Pismeni zadaci i sastavi

Sta mislite o sastavima iz srpskog?

  • Muka mi je kad mi daju da pisem sastav.

  • Mrzim da pisem sastave.

  • Ne pada mi toliko tesko da ih pisem.

  • Rado pisem sastave za domaci.

  • Obozavam da pisem sastave.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
U pravu si..u osnovnoj sam uvek imala 5 iz pismenog,imali smo uvek neke teme za razmisljanje,tipa o zivotu i slicno...i jednom prilikom kada smo vezbali za pismeni ja sam procitala nastavniku svoj sastav(bez pravopisnih gresaka itd itd)ali je rekao da kada budem otisla u srednju da necu imati ispo4 ili 3...svi su se zacudili kao i ja..a on je objasnio da je drugacije..vise se pise o delima koje obracujemo itd itd..i da profesor tek treba da nas upozna..tako da..znam kako je to.pokusavam da se prilagodim!
 
Jao ja sam proshle nedelje imala pismeni, tema ''Zhelim ti recji...'', trebalo da se pishe o rechima, koliko one znache, shta imamo nekome da kazhemo, bla,bla,bla...
Ke*ala sam ko niko... i dobila naravno 4+ mamu joj ****... pola odeljenja dobilo petice... otprilike oni shto su imali dvojke,trojke, dobijali petice, a ja 4...:( josh nisam imala ni jednu gramatichq greshq...
 
Jao ja sam proshle nedelje imala pismeni, tema ''Zhelim ti recji...'', trebalo da se pishe o rechima, koliko one znache, shta imamo nekome da kazhemo, bla,bla,bla...
Ke*ala sam ko niko... i dobila naravno 4+ mamu joj ****... pola odeljenja dobilo petice... otprilike oni shto su imali dvojke,trojke, dobijali petice, a ja 4...:( josh nisam imala ni jednu gramatichq greshq...

Joj što me nervirate kada ovako napišete da niste imali nijednu gramatičku grešku...pa nije vam pismeni matematika...a onima koji su toliko nepismeni da pišu jel umesto jer i to sve bez apostrofa i razmaka zakucavala bih direktno kečeve....dajte ljudi...tema ili valja ili ne valja, nema tu trećeg.....Nije mogla ona da ti da pet ako tema ko sama nije za pet, a sad....to što ti nisi imala nijednu gramatičku grešku, pa hvala bogovima, pismena si...
 
nama je svaki drugi pismeni "slobodna" tema, mada ja i one vezane za gradivo pisem kao slobodnu temu...i svi obozavaju moje sastave, od uchenika do profesora =)

tema na poslednjem pismenom je bila "Merso- stranac za druge, stranac u svom zivotu". i, kao, kada je vec zatvoren, marija dolazi kod mene i jada mi se zbog svega, a ja sam mersoova drugarica iz detinjstva, mada smo u poslednje vreme prestali da se druzimo =) i onda mi ona pricha o tome kako se ponashao na sudu i kako se ponashao pre toga, a ja joj pricham o tome kakav je bio u detinjstvu i zbog chega se promenio =)
 
uhh, čitam postove iznad... o gramatičkim greškama.
za pismeni zadatak je važnija kompozicija, način na koji razvijate i strukturišete ideje u tekstu, da li se lako prati misao, koliko odmičete od teme, s tim u vezi i stilsko izražavanje.
gramatičke greške, neću da kažem da nisu važne, ali nisu merilo za dobijanje ocene.

nama je svaki drugi pismeni "slobodna" tema, mada ja i one vezane za gradivo pisem kao slobodnu temu...i svi obozavaju moje sastave, od uchenika do profesora =)

tema na poslednjem pismenom je bila "Merso- stranac za druge, stranac u svom zivotu". i, kao, kada je vec zatvoren, marija dolazi kod mene i jada mi se zbog svega, a ja sam mersoova drugarica iz detinjstva, mada smo u poslednje vreme prestali da se druzimo =) i onda mi ona pricha o tome kako se ponashao na sudu i kako se ponashao pre toga, a ja joj pricham o tome kakav je bio u detinjstvu i zbog chega se promenio =)

ovo bih rado pročitala :D

* * *

inače, treba da završim esej o ksenofobiji i evropskoj uniji. :lol:
i da ispišem još jedan. nemam pojma o čemu je reč.
nešto o mislima, osećanjima, pismenom, usmenom izražavanju.
moram pogledati šta je tačno tema.

ah, da još nešto:
Просе*авала сам се као никад у животу.

ja se uvek proseravam kao nikad u životu i čini se da nastavnici/profesori rado jedu to što im serviram. :lol:
kako na usmenim, tako i na pismenim zadacima.
 
Poslednja izmena:
naravno, pomenuh gore kompoziciju i strukturizaciju ideje.

za pismeni zadatak je važnija kompozicija, način na koji razvijate i strukturišete ideje u tekstu, da li se lako prati misao, koliko odmičete od teme, s tim u vezi i stilsko izražavanje.

al' opet, nije to crno-belo.
najbolje mi je kad počnu da se žale na profesore:
„subjektivno ocenjuje“
a, noge kako će? :lol:


kreptomane, ja bih rado pročitala neki tvoj sastav. :D
pa, otkucaj nešto i pošalji. :P
 
јa se uvek proseravam kao nikad u životu i čini se da nastavnici/profesori rado jedu to što im serviram. :lol:
kako na usmenim, tako i na pismenim zadacima.

Ја без обзира шта радим,мислим да сам лоше урадила.:confused:
Чини ми се да кад пишем само набацујем нешто и зато никад нисам ни прочитала своје радове.
Уствари ја на писменим задацима започињем по три приче од којих је једна мало везана за тему,па у току писања одговарам на свако питање које поставим на почетку,али то је све без реда (или се мени тако чини).Само привидно одговарам на тему.

Али наставница српског не примећује то.

Добих пет и бех похваљена.:mrgreen:
 

Back
Top