Prstenasto crvenilo i svrab

muzjak

Poznat
Poruka
8.000
59716578.jpg
20397806.jpg
22612019.jpg


Ove promene na koži praćene svrabom imamo ćerka supruga i ja.
Kod mene je ovo samo na podlaktici leve ruke dok je kod supruge i ćerke na raznim delovima tela. Imamo mačke. Mače je spavalo kod nas u krevetu. Sin nema nikakve simptome i ako je i on uzimao mačke i bilo kod njega u krevetu. Otprilike da se to pojavilo na mestima gde je dodir sa mačetom bio trajniji (ležalo na tome mestu). Očigledno se ovo ne prensi tako lako.
Ne bih da sugerišem da je 100% od mačeta jer možda je u pitanju koincidencija.
Bio sam kod dermatologa i dobio preporuku za Canesten ili Obytin kremu (koristim Canesten) i Mycoseb šampon. Danas je treći dan tretmana i ne primećujem promene na bolje.
Nije rađen bris već je na onovu pretpostavke da se radi o gljivičnom oboljenju dat tretman.
Pitanje je, da li neko ovde zna šta bi još mogao biti uzrok ovoga?
Kakve su potencijaslne opasnosti?
 
Svakako hvala na odgovoru. Upravo sam bio u apoteci i kada sam rekao da nije rađen bris pitala je da li hoću da mi da Triderm koji deluje i na bakterije. Pristao sam.
Ali pitam (i pitam se) na šta bi mogao bris da ukaže što bi promenilo terapiju. Zapravo, sem gljivične i bakterijske infekcije, šta još može da bude. Pretpostavljam da se ne radi o nekoj živuljci koja se zavukla pod kožu. Misim, fotografije gore nešto govore pa se na osnovu njih može ipak nešto zaključiti.
A na ovome crvenom obodu umeju da se nalaze sitni jedva vidljivi plikčići koji mogu da se iscede ili sami pucaju i iz njih se pojavi prozirna tečnost (valjda limfa).
Eto. Nadam se da nećemo svi da pomremo zbog toga.
 
Pa šta onda ima da se bakćemo sa analizama kad Triderm može da završi posao.
Još se samo pitam kako se sve ovo prenosi.
Očigledno da se ne prenosi lako. Pitam se da li može buva sa mačke ako je ima da prenese gljivicu ili bakteriju? Mada bi bilo malo čudno da me buva izujeda 10 puta samo po podlaktici jedne ruke.
Što se alergije tiče, možda alergija može da nastane i kao prateća sekundarna pojava na infekciju i bude lokalizovana na zaraženo područje? Da li dobro razmišljam?
 
Imam i ja sličnih problema,interesuje me da li je neko uspešno otklonio ove crvene pege. Koristim kansen već mesec dana i skoro nikakvog napretka nema. Bio kod 3 doktora koji nisu ni znali šta je,rekli su neki ujed.
 
Eno ga moje iskustvo gore i pomogao mi je tretman.
Treba i životinju tretirati nečim protiv gljivica. Za tu svrhu koristio sam VETA ekto šampon svaka tri dana (rastvara se u vodi). Da ne bi kupao mačke svaka 2-3 dana, prskao sam ih sa ovim. Tada je bilo leto pa se osuše. Šampon ne mora da se spira
 
Pre tri godine se macak prejeo psecih granula i dobio gljivice. Mazeci se o mene, preneo ih i meni na stopala. Koristila sam Flogocid mast, istu onu kojom sam mu prethodno izlecila zagnojenu ranu na nozi zbog koje je i ostao kod mene, izlecili smo se brzo i lako oboje, samo je on na kraju tretmana bio ljut zbog kupanja.
 
Nije rađen mikološki bris tih promena pošto u mom mestu ne postoji uslovi za to, ali od 3 lekara koji su to videli očekivao sam da će reći šta je.

Da bi se koristila terapija protiv gljivica onda mora da postoji i nalaz koji ukazuje na to,ne moze se tek tako mazati Kansen a pri tome da lekari tvrde da je to ujed,apsurdno,zar ne...
Ukoliko si u mogucnosti dodji u Bgd na dermatovenerolsku kliniku trazi im uput da bi ti se postavila tacna dijagnoza,dovoljno je to sto ti se promene ne povlace ni posle mesec dana mazanja.
 
