Lepote Karlovaca

istrazivac-ns

Zainteresovan član
Poruka
113
Molim vas za informaciju:Stvar je sledeca,prijatelji i ja smo odlucili da u petak izadjemo u Karlovce.Poslednji put sam bio tamo u vreme grozdjenbala.Nazalost od one guzve nisam mogao da vidim sta imaju od mesta za izlazak.Jako ih volim,i dugo nisam bio u njima,da sam se bas prosetao,pa mi trebaju informacije,gde mozemo da sednemo i popijemo pice.Gde se okuplja mladez?Da li jos uvek radi restoran,sto je lezao na obali Dunava,i sta imaju od specijaliteta?Da li treba rezervacija,i na koji nacin to da uradim,tj.koji je broj,ili adresa da bi trazio preko informacija?Kako se krecu cene pice,i hrane,mada mi ovo i nije nesta bitan faktor.Posto nazalost imam predavanja do 8 uvece,moci cemo tek u devet da krenemo,pa me interesuje,koliko su mu nocu osvetljene znamenitosti,odnosno zgrade,jer bi otisli malo u obilazak,i napravili par fotografija.Molim vas takodje,da ako se ti objekti za izlazak ne nalaze u centru,da me uputite kako da dodjem do njih.Takodje me interesuje sta mi savetujete da posetim.Unapred hvala mnogo.
 
Da budem iskrena, iznenadila sam se kada sam videla da neko hoce bas da izadje u Karlovce, jer Karlovcani redovno beze u NS, nemaju mesta za provod (nocni). Na pice mozes otici u "trzni", to je kad uzlazis u Karlovce kod semafora (pruge), sa leve strane, a malo dalje desno ti je Bogoslovija. Imas dosta kafica u trznom, ali meni se najvise svidja Kruna jer je na spratu, a budu i svirke, mada nisam sigurna da li ce nesto biti sada za vikend.
Sto se tice restorana na Dunavu, onog u okviru buduceg hotela, ne moras da zakazujes unapred. Ne znam kakve su im cene, tj znam- sasvim ok, a sto se hrane tice, isto je dobra. Moji, recimo, uvek idu na ribu tamo. Onaj drugi restoran, desno od hotela, takodje radi.
E, sto se slikanja tice, nisam bas sigurna da cete se usreciti. Naime, zgrade tipa Bogoslovija, crkve, Gimnazija, Patrijarsijski dvor... su osvetljene, a vec na putu do Dunava cete i sami videti koliko ima/nema bandera :?
Ima jos jedno lepo mesto, preko puta najlepse kuce u Karlovcima (hm!), ulica je levo od glavnog ulaza u gimnaziju, zove se Pak prijateljstva, a pored male crkve je. Ja ga jako volim. E da- a imate i restoran u toj istoj ulici (Mitropolita Stratimirovia), zove se Kucerak u Sremu, mislim da je i tu lepa klopa... Ma pisala bih ja mnoooogo vise, ali mi se spava! Imate i ovde materijala za citanje i posecivanje :wink:
 
nsbee:
Ima jos jedno lepo mesto, preko puta najlepse kuce u Karlovcima (hm!), ulica je levo od glavnog ulaza u gimnaziju, zove se Pak prijateljstva, a pored male crkve je. Ja ga jako volim.

Mislis na "Platan" ?
Inace preko dana poznatiji kao dom penzionera :lol:

Pored trznog i legendarne "Krune" imas i "Entre" u samom centru. "Kalco"(valjda se sad tako zove - bivsi Dionis) desno od centra(4 lava) pa nedih 150m. No sve zavisi u kom si fazonu. A ako ti je klopa u restoranu skupa tu je uvek vegeterijano kod Petre -"Vilenjak" :wink:
No i ja bi se drzao NS-a da sam na tvom mestu.
 
Pero, ne diraj mi penzionere, oni su super!!! :wink: Ne stvarno, moze tamo nesto da se pojede, dobri su, mada @istrazivac-ns, drzi se prethodno pomenutih restorana.

PS Eeeee, pa platan je isto znamenitost!!! :lol:
 
pre nekoliko godina sudelovao sam u jednom pokusaju izlaska u karlovce... bilo je neko rano prolece, subota vece, i posto smo se smorili od novog sada, neko je dosao na ideju da odemo do karlovaca...
kao, super, sjajno, bajno, bas dobra ideja...
20 minuta kasnije...
sremski karlovci, zive duse nema, policijski cas... pokusavamo da pronadjemo neko mesto koje iole daje znake zivota... pronalazimo neki kafic blizu gimnazije (ilustracija enterijera :arrow: tapacirani separei i zidani sank), scena kao u kaubojskim filmovima... u trenutku se cela kafana spontano okrenula ka nama kao da smo usli na zabranjenu teritoriju...
idemo dalje, mora da postoji nesto subotom u ovom mestu... na kraju smo otkrili da je srediste nocnog zivota stacionirano u onoj "dzamiji" na ulazu (trzni centar)... sledeca impresija je kafe-picerija-diskoteka (sve pomalo) "matrix" ispred koje su bila parkirana dva golfa 2 (jedan limun zuti a drugi u ljubicastoj varijanti) sa sve ogromnim spojlerima i nalepnicama 'remus', 'pioneer' i 'kenwood' preko zadnjeg stakla... atmosfera u lokalu otprilike odgovara voznom parku... brze bolje smo se vratili nazad u "smoreni" novi sad...
karlovci su super da se skoci preko dana, ali uvece... restorancic koji je pcelica pominjala (ako na isti mislimo, pored gimnazije...prva ili druga kuca...) je sarmantan i ima prijatnu terasu sa nekim potocicem, dok je za ispijanje kafe terasa hotela 'boem' ipak najbolje mesto... u svakom trenutku imas pregled situacije... mesto ima poseban sarm... dok ne padne noc, naravno :wink:
 
