Radnik obezbeđenja ubio pljačkaša banke

jomini®

Elita
Poruka
16.801
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=09&dd=18&nav_category=16&nav_id=459586
Beograd -- U beogradskom naselju Bele vode jutros je, prilikom pokušaja pljačke pošte, ubijen jedan mladić.

Kako saznaje B92, dve naoružane osobe napale su elektrošokovima radnika obezbeđenja Pošte u Palisadskoj ulici.

Prema nezvaničnim informacijama, radnik obezbeđenja pucao je u jednog od pljačkaša u samoodbrani, a pogođeni mladić podlegao je povredama nekoliko ulica dalje dok je pokušavao da pobegne.
Odvalio ga kako je i trebalo. Samo, sada se postavlja pitanje šta zakon kaže na sve ovo jer je situacija vezana za samoodbranu vatrenim oružjem, naročito sa smrtnim ishodom veoma delikatna. Naročito ako se desi kada u pitanju nije ovlašćeno službeno lice (da li su obezbeđenja u bankama uopšte OSL?). Ovde Srbija umnogome zaostaje za nekim zemljama.
U ovoj vesti nema detalja, ali bilo je nešto na vestima, pa ako neko nađe na nekom drugom mestu neka napiše.

PS
Neka tema ostane ovde, a ne u Hronici jer ipak treba da komentarišemo sam zakon o upotrebi vatrenog oružja, a i da ne "nestane" tema tamo gore.
 
TRIDESETOGODIŠNjI Nenad D. ubijen je u subotu oko 9.30 u Palisadskoj ulici u beogradskom naselju Bele vode prilikom pokušaja pljačke pošte. On je ranjen iz službenog pištolja posle pokušaja da sa još jednim razbojnikom od radnika obezbeđenja Z. I. (51) otme oružje. Drugi napadač uspeo je da pobegne. U trenutku napada u pošti su, osim čuvara, bili šalterski radnik i klijent. Službenik obezbeđenja je zadobio povrede glave, dok je klijentu pozlilo. Hitna pomoć prevezla je obojicu u bolnicu.

Kako nezvanično saznajemo, po ulasku u poštu N. D. je krenuo na radnika obezbeđenja u nameri da ga razoruža, dok je drugi pljačkaš od radnika za pultom tražio novac. Lopovi su nosili pištolje sa elektrošokovima, pomoću kakvog je, kasnije ubijeni, pokušao da onesposobi obezbeđenje. Međutim, iako ošamućen, radnik se suprotstavio napadaču, a, kada je to video, sugrađanin koji je došao u poštu odlučio je da se „obračuna“ sa drugim razbojnikom. U opštem metežu, dok je nastojao da se odbrani i spreči da mu otme oružje, službenik obezbeđenja je pucao i sa dva hica pogodio lopova u grudi. Očevici tvrde da su razbojnici istrčili iz pošte, razdvojili se i dali u beg, a radnik obezbeđenja ispalio je još nekoliko hitaca ka njima.

- Jedan je pobegao prema pijaci, dok je ranjeni krenuo u suprotnom pravcu ka Komovskoj ulici - vidno uznemireni pričali su prisutni građani. - Dva puta je posrnuo i pao, ali je nastavio da beži i zamakao je između zgrada.

Policija je desetak minuta kasnije, na poljani iza stambenih objekata u Komovskoj ulici, nedaleko od pošte, pronašla preminulog napadača.

Za tili čas, ulica u kojoj se incident dogodio bila je preplavljena ljudima. Nedaleko od pošte nalazi se pijaca, pa se masa žitelja ovog dela Žarkova, koji su krenuli u nabavku, čuvši šta se dogodilo, zaustavljala raspitujući se za detalje. Svako je imao neki komentar. „Tako mu i treba. Dobro je što je naleteo na pravog čoveka“ - pričali su jedni. Drugi su govorili: „Niko nema pravo da nekome oduzme život.“

Uviđaj je trajao duže od tri sata, a okupljeni su čekali ne bi li saznali što više detalja. Spekulisalo se čak da je ubijeni mladić iz kraja, što je dodatno intrigiralo žitelje Belih voda.


