zasto muskarci zele sex, a zene ljubav

gossca.......tacno si sve rekla,ali sad ce da se pojave oni sa naucnim teorija,da je normalno da muskarci cesce zele sex jel oni imaju spermatozoide,u velikom broju i genetsku predispoziciju ka poligamiji...a da zene zele samo jednog da ih oplodi,itd itd......muskarci ne zele da veruju da zene zele sex,narocito ne njihove vencane zene......to je nametnuti model ponasanja drustva......oni misle da njihove zene ne vole sex,da vole da budu majke i domacice,a one se tako ponasaju,govore sta ovi hoce da cuju.......i vrtimo se u krug,a oni mastaju o nekim raspomamljenim klinkama,kako bi im radili svasta,a sutra ce i te klinke da postanu necije zene i da pricaju da bas i ne vole sex....i tako svet funkcionise......a svi se satiremo od..........:zper:
 
Mislim da ova zabluda ima veze sa devojcicama i decacima u pubertetu, jedino tad mi ima logike. Momcica od 17 godina lupaju hormoni kao ludi i on juri devojke za sex, sto ne znaci da ne zeli ljubav, ali mozda mu je tad ovo primarnije..a devojcice sa 17 recimo vise zele ljubav...posto im libido tad i nije nesto velik
 
gossca.......tacno si sve rekla,ali sad ce da se pojave oni sa naucnim teorija,da je normalno da muskarci cesce zele sex jel oni imaju spermatozoide,u velikom broju i genetsku predispoziciju ka poligamiji...a da zene zele samo jednog da ih oplodi,itd itd......muskarci ne zele da veruju da zene zele sex,narocito ne njihove vencane zene......to je nametnuti model ponasanja drustva......oni misle da njihove zene ne vole sex,da vole da budu majke i domacice,a one se tako ponasaju,govore sta ovi hoce da cuju.......i vrtimo se u krug,a oni mastaju o nekim raspomamljenim klinkama,kako bi im radili svasta,a sutra ce i te klinke da postanu necije zene i da pricaju da bas i ne vole sex....i tako svet funkcionise......a svi se satiremo od..........:zper:

:lol::D:super::heart:
 
juce je moja prijateljica kupila knjigu, nesto kao : zasto muskarci zele sex, a zene ljubav (ili nesto slicno).
kao pro mislim da je naslov skroz pogresan. niti svi muskarci zele samo sex, niti sve zene samo ljubav.
ali je definitivan deficit osjecanja. ili bar necemo da priznamo da su nam vazna.
da li, ako ste sami, kad izadjete navece, zelite da sretnete svoju "srodnu" dusu, nekog s kim mozete zapoceti kompletnu , kvalitetnu vezu, ili vam je samo bitno da skupljate poene?

Мушкарци су оплођивачи, а жене су мајке. У пећини би постојао мушкарац који би тукао све друге мушкарце и спавао са свим женама, док би ови крадомице мастурбирали. Зато је мушкарцу мотив да оплоди што више жена и на тај начин се више размножи. Овај механизам који посто0ји у нашим генима је данас испољен у другачијој форми, жеље са сексом са што више жена.

Жене с друге стране, кад остану трудне, *******, зајебана ситуација. Морају бринути о дјетету.

Зато оне данас траже мушкарца који ће бити добар и одговоран отац и који ће бити уз њих. Штитити породицу, преузимати на себе највећи терет односа са спољним свијетом, који је трудну неће оставити на цједилу итд. Тако да данас, чак и кад се жена не планира одмах удати, понекад жели имати само секс, она ипак респектује такве особине код мушкарца. квалитетну генетику и одговорност.

Данас су те улоге мало сиве, јер су жене мушкарцима доста олакшале посао учествујући у зарађивању новца као и мушкарци, тако да би за здраву, бројну и срећну породицу мушкарци морали много више себе да инвестирају него што не то некада био случај.
 
