Kuhinje, materijali, dezeni, dizajn...

Naravno da sam hteo ali je takva kuhinja da nema niti jedan ugao tj sve je u šankovima okolo a stubovi noseći... Neverovatno koliko me koštalo vremena i živaca kako bih se dočepao još 20 cm da bih imao i normalne fioke... Lavovska borba su male kuhinje.

e jbga...znam taj problem dok sam resavao svoju gajbu..
kod mene je matora zgrada i nijedan zid nije po pravim uglom u odnosu na drugi i bilo je mnogo zezanja u vezi sa planiranjem prostorija, namestaja i uklapanja kuhinjskih elemenata...
 
Taj rad, i ja sam u staroj posleratnoj gradnji, sreća pa je ona diht lajsna pokrila zazor radne ploče i zida koji je tričavih - 2 cm :)
Ja sam naišao na jako zanimljiv fenomen, recimo dnevna soba i spavaće, predsoblje... Znači sve ono što vidi gost je rađeno 5+
onda uđeš u kuhinju koja je nogama malterisana a da ne pričam o pomoćnim prostorijama koje nisu bile ni izgletovane :eek:
Isto tako se primećuje razlika u stolariji koja je u dnevnoj i spavaćoj u odnosu na kuhinjski i kupatilski. Ili je arhitekta bio mnogo pametan ili se i tada kralo i muljalo :mrgreen:

Sve u svemu, najviše sam se namučio oko kuhinje, sve ostalo je smešno pa čak i nabavka originalnog Hrvatskog parketa radi dodavanja :)
 
inace...poludeo sma od gorenjeve ugradne rerne..ne moze dispece butkicu lepo kao kevin sporet alfa plam :/
frikombinovao sma programe - i one koje oni savetuju i ja probao da nabadam neke druge...i jednostavno...nije to to...a i mnogi prijatelji su se zalili na ugradne rerne u globalu...

Mene zaebava samsung ugradna rerna, kad stavim 250 stepeni ona šizne i nikako ne može da postigne temperaturu pa prijavi grešku i isključi se. Fuš iz samsunga a servis nisam pronašao u 2 godine, na priložene telefone mi se niko nikada nije javio :lol:

Da, mislim na taj front sudo mašine, to je trebalo pokriti tj trebo si ugradnu da kupiš. Ja sam zadržao staru bosch jer mi bilo žao da je šibnem a sad je gledam svaki dan kako štrči iz nove kuhinje :)

e "kolege" pomogli ste mi a da i niste znali. Očekujem da se uskoro preselim i najviše se radujem novoj kuhinji koju ću da pravim po meri. Jedini mi je problem u tim mojim razmišljanjima i za sada jos uvek maštanjima - šporet. Imam Končarov od svadbe, star 21 godinu, kombinovan plin-struja, ali sve mu radi kako treba i navikli smo jedno na drugo. Ćak i nije sasvim klasičan nego je braon boje. A volela bih ploču preko svega, da nigde ništa ne može da upada. I debelo sam se razmišljala da li da kupim i novi ugradni šporet da bi sve izgledalo. Ali posle ovih vaših postova i žalopojki na vrlo ugledne proizvodjače, rešila sam da ja mog Radeta (Končara) zadržim, ma makar i ne izgledalo i zapadale mrvice.
A možda ima načina da se i klasičan šporet "ugradi"?
Nadam se da ćemo se još družiti na ovoj i drugim temama na pdf Uredjenje doma.
 
e "kolege" pomogli ste mi a da i niste znali. Očekujem da se uskoro preselim i najviše se radujem novoj kuhinji koju ću da pravim po meri. Jedini mi je problem u tim mojim razmišljanjima i za sada jos uvek maštanjima - šporet. Imam Končarov od svadbe, star 21 godinu, kombinovan plin-struja, ali sve mu radi kako treba i navikli smo jedno na drugo. Ćak i nije sasvim klasičan nego je braon boje. A volela bih ploču preko svega, da nigde ništa ne može da upada. I debelo sam se razmišljala da li da kupim i novi ugradni šporet da bi sve izgledalo. Ali posle ovih vaših postova i žalopojki na vrlo ugledne proizvodjače, rešila sam da ja mog Radeta (Končara) zadržim, ma makar i ne izgledalo i zapadale mrvice.
A možda ima načina da se i klasičan šporet "ugradi"?
Nadam se da ćemo se još družiti na ovoj i drugim temama na pdf Uredjenje doma.

pa vidi...na ugradnu plocu se ne zalim - dobro radi ali se svaka tackica vidi i bas bode oci tako da bi sigurno cesce brisala nego svog 'radeta'.
ja imam kombinovanu plocu ali uglavnom koristim plin jer sam na plin navikao.

sto se ugradne rerne tice - jeste da je mogu isprogramirati da sve sama odradi u vreme koje ja zelim ali - koja je poenta kada to ne ispadne kako treba.

srecno...
 
