ZASTO PLACEMO?

Da bi se oslobodili bola ili stresa...mislim da su u suzama pronadjene hemijske supstance koje su stetne a stvaraju se zbog stresa. Dobro je kad vas suze ucine prisnim sa drugim ljudima a lose ako vas od njih udaljavaju
Ponosna sam na svoje suze i mislim da je plakati cool :D
 
:arrow:

S obzirom na delovanje zakona uzroka i posledice,
na delovanje Boga i Sotone, faktora nase (slobodne) volje…..tesko je odrediti i znati sta je slucajnost. Jedino Bog sve zna…
Covek je sklon da ono sto ne razume definise kao slucajnost, mada ne znaci da to jeste tako….Mozda postoji razlog koji ne mozemo da vidimo ili ne razumemo.
Mislim da zbog delovanja sila u nasem zivotu, malo toga je prepusteno slucajnosti…..


Tanja 8)
 
Sto se tice plakanja i cele te teme o suzama... Ono sto znam - a to znaju svi - da suze proizvode suzne zlezde. Spoljasnji uticaji tipa vetar itd. pojacavaju njihov rad i nastaju suze...

E sad, koliko sam upucena, nije tacno razjasnjeno zasto ih izazivaju emocije.
U jednom filmu koji sam nedavno gledala kazu da neki veruju da pri jakim emocijama placemo zato sto nase telo ne moze da izdrzi snagu naseg duha. Smesno je, ali opet nekako simpaticno.
 
MUDRICA:
...placemo zato sto nase telo ne moze da izdrzi snagu naseg duha. Smesno je, ali opet nekako simpaticno.
To je besmisleno. Duh (duša) ne postoji van tela, mi stalno mešamo ta dva pojma sa svešću. Svest reaguje na spoljne uticaje, ako nam je hladno mozak šalje signal dlakama da se naježe, ako smo tužni, mozak šalje signal suznim žlezdama da krenu u proizvodnju suza, u osnovi to je jednostavan proces. Dakle, nema potrebe uvoditi nepotrebne pojmove kao što su transcedentne energije, kojekakvi duhovi i slične izmišljotine.
 
Jeste,ali ti odgovori tipa "Mozak salje informacije do tacke A,odakle se ta informacija salje do tacke B koja nadima tacku C i onda dete mokri... :roll: " odgovaraju na pitanje KAKO ali ne i ZASTO. Za ovo drugo ipak odgovor treba traziti u srcu.Ako nije tako onda smo najobicnija drva...
 
maleni:
MUDRICA:
Sta su suze?
Izlucevina iz ociju ili nesto vise?

Mudrice, postoji nekoliko vrsta i nivoa plakanja.
Dajem ti za pocetak samo tri - fiziolosko, psihicko i duhovno.

Razmisli, pa se javi.
Kad smo vec kod toga, negde sam procitala da se i suze razlikuju obzirom na razlog njihovog pojavljivanja. Fizicki bol, psihicki, suze radosnice... Imaju, dakle, razlicit hemijski sastav.
 
e bas mi je drago da sam videla ovu temu! ljudi moji, meni treba pomoc!! ja zaista ne razumem sta je meni i da li sam ja normalana ili ne! ja skoro svaki drugi dan placem!! placem kad sam srecna, pa onda placem kad sam tuzna, pa kada se setim necega lepog, kad cujem neku pesmu....ma ima milion razloga za kojih mi dodje da cmizdrim..da li sam zaista toliko sentimentalna ili sam samo -mento-??

mogu da se ubijem od plakanja i da se posle toga osecam fenomenalno i da nastavim da funkcijonisem normalno ali zato uopste ne mogu da objasnim sebi zbog cega sve te suze!! da li zbog neke ljubavi, zelje, secanja...itd..itd..itd..

sta je sa mnom?
 
bebidoll:
e bas mi je drago da sam videla ovu temu! ljudi moji, meni treba pomoc!! ja zaista ne razumem sta je meni i da li sam ja normalana ili ne! ja skoro svaki drugi dan placem!! placem kad sam srecna, pa onda placem kad sam tuzna, pa kada se setim necega lepog, kad cujem neku pesmu....ma ima milion razloga za kojih mi dodje da cmizdrim..da li sam zaista toliko sentimentalna ili sam samo -mento-??

mogu da se ubijem od plakanja i da se posle toga osecam fenomenalno i da nastavim da funkcijonisem normalno ali zato uopste ne mogu da objasnim sebi zbog cega sve te suze!! da li zbog neke ljubavi, zelje, secanja...itd..itd..itd..

sta je sa mnom?

Pa zato ces da zivis 100 godina. Eno ti soba za plakanje na romantici, pa nam se pridruzi. :wink:
 
bebidoll:
e bas mi je drago da sam videla ovu temu! ljudi moji, meni treba pomoc!! ja zaista ne razumem sta je meni i da li sam ja normalana ili ne! ja skoro svaki drugi dan placem!! placem kad sam srecna, pa onda placem kad sam tuzna, pa kada se setim necega lepog, kad cujem neku pesmu....ma ima milion razloga za kojih mi dodje da cmizdrim..da li sam zaista toliko sentimentalna ili sam samo -mento-??

mogu da se ubijem od plakanja i da se posle toga osecam fenomenalno i da nastavim da funkcijonisem normalno ali zato uopste ne mogu da objasnim sebi zbog cega sve te suze!! da li zbog neke ljubavi, zelje, secanja...itd..itd..itd..

sta je sa mnom?

Jedna moja drugarica nije plakala od svoje 10-e godine. Kaze da jednostavno ne moze... Bila je do sada u milion situacija kada bi 90% ljudi zaplakalo, a ona - ni suzu...
 
Ja vec mesecima placem i pitam se kada cu prestati, mogla bih pustinju natopiti koliko sam se isplakala otkada sam srela NJEGA, pa ko ne moze da place, neka pokusa sa NJIM..........uspeh je zagarantovan!
 

Back
Top