Pismeni zadaci i sastavi

Sta mislite o sastavima iz srpskog?

  • Muka mi je kad mi daju da pisem sastav.

  • Mrzim da pisem sastave.

  • Ne pada mi toliko tesko da ih pisem.

  • Rado pisem sastave za domaci.

  • Obozavam da pisem sastave.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
:lol:
Е, матере ми, све некако могу и да разумем да неко не зна да употреби, али то са словом Ј ми никада није било јасно.
И ''незнам'', такође.:D

meni je najzesce kad neko ne koristi sibilarizaciju,pa bude:"OBUČI SE"(umesto "obuci se"-msm vide valjda da tu nesto ne stima.........:neutral:)
 
Еееее, за тај састав сам добила петицу:D
И похвалио ме профа:lol:

Ал' не дам ти, аман, помучите се мало, људи....Није то толико тешко.:neutral:

Je l' devojka na kraju bila brza od konja?:mrgreen: Naucna fantastika....:p

Blago njemu. Meni je jednom moj otac pisao neki sastav za domaci, pa dobih jedan. Promasio stari temu :lol:

:hahaha:Kako sam se ismejao...strasno...:lol::lol:
 
Јок, на крају се претворила у пепео, јер је убила царевог сина, па је зато казнио гавран(то је састав у ком смо за задатак имали да наставимо бајку:D)

Mi smo baš prošle nedelje radili, ali nam nije dala da pišemo sastav. Beše na kraju nekako nestaje jer je bila nestvarna :lol:
Inače ako i mi pišemo sastav daš mi da pozajmim pasus :per:
 
Јок, на крају се претворила у пепео, јер је убила царевог сина, па је зато казнио гавран(то је састав у ком смо за задатак имали да наставимо бајку:D)

166kigo.jpg

@tema

Kad sam bio mladji, teske sastave bi mi sestra pisala, ali bi profa uvek provalio da nisam ja pisao sastav...mada bi mi dao prolaznu za "trud"...:mrgreen:
 
"Ljubav kad je iskrena i duboka lako prašta i zaboravlja." rekao je nas poznati pisac ivo andric...

LJUBAV je tajna skrivena u našim dušama i LJUBAV je tajanstvena moć koja pokreće dušu čoveka, svet, planetu i kosmos. Srećni su Oni koji svet oko sebe posmatraju zaljubljenim pogledom ili očima ljubavi. Srecni su Oni koji svoju srecu poklanjaju i dele sa drugima. Uvek postoje "zvezde padalice" i "zvezde radosnice", ali Vi nemojte dozvoliti da se svetlost ugasi u Vašim očima. Zagledajte se u Ljubavno nebo, u osobu koju volite, u svoju dušu ... i videcete svoj svetlosni put!" ....U ljubav veruje onaj ko vidi, oseća i zna da se sreća i ljubav poklanjaju kao najlepši dar. A onaj, ko hoda po mraku ne vidi svetlost i ne veruje u Boziji dar. Jer uvek postoji belo i crno, svetlost i tama, sreća i tuga, ljubav i patnja. - Ali kako i za koga? Očima ljubavi pronađite svoj svetlosni put ili nastavite svoje lutanje... Samo ljubav pronalazi put svetlosti......
Svi čeznemo za ljubavlju, za toplinom, za nežnošću, za onim istinskim pripadanjem nekome do koga nam je iskreno stalo. Svi, kad volimo, želimo biti u isto vreme voljeni. Samo uzvraćena ljubav je srecna ljubav, sve ostalo je mučenje, patnja, tuga i takva ljubav nema smisla.
Ljubav treba biti lepota i zadovoljstvo, ne tuga. Treba biti veselje i radost, ne suze i neizvesnost. Ljubav je osećaj u kojem se utapamo, a da nikad ne možemo ostati bez zraka.Što dublje tonemo u nju, sve više snage skupljamo, sve smo jači, sve srecniji, sve opušteniji.
Kad volim, ceo svet mi je na dlanu, volim srcem, dušom, telom, volim svim svojim čulima i volim poklanjati sebe. Ljubav za ljubav, ljubav iz ljubavi. Postoji li neki lepši osećaj od tog? Onaj, koji nikada nije osetio ljubav, koji ne zna što znači voleti, nema pojma koliko je nesrecan u svom životu.
Jer ništa goreg nema od hladnog i bezosećajnog srca, koje nije spoznalo toplinu i svetlost nečijeg postojanja i u kojem razum nije prepustio mesto srcu. A tamo, gde srce vlada, ljubav kolo vodi i sve pobeđuje.
Svi smo mi orahove ljuske koje se ljuljaju na moru života. I nikome nije nimalo lako...kad pronađu onu svoju drugu polovinu, pa se sklope, savršeno, kao školjka, onda plutaju, onda im ne može ništa ni vetar ni voda...Još od vremena kad je, po mitologiji, Zeus dao da se ubije savršeno biće (pola muškarac, pola žena) i da se njegovo srce podeli na dva dela i baci daleko jedno od drugoga, svi traže onu drugu polovicu srca, drugu polovicu sebe, da dalje idu, da idu dalje jači i samosvesniji...Retki to uspeju, neki pronađu samo privid te polovine, neki umru nikad je ne pronašavši, samo retki uživaju u svemu tome, makar i na daljinu, svesni te savršenosti, koja postoji, ali koja im nikad neće biti dostupna...Ali, imali su sreću, susreli su je...za tu saznanje o postojanju svoje druge polovine, njenom traženju i prepoznavanju, makar ne bila uz nas, vredi živeti...
Zato volite, borite se za ljubav, borite se da je zadobijete i zadržite. jer ona je jedina večna, sve ostalo je prolazno. Ma na kakve prepreke nailazili u tom svom traženju ljubavi i druge polovine srca, verujte, bićete nagrađeni na kraju. Shvatićete da je vredilo čekati, samovati, tugovati, tolike greške napraviti, zbog kojih smo se kajali. Sve je to cena prave i iskrene ljubavi.
Takođe, ko ume da voli taj ume i da prašta... Neko je rekao da je grešiti ljudski, a praštati božanski i pravi oprostaj je dar koji nas najviše približava našoj božanskoj prirodi.
Oprostaj dolazi iznutra, iz potrebe da se oslobodimo lanaca koji nas vežu. Oprostaj se daje iz srca, ne iz uma... Prastanje zahteva susret sa samim sobom,sa svojom snagom za ljubav,a zatim stavljanje zla u drugi plan. Mnogi bi trebali da shvate da praštanje nije slabost, praštanje je snaga, da praštanje nije glupost, već mudrost. Praštanje je, u svojoj suštini, plemenitost. Tako da ljudi volite se, jer nema boljeg osecaja nego kada si zaljubljen, kada volis, i kada znas da ima neko ko ti tu ljubav uzvraca... Takodje oprastajte jedni drugima jer bez toga ni nema ljubavi... <3 <3 <3

