Pismeni zadaci i sastavi

Sta mislite o sastavima iz srpskog?

  • Muka mi je kad mi daju da pisem sastav.

  • Mrzim da pisem sastave.

  • Ne pada mi toliko tesko da ih pisem.

  • Rado pisem sastave za domaci.

  • Obozavam da pisem sastave.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Jel si procitala neke misli o Vuku od drugih ljudi bitnih za srpski jezik ? Procitaj i daj osvrt na ta dela i pecatiraj svojom mislju o njemu . Zar je to toliko tesko ?

ma nmg da smislim o njemu sta bih mogla da pisem... msm zaista znam da pisem sastave al samo o delima i eventualno neka filozofija (al to samo kad sam dobro raspolozena) a ovako nes suvoparno... nemam nikakvu predstavu :/
 
ma nmg da smislim o njemu sta bih mogla da pisem... msm zaista znam da pisem sastave al samo o delima i eventualno neka filozofija (al to samo kad sam dobro raspolozena) a ovako nes suvoparno... nemam nikakvu predstavu :/

Kreni od wikipedije, imas tamo planty of information pa iscitavaj . Onda nadji neke relativno zanimljive cinjenice iz svega toga i lupi svoje misljenje o tome, kako si ga dozivela citajuci sve to, daj osvrt na tezinu vremena u kome je ziveo i bla bla
 
Naime, znam da nisam trebao da otvaram novu temu, ali imam sutra pismeni i ocajan sam zbog toga sto mi sastavi bas i ne idu od ruke. Ovako, prva sam godina gimnazije, i posto mi razredni predaje srpski, imacemo laku temu za pismeni, zima, zima u mom gradu,i tako to, uglavnom, zima je sustina. Ako neko pise lepe sastave, zamolio bih da mi posalje svoj, na pp ili ostavi u temi. Molim vas da ne zatvarate temu do sutra ujutro, posle vise nece biti potrebna! :D Hvala :))
 
Naime, znam da nisam trebao da otvaram novu temu, ali imam sutra pismeni i ocajan sam zbog toga sto mi sastavi bas i ne idu od ruke. Ovako, prva sam godina gimnazije, i posto mi razredni predaje srpski, imacemo laku temu za pismeni, zima, zima u mom gradu,i tako to, uglavnom, zima je sustina. Ako neko pise lepe sastave, zamolio bih da mi posalje svoj, na pp ili ostavi u temi. Molim vas da ne zatvarate temu do sutra ujutro, posle vise nece biti potrebna! :D Hvala :))

prva godina gimnazije tema "zima u mom gradu"
kakva ti je to shkola bre...
 
Moze mi neko napisati sastav iz srpskok??? tema je reci koje su me ohrabrile
:worth:

****.m ti takvu školu, sedi pa napiši! Još vam i daju temu pre pismenog!
To mi se zadnji put desilo u petom razredu.
Nađi neku zbirku aforizama i kreni da tražiš ideje, ako ništa drugo.
Mada ne sumnjam da ima idiota koji bi ti napisali sastav.



Sad bi bila fora da pošaljete svim ovim što traže sastave neke leve teme (da li ja jedina čuvam se svoje sastave u pdf.formatu na kompu?!), kladim se da ne bi provalili :lol:
 
nznm,malo mi je debilno kad neko dobije temu I jos ocekuje da mu je neko napise.
Nama profesorka nikad ne kaze teme.. poslednji put su teme bile stihovi iz Gorskog Vijenca,preko kojih pisemo nesto uopsteno.

Nikad ne pisem kuci,uvek na pismenom,i uvek tad imam inspiracije.
na poslednjem pismenom sam se tako israo na nekoj ljubavnoj temi,da nije normalno :lol: dobio 5
 
Obozavam srpski. :heart: Ja nikad ne mogu da se odlucim da li sam vise za prirodne ili drustvene nauke. Od prirodnih volim hemiju i fizika mi lepo ide, geos tu i tamo... Od drustvenih volim srpski, engleski... Zato od prirodnih mrzim matu, a od drustvenih ne volim istoriju...:sad2:
 
Naravoucenije da pazite kada prepisujete u lektiru u svesku :mrgreen: .Jedan lik prepisao sastav bez razmisljanja od svoje sestre(koja je to malo vise njemu izmenila :hahaha: ).U pitanju je antigona,a tema je da opisemo ili osecanja vezana za nju,ili da u globalu prepricamo i analiziramo.Cik pogodite sta je prepisano :mrgreen:

,,...Antigona je moj licni junak.Ona je hrabra,odvazna,ne plasi se smrti.Suze sam izlila zbog njenog kraja.Hemon je jedan od simbola muzevnosti,misicav,odvazan,suprotstavlja se ocu,cije bi prisustvo rado volela imati u krevetu :eek:

Necu da komentarisem sta se dogodilo nakon tog sastava ;)
 
najžešće je bilo kad je jedan lik iz generacije piso na pismenom kako je drko u ormaru pa ga majka ufatila.:rotf: to se prepričavalo godinama.
a prof mu reko,napiši bilo šta drugo pa da ti dam jedan ali na ovo neću da te ocjenjujem.:hahaha:
 
Evo na predlog uvazenog clana ovog foruma(queen of clubs) hteo sam da postavim nekoliko tema iz srpskog za koje mi treba pomoc...

1.nije covek ono sto misli nego ono sto zeli
2.zivot uvijek tezi nanize,potreban je veliki napor da se to uspori
3.moral je lijepa zamisao, a zivot je ono sto biva..


ako je neko raspolozen da mi napise sastav na bilo koju temu, neka ga posalje na e-mail.
dejanlazic031@hotmail.com

hvala ljudi...unapred..

Najvise bi mi odgovarala tema pod rednim brojem 2.. xD
 

Back
Top