Sta mislite o sledecim predstavama...?

zoranpetrovic84:
Da li ste ih gledali ili ste culi nesto o njima?

Tre Solere
U Edenu Na Istoku
Mletacki Trgovac
Bedni Ljudi
Egzibicionista
Brana
Amerika II deo
Divlji Med
Sezona Narucenih Ubistava
Džepovi puni kamenja
Art
Nakaze

i
U poseti kod gospodina Grina
Hvala
pozdrav

Evo ovako... (pod uslovom da nam se ukusi poklapaju):
Mletacki trgovac je uzasan, jer je rec o tumacenju Sekspirovog teksta koje je jeste novo, ali i potpuno usiljeno i besmisleno, potpuno bez duha.
bedni ljudi su slatka predstavica, lep tekst, glumci se trude... nista genijalno ali nema ni pretenzija da bude. Lepa predstava.
Divlji med je isto dobar, zanimljiv tekstza, dobra rezija, super glumci 8mada ne znam ko sad igra, davno sam gledala), duhovito...Tekst je pisao Majkl Frejn (''Iza kulisa'')
Art je super, tekst je i pametan i strasno duhovit.
Ostale nisam gledala, mada sam cula da je Egzibicionista dobra komedija.
Pozdrav
 
3oja:
zoranpetrovic84:
Da li ste ih gledali ili ste culi nesto o njima?

Tre Solere
U Edenu Na Istoku
Mletacki Trgovac
Bedni Ljudi
Egzibicionista
Brana
Amerika II deo
Divlji Med
Sezona Narucenih Ubistava
Džepovi puni kamenja
Art
Nakaze

i
U poseti kod gospodina Grina
Hvala
pozdrav

Evo ovako... (pod uslovom da nam se ukusi poklapaju):
Mletacki trgovac je uzasan, jer je rec o tumacenju Sekspirovog teksta koje je jeste novo, ali i potpuno usiljeno i besmisleno, potpuno bez duha.
bedni ljudi su slatka predstavica, lep tekst, glumci se trude... nista genijalno ali nema ni pretenzija da bude. Lepa predstava.
Divlji med je isto dobar, zanimljiv tekstza, dobra rezija, super glumci 8mada ne znam ko sad igra, davno sam gledala), duhovito...Tekst je pisao Majkl Frejn (''Iza kulisa'')
Art je super, tekst je i pametan i strasno duhovit.
Ostale nisam gledala, mada sam cula da je Egzibicionista dobra komedija.
Pozdrav



Mletacki trgovac je, po mom misljenju, odlicna predstava! Neobican intrigantan pristup klasicnom delu, ali vrlo ozbiljno uradjeno, sa glumcima koji su sjajno odradili svoje... No dobro, ukusi se razlikuju :wink:
Bedni ljudi - nije losa predstava, a nije ni nista posebno, ali uvek treba odgledati obrade tako velikih dela, zato sto ih je sve manje.
Za Egzibicionistu sam samo cula da ga treba pogledati, a Amerika II deo sam gledala i definitivno je precenjena, po meni je stvarno bezveze :?
Divlji med sam i ja gledala pre nekih 3-4 godine, tad su igrale Ceca Bojkovic, Anica Dobra i plejada najboljih glumaca Ateljea, a predstava se odvija u XVIII i XIX veku u Rusiji i podseca na neki od onih dugackih ruskih romana sa dodatom dozom humora... Jedna od najboljih predstava koje su tad bile na repertoaru!
U poseti kod gospodina Grina - nikako da stignem da je odgledam, ali sam cula da je interesantna, tako da sigurno hocu 8)
 
zoranpetrovic84:
Da li ste ih gledali ili ste culi nesto o njima?

Tre Solere
U Edenu Na Istoku
Mletacki Trgovac
Bedni Ljudi
Egzibicionista
Brana
Amerika II deo
Divlji Med
Sezona Narucenih Ubistava
Džepovi puni kamenja
Art
Nakaze
U poseti kod gospodina Grina
Hvala
pozdrav

"Branu" sam gledao proslog meseca i mnogo mi se dopala predstava. Narocito su me odusevili glumci (Djuza Stoiljkovic, Tihomir Arsic, Pera Kralj, Dara Dzokic). Radnja je prilicno interesantna (desava se u jednom irskom pabu) i ni u jednom trenutku nisam osetio dosadu. Preporucujem od srca.
"Tre sorele" hocu da gledam ali su prodate sve karte za decembar, a za januar su sve rezervisane i ne primaju vise rezervacija za sledece mesece sto svakako nesto govori. Ne znam nista detaljnije o predstavi osim ovolike popularnosti.
 
