Keramicke plocice

Hm .... ako kilogram košta 850 din to uopšte nije malo ... :) 15kg zorkinih pločica ( 15 komada recimo ) košta približno tome, dobiješ 1,52 m2 a ovde u kg dobiješ 0.10 m2 ... tebi bi trebalo 3 kg :)
Mislim, za tvoju kvadraturu je ništa, ali za veći mozaik ... više se isplati otići u salon, tj. u magacin i tražiti im slomljene pločice za neku simboličnu cenu ....

E sad ... da se vratimo na tematiku :)

Kad neko kaže mozaik, mene to podseća na 6 različitih vrsta pločica u jarko crvenim plavim zelenim i ostalim bojama.... MOJE mišljenje je da se u taj ambijent cigle nikako neće uklopiti keramika .... ( slični materijali ) ... uglavnom taj deo koji se "ističe" bi trebao da ima neki kontrast, tj. da je različit od sredine ...

Mislim, to je samo moje mišljenje :) Ja šta bi uradio tu .... recimo .... stavio bi jednu najobičniju dasku, lakiranu :) Nekako mi se sa kamenom slaže samo drvo :)
 
Jaoooo i ti dasku:dash:
...ceo dan mi glava jeci od daske tj grede koja moze da viri malko pa da izigrava policu- jos jedan muski racionalni glas.;)
Ajde,nije losa ideja mislim se:p ali ucinilo mi se da ce ovi komadici( priblizno u tim navedenim bojama ) da malo daju na posebnosti tom delu kod stepenica...Jer levi zid(sto je sada siporeks) sam svakako mislila da obojim nekom od boja...zeleno recimo, ono kraljevsko zeleno..Tamno.A na tom zidu ce biti vrlo jednostavan rukohvat od gvozdja samo sa zakrivljenim krajevima,vise kao ukras a ne za koristiti;)
 
`naš kako .. ako se tebi to sviđa, ti stavi ;)

Mislim, to može i na kraju da ispade extra.... nemoj ti da uzimaš moje mišljenje za odluku ;)

Ja sam npr sto puta experimentisao nešto u sobi ili negde, i ko god je došao prvi put nikome se nije sviđalo ... a posle su isti ti ljudi, počeli da gotive "to"

A uopšteno ne uzimam savete od nikoga .... na hiljadu stvari za koje bi pitao nekoga, video bi da oni to ne vide kako ja vidim ... i išao po svome ... pogrešio sam par puta na neke sitnice ... i ne kajem se :) Smatram da iako sam dosta mlad, imam više "iskustva" nego većina drugih starijih :)

Tako da .... probaj to što si htela .... pa šta bude .... na kraju krajeva, štemaricu u ruke i udri :)

Ili recimo, ako ti se baš sviđa mozaik ... napravi ga od nekih pločica boje kao što si spomenula, te zelene ;)

Ne znam kako izgleda tu kompletan enterijer .... možda možeš recimo i neku rasvetu da ubaciš? Neki hand-made, recimo 2 neonke po dužini, i preko njih neko belo staklo .... tamno .... ili plastika .... zavisi .... da daje svetlost, ali da se ne vidi .... :)

Ili možda da probaš da nađeš neku borduru, ima ih dosta u dimenziji 15x45 recimo, neku u imitaciji kamena :)

Ovako nešto mislim:

20x25_travertino_listelo_travertino_flor-1.jpg


20x25_travertino_listelo_travertino_erco-1.jpg
 
Ja kad sam uzimao prvi put, uzeo sam ceo kontenjer :)

a sad mogu ako hocu mogu i jednu plocicu :)

Cena kontenjera od Castelona do Bara je 1100 eur

Fabrika je bas jaka, imaju extra modela... Samo sto su skupi mnogo...
 
Mislim na samo jednu tu jednu belu boju. Imam ponudu za neku kompenzaciju pa ne znam da li da prihvatim. Zasto? Zato sto mnogi komentarisu da je bela kao da je bolnicko kupatilo.

Meni je sada žao što nisam izabrala bijele pločice za kupatilo i uopšte mi ne izgleda bolnički sa pravim detaljima, samo bih izbjegla pločice manjeg formata, one što podsjećaju na socijalizam :) I trebalo bi malo poraditi na rasvjeti, mislim da bi jedna centralna sijalica bila malo :)

Evo par meni interesantnih bijelih kupatila










Ali zato ću bjelinu nadoknaditi u kuhinji :D
 
a kad smo vec kod mozaika, ne mogu a da se ne setim firme bisazza. evo i zasto :cool:

bisazza0017.jpg


bisazza-hanami-oro-mozaico-554x478.jpg


BONAPARTE-Bisazza-decori-10_37EB9E18.jpg

Kada vec Bisazza citiras, da li si upoznata sa cenama;)(mislim na orig. ne na Kinesku imitaciju :D

s obzirom na smajli (laugh), rekao bih da si ironicna. :(

nego koliko se ugrubo krecu cene domacih zidnih keramickih plocica, neke najjeftinije varijante?
Nije bila ironicna (govorim bez dozvole u Milicino ime, siguran sam da sam u pravu), bele plocice su nevezane za trendove i sa malim detaljima, mogu biti uvek zanimljive.:lol:
Ne razumem zasto trazis "jeftine", kupatilo je najveca investicija i radi se svakih 15-20 (ili duze) godina, kvalitetne plocice su garancija da i posle vise decenija kupatilo bude lepo i funkcionalno :rtfm:
 
s obzirom na smajli (laugh), rekao bih da si ironicna. :(

nego koliko se ugrubo krecu cene domacih zidnih keramickih plocica, neke najjeftinije varijante?

nikako!!! bela boja je uvek u trendu i sa njom ne moze da se pogresi! (hvala kolega pasivni)

sto se plocica tice, uvek sam za to da se uzima neki srednji kvalitet (oko 10-15 eura po m2) a najjeftinije sa kojima radim su oko 6-7 eur po m2.
 
