pomoc oko upisa vojne gimnazije

dusan123456

Početnik
Poruka
1
ja sam 96 godiste.Sad zavrsavam 8 razred.Ja sam vec dugo razmisljao i odlucio da upisem vojnu gimnaziju.....ali postoji jedan veliki problem....mama i tata mi ne daju da upisem vojnu gimnaziju.....daju mi na pr da upisem obicnu gimnaziju pa tek onda vojnu akademiju....ali se meni to ne svidja iz nekoliko razloga ......a to je sto necu da bacim jos 4 god da tamo ucim sve i sto mi treba i sto mi netreba......da idem u gimnaziju to je jos i najgore.jel to je kao nastavak osnovne....ako mi neko moze pomoci kako da nagovorim mamu i tatau da mi dopuste da upisem vojnu gimnaziju nek mi kaze.....hvala napred////:)
 
upis u vojnu gimaziju nije kao upis u saobracajnu na primer.. za upis u vg moras da polazes fizicke testove kao na primer prijem lopte u fudbalu, vodjenje lopte u kosarci, sut na gol itd.... posle toga imas poseban test znanja i razgovor sa psihologom o tvom izboru za vojnu gimnaziju... inace kuci ne ides posle nastave, nego u internat... tamo spavas, jedes, itd... dobro razmisli ako zelis da ides tamo, jer ako se upises, mozes slobodno da zaboravis na ispis iz te skole, jer se on PLACA... moraces da platis sve sto si pojeo tamo, koliko si dana odspavao i jos 100 troskova..... zato, bolje idi u neku srednju strucnu skolu, zaboravi na vojsku... u Srbiji ne mozes da budes pravo vojno lice, sve je to davno propalo....
 
A kako da ti iko pomogne da "nagovoris mamu i tatu", kad ti to ne mozes?
Objasni im zasto zelis bas u vojnu gimaziju... stavi cinjenice (za i protiv) na papir, pa vidi u kojoj koloni imas vise stavki.
Takodje, budi otvoren za slusanje sta roditelji imaju da kazu povodom toga, pa stavi i njihove argumente na papir. Kad sakupis sve stavke, analiziraj sta imas i onda razgovaraj sa njima ponovo (ako treba).
 
Ja Bih takodje da se upisem u VG i takodje sam 96 god.Ali imam nekoliko pitanja vezano za upis:
1) kog tacno datuma pocinje konkurs???
2)kako se prijaviti da li preko mail-a ili telefona ili kako??
3)da li i kako se uracunavaju poeni iz osnovne i sa prijemnog ili samo testovi koje ti oni zadaju??
4)ako se racunaju poeni iz osnovne da li se radunaju ocene lil samo opsti uspeh??
5)da li svi kandidati koji su konkurisali idu na njihove testove??
molim vas odgovorite!
 