Poslednja izmena:
gossca.......tacno si sve rekla,ali sad ce da se pojave oni sa naucnim teorija,da je normalno da muskarci cesce zele sex jel oni imaju spermatozoide,u velikom broju i genetsku predispoziciju ka poligamiji...a da zene zele samo jednog da ih oplodi,itd itd......muskarci ne zele da veruju da zene zele sex,narocito ne njihove vencane zene......to je nametnuti model ponasanja drustva......oni misle da njihove zene ne vole sex,da vole da budu majke i domacice,a one se tako ponasaju,govore sta ovi hoce da cuju.......i vrtimo se u krug,a oni mastaju o nekim raspomamljenim klinkama,kako bi im radili svasta,a sutra ce i te klinke da postanu necije zene i da pricaju da bas i ne vole sex....i tako svet funkcionise......a svi se satiremo od..........:zper:

Тако је. Жене желе секс једнако као и мушкарци, ако не и више.

Само што за жене (на билошком нивоу) секс има озбиљније последице него код мушкараца. Зато оне пажљивије бирају с ким ће се сатирати од ....

Цивилизација је сама по себи наметнут модел, анархија је природнији, зар не?

али шта би ти више вољела, живот у цивилизацији или у неорганизованом анархичном систему гдје ти је све дозвољено (али због природе анархије, мало чега ти је и доступно јер из одсуства организације ништа лијепо се и не ствара значајно).

У том смислу и брак постоји. Свјесно ограничавање "слободе", јер такав статус даје бољи оквир за квалитетан живот, породични, емотивни, економски итд., него кад би се сви хебали с ким стигну и не би преузимали на себе обавезе.
 
ceznem za vremenom kad ce ljudi biti malo izbirljiviji i mnogo otvoreniji po pitanju veze....kakvo je to etiketiranje od starta???....ja sam tako prosla, da mi je covek koji bi sad da me zeni pre 4 godine rekao da hoce samo sex....mislim, sto sebi sr.ati u usta???.....prosto je to: svidjanje, das sansu vezi i nek ona postane ono sto treba da bude, samo sex, vezica, veza ili brak....i tako za tango trebaju dvoje.....
 
Mislim da ova zabluda ima veze sa devojcicama i decacima u pubertetu, jedino tad mi ima logike. Momcica od 17 godina lupaju hormoni kao ludi i on juri devojke za sex, sto ne znaci da ne zeli ljubav, ali mozda mu je tad ovo primarnije..a devojcice sa 17 recimo vise zele ljubav...posto im libido tad i nije nesto velik

Moguće je da si ubola u srž, ili bar blizu. Poznato je da je muškarcu libido na vrhuncu oko 20 godine dok se kod žena razbuktava tek posle 30.
Ipak dobrim delom ulogu igraju i društvene norme po kojima je donedavno bilo nezamislivo promiskuitetno ponašanje kod pripadnica lepšeg pola dok se to nama muškarcima tolerisalo. U poslednje vreme te stege slabe i na scenu stupaju žene koje žele ljubav ali nemaju ništa protiv redovnog seksa, pa čak i kada nemaju stalnog partnera.
 
ceznem za vremenom kad ce ljudi biti malo izbirljiviji i mnogo otvoreniji po pitanju veze....kakvo je to etiketiranje od starta???....ja sam tako prosla, da mi je covek koji bi sad da me zeni pre 4 godine rekao da hoce samo sex....mislim, sto sebi sr.ati u usta???.....prosto je to: svidjanje, das sansu vezi i nek ona postane ono sto treba da bude, samo sex, vezica, veza ili brak....i tako za tango trebaju dvoje.....

Тако је. Све треба да иде својим током и отворено. Ако желиш полигамију, кажеш, желим слободу, па ако другом одговара супер ако не ништа.

Већ је проблем лицемјерје, свјесни да не могу да туцају доста дјевојака с њиховим знањем, и онда прикривају се, као ја те волим, а са стране би да прцам. Исто важи и за жене.