Triderm deluje i na bakterije i na gljivice. tako da je lekše i jeftinije odmah mazati sa njime.

Ali, oprez!
Ako se crvenilo prstenasto širi, može da ukazuje na ujed krpelja i zarazu sa borelijom burgdoferi (opasnom bakterijom). Ona izaziva lajmsku bolest. Ako se ne leči može da bude veoma opasna. Simptomi će se povući a ona će i dalje egzistirati u organizmu i može posle više godina da napadne bilo koji organ. Mora se otići na infektivnu za analizu. Ako ste zaraženi obavezno se lečite. Lečenje traje nešto duže. Sa ovim se ne treba igrati.
 
Triderm deluje i na bakterije i na gljivice. tako da je lekše i jeftinije odmah mazati sa njime.

Ali, oprez!
Ako se crvenilo prstenasto širi, može da ukazuje na ujed krpelja i zarazu sa borelijom burgdoferi (opasnom bakterijom). Ona izaziva lajmsku bolest. Ako se ne leči može da bude veoma opasna. Simptomi će se povući a ona će i dalje egzistirati u organizmu i može posle više godina da napadne bilo koji organ. Mora se otići na infektivnu za analizu. Ako ste zaraženi obavezno se lečite. Lečenje traje nešto duže. Sa ovim se ne treba igrati.

Sto znaci da terapiju koju mu vi ovde savetujete u stvari treba da mu prepise lekar _dermatovenerog... :)
Zato pravac zna se vec gde,opsta praksa,uput pa put pod noge....;)
 
Kad sam pročitala naslov teme, prvo sam pomislila na boreliozu ali na ovim slikama mi ne liči na to. U sv.sl. kod ujeda krpelja većina lekara preporučuje preventivnu primenu jedne kutije Dovicina ali ako krpelj nije nađen, najverovatnije da i nije lajmska bolest nego neki mnogo benigniji mikroorganizam.

I apsolutno sam saglasna da bilo kakvu ozbiljniju terapiju treba da prepiše lekar, po mogućnosti specijalista, a Daktanol sam preporučila za mače kao dovoljno blago a relativno efikasno sredstvo.
 
Nisam siguran da lekar preventivno preporučuje jednu kutiju Dovicina (Doksiciklina, Vibramicina) posle ujeda krpelja. Borelioza se leči tri nedelje sa tim lekom. Uzimanje samo jedne kutije možda može da prikrije simptome, a da ne pobije bakterije. Zato, i ja da ponovim, kod lekara pa gde vas uputi. Prvenstveno zbog borelije.

Ovo sa fotografija sam imao, išao kod dermatologa, dobio Obytin ili Canesten ktrem da mažem i šampon protiv gljivica koji prave u apoteci. Sa Canestenom nije mi baš išlo pa mi je farmaceut dao Triderm koji je i protiv gljivica i protiv bakterija (ne može se lečiti borelija sa ovim) i sa kojim sam se izlečio. Kada mi se opet pojavilo koristio sam Obytin koji se kod mene, u ovom slučaju, bolje pokazao od Canestena. Ne treba iz ovoga izvoditi opšti zaključak da je Obytin generalno bolji od Canestena.
 
Interesantno, kad su mi postavljali dijagnozu MS, trebalo je zbog neuroloskih simptoma diferencijalno dijagnosticki iskljuciti i boreliju. S obzirom da sam imala najmanje tri ujeda krpelja i za svaki popila samo po jednu kutiju Dovicina, po savetu lekara kojima sam se obracala, nalazi ELIZA testa su bili krajnje zbunjujuci, na kraju se nametnuo zakljucak da neki od tih krpelja jeste nosio bakteriju i da je Dovicin time sto je oslabio infekciju pomogao da izgradim imunitet, prakticno, kao vakcina. :lol:

A sto se tice samog tretmana koznih promena, kazem, MENI je pri tretmanu obicne kandidijaze na stopalima otkrivene U RANOM STADIJUMU na osnovu klinicke slike pomogla Flogocid mast.
 

Back
Top