Keramicke plocice

Meni ovih dana sledi postavljanje plocica u kuhinji i u kupatilu u vikendici..pa s tim u vezi interesuje me kako se krecu cene postavljanja istih po kvadratu.Takodje da li keramicari prave razliku u ceni kada postavljaju plocice 10x10cm npr.i one vece?

Inace ja sam Merkurom razocarana kada su plocice u pitanju..sve je skuplje,a pola od i onako malog izbora nemaju...Konkretno,plocice 10x10 sam u Beokeramici platila 1760 din/m2 a kod njih su bile 2770 din i jos taman kada sam skockala u glavi sta i koliko hocu ljubazna prodavacica mi je rekla da ih nema u prodaju i da bi eventualno mogle da se naruce iz fabrike..bla bla bla...
 
Porcelan .....

A01%20Ipe.jpg
Pobrkao si malo, to je Feinsteinzeug, fini mleveni kamen plocica.
 
Meni ovih dana sledi postavljanje plocica u kuhinji i u kupatilu u vikendici..pa s tim u vezi interesuje me kako se krecu cene postavljanja istih po kvadratu.Takodje da li keramicari prave razliku u ceni kada postavljaju plocice 10x10cm npr.i one vece?

Inace ja sam Merkurom razocarana kada su plocice u pitanju..sve je skuplje,a pola od i onako malog izbora nemaju...Konkretno,plocice 10x10 sam u Beokeramici platila 1760 din/m2 a kod njih su bile 2770 din i jos taman kada sam skockala u glavi sta i koliko hocu ljubazna prodavacica mi je rekla da ih nema u prodaju i da bi eventualno mogle da se naruce iz fabrike..bla bla bla...

Kod nas majstori uzimaju od 6-8 eur po m2.... zavisi .... moj kum je jednom našao neke makedonce za 3 eur po kvadratu :mrgreen:

Ja sam davno prestao da gledam 10x10, nisu mi interesantne više ....

E sad, za kuhinju ima jedan interesantan model, PLAZA ceramica ih pravi, ima sigurno neko u srbiji da radi sa njima, u dimenziji 25x40, dođe ti na njoj kao mozaik, kao nekoliko manjih pločica 4x4 cm fugovane ...

Evo ti ovde, sačekaj malo i klikni na sliku ....
 
Kod nas majstori uzimaju od 6-8 eur po m2.... zavisi .... moj kum je jednom našao neke makedonce za 3 eur po kvadratu :mrgreen:

Ja sam davno prestao da gledam 10x10, nisu mi interesantne više ....

E sad, za kuhinju ima jedan interesantan model, PLAZA ceramica ih pravi, ima sigurno neko u srbiji da radi sa njima, u dimenziji 25x40, dođe ti na njoj kao mozaik, kao nekoliko manjih pločica 4x4 cm fugovane ...

Evo ti ovde, sačekaj malo i klikni na sliku ....

tih mozaika ovde ima na svakom cosku :) jedino ne znam cene, ali zadnji put kad sam gledala bile su oko 15 eur po m2.
 
Obišao sam nekih 20 fabrika u Španiji, kakvih sve pločica ima .... može čoveku pamet da stane .... a o cenama da vam ne govorim ... :)

A rok isporuke od tamo je nekih 20-25 dana ... isplati se čovek da sačeka ;)
 
ja sam za svoju kuhinju plocice kupio u enmonu (kod pancevackog mosta)...60X60 granitne...i vrlo sam zadovoljan sto sam uzeo bas tu dimenziju, vrlo su precizno isecene i fuga gotovo da nije bilo (sto mi je i bio cilj). odlicno su se uklopile u moju crnu/inox/sivu kuhinju (naravno, ukusi su razliciti).

odnos cena kvalitet je sasvim zadovoljavajuci.

u svakom slucaju obavezno se 'prosetaj' do enmona i beokeramike...imaju pristojan izbor, i raznolike cene - za svaciji dzep...

srecno.

...само једна ситница. Гранитне плочице не иду на зид. Предвиђене су за подне површине. :confused:
 
Ništa mnogo loše. :lol:

Samo kod nas se uglavnom prodaje kineski granit koji u kontaktu sa vodom ( a čak i bez nje ) nakon nekog vremena počne da pušta iz sebe rđu, jer se sam sastoji od nekoliko procenata metala .... plus da ne pričam o tome kako ga treba izbegavati u prostorijama gde se živi jer je radio-aktivan ...
 
A postoji velika mogućnost da ste vi uzeli porcelan .... čisto sumnjam da vam je neko prodao u toj dimenziji granit .... :)

Obično se porcelan radi u dimenziji 60x60 i 50x50 ... do 40x40 .... polirane, salt souble, double loading ... ima mnogo vrsta :)
 
...само једна ситница. Гранитне плочице не иду на зид. Предвиђене су за подне површине. :confused:

ja sam zadovoljan rezultatom i kvalitetom ovoga sto sam uzeo.
u kupatilu su spanske plocice a u kuhinji su iz enmona - one vec mogu biti i sa marsa jer enmon nije bas mnogo 'iskren' po pitanju klase ali sam za sada zadovoljan.



izvukao sam na brzaka neke matore fotke...
plocice u kupatilu su se pokazale kao odlicne...ni sa cim nisu premazivane - voda se na njima osusi posle tusiaranja i nema ni traga osusenim kapljicama...

ove u kuhinji sma vec negde komentarisao - moze po njima da isprsti svasta - jedva se vidi pa ne mora da se brise posle bas svakog spremanja :)
 

Prilozi

  • plococe kuhinja.jpg
    plococe kuhinja.jpg
    12 KB · Pregleda: 112
  • IMG_0932.jpg
    IMG_0932.jpg
    79,4 KB · Pregleda: 120
Kako sam se danas odusevila.:D:D:D
Odem da pogledam neki namestaj i u toj radnji nadjem rucno lomljene plocice za mozaik..majusni komadi,sve divne boje a oblici naravno razliciti...Prodaje se na kilo.Za format 30x30 kosta oko 850 din...I sad posto poto gledam gde cu da ih umuvam.:whistling:
Imam dobru volju i zivce da redjam,jer ne znam koliko bi neki majstor bio spreman sa tim da se zamajava a koliko bi me klepio o tome da ni ne govorim...(radila sam u stanu mozaik u predsoblju,secam se izginuca oko cene-ne ponovilo se! )
I sad...na zidu od cigle imam deo gde je bio serklaz za vrata pa je ostalu udubljenje betonsko..razmisljam u to da ih implementiram...:think:
Taj deo se nalazi na stepenicama tacnije na odmoristu...
Sta mislite?:)
 
Poslednja izmena:

Back
Top