Keramicke plocice

Sada npr kineske pločice nisu ništa lošije od španskih po kvalitetu.

Španci su bili poznati što su imali "gline" tj. crvene paste baš mnogo, pa su samim tim razvijali taj posao :)

Sada nemaju ni grama više, već uvoze iz Ukrajine.... tako da .... kinezi imaju odličnu keramiku, samo što većina naših uvoznika uzima drugu klasu koju ja mogu da nabavim za 1€/m2 sa extra pakovanjem ...i prodaju kao prvu .... Otprilike cena kvalitetne keramike u Kini izadje oko 2.2-2.5 eura. Plus prevoz 2 eur po kvadratu i carina 20% .... to izadje 5 eura ... moraš da je prodaješ barem 8, tako da se ne isplati uzimati, kad za 8 možeš da prodaješ domaću keramiku za koju ne moraš da se cimaš toliko :)

Zato se isplati uzimati njihov porcelan ... uglavnom svi prodaju kineski porcelan, ( Kinezi su odavno poznati po njihovom porcelanu ) ... Kvalitetan polirani je oko 3.8 eura ...

Ako vam bude trebala neka veća količina keramike, a želite bolju cenu .... pišite pa ću vas uputiti kod pravih ljudi u Srbiji ;)
 
Sada npr kineske pločice nisu ništa lošije od španskih po kvalitetu.

Španci su bili poznati što su imali "gline" tj. crvene paste baš mnogo, pa su samim tim razvijali taj posao :)

Sada nemaju ni grama više, već uvoze iz Ukrajine.... tako da .... kinezi imaju odličnu keramiku,
Пре неки дан је за своју нову стамбено-пословну зграду власник наручио пун шлепер белоруске керамике. И није први пут. Често чујем за ту белоруску керамику. Јел чему по квалитету?
 
ajd i ja malo da se ukljucim :D iako ste navikli da sam vrlo neozbiljan po pitanju posla, citaj plocica, sam profesor ! ma dr...
sa plocicama radim oko 12 god i niko ne moze da mi prica price i bajke.

Ajmo ovo najsvezije "drinjaca" beloruska keramika nije ni za k. osim po ceni. a kada je nesto izuzetno jeftino znaci i da je tesko g.o.v.n.o.

ne nasedaj na pricu "italijanska tehnologija" ne zaboravi da je "repromaterijal" kod keramike jako bitan, najbitniji, sto kvalitetniji to visa cena :D prosto
naravno da investitori gledaju da keramiku sto jeftinije plate (da bi mogli tehnicki da predaju objekat o kvalitetu se skoro i ne vodi racuna) i da u kalkulaciji cene m2 stana priakzu vise za 15-50€ / m2 a na konto "uvoznih najkvalitetnijih plocica" ... ne rade to svi ali se desava.


p.s. od domacih proizvodajca po meni na prvom mestu KERAMIKA - Kanjiža kvalitet+dizajn+cena i za podne i za zidne plocice
visoko drugo mesto Zorka Keramika (ali samo za podne plocice)

pločasti pozsrav svima :mrgreen:
 
To doktore.

Samo da znas doktore moj da ista ona fabrika u Španiji koja prodaje pločicu po 50€/m2 i ista ona beloruska fabrika koja prodaje pločicu 2€/m2 koriste jedan te isti taj "repromaterijal" ;) tj. vade ga iz istog "rudnika""

Razlika je u obradi tog materijala. Neki je peču 10 minuta neki 20 minuta. Neki je farbaju kvalitetnije neki je samo poprskaju. Neki imaju jaču kontrolu odvajanja prve A klase, druge komercijalne klase i treće ECO klase ... neki to nemaju uopšte ;)

Neki imaju peći dužine 50 metara

5a83cd88-1.jpg


pa opet spadaju u fabriku srednjeg ranga a neki imaju peć od 20 metara pa opet prodaju pločice :)

Neki dnevno proizvedu keramike koliko se ne proda u celoj srbiji za mesec dana ;)

b6e9d026-1.jpg


9fc51529-1.jpg
 
Poslednja izmena:
avetinjo to su "sitnice" koje bas nisam hteo da iznosim u prvom "hvaljenju i uzdizanju sebe kao dr. Plocica" :D
ima hiljadu tih finesa

osim toga neke faabrike plate dizajnere neke kopiraju neke se bave industijskom spijunazom
neke imaju ateste neke nemaju...

ima Avetinjo moj hiljadu razloga zasto neka plocica kosta 50€/m2 cak i u fabrici ne moze da se dobije ispod 35€/2 !

eto sad ti ja dodjem kao šegrt za goruca pitanja na teritoriji Srbije po pitanju plocica :D

:pivce:
 
Svaka plocica koja je ovde u maloprodaji 50 eura u fabrici je sigurno ispod 20-25

Ja istu jednu plocicu mogu da uzmem u spaniji za 12 eura i u kini za 4 eura. Ista plocica isti proizvodjac isto pakovanje. Covek ih pravi u kini i dovozi u spaniju. Ako ih uzmes iz spanije on ti naravno da papire da su proizvedene u spaniji i platis 12 eur po kvadratu. Ako ih uzmes od njega iz kine platis 4 eura kvadrat, plus jos 2-3 eura prevoz i troskovi pa carina .... Dodje ti skoro na isto :lol:
 
Daj pusti mene malo da dodejm do izrazaja :D
nemoj bas sve tajne da odajes :mrgreen:

ne zaboravi da cenu kvadrata diktira i koliko te oderu u institutu za ispitivanje materijala ! p a kad sumu od 30-80 000 podelis na broj kvadrata mora da bude skuplje nego u zemlji proizvodjaca.
tako je sa svim stvarima.

pa jel znas koliko su u fabrici nike model "air jordan" materijal + radna snaga + pakovanje = 5$ a prodaju se u americi za 120$ u Bg naravno za 200$...

p.s. svasta znas Avetinjo :)
 
Meni je drago što su se ponovo pojavile starinske pločice

conservatory.gif
072308_tile4.jpg
stock-photo-oriental-mansion-s-tiles-design-6993748.jpg


Naravno, sa njima se mora pažljivo... da ne boli glava od šareniša, ali mislim da bi mi se svideo ovakav pod u inače jako jednostavnoj i jednobojnoj kuhinji... dobro, ovaj zeleni sigurno ne : )
 
Poslednja izmena:
Занима ме мишљење осталих о домаћим плочицама за купатило - "Полет".Каквог су квалитета,затим однос цена-квалитет и уопште?Видео сам њихов каталог,допао ми се,па ме занима мало више,из угла купаца.
 
Занима ме мишљење осталих о домаћим плочицама за купатило - "Полет".Каквог су квалитета,затим однос цена-квалитет и уопште?Видео сам њихов каталог,допао ми се,па ме занима мало више,из угла купаца.

od domacih samo i iskljucivo Keramika Kanjiža !

sto se tice podnih plocica moze i Zorka Šabac

polet i toza markovic (namerno malim slovima) su sistematski unisteni :(
 
ne bih se slozio sa Avetinjom :D

nexe grupa koja ja kupila polet isto kao i KIO orahovica imaju plagijat kanjizine najprodavanije plocice serije LEDA !
plocice su krš jer je fabrika takodje kao i toza dovedena do propasti, ruku na srce polet je imao vrlo dobre plocice nekad

tako da Dare ja ti savetujem samo plocice Keramika Kanjiža

:pivce:
 

Back
Top