Отвореност, па куд пукло.
 
juce je moja prijateljica kupila knjigu, nesto kao : zasto muskarci zele sex, a zene ljubav (ili nesto slicno).
kao pro mislim da je naslov skroz pogresan. niti svi muskarci zele samo sex, niti sve zene samo ljubav.
ali je definitivan deficit osjecanja. ili bar necemo da priznamo da su nam vazna.
da li, ako ste sami, kad izadjete navece, zelite da sretnete svoju "srodnu" dusu, nekog s kim mozete zapoceti kompletnu , kvalitetnu vezu, ili vam je samo bitno da skupljate poene?

Pre bih uplatio loto nego uvece da krenem u dgra i trazim nesto ozbiljno
 
knjigu ne namjeravam da citam jer nemam afiniteta prema toj vrsti literature. zato zahvaljujem svima koji su svoja razmisljanja podijelili sa nama.
i da rezimiramo:
koliko god mislili da je naslov naravno nebuloza, ima tu neke...
i slazem se, bilo da zelimo jedno ili drugo, budimo bar iskreni. licemjerje je najvece zlo musko-zenskih odnosa.
 
juce je moja prijateljica kupila knjigu, nesto kao : zasto muskarci zele sex, a zene ljubav (ili nesto slicno).
kao pro mislim da je naslov skroz pogresan. niti svi muskarci zele samo sex, niti sve zene samo ljubav.
ali je definitivan deficit osjecanja. ili bar necemo da priznamo da su nam vazna.
da li, ako ste sami, kad izadjete navece, zelite da sretnete svoju "srodnu" dusu, nekog s kim mozete zapoceti kompletnu , kvalitetnu vezu, ili vam je samo bitno da skupljate poene?

ko na ovo odgovori potvrdno pravac ga treba prebaciti na tinejdzere sa problemom
 
juce je moja prijateljica kupila knjigu, nesto kao : zasto muskarci zele sex, a zene ljubav (ili nesto slicno).
Kupujem razne knjige, ali mislim da ova nije najbolji izbor.
kao pro mislim da je naslov skroz pogresan. niti svi muskarci zele samo sex, niti sve zene samo ljubav.
Tacno.
ali je definitivan deficit osjecanja. ili bar necemo da priznamo da su nam vazna.
Mislim da je deficit osecanja evidentan. I mislim da su osecanja i te kako vazna, ali su postala nepozeljna. Emotivac = skoro kao leprozna osoba + zivot mu je znatno otezan (isto vazi i za mnoge druge, skoro izumrle, a nekad kvalitetne osobine)
da li, ako ste sami, kad izadjete navece, zelite da sretnete svoju "srodnu" dusu, nekog s kim mozete zapoceti kompletnu , kvalitetnu vezu, ili vam je samo bitno da skupljate poene?
Istakla bih boldovano.
 
juce je moja prijateljica kupila knjigu, nesto kao : zasto muskarci zele sex, a zene ljubav (ili nesto slicno).
kao pro mislim da je naslov skroz pogresan. niti svi muskarci zele samo sex, niti sve zene samo ljubav.
ali je definitivan deficit osjecanja. ili bar necemo da priznamo da su nam vazna.
da li, ako ste sami, kad izadjete navece, zelite da sretnete svoju "srodnu" dusu, nekog s kim mozete zapoceti kompletnu , kvalitetnu vezu, ili vam je samo bitno da skupljate poene?

ta što pisala knjigu ima istu muku ko tu neke forumerice...

...mnogo naopako rezonovanje...što bi muškarci manje želeli ljubav od žena...
 
Znate sta,dosta je bilo:)Vreme je da gossca napise knjigu:D
Ne zezam se,ozbiljno cu to uraditi:D
Ne mogu vise da vas citam:D
Neke od vas:)
Jel verujete vi da stvarno postoje vidovnjaci?Meni neka zena iz Novog Sada rekla da cu u 40-oj godini napisati knjigu i biti popularna...:)A niko je nista nije pitao,samo mi prisla i rekla:)
Sad je to uslo u moje nesvesno i ne prestajem da mislim o tome:)
Srbiji je zaista potrebna jedna dobra knjiga na ovu temu:)
 
Poslednja izmena:

Back
Top