operacija krajnika kod dece

mariono

Početnik
Poruka
1
Za sve vas koji ovo jos niste prosli nadam se da ce vam ovaj clanak pomoci da shvatite ozbiljnost ove intervencije,ma koliko se ona cinila rutinskom.Iz svog licnog iskustva tvrdim da prave psiholoske pripreme niti postoje,niti uspevaju kod onih koji makar i pokusaju da se pripreme na to.Sam tok je jako naporan kako za dete tako i za roditelje.I svaki pokusaj opisivanja istog bih zaobisao,jer ne zelim da unesem bojazan u odluku roditelja da pristanu na operaciju.Ali cu vam reci jos i to da sam prisustvovao situaciji kada se dete otpusta kuci nakon dana provedenog u bolnici i to u gradu Novom Sadu.Da bi se isto vratilo posle dva dana sa nesnosnim bolovima i temperaturom.Na insistiranje doktora koji su usput delovali nezainteresovano,sa pricom da je to manje vise normalno,i konstantnim davanjem antibiotika zbog povisene temperature,dete ispovraca ogroman komad gaze.:dash:.Reakcija dezurnih je bila blago je reci idiotska.Pritom se niti doktor koji je operisao,nii nacelnik odeljenja nisu pojavili.Ako oni smatraju da to nije urgentno najbolje bi bilo da odu lepo negde na planinu pa da tamo mame svoje lece,jer to sto nase zdrastvo,dopusta sebi nigde necete sresti.Ostaje da i devojcici i roditeljima pozelim sto brzi oporavak od ovog jako neprijatnog dogadjaja.
 
moja ćerka, 4 god, takođe treba da operiše krajnike, sva tri. interesuje me da li su vam tražili da nalazi budu stari samo nedelju dana ili ste mogli da ih uradite i malo ranije. ja živim u beogradu, i operacija je zakazana na kbc zvezdara. ako neko ima iskustva sa doktorima u ovoj bolnici, volela bih da čujem, svaki savet je koristan obzirom da se prvi put srećem sa ovim.
btw posle operacije krajnika je čekaju neke cevčice u ušima pošto je usled otečenih krajnika došlo do skupljanja neke vode...
nisam doktor, ni medicinski radnik, pa ne volim da pričam o tim dijagnozama pošto bih verovatno nešto pogrešno prenela.
inače, ona nije bila bolesna ove zime uopšte već su krajnici toliko uvećani da otežavaju disanje i uopšte ne može da diše na nos nego samo na usta. prošlog aprila je ima bronhitis i tada smo išli i kod ORL i radili onu timpanografiju i sve je bilo ok, i krajnici i sluh, i evo, nakon nešto više od pola godine kompletno drugačija situacija, čak i mora da ide na operaciju.
 
..dina, u interesu je deteta da nalazi budu shto sveziji,
ukoliko je ikako moguce i sveziji od tih nedelju dana..
..svaka infekcija koja se nadje u grlu deteta je ogromna opasnost
kada se tu intervencijom napravi rana.. :)
..ni zub vam zubar ne bi izvadio pre nego shto sanira antibioticima upalu..
..pozdrav i hrabro.. :)
 
da, verovatno ste u pravu, mada me buni to što na uputu za bolničko lečenje piše da rezultati ne smeju biti stariji od 30!! dana. za mesec dana može svašta da se desi...
mi se polako spremamo, idemo ove nedelje kod pedijatra da popuni neku listu za bolnicu pa javljam kako smo prošli.
 
dete od 5 god, imalo je operaciju vadjene sva tri krajnika pre 5 dana. u toku dana se javio 2-3 puta boli u usima i glave, grlo ga takodje boli kada jede i pije. Da li je to normalno ocekivati?? hvala

Oдговор са закашњењем..
Све је то нормално након операције сва три крајника...

Надам се да је дете сада потпуно оправљено након операције...z:)
Вероватно вам је лекар рекао да се дете уколико иде у колектив на неко време склони из њега,бар месец дана..
И да га пазите од друге "слинаве " деце такође бар месец дана..
 
Za sve vas koji ovo jos niste prosli nadam se da ce vam ovaj clanak pomoci da shvatite ozbiljnost ove intervencije,ma koliko se ona cinila rutinskom.Iz svog licnog iskustva tvrdim da prave psiholoske pripreme niti postoje,niti uspevaju kod onih koji makar i pokusaju da se pripreme na to.Sam tok je jako naporan kako za dete tako i za roditelje.I svaki pokusaj opisivanja istog bih zaobisao,jer ne zelim da unesem bojazan u odluku roditelja da pristanu na operaciju.Ali cu vam reci jos i to da sam prisustvovao situaciji kada se dete otpusta kuci nakon dana provedenog u bolnici i to u gradu Novom Sadu.Da bi se isto vratilo posle dva dana sa nesnosnim bolovima i temperaturom.Na insistiranje doktora koji su usput delovali nezainteresovano,sa pricom da je to manje vise normalno,i konstantnim davanjem antibiotika zbog povisene temperature,dete ispovraca ogroman komad gaze.:dash:.Reakcija dezurnih je bila blago je reci idiotska.Pritom se niti doktor koji je operisao,nii nacelnik odeljenja nisu pojavili.Ako oni smatraju da to nije urgentno najbolje bi bilo da odu lepo negde na planinu pa da tamo mame svoje lece,jer to sto nase zdrastvo,dopusta sebi nigde necete sresti.Ostaje da i devojcici i roditeljima pozelim sto brzi oporavak od ovog jako neprijatnog dogadjaja.

Operisao sam krajnike sa 16 godina kada sam imao. Iglu koju su mi zabadali u krajnike bila je debljine skoro kao mog kažiprsta. Čupanje je najviše bolelo i seckanje dok nije izvadio krajnik. Posle toga sam celu noć pljuvao krv u šerpicu i nisam mogao da govorim posle operacije dve nedelje. Nedelju dana nisam mogao da jedem hranu. Dve nedelje nisam pričao posle operacije krajnika. Stanje u organizmu mi se ništa nije promenilo osim što sam oslabio koju kilu. Ne preporučujem nikomeoperaciju krajnika, osim ako nije mazohista pa da voli da se muči.
 
Operisao sam krajnike sa 16 godina kada sam imao. Iglu koju su mi zabadali u krajnike bila je debljine skoro kao mog kažiprsta. Čupanje je najviše bolelo i seckanje dok nije izvadio krajnik. Posle toga sam celu noć pljuvao krv u šerpicu i nisam mogao da govorim posle operacije dve nedelje. Nedelju dana nisam mogao da jedem hranu. Dve nedelje nisam pričao posle operacije krajnika. Stanje u organizmu mi se ništa nije promenilo osim što sam oslabio koju kilu. Ne preporučujem nikomeoperaciju krajnika, osim ako nije mazohista pa da voli da se muči.
Операција са локалном ти је рађена јер си имао 16 година. Да си био млађи била би урађена у општој анестезији.
Операција ни једна се не ради из хира (осим у естетској хирургији) према томе ако неко мора да оперише крајнике то значи да постоји добар разлог за то.
 

Back
Top