Sto se tice upisa i VG proces ide ovako:prijava na konkurs(otvoren je 15.02.2011.) vrsi se u Vojnom Odseku u Opstini kojoj pripadas.Popunis sve papire,ne smes nista slagati jer tu ima svakakvih pitanja,prilozis odgovarajuca dokumenta,a to su:Izvod iz maticne knjige rodjenih,Drzavljanstvo,Prosek ocena iz V,VI,VII i polugodista VIII razreda(najmanje vr.dobar prosek i ne manja ocena od 4 iz vladanja),potvrda iz suda da nisi pod istragom i potvrda iz Sup-a da nisi kaznjavan.
Sto se tice prijemnog on tece ovako:prvo ides na lekarski pregled,pozovu te iz Vojnog Odseka.Pregled se vrsi u Vojnoj Bolnici i prelazis sve moguce preglede,zubar,uho-grlo-nos,kardiolog,snimanje pluca,ortoped,hirurg,psihijatar,vadjenje krvi,kozno.....Rezultate pregleda odmah znas po zavrsetku,sto znaci da ako je sve u redu ides na prijemni koji se radi u Beogradu u zgradi Internata VG,a o pocetku prijemnog te obavesti opet Vojni Odsek.Da naglasim da sve troskove putovanja snosi Vojska Srbije.E sada sam prijemni se sastoji iz:Srpski,Matematika,Provera fizickih sposobnosti,psiholoskih testova i razgovora sa psihologom.Srrpski i matematika su iz zbirki kao i za redovan prijemni u civilstvu,provera fizickih sposobnosti se sastoji od 3 zgiba,5 sklekova,vodjenje lopte(kosarka),vodjenje lopte izmedju cunjeva(fudbal),hodanje po gredi,udaranje lopte izduvane o zid i u trku kolut napred.Psiholoski testovi:test inteligencije,test egopercepcije,test licnosti i test opste kulture.Na kraju je intervju sa psihologom.Prijemni traje 2 dana,nije tesko i sve je pristupacno i uskladjeno sa tvojim godinama.Bodovi iz skole su isti kao i za civilnih skola,sto znaci da ako si Vukovac imas 60 bodova + ono sto uradis na prijemni.Takodje da naglasim da odmah znas i koliko si bodova imao,ali ono sto ne znas to je kako si prosao kod psihologa.O rezultatima obavestava opet Vojni Odsek,ali samo ako si primljen.Ove informacije su tacne i 100% sigurne,jer je moj sin prosle godine polagao prijemni i danas je ucenik VG.On je isao na lekarski 7.04.2010. ,a na prijemni 29. i 30.04.2010.Rezultate su nam javili 20.05.2010.Zelim ti puno srece ako si ostao pri zelji da upises ovu skolu.Skola je odlicna,jaka,a ako redovno ucis nije ni teska,uostalom kao i svaka druga,jedino sto si odvojen od kuce i sto zivis u Internatu.Srecno.
 
Ove godine i ja bih probao da upisem ovu prestiznu skolu!!!!!! Ali imam jedno pitanje, na koje nisam nasao odgovor a to je JA SAM 1998. godiste!!!!! Zavrsavam osmogodisnju skolu i dal ce mi to stvarati problem??? Dali oni u konkursu striktno naglasavaju godiste? Rodjen sam 01.01.1998 god i krenuo ranije u skolu! Zao bi mi bilo da zbog takvih mali stavki moram propustiti ovogodisnji upis i upisati nesto drugo! Unapred sam zahvan na odgovoru i srecno svima na upisu!!!!!!!!!!!!!!
 
treba mi pomoc oko upisa...
ja sam konkurisao za upis u vojnoj gimnaziji e sad imam jedan problem zanima me....
bio sam vrlo dobar od 5,do7 a u 8 razredu 1 polugodje sam polozijo nedovoljno dali ce da me pozovu na prijemni test ili ne
molim vas da mi odgovorite sto pre vazno mi je unapred hvala.:think:
 
Zanima me samo jedna stvar,da li je moguce da su mozda promenili neka pravila kao recimo radjenje prijemnog iz srpskog i matematike istog dana kad i fizicko i psihicko testiranje?Dobio sam papir na kome pise da je izdat za "testiranje i fizicku proveru".Inace sam dosta fizicki aktivan,vezbam svaki dan do granica bukvalno i na kraju procitam ovde 3 zgiba?????? i 5?!?!? sklekova pa sta je to :P.Mislio sam da je dosta teze od toga ali izgleda da sam pogresio.I samo jos nesto,rekli su mi u vojnom odseku da testiranje traje ceo dan,er znate mozda zasto toliko dugo :) hvala unapred na pomoci.Pozdrav iz Zarkova
 
Trenutno sam 7. razred.....
Saznala sam da od ove godine mogu i devojke da upisu VG...
Odlican sam ucenik.....Srpski i matematika su mi jaca strana :D
Ali.....fizicko ne bas tako :)
Zanima me sta spada u fizicke testove ... I jel' su mi potrebne dodatne pripreme? :D
(p.s. jel' su teski testovi iz srpskog i matisa? :D )
 

Back
Top