Zarko Korac: u Srbiji mrznja prema Bosnjacima skoro maksimalna

Mrdaywalker

Iskusan
Banovan
Poruka
5.006
Ko i zasto siri mrznju prema Bosnjacima?

Zarko Korac: ''Poslednja istraživanja pokazuju da je u Srbiji etnička distanca u odnosu na Albance ogromna. Mogao bih reći da je ona tako velika da ne može biti veća. Ona je jako velika i u odnosu na Bošnjake, skoro maksimalna''

''U Srbiji se najveći broj ljudi iz Miloševićevog režima vratio u javni život, nisu baš svi ali najveći broj jeste, oni su abolirani, a da nikada nisu dali nikakvo izvinjenje''.

''U Srbiji se pokazalo da je crkva bila učesnik nacionalističkog političkog projekta. Ja mislim da je to bilo pogubno za samu crkvu. Ona je bila upotrebljena i iskorišćena od strane Miloševića i snosi ogromnu odgovornost što je na to pristala i što je učestovala u svemu tome. Ona je bila jedan od stubova tog nacionalnog projekta''.

''Zamislite da je to uradio jedan srpski vladika u istočnoj Bosni, da je rekao: “Meni su svi građani ovde jednaki, ja vam zabranjujem, ja vam ne dozvoljavam da ih ubijate“. Ali, kao što znate, to se nije dogodilo. Nijedan vladika nije otišao ni u Srebrenicu da učini makar simbolički gest''.

http://www.slobodnaevropa.org/conte...oizvodjaci_mrznje_u_srbiji_i_bih/2154576.html
 
Poslednja izmena:
Svaka čast Koraću...

Sve što je rekao je apsolutna istina!
Po tvom misljenju, ako si uopste sposoban da imas misljennje o necem.
A ako ti kapacitet malih sivih celijica koje se kod obicnih ljudi nalaze izmedju usiju dozvoljava, porazmisli da li Srbi imaju dobar razlog da mrze, ako uopste mrze sipce i muslimane.
Nisu li te gorepomenute prirodne pogreske ljudskog roda tu mrznju debelo izazvale?
 
Po tvom misljenju, ako si uopste sposoban da imas misljennje o necem.
A ako ti kapacitet malih sivih celijica koje se kod obicnih ljudi nalaze izmedju usiju dozvoljava, porazmisli da li Srbi imaju dobar razlog da mrze, ako uopste mrze sipce i muslimane.
Nisu li te gorepomenute prirodne pogreske ljudskog roda tu mrznju debelo izazvale?

Istina je, ali je isto tako istina da je i njihova mržnja premu svemu što ima prefiks "srb" nemerljiva. Kako da izmerimo čija je mržnja veća?

Strah od nepoznatog rađa mržnju...

Upoznajte narode koji su nam najbliži, kako bi ih se manje plašili...
 
Strah od nepoznatog rađa mržnju...

Upoznajte narode koji su nam najbliži, kako bi ih se manje plašili...

Zasto mislis da ne poznajemo muslimane?
Da te podsetim,Srbija je jedina zemlja bivse SFRJ u kojoj se nije promenila struktura stanovnistva...........dakle, cela tema je besmislena i predstavlja pokusaj sirenja mrznje medju narodima koji zive u Srbiji.
 

Back
Top