Kada vec Bisazza citiras, da li si upoznata sa cenama;)(mislim na orig. ne na Kinesku imitaciju :D

naravno da jesam. od nekih stotinak pa do par hiljada eura po metru kvadratnom, zavisno od samog mozaika.

nisam upoznata sa cenama kineskih imitacija. ;)
;) Tako je Milice, mislim da Bisazza nije u relaciji cena-efekat nesto sto bi "normalni smrtnik" trebao da koristi a i brzo se...dobije kic (kineska se dobije za 10-15 € ali, izgled...jeftino), nekada je i ovde imala primenu (samo uzi krug) ali...prosla su ta vremena :) Kreativnost planera je bitnija od materijala ;)
Vec sam pomenuo na drugoj temi, uskoro cu vam pokazati starije stvari (10-25 godina unazad) kako moze kupatilo da izgleda i koliko toplote i privlacnsti treba da bi se covek prijatno osecao:)
 
;) Tako je Milice, mislim da Bisazza nije u relaciji cena-efekat nesto sto bi "normalni smrtnik" trebao da koristi a i brzo se...dobije kic (kineska se dobije za 10-15 € ali, izgled...jeftino), nekada je i ovde imala primenu (samo uzi krug) ali...prosla su ta vremena :) Kreativnost planera je bitnija od materijala ;)
Vec sam pomenuo na drugoj temi, uskoro cu vam pokazati starije stvari (10-25 godina unazad) kako moze kupatilo da izgleda i koliko toplote i privlacnsti treba da bi se covek prijatno osecao:)

pa nisam ih ja stavila zbog ne znam ni ja cega, meni su lepi i ja im se divim. svesna sam da bisazza ima vrlo malo kupaca kod nas.
sto se same kreativnosti tice, to nisu mozaici koji striktno idu u kupatila, mogu se postaviti bilo gde u kuci.
a sto se tice izbora, kako starijeg tako i novijeg, sve je stvar ukusa i finansijskih mogucnosti. neko voli minimalizam, neko kic, neko voli stilski namestaj, neko kupuje bilo kakav jer nije u situaciji da mnogo bira. izbor je neogranicen ;)
 
`naš kako .. ako se tebi to sviđa, ti stavi ;)

Mislim, to može i na kraju da ispade extra.... nemoj ti da uzimaš moje mišljenje za odluku ;)

Ja sam npr sto puta experimentisao nešto u sobi ili negde, i ko god je došao prvi put nikome se nije sviđalo ... a posle su isti ti ljudi, počeli da gotive "to"

A uopšteno ne uzimam savete od nikoga .... na hiljadu stvari za koje bi pitao nekoga, video bi da oni to ne vide kako ja vidim ... i išao po svome ... pogrešio sam par puta na neke sitnice ... i ne kajem se :) Smatram da iako sam dosta mlad, imam više "iskustva" nego većina drugih starijih :)

Tako da .... probaj to što si htela .... pa šta bude .... na kraju krajeva, štemaricu u ruke i udri :)

Ili recimo, ako ti se baš sviđa mozaik ... napravi ga od nekih pločica boje kao što si spomenula, te zelene ;)

Ne znam kako izgleda tu kompletan enterijer .... možda možeš recimo i neku rasvetu da ubaciš? Neki hand-made, recimo 2 neonke po dužini, i preko njih neko belo staklo .... tamno .... ili plastika .... zavisi .... da daje svetlost, ali da se ne vidi .... :)

Ili možda da probaš da nađeš neku borduru, ima ih dosta u dimenziji 15x45 recimo, neku u imitaciji kamena :)

Ovako nešto mislim:

20x25_travertino_listelo_travertino_flor-1.jpg


20x25_travertino_listelo_travertino_erco-2.jpg

Avetinjo hvala ti,ti me jedini razumes u ovim trenutcima izgradnje i opsteg loodila...:)
Ja sam prelomila i napravocu kako sam i napisala-ove bordure koje si mi predlozio su dobra ideja ali ne za ovaj enterijer i ne za mene trenutno.
Ja sam u stanu recimo ciglu bojila u belo pa kombinovala sa gipsanim radovima do plafona,i zaljubljena sam u taj zid.Uz adekvatnu rasvetu naravno.
Cim bude gotovo okacicu da argumentovano razgovaramo..i shvatimo da je sve moglo biti i drugacije..:lol::lol::lol:
 
Pa recimo za kupatilo imas najjeftiniju keramiku otprilike po 6-7 eura odlucnog kvalieta, domacih proizvodjaca, recimo polet zorka toza itd itd...

Vec za 10 eura mozes da nadjes spansku keramiku odlicnog kvaliteta.

I zapamti, razlika izmedju kvaliteta domacih i stranih plocica je minimalna. Jedino sto kod domacih znaju da zrznu stvar sa bojom, kalibrom, tonom i ostalim... A sama plocica ko plocica... I materijal od koje se pravi .... Svugde je ista :)
 

Back
Top