Maji i ostaloj kompaniji hvala mnogo na ovako iscrpnim odgovorima,zeleo sam da dodjem sto pre do informacija,tako da sam se morao registrovati na brzinu pod drugim pseudonimom,jer inace neko ko najbolje poznaje Karlovce,a to je upravo nsbee,ne bi mi dala odgovor,ili bi me poslala na drugi kraj planete.Zelim da izadjem sada petak tamo,ali nazalost ne vidim bas da su vam odgovori pozitivni,no medjutim rizikovacu.Zao mi je sto sam morao da se primenim lukavstvom,ali to je bio jedini metod da dobijem na najbrzi nacin najbolji odgovor.Hvala u svakom slucaju.Pozdrav :wink: :roll:
Jos kada bi saznao gde se nalazi muzej pcelarstva,tj.dokle radi bio bi presrecan :wink:
 
nsbee:
DOKONI UM:
Niko nije spomenuo muzej pčelarstva i vinariju Živanović :shock: :shock: :shock:

To ne treba propustiti.
I naravno konzumirati BERMET i AUSBRUH. :wink:

Eeeee, Zivanovici moji orijatelji. Ljudi, idite u muzej pcelarstva ako budete mogli!
Eeeee, Zvanovic moj skolski...

Levo od gimnazije, ta ulica pa samo pravo, pa sa desne strane. Ne verujem da nocu radi.
 
nsbee:
hahahaha, a sumnjala sam da si ti bro!
prvo, zato sto toliko volis Karlovce (to mi je od ranije poznato), a drugo po nacinju pisanja

u svakom slucaju, lepo se provedi! :wink:
Vesela kompanija ide i hvala ti u vsakom slucaju.Najgore je sto ce ici sa mnom moja drugarica koja je isto strelac.Ako dodje do prepucavanja izmedju nas dvoje ceo kafic ima da nas izbaci.Obozavamo da se prepiremo,a ni jedno nece da popusti.
 
Pa strepeo sam da ako otvorim temu pod mojim nickom,da ces me ili poslati u tunguziju,ili mi ne bi odgovorila,a trebale su mi informacije.Sada me nista ne moze zadrzati.Malo u Beograd,malo u Suboticu,svuda sam.Uzivam,kada mi se moze.
 
storm cloud:
milost:
Najgore je sto ce ici sa mnom moja drugarica koja je isto strelac.Ako dodje do prepucavanja izmedju nas dvoje ceo kafic ima da nas izbaci.Obozavamo da se prepiremo,a ni jedno nece da popusti.

Strelac-strelac, losa kombinacija jako, ja proverila. :wink:

Nego, Milose, i ja sam strelica! :twisted:
Alo ljudi to mi je drugarica.Nismo u losim odnosima,cak sta vise odlicno se slazem sa devojkama rodjenim u znaku strelca,ali ako dodje do rasprave izmedju nas,tada bezite.Oboje pricljivi,a volemo da dominiramo.Ostali u tom slucaju padaju u vodu.Govorim iz iskustva :wink: :lol:
 
istrazivac-ns:
krvolok:
nsbee:
Losmi, sve je ok dok se ne prepucavamo, zato ne vidim zasto ti ne bih odgovorila.
Tu drugaricu pod sto ako bude previse pricala, i carapu u usta... :lol:

I ŠAKU U LICE, ako se bude opirala, a ?!? :shock:
Ta nisam ja bas toliko nasilan.Kud bre ode ova tema.Tako ti je to nsbee kada te pogresno citiraju :wink: :lol: :twisted:

Ih, pa samo sam im pokrenula mastu... da ne kazem raspalila! :lol: :wink:
 
nsbee:
istrazivac-ns:
krvolok:
nsbee:
Losmi, sve je ok dok se ne prepucavamo, zato ne vidim zasto ti ne bih odgovorila.
Tu drugaricu pod sto ako bude previse pricala, i carapu u usta... :lol:

I ŠAKU U LICE, ako se bude opirala, a ?!? :shock:
Ta nisam ja bas toliko nasilan.Kud bre ode ova tema.Tako ti je to nsbee kada te pogresno citiraju :wink: :lol: :twisted:

Ih, pa samo sam im pokrenula mastu... da ne kazem raspalila! :lol: :wink:
Da i to posteno.Sta ce drugi ljudi koji nisu upuceni u sve ovo pomisliti :?:
 

Back
Top