Prstenasto crvenilo i svrab

Interesantno, kad su mi postavljali dijagnozu MS, trebalo je zbog neuroloskih simptoma diferencijalno dijagnosticki iskljuciti i boreliju. S obzirom da sam imala najmanje tri ujeda krpelja i za svaki popila samo po jednu kutiju Dovicina, po savetu lekara kojima sam se obracala, nalazi ELIZA testa su bili krajnje zbunjujuci, na kraju se nametnuo zakljucak da neki od tih krpelja jeste nosio bakteriju i da je Dovicin time sto je oslabio infekciju pomogao da izgradim imunitet, prakticno, kao vakcina. :lol:

A sto se tice samog tretmana koznih promena, kazem, MENI je pri tretmanu obicne kandidijaze na stopalima otkrivene U RANOM STADIJUMU na osnovu klinicke slike pomogla Flogocid mast.

Jeste da organizam stvara antitela na boreliju. Preko antitela se i konstatuje njeno prisustvo. Ali, ako sam dobro obaveštem, ne možeš da stekneš imunitet koji će te bez antibiotika odbraniti od borelije.
Kretanjem kroz tkivo bakterija ispušta antigene, T-killer limfociti slede te antigene i napadaju zdravo tkivo, i tako naš imunitet uništava nas same.

Sa ovom bakterijom se nije igrati i ne treba imati previše poverenja u lekare kada je borelija u pitanju, jer vas i vaše najbliže može da košta života. Zato treba dobro proveriti.

U infektivnoj bolnici u Zagrebu nakon kutije antibiotika, ili oni jako sretni 21 dan ceftriaxona dobijaju sretnu vest “VI STE IZLEČENI HIPOHONDAR”, nema veze što ne možete raditi, kretati se ili normalno funkcionisati, verovatno ste umno poremećeni i trebaju vam antipsihotici i antidepresivi, pace-makeri, antileptici, kortikosteroidi, invalidska kolica itd...

T.M. majka preminulog 23-godišnjaka, uzrok smrti; zastoj srca; čitaj; borelioza
 
Gljivica!!! Nikako koristiti Triderm niti bilo kakve kreme, odnosno, masti koje sadrže kortikosteroid. On ih ublaži, ali nakon nekog vremena se vraćaju i šire.
Već ste pomenuli Mycoseb šampon, koji se preporučuje i deluje jer pHp vraća u normalu, samo treba biti uporan. Kupanje je obavezno svako veče. Uporedno sa Mycosebom koristi se i Mycofin krema koju možete kupiti u bilo kojoj apoteci. Nanosi se u tankom sloju i maže se u prečniku od 1-2cm sve dok je koža ne upije u potpunosti.
Pre nanošenja iste, gljivicom zahvaćeni predeo oprati (može i Mycosebom) kako bi se izumrle ćelije sa gljivice otklonile i na tek očišćeno mesto, namazati. 3-4- puta dnevno.
NEOPHODNO JE BITI UPORAN! Čak i kada se povuku, ostaju bele fleke jer je koža pigmentisana od ranica, ukoliko je na kosmatom delu, dlake počinju da rastu ALI ne dajte se prevariti jer terapija i nakon toga MORA da se nastavi kako se ne bi povratile. Preporučljivo je 6 nedelja mazanja. 4 nedelje regularno i 2 preventivne.
Peškire i garderobu menjati svaki dan i preporučljivo ih je oprati na što većoj temperaturi u mašini, kako bi se gljivice koje su se zadržale na odeći otklonile.
 
Nova sam ovde, a dobro bi mi dosla vasa pomoc. Imala sam dodira sa drugaricinom mackom i na 5 mesta dobila to prstenasto crvenilo pre mesec dana. Na ledjima dva komada (veceg obima) i tri na nogama - butinama (manjeg obima, mozda precnika 1cm). Isla sam kod dermatologa, radila sam bris u laboratoriji koji medjutim nije nasao prisustvo gljivice. A sama doktorka je posumnjala na to pre laboratorije. Pre odlaska kod dermatologa sam mazala kansen mast, pa mi je apotekarka dala nistatin (tako nesto). Posle dermatologa i laboratorije, doktorka mi je dala Triderm krem. Posto uskoro treba da idem na more toliko sam postala opsednuta ovim da se samo zagledam da li mi se negde prosirilo. Triderm je pomogao, ali su ostale fleke. Medjutim na jednom mestu mi izgleda kao da se vraca bakterijica, a i mislim da mi je izaslo na ruci precnika 3mm. Ocajna sam zbog toga i da li vi imate da mi preporucite nesto sto bi mi pomoglo pored ove kreme. Da li onaj Mycoseb sampon ili tako nesto. Hvala na pomoci! :worth: :sad2:
 
Nova sam ovde, a dobro bi mi dosla vasa pomoc. Imala sam dodira sa drugaricinom mackom i na 5 mesta dobila to prstenasto crvenilo pre mesec dana. Na ledjima dva komada (veceg obima) i tri na nogama - butinama (manjeg obima, mozda precnika 1cm). Isla sam kod dermatologa, radila sam bris u laboratoriji koji medjutim nije nasao prisustvo gljivice. A sama doktorka je posumnjala na to pre laboratorije. Pre odlaska kod dermatologa sam mazala kansen mast, pa mi je apotekarka dala nistatin (tako nesto). Posle dermatologa i laboratorije, doktorka mi je dala Triderm krem. Posto uskoro treba da idem na more toliko sam postala opsednuta ovim da se samo zagledam da li mi se negde prosirilo. Triderm je pomogao, ali su ostale fleke. Medjutim na jednom mestu mi izgleda kao da se vraca bakterijica, a i mislim da mi je izaslo na ruci precnika 3mm. Ocajna sam zbog toga i da li vi imate da mi preporucite nesto sto bi mi pomoglo pored ove kreme. Da li onaj Mycoseb sampon ili tako nesto. Hvala na pomoci! :worth: :sad2:
Pa već imaš odgovore na ovoj temi, a i fotografije.
 

Back
Top