Policija traga za drugim razbojnikom.
Neverovatno, ali ima i onih koji osuđuju radnika obezbeđenja.
 
J b g takav je zakon da ce zaglaviti mardelja...znam jer sam prosle god radio kao obezbedjene na univerzijadi i sta su mi rekli da pistolj ne potezem ni slucajno ako dodjem u sitaciju. Obezbedjene u bankama/postama sluzi pre svega da bi u slucaju pljacke mogli da naplate osiguranje....


ja da sam bio na njegovom mestu bi rekao uzi sto mozes i pali ja sam tu samo figurativno :mrgreen: treba biti budala pa rizikovati za male pare zivot...
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=09&dd=18&nav_category=16&nav_id=459586

Odvalio ga kako je i trebalo. Samo, sada se postavlja pitanje šta zakon kaže na sve ovo jer je situacija vezana za samoodbranu vatrenim oružjem, naročito sa smrtnim ishodom veoma delikatna. Naročito ako se desi kada u pitanju nije ovlašćeno službeno lice (da li su obezbeđenja u bankama uopšte OSL?). Ovde Srbija umnogome zaostaje za nekim zemljama.
U ovoj vesti nema detalja, ali bilo je nešto na vestima, pa ako neko nađe na nekom drugom mestu neka napiše.

PS
Neka tema ostane ovde, a ne u Hronici jer ipak treba da komentarišemo sam zakon o upotrebi vatrenog oružja, a i da ne "nestane" tema tamo gore.

U pitanju je Telus 99% i nije OSL, ne znam ni jedno obezbeđenje da jeste, imaju veoma rigorozna pravila za upotrebu oružja+ sam zakon, veliko je pitanje kako će taj radnik obezbeđenja proći. Zakon je loš po meni.
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=09&dd=18&nav_category=16&nav_id=459586

Odvalio ga kako je i trebalo. Samo, sada se postavlja pitanje šta zakon kaže na sve ovo jer je situacija vezana za samoodbranu vatrenim oružjem, naročito sa smrtnim ishodom veoma delikatna. Naročito ako se desi kada u pitanju nije ovlašćeno službeno lice (da li su obezbeđenja u bankama uopšte OSL?). Ovde Srbija umnogome zaostaje za nekim zemljama.
U ovoj vesti nema detalja, ali bilo je nešto na vestima, pa ako neko nađe na nekom drugom mestu neka napiše.

PS
Neka tema ostane ovde, a ne u Hronici jer ipak treba da komentarišemo sam zakon o upotrebi vatrenog oružja, a i da ne "nestane" tema tamo gore.

Delikatna situacija. Bio je napadnut elektrosokerom a ne smtronosnim oruzjem.
Bojim se da ce momak nahebati jer ce to sudije okvalifikovati kao prekoracenje nuzne odbrane.
Inace mislim da mi imamo majdebilniji zakon po tom pitanju.
U jedenom slucaju kada je covek bio bas dobro prebijen i tesko povredjen, pa ranio napadaca sudija je to okvalifikovao kao prekoracenje nuzne odbrane.
Covekovo pitanjue sudiji je bilo: Koliko tesko treba da budem povdedjrn, pa da ne bude prekioracenje nuzne odbrane. Ali sudije su kod nas ko gluve svinje mozes da ih pitas sta hoces, oni se sakrili iz afunkcije pa seru i vise nego sto mogu samo da se pokazu vaznim.
A kada se sudi pravim kriminalcima, uzmu lovu pa sudjenje razvlace u nedogled.
hebiga sveop0sta kriza morala, pa to ti je.
 
Šta je Telus? I kako je moguće da nemaju status OSL kad imaju dozvolu da nose vatreno oružje?