Premijera "Tre sorelle" Stevana Koprivice u reziji MIlana Karadzica, u Zvezdara teatru bila je pre nesto vise od mesec dana, te sam, igrom slucaja, predstavu tada i odgledao.
Zanrovski definisana kao "triler" ovaj komad ima za osnovu srednjevekovnu legendu o tri sestre iz Prcnja. Sve tri bile su zaljubljene u istog coveka, koji je se kao mornar otisnuo na put i nije se vise vracao.... Taj tip je u predstavi djavo, igra ga Andrija Milosevic (veze nema sa glumom). Sestre glume Natasa Ninkovic (ok), Ana Franic (znate je iz prvog srpskog lezbo filma) i Sloboda Micalovic. U komadu se koristi bokeski dijalekt, koji glumci izgovaraju kao da su sa juga Srbije. Tekst je tanak, scenografija jos gora, dok je muzika recimo zadovoljavajuca(Zoran Eric).Mima Karadzic i Dragan Petrovic dali su sve od sebe da predstava ne bude totalni krsh.
Ne znam odtkud toliko interesovanje. Mlak aplauz na samoj premijeri mislim da dosta govori. Ali, vi sami procenite. Moje mislenje-radite nesto drugo na drugom mestu te veceri.
 
HeBePoBaTaH_:
Premijera "Tre sorelle" Stevana Koprivice u reziji MIlana Karadzica, u Zvezdara teatru bila je pre nesto vise od mesec dana, te sam, igrom slucaja, predstavu tada i odgledao.
Zanrovski definisana kao "triler" ovaj komad ima za osnovu srednjevekovnu legendu o tri sestre iz Prcnja. Sve tri bile su zaljubljene u istog coveka, koji je se kao mornar otisnuo na put i nije se vise vracao.... Taj tip je u predstavi djavo, igra ga Andrija Milosevic (veze nema sa glumom). Sestre glume Natasa Ninkovic (ok), Ana Franic (znate je iz prvog srpskog lezbo filma) i Sloboda Micalovic. U komadu se koristi bokeski dijalekt, koji glumci izgovaraju kao da su sa juga Srbije. Tekst je tanak, scenografija jos gora, dok je muzika recimo zadovoljavajuca(Zoran Eric).Mima Karadzic i Dragan Petrovic dali su sve od sebe da predstava ne bude totalni krsh.
Ne znam odtkud toliko interesovanje. Mlak aplauz na samoj premijeri mislim da dosta govori. Ali, vi sami procenite. Moje mislenje-radite nesto drugo na drugom mestu te veceri.

Potpuno se slazem, ni ja ne bih bolje srocila komentar! :wink:
 
Divlji med - lose, medijski napumpano, sve hirovito i na prvu loptu, kao svi treba da se smejemo a niko da pocne.

Art - NE PROPUSTITI! Retko dobra predstava u nas. Ali i Ledu ne propustiti...

Cek malo, uskoro cu gledati Amerika II ili Molijera, ne znam koju prvo da pogledam... ooovaj, koja je jeftinija?
 
'Tre sorelle' sam gledala prosle nedelje i meni se predstava izuzetno dopala,toliko da sam pozelela opet.Traje skoro dva sata bez pauze,no potpuno drzi paznju.Lepo je docarana atmosfera tog vremena,odnosi u porodici,razmisljanje o zivotu i ljubavi tada.Dobro su uradjeni zenski likovi.Mislim da je itekako vredi pogledati.
 
mirranda:
'Tre sorelle' sam gledala prosle nedelje i meni se predstava izuzetno dopala,toliko da sam pozelela opet.Traje skoro dva sata bez pauze,no potpuno drzi paznju.Lepo je docarana atmosfera tog vremena,odnosi u porodici,razmisljanje o zivotu i ljubavi tada.Dobro su uradjeni zenski likovi.Mislim da je itekako vredi pogledati.

slazem se.prica je bas lepo uradjena i drzi paznju sve vreme,i gluma je sasvim zadovoljavajuca kao i muzika i scenografija.
 
Predstave u Zvezdara teatru su zaista dobre,ali su cene karata poprilicno skupe i gotovo nikada nema ulaznica.Zato skrecem paznju da pogledate predstave u narodnom,preporucujem
-Zeciji nasip
-Zagonetne varijacije
-Nevjesta od vetra
....

Ako je neko od vas gledao neka pise komentar,bas me zanima sta imate da prokomentarisete.

Hvala. :P
 

Back
Top