik. zaljubices se ;)

:hahaha: Milice, nije u mom karakteru da izbegavam zaljubljivanje :rotf: Moguce da sam zaboravila gde je pisalo o tome jer sam za nepuna dva dana procitala sve te strane i tada je bilo mnogo toga o cemu sam razmisljala, pa mi je to verovatno promaklo :think:

Imacete vi jos posla sa mnom posto je stancic u potkrovlju sa divniiiiiiim (t.j. nemogucim :sad2:) kosinama, a jos uvek ne znam kada ce investitor postaviti krovne prozore ni koje ni gde :(
 
Porcelan .....

A01%20Ipe.jpg
 

Back
Top