Telekom usluge, bili su deo dok su svi bili zajedno, odvokili su ih i sad su posebna državna firma. Na ovo drugo mora da ti odgovori neki pravnik ali znam da su im instrukcije da im oružje služi za ukras. Profi su inače, imaju redovna gađanja kod pandura.
 
Ma realno nije trebao da se junaci jer je sada zaebao stvar...rodjace tvoj zadatak je da ako do pljacke dodje da budes pribran i zapamtis sto vise detalja a ne da pucas i potezes pistolj ;) niti imas po zakonu prava a jos manje da rizikujes zivot zbog para banke/poste...



pre 1-2 god u Hr se desila bila neka pljacka kada su pljackasi upali sa kalasima u neku banku a radnik obezbedjenja se zateko bio mislim u wc-u i tamo ostao...u toku pljacke je bila poslata je bila obicna patrola i ubili su 2 pandura bili.Posle su napali tog lika sto je bio obezbednjne sto nije reagovao protiv pljackasa :hahaha::hahaha: pametan covek sacuvao sebi glavu...
 
Covekovo pitanjue sudiji je bilo: Koliko tesko treba da budem povdedjrn, pa da ne bude prekioracenje nuzne odbrane.
Valjda da čekaš da pucaju u tebe. Dok te biju, treba da zoveš policiju.
Valjda ima tu stavka ako je čovek brojčano ili fizički nadjačan, onda sme, ali ne kad ovaj odstupi, već u toku obračuna. Tada valjda nije prekoračenje.
Kakva je situacija sa odbranom kuće, stana?
 
Ma realno nije trebao da se junaci jer je sada zaebao stvar...rodjace tvoj zadatak je da ako do pljacke dodje da budes pribran i zapamtis sto vise detalja a ne da pucas i potezes pistolj ;) niti imas po zakonu prava a jos manje da rizikujes zivot zbog para banke/poste...
Pa ne treba mu pištolj onda ako je dovoljno da bude pribran i pamti detalje. :lol:
To mogu i zaposleni da rade. :super:

I šta ako je bio uplašen za svoj život? Ipak su ga ošinuli s teaserom.
 
rezim ce da se nahebe keve cuvaru poste

ne sme se dozvoliti narodu da pomisli da se moze obracunavati sa kriminalcima, pa onda sa kontroverznim biznismenima, pa sa tajkunima i konacno sa politicarima. epidemiju je najboolje spreciti u zametku

drze se svi oni, kao creva
Ko to nesme dozvoliti narodu da se obracunava sa kriminalcima???
Zato sto se radi kako se radi i ima kriminala koliko ima.
I policiji su vezane ruke. Gde to u svetu pijani kreten moze da otme policajcu pistolj i znacku i jos se zahebava sa time i prodje nekaznjeno. A kada se policajci potrude da pronadju kriminalca i privedu ga onda na scenu stpaju najveci razbojnici sto postoje, a to su advokatska i sudiska djubrad.
Pokvareni advokati stokojekakvim pravnim smicalicama razvlace sudjenje, a pokvarene sudije uzmu lovu i krimosi se izvlace sve u sesnaest.
 
J b g takav je zakon da ce zaglaviti mardelja...znam jer sam prosle god radio kao obezbedjene na univerzijadi i sta su mi rekli da pistolj ne potezem ni slucajno ako dodjem u sitaciju. Obezbedjene u bankama/postama sluzi pre svega da bi u slucaju pljacke mogli da naplate osiguranje....


ja da sam bio na njegovom mestu bi rekao uzi sto mozes i pali ja sam tu samo figurativno :mrgreen: treba biti budala pa rizikovati za male pare zivot...

...хоће сигурно. Довео је у опасност све присутне у пошти- банци. Закон је благи ужас. И не знам који му је требало да се урчи кад нису његове паре?
 

Back
Top