HRVATSKA, MURTER.....FANTAZIJA!

  • Začetnik teme ksenipet@ptt.yu
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
K

ksenipet@ptt.yu

Gost
Ovog leta sam bio u Murteru u Dalmaciji i proveo se fantasticno! Otisao sam na nagovor druga, ali sa dosta predrasuda i straha a doziveo najlepse letovanje u zivotu. Narod je prosto napadno ljubazan, od policije do obicnog sveta. Oni su posle Slovenaca najveci jugonostalgicari! Mnogo veci od nas Srba, valjda zato sto je Juga najkasnije otisla od nas. Iduceg leta idem sa vecim drustvom i opet u Murter kod Sibenika.
 
Наш највећи проблем је што брзо заборављамо. Да мало објасним, Хрвати су протерали СТОТИНЕ ХИЉАДА СРБА из тих крајева, а да не говоримо колико их је УБИЈЕНО. Нећу да почињем расправу којој нема краја, тако да вас молим да не одговарате на ову поруку, да не бисмо ускрнавили тему.
 
Cupi NS:
Наш највећи проблем је што брзо заборављамо. Да мало објасним, Хрвати су протерали СТОТИНЕ ХИЉАДА СРБА из тих крајева, а да не говоримо колико их је УБИЈЕНО. Нећу да почињем расправу којој нема краја, тако да вас молим да не одговарате на ову поруку, да не бисмо ускрнавили тему.
- Потпуно се слажем са Вама, поготово ако сте Ви неко ко припада том корпусу протераних, али и тамо живе неки људи који нису низашта криви, нити мисле да су им Срби, генерално, криви за ратне страхоте. Поготово су млади, углавном, мало ѕаинтересовани ѕа оживљаванје прошлости. У име тих младих и са наше и са њихове стране желим да се лепо друже а прошлост нека оставе историчарима. Бол је недењива, а уживање и прогрес универѕални.
 
Dalmacija,hrvatska sve sto se desilo njima i nama j eposledica ogavne politike.Mi moramo i trebamo ziveti zajedno svima nedostaje JUGA,neka neko kaze da nije tako i zato podrzavam sve koji ce put Croatie. :arrow: :) :lol: :wink: More je predivno,a svakako i ljudi
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top