Hot Bird a nema RTS-a???

Gost
Imam FTEmaximal digitalni receiver i zajednicku satelitsku antenu, receiver prepoznaje jedno desetak satelita, Hot Bird, Astru i tako redom. Moj problem, muka i nevolja je sto on na tom svom Hot Birdu ne pokazuje ni jedan nas kanal. Ja rucno namjestim transpoder na frekvenciju koja pise na sajtu RTS-a (12188), pretrazim programe na tom transpoderu, on izbacuje stalno par nekih njemackih kanala. Je li ima neko ideju o cemu se radi? Da li je moguce da sa jednog satelita neke programe hvata a neke ne? Vikendom na RTS i TVCG sporta koliko volis a ja nista ne gledam :cry:
 
Pa veliki je znak pitanja dali na zajnickoj anteni ima DESETAK satelita?.Vrlo su retki zajnicki sistemi koji imaju toliko satelita pustenih na kabal.
No vrlo je logicno da bude Astra i HotBird pa stoga mislim da nije problem u frekvenciji koju ukucavas nego u komandi koja se zove DISEQ i koja sluzi u takvim sistemima da izabere konverter , odnosno satelit.Zato treba kao prvo biti siguran da ti na svom risiveru imas pristup HotBirdu pa posle toga da vrsis dalja podesavanja.
 
Pa veliki je znak pitanja dali na zajnickoj anteni ima DESETAK satelita?.Vrlo su retki zajnicki sistemi koji imaju toliko satelita pustenih na kabal.
No vrlo je logicno da bude Astra i HotBird pa stoga mislim da nije problem u frekvenciji koju ukucavas nego u komandi koja se zove DISEQ i koja sluzi u takvim sistemima da izabere konverter , odnosno satelit.Zato treba kao prvo biti siguran da ti na svom risiveru imas pristup HotBirdu pa posle toga da vrsis dalja podesavanja.
 

Back
Top