ewo jednog sastava od mene :) mozhda ce nekom zatrebatiiii
 
Јааааао, ''Мој комшија'':lol:
Имали смо једном нешто слично и напљувала сам комшију који је тада имо крдо свиња које су ужасно смрделе:mrgreen:
А наставница га познавала.....И испричала му, стока једна...Од тад не могу човеку да пролазим кроз двориште него морам около:neutral:
 
Јааааао, ''Мој комшија'':lol:
Имали смо једном нешто слично и напљувала сам комшију који је тада имо крдо свиња које су ужасно смрделе:mrgreen:
А наставница га познавала.....И испричала му, стока једна...Од тад не могу човеку да пролазим кроз двориште него морам около:neutral:

:zcepanje::zcepanje:
dobijas rep cim mi daju da ga dam...........konfuzno:mrgreen:
 
Mi smo juče imali pismeni:

1) Za ljubav,ne za mržnju ja sam stvorena (lik Antigone)
2) Motiv devojačke lepote u narodnoj lirskoj pesmi ,,Sunce se djevojkom ženi"
3) Grešiti je ljudski, praštati je božanski

:dash:

Pisala sam treću.
 
Poslednja izmena:
prva je savrshena
ja sam na pismenom tom odabrao antigonu i dobio 5 ("motiv tragichne krivice u Antigoni")
teme iz gradiva mi sjajno lezhe
inache na poslednjem pismenom sam imao neki simbolizam + slobodnu temu koju sam na kraju morao da odaberem (necu da zamaram zashto sam morao)
tema je bila "najsladje je voce progutana teshka rech (kuran)"
 
Dogodilo se na casu sastav iz 5 osnovne

Osvanuo je jos jedno jutro ranog septembra. Krenula sam u skolu.Kada sam stigla nastavnik je zakasnio.Necu vam reci njegovo ime, kasnije cete shvatiti i zasto.Zasto i kome je rec?Na brzinu nas je pustio u ucionicu i zadao temu.Bila je tisina, svi smo poceli da radimo, ali je tu tisinu remetio upaljac koji je palio njegovu cigaretu....Aleksa, Aleksa...!!!!!
Idi do prodavnice i kupi mi fantu i sendvic.Mi smo zaprepasceno gledali u nastavnika. On to nije primecivao, i jedva je cekao svoju porudzbinu!Nastavili smo sa radiom...Ajde brze!brze!mmm mljac mljac....Bas je dobro...ali to na zalost nije bio kraj...
Kada je zavrsio on izvuce keks iz ranca a decaci su samo uzimali sa njegovog prljavog i umazanog stola....zzzzzzzzzzzz zavonilo je zvono za kraj prvog casa. Drugi cas je bio jos zanimljiviji.Vratili smo se u ucionicu nesluteci sta ce se sve desiti.Posmatrao nas je i smisljao kako da se zabavi....Krenuo je da gleda radove, zatim je seo za sto i gledao u njegove prljave nokte. Svi smo znali sta ce sad da izvadi iz svog ranca.Da!to je bila grickalica za nokte. Posle dugog "manikira" je zaspao...
Jako je hrkao!Odlucili smo da ga probudimo!Drali smo se, a on je skoro zaboravio da je u skoli i na casu.Petnaest minuta pred kraj casa on je ocenjivao radove.Skoro svi smo dobili dobre ocene...zato mu nismo mnogo zamerali njegovo ponasanje na casu, cak nam je bilo zabavno.zzzzzzzzzzz. otisli smo sa casa na odmor u smehu komentarisuci o svemu sto se dogodilo na casovima.SAD IDE ZAKLJUCAK ALI ME MRZI DA KUCAM....

OVAJ SASTAV JE NA NASTAVNICKOM VECU BIO PROCITAN NASTAVNIKU O KOME JE PISANO!:rtfm::rumenko:
 

Back
Top