Keramicke plocice

To sto ti pricas su ciste gluposti ;)

Imas toliko jednolicno misljenje kao i 99% stanovnistva, najbolje su spanske plocice, najbolje su italijanske plocice...

Zemlja u kojoj se prave plocice uopste nema veze sa kvalitetom. Ako te interesuje zasto procitaj sve moje poruke na ovoj temi.

Pa neke "nase" fabrike imaju kvalitetniju drugu klasu od nekih spanskih/italijanskih fabrika ;)
 
nisi upravu :)
brat mog muza je direktor "interekeramike" u BiH; izmedjuostalog - najbolji izbor plocica u drzavi, ali i sire... posjetila sam nekoliko fabrika u evropi, vecinom u spaniji. Radi se o tome da sam razgovarala sa mnogim ljudima iz tog "sveta", od obicnih keramicara, do samih dizajnera... kad govorim o kvaliteti, to ovisi od materijala, obrade i svega ostalog - naravno. Ali opcenito govoreci - talijani prednjace kad je u pitanju proizvodnja kvalitetnih i proverenih plocica.
podns.jpg
 
Poslednja izmena:
:lol:

Po tom tvom bi ispalo da naša Zorka keramika ne valja ništa.

Ne osporavam ja to da "italijani" imaju dobru keramiku, već ti pričam o tome da je sve to do samog proizvođača, nema nikakve veze sa državom.

Al ajd molim te navedi mi koje si to fabrike posetila
 
nisi upravu :)
brat mog muza je direktor "interekeramike" u BiH; izmedjuostalog - najbolji izbor plocica u drzavi, ali i sire... posjetila sam nekoliko fabrika u evropi, vecinom u spaniji. Radi se o tome da sam razgovarala sa mnogim ljudima iz tog "sveta", od obicnih keramicara, do samih dizajnera... kad govorim o kvaliteti, to ovisi od materijala, obrade i svega ostalog - naravno. Ali opcenito govoreci - talijani prednjace kad je u pitanju proizvodnja kvalitetnih i proverenih plocica.
podns.jpg

ja mislim da italijani prednjace u izboru i dizajnu. kvalitet nema mnogo veze sa tim.
 
Da li se smiju postaviti keramičke pločice u sušani i da li će pucati ako se založi vatra na njima?

keramicke ne ali granitna keramika (full body) takozvana moze i nikako "gres porcelanato" jer je to granitno telo sa glazurom (koja usled koriscenja moze da se osteti)
takodje preporuka sa moje strane je da osdradis pod obicnom gradjevinskom ciglom, ne pregradnom, obicnom gradjevinskom plus je i sto je to najjevtinija varijanta
 
onaj ko susi meso ! sigurno nece da hoda po blatu i sekca sunku kobaje prsutu i otale djakonije a vamo da gnjeca po blatu zar ne?

aman kakvo bre blato? :huh:
kao sto kolega rece ima milion varijanti, beton ti je najjeftiniji... sad ako bas hoces luksuz u susari, mogu li da ti predlozim spatulat na zidovima, spusteni plafon sa nekom dobrom rasvetom i filip stark kuke?
 
aman kakvo bre blato? :huh:
kao sto kolega rece ima milion varijanti, beton ti je najjeftiniji... sad ako bas hoces luksuz u susari, mogu li da ti predlozim spatulat na zidovima, spusteni plafon sa nekom dobrom rasvetom i filip stark kuke?

jedina susara u kojoj sam boravio je 100god stara ima 2x2 osnovu i visoka je 110cm i BLATO je na podu :D
nigde nisam napisao da su sve susare sa blatnjavim podom ! lepo pise da mi je takav pod pao na pamet kao prvi (jasno jer mi je ostao u secanju)

i da moze OIKOS spatulat, RIGIPS ploce za spusteni plafon, Valli&Valli rasveta i moze i Philip Starck sa sve Karim Rasidom pod ruku :mrgreen:


@tema tj pitanje i dalje stojim da je jedno od najboljih resenja za susaru obicna gradjevinska cigla kao prirodni materijal i zbog celog izgleda ambijenta :D mada ko gleda u pod kad tu vise razne djakonije od mesa :think:

:bye:
 
Jest stari post, al me znaima nesto vezano uz keramickih plocica. Ubiti, podno grijanje i gore su keramicke plocice. Jel ako mi pukne negde cijev, moram mjenjat sve komplet? :O

dobrodosao u 2015.

ne brini ne moras sve da rusis...postoje aparati koji uzrokuju curenje vode iz cevi za podno grejanje ALI ...

kada se napravi "mreza" proba se pod pritiskom i tek tada se "zaliva" tako da do pucanja cevi koje su u sistemu podnog grejanja nema
sanse da se dogodi
ja sam uvek za podno grejanje kao resenje
 
Postovani, imam jedan problem sa plocicama. Cim okrenem plocicu licem o lice , plocica klacka levo desno. Razlika je oko 0.5cm. Da li su to krive plocice? Unapred zahvalan!

to sa "normalnim" plocicama nesme da se desava! to sto si kupio je krs tj treca klasa ili sto bi trgovci plocicama rekli "komercijalna"...
da li si ikada presao rukom preko postavljenih plocica zid/pod svejedno? ne sme da se desava da ima "rogova" ...

zao mi je ali te je neko opasno prevario za te plocice sto "klackaju" :(
 
ovo mi malo pojasni ako ti nije problem :think:

snimis u podu gde "curi" raskopas, izbacis vodu iz sistema, zamenis parce cevi sa komadom koji ne curi, pustis vodu, proveris "pod pritiskom" da li je sve ok, zakrpis rupu, ispelglas "nivelacioni sloj", odradis podnu oblogu po zelji koja nema deformiteta pri koriscenju podnog grejanja (laminat kalse 33 npr, granitna keramika, parket visih klasa...itd)

p.s. jbg kad obidjes gradjevina kao ja onda imas ideju sta moze sta ne moze da se resi u prostoru
p.p.s. jel ok odgovor :D
 
snimis u podu gde "curi" raskopas, izbacis vodu iz sistema, zamenis parce cevi sa komadom koji ne curi, pustis vodu, proveris "pod pritiskom" da li je sve ok, zakrpis rupu, ispelglas "nivelacioni sloj", odradis podnu oblogu po zelji koja nema deformiteta pri koriscenju podnog grejanja (laminat kalse 33 npr, granitna keramika, parket visih klasa...itd)

p.s. jbg kad obidjes gradjevina kao ja onda imas ideju sta moze sta ne moze da se resi u prostoru
p.p.s. jel ok odgovor :D

ja te pitam za te "aparate"
ako ti svoje ocko smatras aparatom ondak se razumemo. ako ne, objasni ;)
 

Back
Top