Da, 85 su mi sadašnji, a s obzirom da sam ja niska (160 cm) sigurno bi mi bilo lakše da su i elementi niži. Ali može da se javi problem s belom tehnikom koja je standardne visine. Nisam još zagledala te ugradne, kakvih ima i koliki su šporeti i mašine za sudove. Mada sam gore rekla da ću šporet verovatno zadržati stari. A sad sam čak počela da zagledam i kuhinjske elemente u kakvom su stanju, pa da eventualno promenim samo frontove. Ne troše mi se pare na nešto što je još uvek u solidnom stanju. Uvek u tim selidbama i renoviranjima bude više troškova nego što se u početku proceni i planira.
 
Mozda je i navika, meni je nezgodno kad radim nesto u tim 'niskim' kuhinjama, naucila sam da ne moram da se saginjem kad radim u kuhinji :) Za tehniku (sporet, rerna, i td) mozda mogu da se postave na neko postolje pa da bude u istoj ravni sa elementima.


Nego u pravu si, preseli se lepo pa posle ako zelite uvek mozes da pravis ili kupis novu kuhinju. Srecna selidba :)
 
Iz iskustva (desetogodisnji rad u prodavnicama elektro i vodomaterijala) vam savetujem da koristite sto manje EK ventila, gde god moze zidna baterija ugradjujte, em je jeftinije em je lakse za odrzavanje, pogotovo kod nase vode koja je izuzetno tvrda, pa kamenac pravi *ranje gde god se okrenes!
 
visecakuhinja.jpg
[/IMG]
 
Mozda je i navika, meni je nezgodno kad radim nesto u tim 'niskim' kuhinjama, naucila sam da ne moram da se saginjem kad radim u kuhinji :) Za tehniku (sporet, rerna, i td) mozda mogu da se postave na neko postolje pa da bude u istoj ravni sa elementima.
Nego u pravu si, preseli se lepo pa posle ako zelite uvek mozes da pravis ili kupis novu kuhinju. Srecna selidba :)

Ne tako. Praviš kuhinju visine koja ti odgovara, a tehika UGRADNA. Meni je radna ploča na 95 cm.
 
Da li bi neko mogao da predlozi ideju za kuhinju u vidu slike iz programa za planiranje kuhinja? postavicu mere kuhinje a od uredjaje koje imam i koje bi tu trebalo uklopiti su plinski sporet sirine 60cm, kombinovani frizider sirine 60 visine 185, mikrotalasna sirine 45 visine 35 i planiram da uzmem masinu za sudove sirine 45
 

Prilozi

  • Mere kuhinje.pdf
    5,7 KB · Pregleda: 29
Pitanje za ljude sa mnogobrojnim visecim elementima u kuhinji: sta vi tu sve stavljate? Nedavno sam sredjivala stan i kuhinju pa sam visila po raznim salonima, gledam kuhinje, a tamo po tri metra tih ormancica gore, i isto toliko dole, a ima i vecih... ili 'U' kuhinja ima tri strane, svaka sa toliko elemenata. Pa da li je moguce da sve to koristite?
 
Pitanje za ljude sa mnogobrojnim visecim elementima u kuhinji: sta vi tu sve stavljate? Nedavno sam sredjivala stan i kuhinju pa sam visila po raznim salonima, gledam kuhinje, a tamo po tri metra tih ormancica gore, i isto toliko dole, a ima i vecih... ili 'U' kuhinja ima tri strane, svaka sa toliko elemenata. Pa da li je moguce da sve to koristite?

huh...mesta nikad dosta :)
i ja sam bio u cudu kada sam vidjao kilometarske elemente...
a onda nam se spawn-ovao bebac :)
odjednom nam je kuhinja postala minijaturna ;)
 

Back
Top