Ko procita ovo...stid da ga sram...

The_carobnjak

Zainteresovan član
Poruka
258
E pa narode...Da ja vas nesto pitam...
iako ovo nema veze sa naslovom...
da mi kazete da li se slazete sa mnom.
Pazite vako...
(kasljuckam i pocinjem...)
Svi dobro znate da su vas ucili da mesece gledate po zglobovima na rukakama ( da li mesec ima 31 ili 30 dana)
I sada kada malo bolje pogledate...vi za 12 meseci imate zglobove i praznine...i onda vam uvek ostanu jedan zglob i jedno prazno mesto...znaci..za jos neka 2 meseca...
I sada..ja hocu da mi se vrate ta dva ukradena meseca...po godini...
Jeste jeste...prevarili su nas sve kada su odredjivali da godina treba da ima 12 meseci...
E bas necu...u inat necu..
Ja ima da racunam da godina ima 14 meseci..tako da ce svaki zglob i predeo izmedju 2 zgloba na ruci imati svoj mesec..
E pa hteo sam da vas pitam...
Kako da nazovem ta dva meseca?
Ajd ajd..masti na volju...
MOja ideja je:
Domesec i Krajgodin
 
a bre zaista..ko je davao nazive mesecima?
Mart...pa sta znaci mart bre..?!
Januar...mozda neka Jana..ima jedan Ar...
februar...to je tamo neki Febru...
Mart!?
April-ja znam za Ejpril iz Nindza kornjaca
Maj (1. maj ..moj rodjendan)..divan naziv za mesec...trebalo bi da pise MOJ.,..a ne maj..
Jun-To je neki tamo kinez...
Jul-znamo da je to partija..
Avgust-znam za Gustava...(da znate da je Lik)
Septembar -mozda to treba da znaci nesto u fazonu Septicka jama...ne..ne...to je...em septicka jama..em Bar (mesto u Crnoj Gori)
Oktobar -A to je Oktopod u Baru
Novembar- to je neki Neven u Baru..sa stamparskom greskom
Decembar- To je Bar na deseti...(dece)
i tako vam ja to kazem...
 
sve si u pravu :lol:

ili racimo godisnja doba :lol:

prolecje--ko,shta gde prolecje---sad bi trebalo da bude pichi--recimo kisha ili vetar :lol:

leto--kao lele eto :lol: ---moglo bi recimo ladovina ili brchkanje---godishe doba ladovina :lol: ---mislim da nema lepsheg imena :lol: :lol: :lol:

jesen----mislim lepo je pochelo---kao jeeeee,ali jeeee sen---bezveze---moze recimo mokro ili tmurno ili zlatno godishnje doba :lol:

zima---kao zini pa nishta---ziii maaa---moze brrrrrr ili fijuuuu ili kliz godisnje doba :lol:

a da oni nas ne zayebavaju :lol: :lol: :lol:
 
The_carobnjak:
MA ne postoje prolece,leto,jesen,zima...
Postoje samo...
Prolece ,pakao,jesen,cica (zima).
:)
Mada se sasvim slazem sa tobom po pitanju naziva godisnjih doba.
Nista mi ne preostaje,nego da se zalim zavodu za godisnja doba.

imam reklamaciju na leto 2004, nije bilo dovoljno toplo. od tog zavoda ocekujem da cim pre posalju novo leto. ok, moze i da ublaze zimu, ajde... :wink:
 
sanja:
The_carobnjak:
MA ne postoje prolece,leto,jesen,zima...
Postoje samo...
Prolece ,pakao,jesen,cica (zima).
:)
Mada se sasvim slazem sa tobom po pitanju naziva godisnjih doba.
Nista mi ne preostaje,nego da se zalim zavodu za godisnja doba.

imam reklamaciju na leto 2004, nije bilo dovoljno toplo. od tog zavoda ocekujem da cim pre posalju novo leto. ok, moze i da ublaze zimu, ajde... :wink:
Prikljucujem se toj zalbi.... :roll: A jel bi mogli da trazimo da oni malo ubrzaju tu stvar sa novim letom...mislim....ako moze..eto...ja bih bila zahvalna... :D
 
kAD SE VEC ZANIMAS OVIM STVARIMA,STA MISLIS,KAKO FEBRUAR IMA 27/28 DANA ,A SVI DRUGI 30/31 DAN!vEROVATNO NE ZNAS,ALI ZATO SAM TU JA DA TI ULEPSAM DAN.STVAR JE VRLO PROSTA.NAIME,RIMLJANI,KADA SU ODLUCILI DA STVAR UZMU U SVOJE RUKE ,KRENULI SU OD DANASNJEG MESECA MARTA,KOJI JE BIO PRVI,A NE JANUAR KAO STO STOJI U KALENDARU!tKO JE FEBRUAR OSTAO POSLEDNJI I ZATO IMA ,USLOVNO RECENO,MANJAK DANA!NADAM SE DA SI ZADOVOLJAN ODGOVOROM!AL SAM PAMETNAAAAAAAAA!
 
rainy man:
kAD SE VEC ZANIMAS OVIM STVARIMA,STA MISLIS,KAKO FEBRUAR IMA 27/28 DANA ,A SVI DRUGI 30/31 DAN!vEROVATNO NE ZNAS,ALI ZATO SAM TU JA DA TI ULEPSAM DAN.STVAR JE VRLO PROSTA.NAIME,RIMLJANI,KADA SU ODLUCILI DA STVAR UZMU U SVOJE RUKE ,KRENULI SU OD DANASNJEG MESECA MARTA,KOJI JE BIO PRVI,A NE JANUAR KAO STO STOJI U KALENDARU!tKO JE FEBRUAR OSTAO POSLEDNJI I ZATO IMA ,USLOVNO RECENO,MANJAK DANA!NADAM SE DA SI ZADOVOLJAN ODGOVOROM!AL SAM PAMETNAAAAAAAAA!


ali znali smo mi to,izmedju ostalog,zato je i ovan prvi znak,jer pocinje u martu,smatralo se naime da nova godina pocinje novim prolecem,tj. novim zivotom i budjenjem posle zimskog sna...
(eto,toliko o pametnim :wink: 8) :P )

nas druge brige muce :roll:
 

Back
Top